5 χωμάτινες μέρες ''Βάλια Κάλντα - Γράμμος'' 2015

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Από τα λίγα χωμάτινα σημεία που μπορείς να τα περάσεις κατακαλοκαιρο......χωρίς να βρασεις!!!
Να είστε καλά να βολταρετε
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Πανέμορφες διαδρομές που θα τις έκανα για πολλές φορές ακόμη .......και πάλι θα ΄ρθει ο καιρός !!!!

Το 2013 τα Africaνικα Ελληνικά Βουνά "VI" πέρασαν από αυτές τις διαδρομές. Με μία διαφορά ο δρόμος Πλικάτι - Αετομηλίτσα (3 χιλ. πριν την Αετομηλίτσα) ήταν κομμένος και αναγκαστήκαμε να περάσουμε τα μηχανάκια με "φόβο ψυχής" στα "χέρια".........
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
μας κανατε κ ανοιξαμε ξανα χαρτες βραδιατικα λεβεντοπαιδα...καψωνι μες στον καυσωνα λεμε αλλα χαλαλι σας!!
ωραιοι,λιτοι,ευελικτοι κ απεριτοι.οπως αρμοζει σε καθε χωματινο ταξιδιωτη!!:friendship:

(προσωπικα αυτος ο Γραμμος με στοιχιωνει 2-3 χρονια τωρα...κ βλεπω να μην μου γλιτωνει ;),με κοβω το φθινωπορο να πινω τσιπουρα στην αγαπημενη μου Βουρμπιανη..:D)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ολα τα κομματια διαλεγμενα ''ενα κι ενα'' που λενε.
Πολλοι παρατημενοι και κομμενοι χωματοδρομοι στο μενου κι ενω παραλληλα ειναι εντονο το πνευμα της ορεινης αυτονομης διαβιωσης.
Ωραιοι!
 

stefanos

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Honda Africa twin 750
Πανέμορφες διαδρομές που θα τις έκανα για πολλές φορές ακόμη .......και πάλι θα ΄ρθει ο καιρός !!!!

Το 2013 τα Africaνικα Ελληνικά Βουνά "VI" πέρασαν από αυτές τις διαδρομές. Με μία διαφορά ο δρόμος Πλικάτι - Αετομηλίτσα (3 χιλ. πριν την Αετομηλίτσα) ήταν κομμένος και αναγκαστήκαμε να περάσουμε τα μηχανάκια με "φόβο ψυχής" στα "χέρια".........
Έχω την αίσθηση οτι τα Africaνικα Ελληνικά Βουνά δεν έχουν αφήσει βουνό ανεξερεύνητο!
 

sob

Μέλος
Περιοχή
λαρισα
Όνομα
vasilis
Μοτό
yamaha tenere
πολύ καλό 5μερο, καθε μερα ξεχωριστη με πολλά σημεία αναφοράς. Θα ξεχώριζα την διαδρομή Γραμου- Αετομιλητσας, ¨αεροπλανικη¨ σε όλο το (μεγάλο) μήκος της, παρατημένος στο αρχικό κομμάτι δύσκολο να πεις αν θα είναι προσβάσιμος στο μέλλον, οπότε σπευστε...Επίσης την διαμονή στην λίμνη Διστρατου και την επιδρομή στην τοματοσαλατα απ την Κονιτσα.
Το κομματι απο Στανη Τιζα μεχρι Διστρατο επισης παρατημένο, συνάντηση με αρκουδάκι το οποίο μόλις μας αντιλήφθηκε χαθηκε στην πλαγιά.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Μου πεφτουν πολυ μακρια ρε γμτ αυτε οι διαδρομες για ΣΚ :(
Και χρονος αλλος δεν υπαρχει :(
Τουλαχιστον τις περπαταω νοητα με οσους πανε προς τα κει :ok:
Να 'στε καλα λοιπον που με ταξιδεψατε!:friendship:
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Μου πεφτουν πολυ μακρια ρε γμτ αυτε οι διαδρομες για ΣΚ :(
Και χρονος αλλος δεν υπαρχει :(
Τουλαχιστον τις περπαταω νοητα με οσους πανε προς τα κει :ok:
Να 'στε καλα λοιπον που με ταξιδεψατε!:friendship:
Άσε Κωστα ......και για μας μακριά είναι!!!
Όταν είναι να πας εκεί ξεκινάς Δευτέρα και επιστρέφεις Κυριακή.
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Πραγματικά ωραία μέρη.
Και τα μηχανάκια σας, πολύ μου αρέσουνε!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Βολταρα λεμε...Πωωω ζημια μεσημεριατικο!Στα υποψη...:yew: Μπραβο Στεφανε με την παρεα σου :friendship:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Βλεπω κοσμο "μια απο τα ιδια..."...για σκεφτειτε το...μπα και :cool:
Ψήνεσαι,ψήνεσαι...;Αν υπήρχε τρόπος να εκμηδενίσουμε τα ανούσια χιλιόμετρα μέχρι να φτάσουμε στον προορισμό μας θα ήταν ένα μεγάλο πλεονέκτημα απο πλευράς χρόνου...
Αυτός ο λόγος είναι πολλές φορές (για μένα) ανασταλτικός παράγοντας για να βρεθείς με παρέες που γουστάρεις...
Μη νομίζεις οτι δεν θα ζήλευα μια βόλτα στα μέρη σου!
Θα σε (σας) ενημερώσω αν κανονιστεί κάτι.:ok:
 
Top Bottom