40 years gs

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Σε 15 περίπου μέρες θα είναι και διαθέσιμα στην χώρα μας από μου είπε ο βαγιανελης!!!

Nikos Note 20 ultra snapdragon
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Συμφωνώ με τον Στέφανο.
Οπως το είδα στην αρχή μου άρεσε αλλά η σχεδίαση γρήγορα συνηθίζεται στο μάτι και φθίνει.

Για μένα το πιο ωραίο χρώμα που βγάνει η BMW είναι το Kalamata Green. Κομψό, όπως πρέπει να είναι τα high end μηχανήματα.

Σκατα μαρκετινγκ ξερουν εκει στην ΠενΦέ.............. ο #τρου_αντβε ντιζαινερ θα το βαφτιζε Kalamata green Wournopoula_edition***



































***ναι ρε , με W oxi me G
 

tasosdr

Μέλος
Περιοχή
νεα μακρη
Όνομα
tasos
Μοτό
Husqvarna te630
Honda forza 350
Honda vision 110
Αυτό που δε μου αρέσει είναι όταν προσπαθούν να παντρέψουν ρετρό γραφικά με μοτοσυκλέτες σύγχρονης σχεδίασης
Αυτό ακριβώς,μαρκετίστικα ψάχνουν για πέλατες τα σημερινά γεροντάκια,που κάτι θα έχουν να θυμούνται από τα νιάτα τους και τα μηχανάκια πριν 30-40 χρόνια.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό ακριβώς,μαρκετίστικα ψάχνουν για πέλατες τα σημερινά γεροντάκια,που κάτι θα έχουν να θυμούνται από τα νιάτα τους και τα μηχανάκια πριν 30-40 χρόνια.
ΒΜWδάκηδες τι περιμένεις και λίγα είπες, γερομπαμπαλήδες.

Όταν βγαίνει η Honda και λέει "βάψαμε το μοντέλο 2021 σαν τα αγωνιστικά XRV 650 του ντακάρ" μιλάει στην καρδιά του 21χρονου που μόλις πήρε απεριόριστο δίπλωμα.
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Το χρωμα είναι πολύ απλό να αλλάξει με μεμβράνες.
Το έχω κάνει και το αποτέλεσμα είναι άψογο
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πολύ το μπερδέψαμε το πράγμα ρε παιδιά...
Άλλο πράγμα είναι το χρώμα και άλλο τα γραφικά. Αυτό που επεσήμανα εγώ είναι πως τα χρώματα μια χαρά είναι. Τα γραφικά πάσχουν.
Η σχεδίαση των μοτοσυκλετών άλλαξε, δε μπορείς να βάζεις γραφικά και γραμματοσειρές από τη δεκαετία του '80 σε μια μοτοσυκλέτα που οι ακμές της και η συνολική σχεδίαση βρίσκεται στο 2020 (για τη συγκεκριμένη μη πω... στο 2030).

Δε νομίζω Γιάννη amyroukai πως η Honda έκανε αυτό το λάθος στη καινούρια Africa, εκεί χρησιμοποιήθηκαν τα χρώματα αλλά τα γραφικά είναι πλήρως εναρμονισμένα στο σχέδιο της μοτοσυκλέτας. Η Africa CRF1100L είναι ένα εξαιρετικό παράδειγμα προς μίμηση (όταν θέλεις να κάνεις αναφορά στο παρελθόν), το παραπάνω Μαυρό/κίτρινο BMW είναι το παράδειγμα προς αποφυγήν. Όπως το ίδιο λάθος έχει γίνει και στο Tenere 700 rally, καλή ιδέα το χρώμα αλλά το αυτοκόλλητο με τη μαύρη διακοπτόμενη ταινία στο φέρινγκ... μπλιάχ!

Γνώμη μου πάντα.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Δεν ξερω ,αλλα εμενα στο τενερε δε με χαλαει καθολου το αυτοκολλητο παντως.
Μπορω να πω οτι το συγκεκριμενο μηχανακι με κανει και αναπολω τα τοτε χρονια.
Το 1250 παλι με κανει να θυμαμαι ........














Το dl 650 του '18 :pointu:
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Hρεμα παντα......αφηνω αυτο εδω να υπαρχει
Μια τεταρτη ανοιξαμε και στο τελος, μου ελεγε απεγνωσμενα κατι για dynamicpro κλπ ομορφιες
Εαν ειναι καλο παιντι θα βαλω και αλλα βιδεο......πειτε του

 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Phoenix τι λέει ο κύριος με το συλλεκτικό μόνο για γνώστες και μυημένους που η αγορά έχει τοποθετήσει στην κορυφή μηχανάκι;

Ο Στέργιος ήξερε ότι ανοίγετε ή απλά μόνος σου γκάζωσες; Ενδιαφέρον το ότι έστω και με τα ελλιπή στοιχεία του gearing commander μάλλον δεν έχουν αξιόλογη διαφορά στο γρανάζωμα (Δεν έχει wasserboxer ADV). Αστείο επίσης ότι η 6η του XR είναι πιο κοντή από την 4η του GS...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Hρεμα παντα......αφηνω αυτο εδω να υπαρχει
Μια τεταρτη ανοιξαμε και στο τελος, μου ελεγε απεγνωσμενα κατι για dynamicpro κλπ ομορφιες
Εαν ειναι καλο παιντι θα βαλω και αλλα βιδεο......πειτε του

Με τεταρτη ταχύτητα στο πρόγραμμα road μου έφυγε .......
Το δέχομαι !!!!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σου έκανε και κλείσιμο "Μάρκεθ", το βίντεο δεν λέει ψέμματα. Μα και εσύ παλικάρι μου στο road, θα μου πεις άντε βρες το κουμπί να αλλάξεις, άντε και το πάτησες δυό φορές να πάει dynamic pro, άντε και έκλεισες το γκάζι να δεχτεί την επιλογή, ο μανιακός έχει γκαζώσει και νομίζει ότι κέρδισε ξανά, τέτοιοι είναι οι μπεμβεδάκηδες, μακριά τους μείνε σου λέω.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σου έκανε και κλείσιμο "Μάρκεθ", το βίντεο δεν λέει ψέμματα. Μα και εσύ παλικάρι μου στο road, θα μου πεις άντε βρες το κουμπί να αλλάξεις, άντε και το πάτησες δυό φορές να πάει dynamic pro, άντε και έκλεισες το γκάζι να δεχτεί την επιλογή, ο μανιακός έχει γκαζώσει και νομίζει ότι κέρδισε ξανά, τέτοιοι είναι οι μπεμβεδάκηδες, μακριά τους μείνε σου λέω.
Όλα έγιναν χωρίς δόλο... Υπαρχουν αρχές ανάμεσα μας.
Οπως και θα ανεβάσω το σχετικό ξεκ@λιασμα που μου έκανε αφού βρήκε το pro
 
Top Bottom