5ο Enduro Riding Αγίων Θεοδώρων 28/01/24

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ναι γειά σας, εγώ είμαι πάλι. :p
Το ξέρω έχω λυσσάξει αλλά όπου να 'ναι ξεκινάει η τουριστική σεζόν και θα βλέπω ξανά τις βόλτες με το ματοκυάλι. Οπότε βουρ στον πατσά και ότι προλάβουμε :laugh:

Το πήρα χαμπάρι από μια αναφορά του Padis το έψαξα και μου φάνηκε ενδιαφέρον. Δεν είμαι σίγουρος ότι έχω ακόμα το επίπεδο για κάτι τέτοιο αλλά δεν θα μου φύγουν και οι χορηγοί αν δεν το βγάλω όλο ή αν αποφύγω τα πολύ hard :roflmao:.

Θα πάει κάποιος από εδώ; Αν κάποιος το βλέπει με εξίσου χαλαρή διάθεση και θέλει παρέα ας γράψει.

ENDURO RIDING 5

Enduro Riding 5.
Φτάσαμε στην πέμπτη διοργάνωση μιας οργανωμένης βόλτας που ξεκίνησε δειλά το 2015 και η ολοένα μεγαλύτερη προσέλευση αναβατών μας δίνει δύναμη και όρεξη για το επόμενο. Συνταγή γνωστή πλέον: Διαδρομή τεχνική, αλλά χωρίς σημεία με ιδιαίτερη δυσκολία. Χωματόδρομος λίγος, ίσα για να παίρνουμε ανάσα από τα μονοπάτια, άσφαλτος ανύπαρκτη (λιγότερο από 1 χιλιόμετρο!), μονοπάτια γνωστά και απολαυστικά αλλά και καινούρια που έχουν ανοιχτεί μέτρο – μέτρο με τα πόδια. Με γνώμονα τα παραπάνω, βγήκαν 68 χιλιόμετρα διαδρομής που πιστεύουμε ότι θα ικανοποιήσουν όλα τα γούστα.
Σημείο εκκίνησης ο γνωστός πλέον Παλιός Σιδηροδρομικός Σταθμός των Αγίων Θεοδώρων. Χώρος parking για τα αυτοκίνητα ο χώρος του My Market. Ο ανεφοδιασμός θα γίνει στο 27ο χιλιόμετρο, με νεράκι και σνακ από την Διοργάνωση.
Τα καύσιμα θα παραδίδονται από τους αναβάτες στον χώρο της Γραμματείας. Θερμή παράκληση να μη φέρετε ακριβά μπιτόνια, για παράδειγμα ταχείας πλήρωσης, γιατί λόγω της μεγάλης ποσότητας μπιτονιών, πάντα υπάρχει ο κίνδυνος λάθους ή απώλειας. Φυσικά θα υπάρχει επιπλέον αυτοκόλλητο για τα καύσιμα εκτός της μοτοσυκλέτας. Ο αριθμός συμμετοχής (που θα δοθεί από την Οργάνωση) θα πρέπει να είναι τοποθετημένος στο μπροστινό number plate της μοτοσυκλέτας και όχι στα πλαϊνά.
Κόστος συμμετοχής 20 ευρώ με αναμνηστικό δωράκι. Η φόρμα δήλωσης συμμετοχής θ΄ ανεβεί τις προσεχείς ημέρες. Σας περιμένουμε για να απολαύσετε – και να οργώσετε!- τα Γεράνεια και να περάσουμε όλοι μια όμορφη Κυριακή!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ναι γειά σας, εγώ είμαι πάλι. :p
Το ξέρω έχω λυσσάξει αλλά όπου να 'ναι ξεκινάει η τουριστική σεζόν και θα βλέπω ξανά τις βόλτες με το ματοκυάλι. Οπότε βουρ στον πατσά και ότι προλάβουμε :laugh:

Το πήρα χαμπάρι από μια αναφορά του Padis το έψαξα και μου φάνηκε ενδιαφέρον. Δεν είμαι σίγουρος ότι έχω ακόμα το επίπεδο για κάτι τέτοιο αλλά δεν θα μου φύγουν και οι χορηγοί αν δεν το βγάλω όλο ή αν αποφύγω τα πολύ hard :roflmao:.

Θα πάει κάποιος από εδώ; Αν κάποιος το βλέπει με εξίσου χαλαρή διάθεση και θέλει παρέα ας γράψει.

ENDURO RIDING 5

Enduro Riding 5.
Φτάσαμε στην πέμπτη διοργάνωση μιας οργανωμένης βόλτας που ξεκίνησε δειλά το 2015 και η ολοένα μεγαλύτερη προσέλευση αναβατών μας δίνει δύναμη και όρεξη για το επόμενο. Συνταγή γνωστή πλέον: Διαδρομή τεχνική, αλλά χωρίς σημεία με ιδιαίτερη δυσκολία. Χωματόδρομος λίγος, ίσα για να παίρνουμε ανάσα από τα μονοπάτια, άσφαλτος ανύπαρκτη (λιγότερο από 1 χιλιόμετρο!), μονοπάτια γνωστά και απολαυστικά αλλά και καινούρια που έχουν ανοιχτεί μέτρο – μέτρο με τα πόδια. Με γνώμονα τα παραπάνω, βγήκαν 68 χιλιόμετρα διαδρομής που πιστεύουμε ότι θα ικανοποιήσουν όλα τα γούστα.
Σημείο εκκίνησης ο γνωστός πλέον Παλιός Σιδηροδρομικός Σταθμός των Αγίων Θεοδώρων. Χώρος parking για τα αυτοκίνητα ο χώρος του My Market. Ο ανεφοδιασμός θα γίνει στο 27ο χιλιόμετρο, με νεράκι και σνακ από την Διοργάνωση.
Τα καύσιμα θα παραδίδονται από τους αναβάτες στον χώρο της Γραμματείας. Θερμή παράκληση να μη φέρετε ακριβά μπιτόνια, για παράδειγμα ταχείας πλήρωσης, γιατί λόγω της μεγάλης ποσότητας μπιτονιών, πάντα υπάρχει ο κίνδυνος λάθους ή απώλειας. Φυσικά θα υπάρχει επιπλέον αυτοκόλλητο για τα καύσιμα εκτός της μοτοσυκλέτας. Ο αριθμός συμμετοχής (που θα δοθεί από την Οργάνωση) θα πρέπει να είναι τοποθετημένος στο μπροστινό number plate της μοτοσυκλέτας και όχι στα πλαϊνά.
Κόστος συμμετοχής 20 ευρώ με αναμνηστικό δωράκι. Η φόρμα δήλωσης συμμετοχής θ΄ ανεβεί τις προσεχείς ημέρες. Σας περιμένουμε για να απολαύσετε – και να οργώσετε!- τα Γεράνεια και να περάσουμε όλοι μια όμορφη Κυριακή!
Δοκίμασε το και όσο πάει.
Παρέα θα βρεις και εκεί...;)
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Κάτσε να ακούσουμε πρώτα τη διοργάνωση για το τι σόι Χαρντ είναι (αν είναι) και μετά να αποφασίσουμε
 

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Η διαδρομη ειναι enduro δηλαδη μονοπατια αναφερομαι στον antsoar , οταν λεει hard ειναι για εμπειρους και για σωστα μηχανακια αν μπει καποιος και κολλησει θα γινει πανικος. Η soft ειναι μονοπατια ποιο βατα. Μην περιμενεις δασικα κομματια.
Αν εισαι αγυμναστος παλι θα τα κουραστεις πολυ γρηγορα.
Μπορεις να πας θα ελεγα να ξεκινησεις στο τελος , ωστε να μην δημιουργησεις προβλημα στην ροη που θα εχουν οι αλλοι.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Να συμπληρωσω ότι αυτά που φαίνονται οκ, μολις περάσουν 200 μηχανακια πχ δεν θα είναι τοσο εύκολα...
200 μηχανακια...... :brr:

Βολτα μεχρι τρια μηχανακια ειναι καλα (ισως να λεω και πολλα)!!! ;)
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Σε τέτοια enduro meeting μαζεύετε πολύ λαος μπορεί να λεω και λιγα...
Σε τετοιες συγκεντρωσεις σιγουρα. Γινεται χαμος.
Εγω το ειπα γενικοτερα, σε βολτες απλες αναφερομαι, ειτε ασφαλτινες ειτε σε χωμα (δεν το ξεκαθαρισα αυτο)!!!
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Μπορεις να πας θα ελεγα να ξεκινησεις στο τελος , ωστε να μην δημιουργησεις προβλημα στην ροη που θα εχουν οι αλλοι.
αυτά που φαίνονται οκ, μολις περάσουν 200 μηχανακια πχ δεν θα είναι τοσο εύκολα...
:thinking: Μπερδεύτηκα... Να ξεκινήσω τελευταίος μην κολλήσω την ροή ή να ξεκινήσω πρώτος για να έχω πιο εύκολα τα μονοπάτια ???? :roflmao::roflmao::roflmao:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
:thinking: Μπερδεύτηκα... Να ξεκινήσω τελευταίος μην κολλήσω την ροή ή να ξεκινήσω πρώτος για να έχω πιο εύκολα τα μονοπάτια ???? :roflmao::roflmao::roflmao:
Στην πρωτη περιπτωση θα κολλησεις απο τον προτελευταίο (τουλαχιστον) και στην δευτερη θα αισθανθεις για λιγο Κεντερης ...............(οταν τον κυνηγουσαν 7 μαυροι)
:muted::roflmao:
 

kavadias

Μέλος
Περιοχή
there and back again
Όνομα
Τάσος
Μοτό
KTM 1290 SA '15
KTM 690 Enduro '08
KTM EXC 250 '06
Αντώνη καβάλα θα πας; Εγώ το ψήνω (μάλλον) αλλά ψάχνω κανένα με τρειλερ/βαν να κολλήσω γιατι καβάλα δεν παιζει να πάω το διχρονο αγιους Θεοδώρους.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αντώνη καβάλα θα πας; Εγώ το ψήνω (μάλλον) αλλά ψάχνω κανένα με τρειλερ/βαν να κολλήσω γιατι καβάλα δεν παιζει να πάω το διχρονο αγιους Θεοδώρους.
Έχω χάσει επεισόδια, πότε πήρες και δίχρονο; o_O
Οδικός σκέφτομαι να πάω, το σβουμ αν έχεις υπομονή και ξέρεις από zen και βουδιστικό διαλογισμό πάει παντού :roflmao:
Τώρα αν βρεθεί κανένας χριστιανός να με μαζέψει δεν θα κάνω τον δύσκολο :laugh:


Έχουμε πει για καφέ με τον άλλο αύριο το απόγευμα, αν έχεις χρόνο έλα να τα πούμε.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Τελικά βρέθηκε καλός Σαμαρείτης να με μαζέψει... Padis Παντελή σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Με το ψοφόκρυο που είχε το πρωί θα έφτανα κατεψυγμένος στους Αγίους Θεοδώρους o_O:hungover:, χρωστάω κέρασμα.

Στο event γινότανε πόλεμος! Δεν ξέρω ακριβή αριθμό συμμετοχών αλλά κάπου είδα σε μοτοσυκλέτα νούμερο 456 :laugh::laugh:

Όσο για εμένα, ήταν το βάπτισμα του πυρός σε κανονική εντουράδα. Είχε ένα κομμάτι σαν ρόλερκοστερ με ανηφόρες κατηφόρες που πριν λίγο καιρό δεν θα το σκεφτόμουν καν να μπω εκεί μέσα :eek:. Μετά τα μισά κουράστηκα, είχε χάσει και λάδια το σβουμ απ το φιλτροκούτι σε μια από τις κάμποσες πτώσεις όπου έμεινε ξαπλωμένο αρκετά μέχρι να βρω ανάσα να το σηκώσω, και αποφάσισα ότι ήταν αρκετή εμπειρία για πρώτη φορά. Γύρισα πίσω κουρασμένος και γεμάτος :D:happy:

Έχω και βίντεο, νομίζω την περισσότερη ώρα δείχνει τούμπες :laugh::roflmao::roflmao:










 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Σουπερ!!

Αναμενουμε βίδεο!!!

Για εμας που μας τρωει ο πισινός μας με σαφώς λάθος μηχανάκια παιζει να βγαινει, εστω καποιο κομμάτι με μπετονιέρα?
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Σουπερ!!

Αναμενουμε βίδεο!!!

Για εμας που μας τρωει ο πισινός μας με σαφώς λάθος μηχανάκια παιζει να βγαινει, εστω καποιο κομμάτι με μπετονιέρα?
Μάλλον δεν είμαι ο πιο έμπειρος για να σου απαντήσει, αλλά προσωπικά εγώ ούτε με 690 δεν θα έμπαινα εκεί μέσα.
Μάλιστα ήταν κάτι που μέχρι πρόσφατα δεν το καταλάβαινα όταν μου έλεγαν φίλοι με εμπειρία, ότι ακόμα και το 690 είναι βαρύ για κάποιες περιπτώσεις και δεν είναι αυτό που θα πάρεις για να κάνεις εντούρο.

Το δεύτερο κομμάτι δεν το έκανα, όπως το είδα λίγο μου φάνηκε ότι είχε και ωραία χώματα. Ας μας πουν τα παιδιά που το ολοκλήρωσαν.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τελικά βρέθηκε καλός Σαμαρείτης να με μαζέψει... Padis Παντελή σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Με το ψοφόκρυο που είχε το πρωί θα έφτανα κατεψυγμένος στους Αγίους Θεοδώρους o_O:hungover:, χρωστάω κέρασμα.

Στο event γινότανε πόλεμος! Δεν ξέρω ακριβή αριθμό συμμετοχών αλλά κάπου είδα σε μοτοσυκλέτα νούμερο 456 :laugh::laugh:

Όσο για εμένα, ήταν το βάπτισμα του πυρός σε κανονική εντουράδα. Είχε ένα κομμάτι σαν ρόλερκοστερ με ανηφόρες κατηφόρες που πριν λίγο καιρό δεν θα το σκεφτόμουν καν να μπω εκεί μέσα :eek:. Μετά τα μισά κουράστηκα, είχε χάσει και λάδια το σβουμ απ το φιλτροκούτι σε μια από τις κάμποσες πτώσεις όπου έμεινε ξαπλωμένο αρκετά μέχρι να βρω ανάσα να το σηκώσω, και αποφάσισα ότι ήταν αρκετή εμπειρία για πρώτη φορά. Γύρισα πίσω κουρασμένος και γεμάτος :D:happy:

Έχω και βίντεο, νομίζω την περισσότερη ώρα δείχνει τούμπες :laugh::roflmao::roflmao:










Μπράβο παίδες!
Κάθε αρχή και δύσκολη!
Ετοιμαστείτε για την Νόσο των χωματερών στα τέλη Μάρτη... :secret:
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Γυρισα και εγω σούπερ η βολτα, φωτο λίγες , Τάσο 2wheeler δεν μπαινει το bmw εκει...μόνο σε καποια φλατ και στο ποτάμι που είχε, σκόνη πολύ, σαθρο αρκετα έδαφος με πέτρα και πολύ μονοπάτι που σε σημεια και το tm περναγε με ζόρι και ήθελε προσοχή, η διαδρομή πρπ 70km...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom