1982 Αθήνα Διδυμότειχο με 50άρι

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ θυμάμαι τον μουστάκια στην παραλιακή...Συνήθως μας βούταγε κοντά στην γλυφάδα...Δυο φάπες για τα κλασσικά (δίπλωμα-αδεια) ασφάλειες δεν υπήρχαν τότε :p και μας έστελνε σπίτι...Ωραίες εποχές χωρίς πολιτική ορθότητα...Είμασταν ο τσόγλανος, ο κοντός, ο χοντρός κλπ...
Ο Μουστάκιας πρέπει να ήταν ο κρητικός, άραζε μεσημέρι στην είσοδο της πλατείας νέας Σμύρνης, όταν δεν ήταν πεζόδρομος και σε τσακωνε εκεί.
 

Reinmeister

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SUZUKI GSX 1000S 2018
Ο Μουστάκιας πρέπει να ήταν ο κρητικός, άραζε μεσημέρι στην είσοδο της πλατείας νέας Σμύρνης, όταν δεν ήταν πεζόδρομος και σε τσακωνε εκεί.
Δεν θυμάμαι καθόλου προφορά...Ψηλός με μπυροκοιλιά ,αραιό μαλλι και την μουστάκα...Παίζει να ήταν ψιλοξανθός...
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Mε "γρατσούνισες" σε μια-δυο μεριές αλλά η οπτική είναι θέμα βιωμάτων.Καταλαβαίνω..
Εικόνες έδωσες πολλές,προς το "ασπρόμαυρo".. Έτσι μου έβγαιναν στο μυαλό.
Η Ελλάδα αυτή δεν υπάρχει πια μην την ψάξετε !
Είπαμε η Ελλάδα αυτή δεν υπάρχει πια
Νομίζω ότι όσοι ακόμα γυρίζουμε επαρχιακό,ορεινά ή πεδινά(όπου ανά την επικράτεια) αυτό ψάχνουμε.Τις ελάχιστες φιγούρες που θα μας θυμίσουν την Ελλάδα που χάνουμε..
Ο δρόμος με είχε αλλάξει για πάντα και αυτή είναι η 1η φορά που το λέω δημόσια
Εύχομαι συνεχή πρόοδο σε όλα τα επίπεδα..
:friendship:
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Εγώ θα ήθελα να μάθω και την συνέχεια.....τι έγινες δηλαδή μετά από το ταξίδι αυτό???έφυγες στα καράβια??? Δεν σε ξέρω προσωπικά αλλά με άφησες με μια απορία στο τέλος γιατί έγραψες ότι χαιρέτησες τους πάντες και μετά???
Το βασικό είναι ότι επιβίωσα
Δεν τσακίστηκα κάνοντας κόντρες με τίποτα χαζούς στην παραλιακή
Δεν έπεσα στη βελόνα
και δεν καρφώθηκα με το κεφάλι σε καμιά πέτρα κάνοντας βουτιές στα λιμανάκια
από τα βράχια

Σε 2η φάση μ έδιωξαν από ακόμα ένα λύκειο αλλά στο επόμενο που πήγα κάθισα μόνος μου στο θρανίο και δεν μιλούσα με κανέναν
Φρόντιζα να μην είμαι κάτω από τη βάση πουθενά και σε 2 χρόνια έφυγα Ιταλία για σπουδές
Στας Ευρώπας έζησα 11 χρόνια και είχα την τύχη να γνωρίσω απίστευτους ανθρώπους
 

tasosbob

Μέλος
Περιοχή
Εδεσσα
Όνομα
Τασος
Μοτό
Honda Transalp 650
Το βασικό είναι ότι επιβίωσα
Δεν τσακίστηκα κάνοντας κόντρες με τίποτα χαζούς στην παραλιακή
Δεν έπεσα στη βελόνα
και δεν καρφώθηκα με το κεφάλι σε καμιά πέτρα κάνοντας βουτιές στα λιμανάκια
από τα βράχια

Σε 2η φάση μ έδιωξαν από ακόμα ένα λύκειο αλλά στο επόμενο που πήγα κάθισα μόνος μου στο θρανίο και δεν μιλούσα με κανέναν
Φρόντιζα να μην είμαι κάτω από τη βάση πουθενά και σε 2 χρόνια έφυγα Ιταλία για σπουδές
Στας Ευρώπας έζησα 11 χρόνια και είχα την τύχη να γνωρίσω απίστευτους ανθρώπους
Ωραία λοιπόν!!! Τώρα ολοκληρώθηκε... Τελικά αρκεί ένα ταξίδι με 50αρακι για να καταλάβει κανείς τι αξίζει και τι δεν αξίζει στη ζωή!!!! Μακάρι λοιπόν να το κάνουμε όλοι στην αρχή της ζωής μας όχι στο τέλος της ώστε να έχουμε καταλάβει όλοι κατά πού θέλουμε να πάμε...
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Ωραία λοιπόν!!! Τώρα ολοκληρώθηκε... Τελικά αρκεί ένα ταξίδι με 50αρακι για να καταλάβει κανείς τι αξίζει και τι δεν αξίζει στη ζωή!!!! Μακάρι λοιπόν να το κάνουμε όλοι στην αρχή της ζωής μας όχι στο τέλος της ώστε να έχουμε καταλάβει όλοι κατά πού θέλουμε να πάμε...
κάλιο αργά παρά ποτέ ;)
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ημουν σιγουρος οτι θα μου αρεσει Γι αυτο το αφηνα για να το διαβασω οταν θα ημουν ετοιμος να το απολαυσω
Και..
...Σε ευχαριστω Νικο για τις εικονες και τις θυμισες που μου ξυπνησες!
 
Top Bottom