33η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΩΝ

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Θα αναμένω. Οποιος θέλει και μπορεί !

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Να μην ξεχάσω, ανοίγει από το απόγευμα (18:30 νομίζω) ) μέχρι αργά! Για σίγουρα και τηλέφωνα θα επανέλθω

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Θα τιμηθεί δεόντως.

Παίδες, εκτός απροόπτου θα είμαι εκεί από την Πέμπτη το μεσημεράκι. Κανείς άλλος θα ανεβεί;
Επειδή έμαθα ότι γίνεται ισχυρή προσπάθεια από την οργάνωση γιά μια γνήσια μοτοσυγκεντρωση, χωρίς Καγκουρό κατά 99% θα πάω μετά συντρόφου.
Δυστυχώς γιά μένα δεν θα μπορέσω να είμαι εκεί πριν το νύχτωμα του Σαββάτου.
Όμως τον αγαπημένο Γιάννη Χαρούλη δεν τον χάνω γιατί είναι Κυριακή η συναυλία ...
Παναγιώτη, νλ στείλτε τηλ με πμ.
Μπράβο γιά την ταβέρνα


from wolves city
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Παίδες, εγώ ή θα είμαι στην είσοδο, ή αυτοί που θα είναι στην είσοδο θα ξέρουν πού θα είμαι. Ρωτάτε και με βρίσκετε. Προς αποφυγή μπερδεμάτων, σας βάζω και μία φώτο...............



.........για να δείτε ποιός ΔΕΝ είμαι........... :D


:pointu:
 
Τελευταία επεξεργασία:

RTom

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Χρυσόστομος
Μοτό
R 1150 GS ADVENTURE
Ειχαμε παει το 1998, στο ιδιο μερος..

Καιρος να ξαναπαμε!! :D(Μαλλον... :rolleyes: )

Αλλος??
Σωστά τα λέτε,
αρχικά νόμιζα ότι έγινε το 1997, αλλά κάπου βρήκα την αναμνηςτική καρφίτσα και είδα ότι όντως έγινε το 1998. Αυτό το -7- που θυμόμουν είναι από την 17η πανελλήνια συνάντηση :D
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Λίγες ώρες έμειναν. Το "φορτηγό" έτοιμο, το απογευματάκι φραππέα στο Δρέπανο, το βραδάκι μπυρίτσα με Active Member

Καλή μας αντάμωση

 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Aναμένουμε φώτο-βίδεα κλπ....;)
 

nikos-x

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Varadero 1000
Παίδες, εγώ ή θα είμαι στην είσοδο, ή αυτοί που θα είναι στην είσοδο θα ξέρουν πού θα είμαι. Ρωτάτε και με βρίσκετε. Προς αποφυγή μπερδεμάτων, σας βάζω και μία φώτο...............



.........για να δείτε ποιός ΔΕΝ είμαι........... :D
Τώρα σε θυμήθηκα . . . σ' έχω δει στην τΕλεόραση :D



Καλό δρόμο και καλά να περάσετε . . . όπως παλιά.
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Επιστροφή στην βάση μας, μετά από λίγο κυνηγητό με την βροχή..................

Ένα πενταήμερο γεμάτο συναντήσεις με φίλους, όχι μόνο από όλα τα σημεία της Ελλάδας, αλλά και με ευχάριστες εκπλήξεις και από την Σλοβενία. Zofia και Vili Curavic, Σάκη, Σταύρε Ζ., Θανάση, Κατερίνα Μ., Γιάννη Δ., Τζερόνυμο, Στέλιο Α., Βαγγέλη Δ, Γιάννη Παπ., Σωτήρη, Γιώργη & Γιώργαινα, Μαρία Α. & Γιάννη Σ., Δημήτρη Κ. & Κωνσταντίνα, Δημήτρη Τ., Γιάννη Πετ, Θωμά και όσους ξεχνάω αυτή την στιγμή, ήταν όμορφα που σας είδα, κάποιους ακόμα και μετά από πέντε χρόνια........ Για αυτό και μόνο, το ότι είναι μια ευκαιρία να δείς σε ένα τριήμερο φίλους από όλη την Ελλάδα, η Πανελλήνια πρέπει να συνεχίζεται, να βελτιώνεται και να δυναμώνει.

ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
και του χρονου Παναγιωτη!!
δωσε καμμια πληροφορια....κοσμο, συμπεριφορες, κλπ.
εμαθα οτι το δρεπανο, ειναι ιδανικο μερος για συγκεντρωσεις τετοιου μεγεθους.

Στάλθηκε από adveφον
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
δεν χρειαζεται να ρωτησεις για συμπεριφορες..... οι κλασσικοι καγκουροι να καινε λαστιχο ηταν εκει!!!! (ειδα φωτο στο φατσομπουκι)
για μενα ειναι δυσφημιση αυτη η εκδηλωση. Παλι καλα που δεν ειχανε και φετος κανενα νεκρο.

για πεστα μας απο πρωτο χερι;;;; ;)
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
και του χρονου Παναγιωτη!!
δωσε καμμια πληροφορια....κοσμο, συμπεριφορες, κλπ.
εμαθα οτι το δρεπανο, ειναι ιδανικο μερος για συγκεντρωσεις τετοιου μεγεθους.

Στάλθηκε από adveφον
Το μέρος ιδανικό λόγω εύκολης πρόσβασης από όλη την ηπειρωτική Ελλάδα. Το κάμπινγκ εξαιρετικό, πολύ σκιά και κρυστάλινη θάλασσα. Ιδιαιτερη μνεία στο προσωπικό που ήταν πάντα με το χαμόγελο, τις πολύ λογικές τιμές σε καφέδες (1,5€) και την νόστιμη κουζίνα και την συνεχή καθαριότητα όλων των χώρων.

Η διοργάνωση της ΜΟΤΟΕ έκανε τα αδύνατα - δυνατά, με πολύ τρέξιμο και πολλούς εθελοντές, λίγα τα παρατράγουδα εντός της συγκέντρωσης, δυστυχώς όμως οι αρχές ήταν απούσες από τον εκτός ευθύνης της ΜΟΤΟΕ χώρο και την πόλη της Ηγουμενίτσας. Όπως ήταν αναμενόμενο, οι κάγκουρες (που δεν μπήκαν μέσα αλλά ήταν "στρατοπεδευμένοι" έξω από το κάμπινγκ) ξεσήκωσαν τον κόσμο με κόφτες, κλαπέ και burn-out, αλλά, όσο περισσότεροι συνειδητοποιημένοι "σνομπάρουμε" την ΜΟΤΟΕ, τόσο περισσότερο χώρο τους αφήνουμε. Food for thought..........

Τα περισσότερα μουσικά σχήματα ήταν πολύ καλά (θα ξεχωρίσω τους "χωριάτες" και τον Χαρούλη), μεγάλη απογοήτευση για μένα οι εμφανίσεις του Λάκη και των Active Member.
 
Reactions: yns
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
.............. όσο περισσότεροι συνειδητοποιημένοι "σνομπάρουμε" την ΜΟΤΟΕ, τόσο περισσότερο χώρο τους αφήνουμε. Food for thought...........
Επειδή όπως το έγραψα πιθανόν να αφήνει χώρο για παρερμηνείες και παρεξηγήσεις, διευκρινίζω:

Η προσέλευση μοτοκατασκηνωτών ήταν πάνω-κάτω χίλια άτομα. Από αυτά, τα 900 ήταν μοτοσυκλετιστές (με την έννοια που εδώ αντιλαμβανόμαστε) που είτε με τις λέσχες τους (επίσημες ή όχι, ακόμη και φορουμ) είτε σε παρέες, είτε ένας-ένας, είχαν έρθει για να δούνε παλιούς φίλους, να γνωρίσουν νέους, να ακούσουν την μουσική σκηνή, κλπ κλπ. Έγιναν εκδρομές στην γύρω περιοχή, μοτοπαιχνίδια (αγώνες βραδυπορείας, πιάσε το λουκάνικο και μερικά ακόμη), μοτοκαλλιστεία, υπήρχαν περίπτερα λεσχών, επαγγελματιών, φυσικά περίπτερο της "Μοτοθέσις", δυναμόμετρο, μηχάνημα στατικής σούζας και πολλά ενδιαφέροντα. Το 90% λοιπόν απασχολήθηκε σε κάποια από αυτά. Το υπόλοιπο 10% ήταν οι "καγκουρογενείς" κατασκηνωτές που, μαζί με την τοπική "μαρίδα" καθόταν στον δρόμο ΕΞΩ από την συγκέντρωση, μέσα στην ντάλα και "θαύμαζε" την "ικανότητα" κάποιων να κρατάνε ανοιχτό το γκάζι και ταυτόχρονα να παίζουν και τον διακόπτη on-off. Ουάου......... Και δυστυχώς οι Αρχές που είναι επιφορτισμένες με την τήρηση του ΚΟΚ της τάξης ήταν απούσες.

Αν λοιπόν ερχόταν 100 ακόμη "σοβαροί" μοτοσυκλετιστές, δεν θα έμενε χώρος για τους καγκουρογενείς, οι επίδοξοι καγκουροήρωες θα έμεναν χωρίς φιλοθεάμων κοινό και θα μας άδειαζαν την γωνιά. Το Κολοσσαίον της Ρώμης δεν είχε μόνο θηρία και μονομάχους, είχε και θεατές, αν δεν υπήρχαν αυτοί το "μαγαζί" θα έκλεινε.....

Η Πανελλήνια ήταν μια ιδέα που ξεκίνησε πριν από 33 χρόνια σαν συνάθροιση μοτοσυκλετιστών. Έγιναν πολλά βήματα από τότε, άλλα σωστά και άλλα όχι, και τα τελευταία τρία χρόνια γίνεται από μέρους της ΜΟΤΟΕ τεράστια προσπάθεια να αποβληθεί η ρετσινιά της καγκουριάς και να πλησιάσουμε τις Ευρωπαϊκές συγκεντρώσεις. Η συμμετοχή μου είναι το ελάχιστο που μπορώ να κάνω για να βοηθήσω σε αυτή την κατεύθυνση. Ελπίζω του χρόνου να το δούνε με αυτή την οπτική ακόμη περισσότεροι και γιατί όχι, να το δούμε και σαν φόρουμ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Η αληθεια ειναι πως με τη διοργανωση και τη συμμετοχη στα trOFFy ''ριξαμε'' λιγο την Πανελληνια.
Ελπιζω του χρονου να μας περιμενει να την τιμησουμε σε εναν εξ'ισου ομορφο προορισμο οπως το Δρεπανο.
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Η αληθεια ειναι πως με τη διοργανωση και τη συμμετοχη στα trOFFy ''ριξαμε'' λιγο την Πανελληνια.
Ελπιζω του χρονου να μας περιμενει να την τιμησουμε σε εναν εξ'ισου ομορφο προορισμο οπως το Δρεπανο.

Έφτασε η ώρα της ανακοίνωσης: Κλασσικά το τριήμερο της Πρωτομαγιάς, η 34η Πανελλήνια θα γίνει στα Κοκκινόγεια Δράμας, ακριβώς εδώ: http://goo.gl/maps/fnx0l

Πολύ βουνό τριγύρω ολούθε λέμε..............
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Έφτασε η ώρα της ανακοίνωσης:
Κλασσικά το τριήμερο της Πρωτομαγιάς, η 34η Πανελλήνια θα γίνει στα Κοκκινόγεια Δράμας, ακριβώς εδώ: http://goo.gl/maps/fnx0l

Πολύ βουνό τριγύρω ολούθε λέμε..............
To τριημερο του Αγιου Πνευματος Παναγιωτη!:eek:
Εχεις εικονα απο χωρητικοτητα σε σκηνες και διαθεσιμοτητα σε σκιες?
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Της νύχτας τα καμώματα........... σόρρυ παίδες, όταν το έγραφα είχα στον νου μου την βόλτα της Πρωτομαγιάς...........

Αγίου Πνεύματος φυσικά, mea culpa.
 
Top Bottom