3η ENDURO ΒΟΛΤΑ Νέας Φωκαίας

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Ο Μοτοσυκλετιστικός Όμιλος Νέας Φωκαίας Xαλκιδικής διοργανώνει την 3η ENDURO-ΒΟΛΤΑ στις 15 Μαρτίου 2015.

Η διαδρομή θα είναι περίπου 75 χιλιόμετρα και θα υπάρχει ανεφοδιασμός στο μέσο της. Ο βαθμος δυσκολίας θα είναι τετοιος ώστε η διαδρομή να είναι βατή απο όλους τους αναβάτες. Στην εκκίνηση και στον τερματισμό οι αναβάτες θα περασουν ενα mini πιστακι χωρίς μεγαλες απαιτήσεις.

Η εκκίνηση και ο τερματισμός της enduro βόλτας, θα γίνουν στην περιοχή της αποθήκης αγροτικου συνεταιρισμού της Ν. Φωκαίας, όπου θα υπαρχει και σήμανση.

Η συμμετοχή θα ειναι 10€, με αναμνηστικό, κρουασάν και νερό στον ανεφοδιασμό.
https://m.facebook.com/events/1552026861712544?refsrc=http://www.enduro-fighter.gr/event/3h-enduro-bolta-neas-fwkaias/&refid=9&ref=3&
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Αν δεν γινει κατι με τη βροχη μεσα στην εβδομαδα θα εχουμε παλι ιαματικα λουτρα!!
Επιφανειακά λασπόλουτρα θα το 'λεγα !!!!!
 
Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.
ειχα παει περυσι και αυτο που περασαμε ηταν απεριγραπτο... το χωμα της περιοχης ειναι πολυ δυσκολο μετα απο βροχη... κυριολεκτικα "χτιζεις" με αυτο... εγω προσωπικα εκανα το πρωτο 1,5 χιλιομετρο και τα παρατησα... μιλαμε για φρακαρισμενα μπροστινα απο την λασπη, τα μοτερ χτισμενα και οπου μπορουσε να κολλησει αυτος ο "στοκος" κολλουσε και δεν εβγαινε... το πλυσιμο δε, κρατησε γυρο στο 45λεπτο... το 640 μπορει να ειναι βαρυ για τετοια σπορ αλλα αναμεσα στις εγκαταληψεις ηταν και πολλα "καθαρα"...
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
ειχα παει περυσι και αυτο που περασαμε ηταν απεριγραπτο... το χωμα της περιοχης ειναι πολυ δυσκολο μετα απο βροχη... κυριολεκτικα "χτιζεις" με αυτο... εγω προσωπικα εκανα το πρωτο 1,5 χιλιομετρο και τα παρατησα... μιλαμε για φρακαρισμενα μπροστινα απο την λασπη, τα μοτερ χτισμενα και οπου μπορουσε να κολλησει αυτος ο "στοκος" κολλουσε και δεν εβγαινε... το πλυσιμο δε, κρατησε γυρο στο 45λεπτο... το 640 μπορει να ειναι βαρυ για τετοια σπορ αλλα αναμεσα στις εγκαταληψεις ηταν και πολλα "καθαρα"...
Φετος θα κανεις εναμιση μετρο Στεργιο....Οποτε στηνουν κατι βρεχει επι 10 μερες πριν την εκκινηση !!
Κι ειναι πραγματικα ατυχοι εκει στην Λεσχη γιατι η περιοχη ειναι πραγματικος παραδεισος απο μονοπατια!
 

KOL

Μέλος
Περιοχή
Στου πουταμ'
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
XRV+XR
Πιο light ηταν φετος Στεργιο....
Μονο που αντι για 75 χιλιομετρα καναμε αρκετα παραπανω :mad:
Το δικο μου στον τερματισμο εμοιαζε καπως ετσι

Αλλα βρεθηκε επισης σε φαση σαν του Ηλια..
Να ναι καλα τα παληκαρια που με "ξελασπωσαν", ακομη εκει θα ημουν
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Όταν ξεκινάς με φίλους να πάς και γνωρίζεις από τα προηγούμενα «φιλικά» ότι είναι μια μ………κία και συνεχίζεις (γιατί πίστεψα ότι έμαθαν……) έ τότε είσαι δυό φορές μ………..κας !!! Έτσι αισθάνθηκα καρντάσια !!!
Ευτυχώς ήμουν με καλή παρέα και όλα ξεχάστηκαν !!!







 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Πιο light ηταν φετος Στεργιο....
Μονο που αντι για 75 χιλιομετρα καναμε αρκετα παραπανω :mad:
Το δικο μου στον τερματισμο εμοιαζε καπως ετσι

Αλλα βρεθηκε επισης σε φαση σαν του Ηλια..
Να ναι καλα τα παληκαρια που με "ξελασπωσαν", ακομη εκει θα ημουν
Παναγιώτη ...όχι 75 έκανες ούτε 60 δεν έκανες !!!! Άλλαξε κοντέρ
Το πόσες φορές χάθηκες δεν το γράφεις. Εκτός αυτού .....δεν βρέθηκες με κανέναν αντίθετα που παραλίγο να συγκρουστείς ???
 

KOL

Μέλος
Περιοχή
Στου πουταμ'
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
XRV+XR
Παναγιώτη ...όχι 75 έκανες ούτε 60 δεν έκανες !!!! Άλλαξε κοντέρ
Το πόσες φορές χάθηκες δεν το γράφεις. Εκτός αυτού .....δεν βρέθηκες με κανέναν αντίθετα που παραλίγο να συγκρουστείς ???
Αυτο εννοουσα Ηλια με τα χιλιομετρα. Τωρα το ποσα ακριβως εκανα, ουτε καν μπηκα στον κοπο να δω,( παντως το κοντερ μου μια χαρα πηγαινει), αλλα οταν περνουσα 2η και 3η φορα το ιδιο κομματι, μου φαινονταν σαν αιωνας.
Με εσενα βρεθηκαμε μουρη με μουρη?
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
H επικεφαλιδα εντουροβολτα υποτιθεται οτι καλυπτει τους συμμετεχοντες και καποιες οργανωτικες ατελειες
Με μονη διαφορα οτι αυτες που ειναι στη σημανση δεν επιδεχονται κατι τετοιο..:(:(:(
 
Reactions: KOL
Top Bottom