21'' τροχος σε Varadero??

Fourio

Μέλος
Περιοχή
Κορυδαλλός (οξω)
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
africa twin 650 '89, TA 650, Varadero Mk3, Suzuki Dr400Z
Όσο μυαλό μου έχει απομείνει μου το ταλανίζει μια απορία.. Έχει δοκιμαστεί ποτέ μπροστινός τροχός 21" σε βαρκαντέρο? Ειτε με αλλαγή ολόκληρου του μπροστινού είτε οχι... Ξέρει κανείς τπτ??
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
νομιζω οτι κατι θα βρεις στα παραπανω λινκ
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Πωωω.. σαν τερατογέννεση θα είναι !! Μ@#λακία σκέφτηκα χαχαα
Εντάξει πλάκα κάνουμε, έτσι...;
Απλά, το Βαραντέρο μου φαίνεται "πολύ" και χαμηλό για 21" τροχό και για περιπετειώδεις χωμάτινες αναζητήσεις...
Πρέπει να μπεις και σε άλλα μονοπάτια για να γίνει σωστό και ικανό!
Άποψή μου, μια χαρά είναι! Ταξίδεψέ το, βάλτου χωμάτινα και διασκέδασέ το, αλλά όπως είναι! Τα έξτρα χρήματα για μετατροπές κάνε τα ταξίδια και βενζίνες!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πωωω.. σαν τερατογέννεση θα είναι !! Μ@#λακία σκέφτηκα χαχαα
Και με τον 19 τροχό. ...μια χαρα πάει.
Αν το λέει η καρδούλα σου, πας παντού. ...
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Η καρδούλα μου το παραλέει... απλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα!
Ετρεχα με το varadero σε ολα τα Motorally του Μ.Ο.Θ. επι 5 χρονια.Ακομα κ στην κατηγορια με συνεπιβατη το εβαλα κ μια χαρα τερματισαμε.Ολα τα καλοκαιρια ετρωγε κ μια διασχιση Πινδου,ειδικα το πρωτο μου απο τα δυο που ειχα.Επειδη μου ετυχε κ ενα σπασιμο καρτερ απο πετρα φυτευτη βαλε του μια ποδια απο Αφρικα κ θα ησυχασεις.Το σημειο που σπαει το καρτερ ειναι ακριβως μπροστα απο την βιδα που βγαζεις τα λαδια κ μπορει να σου συμβει ακομα κ σε καταπελτη πλοιου ....το νου σου.Ενα αλλο θεμα ειναι το αμεσο μπουκωμα του εμπρος φτερου στις λασπες αλλα δεν εχω λυση γι'αυτο.Απλα πας απο διπλα!Παντα με χωματινα ελαστικα κ παντα με ηρεμο ρυθμο για να μην ξεβιδωθουν κ γρατσουνιστουν τα παντα ολα..κατι που ισχυει σε ολα της κατηγοριας on off 800 + μηδενος, ασταματητου κ μη, εξαιρουμενου!!! Καλες βολτες!!!!

adv phone
 

Fourio

Μέλος
Περιοχή
Κορυδαλλός (οξω)
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
africa twin 650 '89, TA 650, Varadero Mk3, Suzuki Dr400Z
Ετρεχα με το varadero σε ολα τα Motorally του Μ.Ο.Θ. επι 5 χρονια.Ακομα κ στην κατηγορια με συνεπιβατη το εβαλα κ μια χαρα τερματισαμε.Ολα τα καλοκαιρια ετρωγε κ μια διασχιση Πινδου,ειδικα το πρωτο μου απο τα δυο που ειχα.Επειδη μου ετυχε κ ενα σπασιμο καρτερ απο πετρα φυτευτη βαλε του μια ποδια απο Αφρικα κ θα ησυχασεις.Το σημειο που σπαει το καρτερ ειναι ακριβως μπροστα απο την βιδα που βγαζεις τα λαδια κ μπορει να σου συμβει ακομα κ σε καταπελτη πλοιου ....το νου σου.Ενα αλλο θεμα ειναι το αμεσο μπουκωμα του εμπρος φτερου στις λασπες αλλα δεν εχω λυση γι'αυτο.Απλα πας απο διπλα!Παντα με χωματινα ελαστικα κ παντα με ηρεμο ρυθμο για να μην ξεβιδωθουν κ γρατσουνιστουν τα παντα ολα..κατι που ισχυει σε ολα της κατηγοριας on off 800 + μηδενος, ασταματητου κ μη, εξαιρουμενου!!! Καλες βολτες!!!!

adv phone
Το θέμα του κάρτερ το αντιμετώπισα πρόσφατα... μπορείς να με διαφωτίσεις για το θέμα της ποδιάς??????????
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Το θέμα του κάρτερ το αντιμετώπισα πρόσφατα... μπορείς να με διαφωτίσεις για το θέμα της ποδιάς??????????
Το ειχε κανει με μεγαλη επιτυχια στην προστασια ο @ΗΛΙΑΣ στο ΜΚ1.
Μολις δει το θεμα θα σε διαφωτισει και για το πως κι αν γινεται στο ΜΚ2:)
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Ωραίο θέμα άνοιξες Γιάννη !!!
Το είχα σκεφτεί εδώ και χρόνια μέχρι που έπεσε στα χέρια μου η AFRICA.
Με τροποποιημένο το varadero έκανα τα Ελληνικά Βουνά 4 και δεν είχα κανένα πρόβλημα.
Μερικές φώτο για να δεις που πήγε........

......πιο πίσω .......κόντεψα να το χάσω.......στο γκρεμό...




.....με ποδιά, μαρσπιέ και χούφτες..... όπως το βλέπεις


.....θέλω να σου εξηγήσω πως με αυτες τις μικρές αλλαγές πήγα και σε δύσβατα σημεία χωρίς πρόβλημα.
 

zandesiro

3MA owner.
Περιοχή
Πολυγυρος Χαλκιδικης
Όνομα
zandesiro
Μοτό
ΧΤ600Ε,Typhoon 50,ST1300A
Reactions: yns

Fourio

Μέλος
Περιοχή
Κορυδαλλός (οξω)
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
africa twin 650 '89, TA 650, Varadero Mk3, Suzuki Dr400Z
Ωραίο θέμα άνοιξες Γιάννη !!!
Το είχα σκεφτεί εδώ και χρόνια μέχρι που έπεσε στα χέρια μου η AFRICA.
Με τροποποιημένο το varadero έκανα τα Ελληνικά Βουνά 4 και δεν είχα κανένα πρόβλημα.
Μερικές φώτο για να δεις που πήγε........

......πιο πίσω .......κόντεψα να το χάσω.......στο γκρεμό...




.....με ποδιά, μαρσπιέ και χούφτες..... όπως το βλέπεις


.....θέλω να σου εξηγήσω πως με αυτες τις μικρές αλλαγές πήγα και σε δύσβατα σημεία χωρίς πρόβλημα.
Πολύ ενδιαφέρον .. Η ποδιά μπήκε με πατέντα να φανταστώ ετσι?
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Το πρώτο πράγμα που έχεις να κάνεις για να μπεις στο χώμα με ασφάλεια είναι να προστατέψεις τον κινητήρα.
Εάν σε ενδιαφέρει η ποδιά ακόμη την έχω, το τηλ. μου στο προφίλ.
 

Manos Athanman

Μέλος
Όνομα
Manos
Μοτό
Varadero MK3
Η καρδούλα μου το παραλέει... απλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα!
Δεν ειναι θεμα ''καρδουλας'' φιλε μου καλε , ειναι θεμα να εχεις ''χερια'' και γνωση για να το πας ειδικα το Varadero σε off road διαδρομες.Δεν τιθεται θεμα οτι δεν παει , βεβαια δεν εχει την ανεση ενος GS 1200, ομως αν πραγματικα το γουσταρεις θα το ευχαριστηθεις! Καλες βολτες φιλαρακι.
 

Fourio

Μέλος
Περιοχή
Κορυδαλλός (οξω)
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
africa twin 650 '89, TA 650, Varadero Mk3, Suzuki Dr400Z
Λόγω της εμπειρίας μου στο εντούρο τα χέρια τα εχω.. Την μοτοσυκλέτα εχω λίγο καιρό κ δεν έχω επιχειρήσει να την βάλω χώμα γιατί είμαι κ λίγο κανίβαλος!
 
Top Bottom