7-1-2018_ΣΥΝ ΓΥΝΑΙΞΙ....!

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τα πολλά λόγια, είναι φτώχεια.....








7-1-2018, @10:00 αναχώρηση από ΣΕΑ Χαϊδαρίου (Περίπτερο) για τους Αθηναίους (μάζωξη κατά το δοκούν για όσους καφέδες θέλει έκαστος)
11:30 - 11:55 Καφέ στην Αλίαρτο και συνάντηση με τα άλλα ζεύγη/μοναχόλυκους/ότι να ναι
12:00 αναχώρηση από Αλίαρτο
14:00 άφιξη Πολύδροσο για τρομερή μασαμπούκα (φασουλάδες/λουκάνικα/προβατίνες/παϊδάκια κλπ) μετά από διαδρομάρα που θα τη θυμάστε ;)

Επιστροφή κατά το δοκούν κι από όπου τραβάει η ψυχή κι οι κοχόνες καθενός. Αν δεν έχει πάγο, προτείνω ανάβαση χιονοδρομικό από Φτερόλακκα κι επιστροφή από Αράχωβα-Ζεμενο, αλλά όλα αυτά θα τα δουμε επί τόπου (σσ ΥΕΤ) ;)

Η πρόταση αλλάζει, λόγω αναμενόμενης πολυκοσμίας στα ψηλά του βουνού!
Καφεδάκι εντός Σουβάλας (Πολύδροσο) που έχει μια πολύ όμορφη πλατεία κι ύστερα σπίτια μας ;)



Καλή χρονιά!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Τα πολλά λόγια, είναι φτώχια.....







7-1-2018, @10:00 αναχώρηση από ΣΕΑ Χαϊδαρίου (Περίπτερο) για τους Αθηναίους (μάζωξη κατά το δοκούν για όσους καφέδες θέλει έκαστος)
11:30 - 11:55 Καφέ στην Αλίαρτο και συνάντηση με τα άλλα ζεύγη/μοναχόλυκους/ότι να ναι
12:00 αναχώρηση από Αλίαρτο
14:00 άφιξη Πολύδροσο για τρομερή μασαμπούκα (φασουλάδες/λουκάνικα/προβατίνες/παϊδάκια κλπ) μετά από διαδρομάρα που θα τη θυμάστε ;)

Επιστροφή κατά το δοκούν κι από όπου τραβάει η ψυχή κι οι κοχόνες καθενός. Αν δεν έχει πάγο, προτείνω ανάβαση χιονοδρομικό από Φτερόλακκα κι επιστροφή από Αράχωβα-Ζεμενο, αλλά όλα αυτά θα τα δουμε επί τόπου (σσ ΥΕΤ) ;)



Καλή χρονιά!!!!!
Καλα μπήκε......
Χρόνια πολλά!!!!

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Τα πολλά λόγια, είναι φτώχεια.....







7-1-2018, @10:00 αναχώρηση από ΣΕΑ Χαϊδαρίου (Περίπτερο) για τους Αθηναίους (μάζωξη κατά το δοκούν για όσους καφέδες θέλει έκαστος)
11:30 - 11:55 Καφέ στην Αλίαρτο και συνάντηση με τα άλλα ζεύγη/μοναχόλυκους/ότι να ναι
12:00 αναχώρηση από Αλίαρτο
14:00 άφιξη Πολύδροσο για τρομερή μασαμπούκα (φασουλάδες/λουκάνικα/προβατίνες/παϊδάκια κλπ) μετά από διαδρομάρα που θα τη θυμάστε ;)

Επιστροφή κατά το δοκούν κι από όπου τραβάει η ψυχή κι οι κοχόνες καθενός. Αν δεν έχει πάγο, προτείνω ανάβαση χιονοδρομικό από Φτερόλακκα κι επιστροφή από Αράχωβα-Ζεμενο, αλλά όλα αυτά θα τα δουμε επί τόπου (σσ ΥΕΤ) ;)



Καλή χρονιά!!!!!



ΣΚΛΗΡΟΣ.....
 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Αφού θα περάσετε από εκείνα τα μέρη, αξίζει να πιείτε το καφεδάκι σας στη Μενδενίτσα! Περνάτε ακριβώς δίπλα, λίγο πριν αρχίσετε να κατεβαίνετε το βουνό προς Αμφίκλεια.

Παμπάλαιο χωριό με καστραρα, ιστορία, μικρή όμορφη πλατεία και μοναδική θέα το πέταλο του Μαλιακού, Εύβοια και Σποράδες.
Από τα αγαπημένα χωριά της Ρούμελης:)

Υ.Γ.
Μόδι-Μενδενιτσα- Ξυλικοι, καταπληκτική διαδρομη με καινούργια άσφαλτο και περιθώρια για πολλά ξυσιματα! Θα περάσετε σούπερ:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αφού θα περάσετε από εκείνα τα μέρη, αξίζει να πιείτε το καφεδάκι σας στη Μενδενίτσα! Περνάτε ακριβώς δίπλα, λίγο πριν αρχίσετε να κατεβαίνετε το βουνό προς Αμφίκλεια.

Παμπάλαιο χωριό με καστραρα, ιστορία, μικρή όμορφη πλατεία και μοναδική θέα το πέταλο του Μαλιακού, Εύβοια και Σποράδες.
Από τα αγαπημένα χωριά της Ρούμελης:)

Υ.Γ.
Μόδι-Μενδενιτσα- Ξυλικοι, καταπληκτική διαδρομη με καινούργια άσφαλτο και περιθώρια για πολλά ξυσιματα! Θα περάσετε σούπερ:friendship:

Πάνο η διαδρομή από Μόδι μέχρι τον Πολύδροσο -όπως την έβαλα στο χάρτη- είναι όντως δρομάρα! Οδηγοκεντρική διαδρομή για όλα τα γούστα!
Αγαπημένη μου, αλλά όχι πολυπερπατημένη! Κάποιοι την κάναμε τον Οκτώμβριο εδώ (όχι όλη, μόνο το Μενδενίτσα-Μόδι) με χωμάτινα στην επιστροφή της αντίστοιχης χωματόβολτας. Γενικά δεν έχει παίξει σε βόλτα φόρουμ ποτέ, τουλάχιστον στο δικό μας εδώ και στο gsforum όσο δύναμαι να ξέρω.
Τη θέλω χρόνια να μπει σε μια βόλτα αλλά όλο κάτι άλλο προέκυπτε.....
Μενδενίτσα όμορφο χωριό, το τιμήσαμε στη χωμάτινη (προσωπικά και σε πααααρα πολλά Ακρόπολις). Όποιος γουστάρει καστρα και φώτο, κάνει μια επιπλέον στάση εκεί, αλλά το γενικό πλάνο παραμένει ως έχει.
Ο προορισμός είναι επίσης πολύ ενδιαφέρον τόπος και ίσως το λιγότερο κοσμικό χωριό του Παρνασσού, όντας στην ανατολική του πλευρά και πλησίον Αμφίκλειας που τραβάει το φως της δημοσιότητας. Η Σουβάλα (παλιό όνομα του Πολύδροσου) είναι πανέμορφη κι έχει και ωραία πλατεία για καφέ μετα το φαγητό, αν δεν την "κάνουμε" στα υψόμετρα. Επίσης έχει και βυζαντινό ναό (τα ερείπιά του), όποιος ενδιαφέρεται του δίνω ίνφο για επι τόπου έρευνα.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Πολύ ωραία διαδρομή κ αγαπημένος προορισμός ,που έχει τιμηθεί δεόντος κι από με.:ok:

Δυστυχώς ,δεν θα μπορέσω να σας κάμω παρέα ,μια κι έχω προκανονισμένη δυσάρεστη "υποχρέωση" ,εκτός Αθηνών ,γι'αυτό το ΣΚ.

Καλά να πάτε ,καλά να'ρθείτε ,κ καλά να(που θα) περάσετε. :friendship:
 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Πάνο η διαδρομή από Μόδι μέχρι τον Πολύδροσο -όπως την έβαλα στο χάρτη- είναι όντως δρομάρα! Οδηγοκεντρική διαδρομή για όλα τα γούστα!
Αγαπημένη μου, αλλά όχι πολυπερπατημένη! Κάποιοι την κάναμε τον Οκτώμβριο εδώ (όχι όλη, μόνο το Μενδενίτσα-Μόδι) με χωμάτινα στην επιστροφή της αντίστοιχης χωματόβολτας. Γενικά δεν έχει παίξει σε βόλτα φόρουμ ποτέ, τουλάχιστον στο δικό μας εδώ και στο gsforum όσο δύναμαι να ξέρω.
Τη θέλω χρόνια να μπει σε μια βόλτα αλλά όλο κάτι άλλο προέκυπτε.....
Μενδενίτσα όμορφο χωριό, το τιμήσαμε στη χωμάτινη (προσωπικά και σε πααααρα πολλά Ακρόπολις). Όποιος γουστάρει καστρα και φώτο, κάνει μια επιπλέον στάση εκεί, αλλά το γενικό πλάνο παραμένει ως έχει.
Ο προορισμός είναι επίσης πολύ ενδιαφέρον τόπος και ίσως το λιγότερο κοσμικό χωριό του Παρνασσού, όντας στην ανατολική του πλευρά και πλησίον Αμφίκλειας που τραβάει το φως της δημοσιότητας. Η Σουβάλα (παλιό όνομα του Πολύδροσου) είναι πανέμορφη κι έχει και ωραία πλατεία για καφέ μετα το φαγητό, αν δεν την "κάνουμε" στα υψόμετρα. Επίσης έχει και βυζαντινό ναό (τα ερείπιά του), όποιος ενδιαφέρεται του δίνω ίνφο για επι τόπου έρευνα.
Το έχω πάρει είδηση ότι τα έχεις γυρίσει τα χώματα ποικιλοτρόπως Θοδωρή;)

Δεν θυμόμουν ότι περάσατε από Μενδενίτσα στην χωμάτινη. Όπως και να 'χει εχεις βγάλει πολύ όμορφη διαδρομή!
Όλα αυτά τα χωριά πέριξ των αξόνων Κάστρου-Μενδενιτσας και Δαύλειας-Γραβιας είναι πανέμορφα! Εντάξει, πρέπει να παινευω και τον ευρυτερο τόπο μου κάπου-καπου:D
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Ε ναι....με μηχανάκια θα Πάμε, μην ανακατεύεσαι :p
και εγω με μηχανακι ΘΑ ερχόμουν αλλά πρώτη βόλτα του 18 με μιρμίλα δεν ..... θα παει η χρονιά έτσι καταλαβαίνεις :D θα πάω μια αναγνωριστική στο Παρνωνα να παίξω με το χιόνι λίγο :p
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλά να περάσετε παλικάρια! :friendship:

Εγώ δυστηχώς δεν, λόγω ονομαστικής εορτής.
:(
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
μην στενοχωριέσαι Γιάννη δεν βλέπεις τι γίνεται ? παντόφλα φουλ :D:p
Το 2018....θα κάνουμε πολλές, μιλάμε για πάρα πολλές αντρικές, οπότε ξεκινάμε με ανταποδωτικα για να μην έχουμε θυματα:D
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
μην στενοχωριέσαι Γιάννη δεν βλέπεις τι γίνεται ? παντόφλα φουλ :D:p
Αυτό ρε φίλε που, αντί στη γιορτή/γενέθλιά σου να είσαι ελεύθερος να κάνεις ό,τι γουστάρεις, έχεις ένα σωρό υποχρεώσεις.......ποτέ μου δεν το κατάλαβα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το 2018....θα κάνουμε πολλές, μιλάμε για πάρα πολλές αντρικές, οπότε ξεκινάμε με ανταποδωτικα για να μην έχουμε θυματα:D
Αν η βόλτα δεν ξεχειλίζει τεστοστερόνη δεν έχει νόημα! :D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτό ρε φίλε που, αντί στη γιορτή/γενέθλιά σου να είσαι ελεύθερος να κάνεις ό,τι γουστάρεις, έχεις ένα σωρό υποχρεώσεις.......ποτέ μου δεν το κατάλαβα.
Και εγώ.....για αυτό από μικρος φευγω απο το σπίτι τέτοιες μέρες!:D
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom