21'' τροχος σε Varadero??

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Λόγω της εμπειρίας μου στο εντούρο τα χέρια τα εχω.. Την μοτοσυκλέτα εχω λίγο καιρό κ δεν έχω επιχειρήσει να την βάλω χώμα γιατί είμαι κ λίγο κανίβαλος!
Ειπες τη μαγικη λεξη!!!:geek:Καλη διασκεδαση τοτε...γιατι αν δεν εισαι και λιιιγο ΚΑΝΙΒΑΛΟΣ τιποτα δεν παει χωμα...ως δια μαγειας ομως ολα αλλαζουν με λιγη...τρελλα και οσο κανιβαλιζεις τοσο πιο πολυ διασκεδαζεις...γιατι...
...εχμμμ...αμα το λυπασαι αμα αρχιζουν τα μην πεσω μην χτυπησω μην τη σπασω μην μην αχ βαχ ωχου δωστου μπηχτου βαρα τον σκιστην...:blackeye:τοτε καθομαστε στις ασφαλτινες διαδρομες και αγναντευουμε τα βουνα να μας χαιρετανε...:)Επιλογες λοιπον και καθείς κατα τα εργα και διαθεση του...Για ολους η μοτοσυκλετα βγαζει γουστα.Το θεμα ειναι καθενας να επιλεγει τα γουστα που θελει και να βγαινει χαμογελο...:friendship:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μια χαρ'α είναι το Vara και στο χώμα. Δεν το ευχαριστιέσαι, αλλά πας όπου θες. Βόλτα, όχι εντούρο.... ;)



Του αδερφού μου εδώ, σε παρακολούθηση Ακρόπολις το 2011. Παντού ακολούθησε τα 2 GS χωρίς κανένα πρόβλημα. 3 μέρες χώμα, πέτρα , απ' όλα! Οι ρυθμοί γρήγοροι (αναγκαστικά, λόγω ωραρίων) σε κάθε είδους χωματόδρομο και με καταστάσεις οδοστρώματος έως και κατεστραμένες.... Και λάσπη πέρασε και πέτρες και νεροφαγώματα, τα πάντα! Μην το σκιάζεσαι, αφού το 'χεις στο χώμα. Απλώς να έχεις το νου σου το βάρος του στις μικρές ταχύτητες, όπως κι ότι πάντα θα έχεις ABS, δε βγαίνει. Οπότε προσοχή στις μαζεμένες "φόρες", δε σταματάνε εύκολα 300 κιλά στο χώμα, αλλά αυτό το ξέρεις ήδη!
 

Manos Athanman

Μέλος
Όνομα
Manos
Μοτό
Varadero MK3
Μια συμβουλη....
Βρες κατι αλλο για off-road...Ασε το Ντερο μονο για βατους χωματοδρομους.

Τσαμπα θα ταλαιπωρησεις τον εαυτο σου και μετα το Varadero....
Γιαννη εσυ το ειχες βαλει το θηριο στο χωμα και μαλιστα σε ζορικες διαδρομες! Εισαι πολυ πιο ''ειδικος'' σε αυτο το κοματι απο εμενα ,οποτε ο φιλος οτι χρειαστει ας απευθυνθει καλυτερα σε εσενα. *παντα φιλικα*
 

zandesiro

3MA owner.
Περιοχή
Πολυγυρος Χαλκιδικης
Όνομα
zandesiro
Μοτό
ΧΤ600Ε,Typhoon 50,ST1300A
Γιαννη εσυ το ειχες βαλει το θηριο στο χωμα και μαλιστα σε ζορικες διαδρομες! Εισαι πολυ πιο ''ειδικος'' σε αυτο το κοματι απο εμενα ,οποτε ο φιλος οτι χρειαστει ας απευθυνθει καλυτερα σε εσενα. *παντα φιλικα*
Μανο σε ευχαριστω, αλλα δεν υπαρχει "ειδικος" σε αυτο το κομματι ο καθενας ξερει τις αντοχες του και αναλογα "χαραζει" πορεια!

Τι θελω να πω...

Αν βαλεις ενα σακιδιο μονο πισω και εισαι παρεα με κανα δυο-τρεις ακομα, κανεις και εντουρο αμα θες,αρκει να αντεχεις σωματικα να χειριστεις το βαρος και την ασταθεια του Varadero...

Μετα απο δοκιμη που εκανα στην Τουρκια...Ενω ολοι αφησανε τα πραγματα στο χοτελ-καμπ εγω επιτηδες με φουλ φορτιο (τριβαλιτσο-σακους-μπαγκστερ-μπιτονια με βενζινη,και τα φαγητα μου) εκανα μια βολτα μονος στην γυρω περιοχη...
Χωματοδρομοι με αρκετα αμμουδερα σημεια οπου παρακαλουσα να μην μου πεσει γιατι ημουν μονος και πως θα την σηκωνα μετα απο την κουραση της ημερας...
Δεν μιλαω για τα επιτοπια στα αμμουδερα..... κολαση!!!

Μου αρεσει να ειμαι μονος στο ταξιδι δεν θελω αλλον..:cool:..Αν δω κατι που μου αρεσει στο ταξιδι θελω να μπορω να το προσεγγισω ευκολα και οχι να αγκομαχω για να φτασω...

Για βολτες οπως του ΗΛΙΑΣ πιο πανω....Πιστευω θα του χαρισει "αξεχαστες" εμπειριες....:yew:

ΥΓ. Μιλαμε για χωμα....Στην ασφαλτο ισχυουν αλλα!
 
Top Bottom