19 Ιουλίου - Κυπαρισσία μέσω Κανδηλα, Δημητσάνα, Ανδρίτσαινα.

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Έλα αντε μαζευτείτε να φτιάξουμε παρεάκι....
Αντώνη antsoar την κηδεψες την κατσαρίδα η πήγε αδιάβαστη?
Άσε και μου τα γυρίζει τώρα η γυναίκα, αλλά έπρεπε να αφήσω να της επιτεθεί η κατσαρίδα για να δει την αξία μου :laugh::laugh:


Θα ενημερώσω έγκαιρα ;)
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Άγια χώματα η περιοχή εκεί.. Σε όποιον λεω οτι είμαι απο εκεί κάνει το σταυρό του!
Έχοντας μείνει και Κυπαρισσία αρκετά δεν έχω να προτείνω κάτι πέρα από μία επίσκεψη στην Άνω πόλη. Ωραίο φαγητό στην «παλιά αγορά» της άνω πόλης και καφέ με θέα όλο τον κόλπο στο «αφ’υψηλού» δίπλα στο κάστρο της κυπαρισσίας επίσης στην άνω πόλη.. διαφορετικά παραλία αξίζει για καφέ όχι για μπάνιο στο πρώτο μαγαζί που συναντάς .. μπανάκι αν θέλεις προχωράς πιο πέρα μετά τα Φιλιατρά όπως είχα πει και σε άλλο θέμα.. καρνάγιο δεν έχω φάει να πω εντυπώσεις.. πάντως το κρίμα το μεγάλο της περιοχής ήταν οτι μέχρι πριν μερικα χρόνια που πήγαινα πιο συχνά δεν είχε ένα καλό ταβερνάκι για θαλασσινά.. βασικά δεν είχε καθολου θαλασσινά ..
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Άγια χώματα η περιοχή εκεί.. Σε όποιον λεω οτι είμαι απο εκεί κάνει το σταυρό του!
Έχοντας μείνει και Κυπαρισσία αρκετά δεν έχω να προτείνω κάτι πέρα από μία επίσκεψη στην Άνω πόλη. Ωραίο φαγητό στην «παλιά αγορά» της άνω πόλης και καφέ με θέα όλο τον κόλπο στο «αφ’υψηλού» δίπλα στο κάστρο της κυπαρισσίας επίσης στην άνω πόλη.. διαφορετικά παραλία αξίζει για καφέ όχι για μπάνιο στο πρώτο μαγαζί που συναντάς .. μπανάκι αν θέλεις προχωράς πιο πέρα μετά τα Φιλιατρά όπως είχα πει και σε άλλο θέμα.. καρνάγιο δεν έχω φάει να πω εντυπώσεις.. πάντως το κρίμα το μεγάλο της περιοχής ήταν οτι μέχρι πριν μερικα χρόνια που πήγαινα πιο συχνά δεν είχε ένα καλό ταβερνάκι για θαλασσινά.. βασικά δεν είχε καθολου θαλασσινά ..
Αυτο δεν μας ενοχλει καθολου!!!!!!
Τετραποδα και ξερο ψωμι!!!!!!! :brbq:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
amyroukai
antsoar

Παιδες λυπάμαι αλλά πρέπει να ακυρώσω.
Το έγκαυμα χειροτερεύει και δεν τον γλιτώνω τον δερματολόγο, έκλεισα ραντεβού για σήμερα.

Σόρυ για το μπέρδεμα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εσύ έκατσες στον ήλιο με μπλούζα ή έπεσες μέσα στα ναπάλμ πουθενά;

Περαστικά! Η Πελοπόννησος δεν φεύγει μπάρκο, γιάνε Γιάννημ και θα σκουξ το γρν πιο μετά. Θα βρεθεί μιά κατσαρίδα για τον Αντώνη, να πάρει δεύτερο εξοδόχαρτο.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εσύ έκατσες στον ήλιο με μπλούζα ή έπεσες μέσα στα ναπάλμ πουθενά;

Περαστικά! Η Πελοπόννησος δεν φεύγει μπάρκο, γιάνε Γιάννημ και θα σκουξ το γρν πιο μετά. Θα βρεθεί μιά κατσαρίδα για τον Αντώνη, να πάρει δεύτερο εξοδόχαρτο.
Όχι απλά έχω άσχημο ιστορικό με ηλιακά εγκαύματα και το δέρμα μου φαίνεται ότι είναι αρκετά πιο ευαίσθητο όσο περνούν τα χρόνια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
amyroukai
antsoar

Παιδες λυπάμαι αλλά πρέπει να ακυρώσω.
Το έγκαυμα χειροτερεύει και δεν τον γλιτώνω τον δερματολόγο, έκλεισα ραντεβού για σήμερα.

Σόρυ για το μπέρδεμα.
Κανένα μπέρδεμα Γιάννη, πάνω απ' όλα η υγεία, περαστικά σου.
Όσο για βόλτα, έχω σκεφτεί μερικά μοντς για την εν λόγω διαδρομή αλλά βγαίνει λίγο χαρντκορ, για σκληρά αγόρια :p:laugh:
Διαφορετικά χτυπάμε ένα χάνι Ρέρεσι που συζητάμε με τον amyrou τόσο καιρό.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό είπε και το πλας ουάν, δεν συζητάτε με Αντώνη μήπως κάνετε κάτι άλλο;

Το χάνι καλό είναι, θα μπορούσαμε να κάνουμε την χαρντκορίλα χωρίς να φτάσουμε παραλία.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Παρτε μια αποφαση γιατι εδω ριχνει καρεκλες, να ξερω να παω μεσα...
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Παρτε μια αποφαση γιατι εδω ριχνει καρεκλες, να ξερω να παω μεσα...
Χθες στην επιστροφή πήγαμε απο Δημητσάνα- Στεμνίτσα- Χιονοδρομικό Μαίναλο.
Δροσουλα 15 βαθμοί και βροχή. Κανονική. Μέχρι το Σπαθοβουνι στεγνωσαμε βέβαια

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
amyroukai
antsoar

Παιδες λυπάμαι αλλά πρέπει να ακυρώσω.
Το έγκαυμα χειροτερεύει και δεν τον γλιτώνω τον δερματολόγο, έκλεισα ραντεβού για σήμερα.

Σόρυ για το μπέρδεμα.
Περαστικά Καπετάν Γιάννη.:(
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Χθες στην επιστροφή πήγαμε απο Δημητσάνα- Στεμνίτσα- Χιονοδρομικό Μαίναλο.
Δροσουλα 15 βαθμοί και βροχή. Κανονική. Μέχρι το Σπαθοβουνι στεγνωσαμε βέβαια

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σημερα παντως πεταγαμε μονο IFR...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Live your myth in Greece και να γιατί μποφάνΕ τερράρωνΕ εποχώνΕ. Βέβαια όταν μιλάει η γκρινπριτς και λέει βάλτε ανεμογεννήτριες σε κάθε κορφή μέχρι και στην εξάτμιση για να βγάνετε καθαρό ρεύμα από τα καψαέρια να γιομίζει η μπαταρία χωρίς ανορθωτές και πηνία, εσείς αντιδράτε γιατί το φυσικό κάλλος του βουνού προέχει και κάτι ανοησιές σε χλωρίδες και πανίδες λες και αν δεν φάτε ζοχιά και αγριογούρουνα στιφάδα θα πάθετε σκουλαμέντρα. Αν είχε ανεμογεννήτρια θα φυσούσε να διώξει και την ομίχλη, αμ πως, wind generator/wind farm, φτιάχνει αεράκι, το λέει το όνομα, και ρεύμα και δροσιά, τι άλλο επιχείρημα θέτε πΧια.

Τον Αντώνη δεν βλέπω να απαντάει, έχει παραγγείλει ρομπότ κατσαρίδες και αράχνες από το εβαυ εξπρές και περιμένει να τις διασπείρει σε σημεία κλειδιά στο σπίτι μπας και πάρει νέο κουπόνι.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Live your myth in Greece και να γιατί μποφάνΕ τερράρωνΕ εποχώνΕ. Βέβαια όταν μιλάει η γκρινπριτς και λέει βάλτε ανεμογεννήτριες σε κάθε κορφή μέχρι και στην εξάτμιση για να βγάνετε καθαρό ρεύμα από τα καψαέρια να γιομίζει η μπαταρία χωρίς ανορθωτές και πηνία, εσείς αντιδράτε γιατί το φυσικό κάλλος του βουνού προέχει και κάτι ανοησιές σε χλωρίδες και πανίδες λες και αν δεν φάτε ζοχιά και αγριογούρουνα στιφάδα θα πάθετε σκουλαμέντρα. Αν είχε ανεμογεννήτρια θα φυσούσε να διώξει και την ομίχλη, αμ πως, wind generator/wind farm, φτιάχνει αεράκι, το λέει το όνομα, και ρεύμα και δροσιά, τι άλλο επιχείρημα θέτε πΧια.
Εχω πει μη σνιφαρετε brake cleaner και δε με ακουτε!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εχω πει μη σνιφαρετε brake cleaner και δε με ακουτε!
Ώρα είναι να μάθουμε ότι δεν καθαρίζει τα ιγμόρεια, άλλο και τούτο πάλι. WD-40 κάνει άραγε;
 
Top Bottom