9ο οδοιπορικο ιστοριας απο τη Μοτοπαρεα Λεωνιδιου-15 μαιου 2022

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δηλώνω μόνος και πιθανών διαθέσιμος για ομάδα, φυσικά άνω των 150ΗP :cool:
Βρήκαμε τρίτο λοιπόν...

Δύο των 150+ και ένα λιγότερο αλλά τρου τζαπαν, αναπληρώνει.

Να οργανωθούμε σε πμ
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Δεν έχω suv και όπως πάνε οι τιμές αυτοκινήτων ούτε και θα πάρω ποτέ.Επίσης δεν έχω ομάδα και όπως το βλέπω δεν θα συμμετέχω ποτέ :ha
κατεβα ρε και μην ανησυχεις....
θα παμε παρεα...
εγω, εσυ και ο apos.zeitou ...:friendship:


Στο πρώτο μου οδοιπορικό κατέβηκα μόνος και μου βρήκαν τα παιδιά ομάδα.
απο την σταση στους Μυλους φαινοταν οτι αυτη η σχεση θα εχει μελλον...
θυμασαι ????
σταματησα με την κυρα-Αλεξανδρα Alexandra και σε ρωτησαμε εαν θελεις βοηθεια....
ειπες οχι....
στην συνεχεια εαν θες να παμε μαζι μεχρι το Λεωνιδιο....
ξανα οχι...

και οταν εφτασες στο Λεωνιδιο παλι πανω μου επεσες....
και βρεθηκε και ομαδα ...

τελικα σου ειχα κανει μεγαλη εντυπωση τοτε....:ha:ha:ha:ha:ha:ha
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
κατεβα ρε και μην ανησυχεις....
θα παμε παρεα...
εγω, εσυ και ο apos.zeitou ...:friendship:




απο την σταση στους Μυλους φαινοταν οτι αυτη η σχεση θα εχει μελλον...
θυμασαι ????
σταματησα με την κυρα-Αλεξανδρα Alexandra και σε ρωτησαμε εαν θελεις βοηθεια....
ειπες οχι....
στην συνεχεια εαν θες να παμε μαζι μεχρι το Λεωνιδιο....
ξανα οχι...

και οταν εφτασες στο Λεωνιδιο παλι πανω μου επεσες....
και βρεθηκε και ομαδα ...

τελικα σου ειχα κανει μεγαλη εντυπωση τοτε....:ha:ha:ha:ha:ha:ha
3 χυλοπιτες....καλά πήγε αυτό
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Από ότι καταλαβαίνω η πληρωμή στην τράπεζα θεωρείται αποδεικτικό συμμετοχής;
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Από ότι καταλαβαίνω η πληρωμή στην τράπεζα θεωρείται αποδεικτικό συμμετοχής;
ναι και αυτοματα η ομαδα μπαινει στην σειρα εκκινησης,προτεινεται ονομα ομαδας στο καταθετηριο και ολοι μαζι μια καταθεση
κατεβα ρε και μην ανησυχεις....
θα παμε παρεα...
εγω, εσυ και ο apos.zeitou ...:friendship:




απο την σταση στους Μυλους φαινοταν οτι αυτη η σχεση θα εχει μελλον...
θυμασαι ????
σταματησα με την κυρα-Αλεξανδρα Alexandra και σε ρωτησαμε εαν θελεις βοηθεια....
ειπες οχι....
στην συνεχεια εαν θες να παμε μαζι μεχρι το Λεωνιδιο....
ξανα οχι...

και οταν εφτασες στο Λεωνιδιο παλι πανω μου επεσες....
και βρεθηκε και ομαδα ...

τελικα σου ειχα κανει μεγαλη εντυπωση τοτε....:ha:ha:ha:ha:ha:ha
αυτο μου ειχε διαφυγει... :p
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
θα δηλώσω δύο που είμαστε βέβαιοι (δεν έχω ιδέα για όνομα ομάδας, θα βάλω επώνυμα μόνο) και ο psilos αν θέλει παρέα θα προστεθεί επί τόπου.


done.
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
θα δηλώσω δύο που είμαστε βέβαιοι (δεν έχω ιδέα για όνομα ομάδας, θα βάλω επώνυμα μόνο) και ο psilos αν θέλει παρέα θα προστεθεί επί τόπου.
εγινε..βρες ενα ονομα μωρε...πχ τα σαλιγκαρια :cool:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
θα δηλώσω δύο που είμαστε βέβαιοι (δεν έχω ιδέα για όνομα ομάδας, θα βάλω επώνυμα μόνο) και ο psilos αν θέλει παρέα θα προστεθεί επί τόπου.
Κατηφόρα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ελα ρε συ τωρα ....
σοβαρα ?????
ευκολακι...

ταβανι 120

αφου δεν παει παραπανω ...:p:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
ξέρεις ποιό είναι το γέλιο ΚΑΘΕ φορά με το 120 (και το 130), ότι τα έχει με πρώτη οπότε ΚΑΘΕ φορά που ανοίγω το γκάζι λίγο πιο ζωηρά (μόνο σε κλειστό ελεγχόμενο περιβάλλον πίστας) με πιάνει νευρικό. Όπως επίσης και το 50χαω με 6η που είναι εξίσου άνετο σουλατσάρισμα (τύφλα να'χει το DCT).

Τεσπα, το όνομα θα αποφασιστεί αργότερα.

Σούγκαρ αυτός ο τύπος (επίσης υποτίθεται χεστάκος στις κατηφόρες) με άγχωσε όντως βλέποντας το βίντεο. Μία αυτός, μία η Megs Braap, μία ο πουτ δε κότα ντάουν Χελιώτης, αρχίζω να αναθεωρώ τόσο την συμμετοχή μου στον τομέα χώμα (τις μέρες με κακή ψυχολογία) όσο και την τακτική μου του "αργά βαδίζω για να μην χτυπήσω αν πέσω" (τις ημέρες με καλή ψυχολογία) είναι λάθος και το ένα και το άλλο. Σίγουρο είναι ότι υπάρχει "χρυσή τομή" στην ταχύτητα κατάβασης την οποία "πρέπει" να βρω και για να αισθάνομαι ασφαλής πρέπει να επικεντρωθώ σε ασκήσεις ισορροπίας (έχω βρει χώρο κοντά, μακριά από σπίτια) και οκτάρια για να λύσω το πρόβλημα στροφής. Τεσπα, άλλη συζήτηση αυτή.

Πάμε Λεωνίδιο.

Άσχετο αλλά GPS επιτρέπονται ή πας με το παλιό καλό χαρτί και πυξίδα από γαριδάκια;
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
ξέρεις ποιό είναι το γέλιο ΚΑΘΕ φορά με το 120 (και το 130), ότι τα έχει με πρώτη οπότε ΚΑΘΕ φορά που ανοίγω το γκάζι λίγο πιο ζωηρά (μόνο σε κλειστό ελεγχόμενο περιβάλλον πίστας) με πιάνει νευρικό. Όπως επίσης και το 50χαω με 6η που είναι εξίσου άνετο σουλατσάρισμα (τύφλα να'χει το DCT).

Τεσπα, το όνομα θα αποφασιστεί αργότερα.

Σούγκαρ αυτός ο τύπος (επίσης υποτίθεται χεστάκος στις κατηφόρες) με άγχωσε όντως βλέποντας το βίντεο. Μία αυτός, μία η Megs Braap, μία ο πουτ δε κότα ντάουν Χελιώτης, αρχίζω να αναθεωρώ τόσο την συμμετοχή μου στον τομέα χώμα (τις μέρες με κακή ψυχολογία) όσο και την τακτική μου του "αργά βαδίζω για να μην χτυπήσω αν πέσω" (τις ημέρες με καλή ψυχολογία) είναι λάθος και το ένα και το άλλο. Σίγουρο είναι ότι υπάρχει "χρυσή τομή" στην ταχύτητα κατάβασης την οποία "πρέπει" να βρω και για να αισθάνομαι ασφαλής πρέπει να επικεντρωθώ σε ασκήσεις ισορροπίας (έχω βρει χώρο κοντά, μακριά από σπίτια) και οκτάρια για να λύσω το πρόβλημα στροφής. Τεσπα, άλλη συζήτηση αυτή.

Πάμε Λεωνίδιο.

Άσχετο αλλά GPS επιτρέπονται ή πας με το παλιό καλό χαρτί και πυξίδα από γαριδάκια;
θα δωθει road book σαββατο βραδυ αναλυτικο και αν θες το περνας στο gps ,αν βαριεσαι αραζεις και πινεις καμια μπυριτσα...
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
ξέρεις ποιό είναι το γέλιο ΚΑΘΕ φορά με το 120 (και το 130), ότι τα έχει με πρώτη οπότε ΚΑΘΕ φορά που ανοίγω το γκάζι λίγο πιο ζωηρά (μόνο σε κλειστό ελεγχόμενο περιβάλλον πίστας) με πιάνει νευρικό. Όπως επίσης και το 50χαω με 6η που είναι εξίσου άνετο σουλατσάρισμα (τύφλα να'χει το DCT).

Τεσπα, το όνομα θα αποφασιστεί αργότερα.

Σούγκαρ αυτός ο τύπος (επίσης υποτίθεται χεστάκος στις κατηφόρες) με άγχωσε όντως βλέποντας το βίντεο. Μία αυτός, μία η Megs Braap, μία ο πουτ δε κότα ντάουν Χελιώτης, αρχίζω να αναθεωρώ τόσο την συμμετοχή μου στον τομέα χώμα (τις μέρες με κακή ψυχολογία) όσο και την τακτική μου του "αργά βαδίζω για να μην χτυπήσω αν πέσω" (τις ημέρες με καλή ψυχολογία) είναι λάθος και το ένα και το άλλο. Σίγουρο είναι ότι υπάρχει "χρυσή τομή" στην ταχύτητα κατάβασης την οποία "πρέπει" να βρω και για να αισθάνομαι ασφαλής πρέπει να επικεντρωθώ σε ασκήσεις ισορροπίας (έχω βρει χώρο κοντά, μακριά από σπίτια) και οκτάρια για να λύσω το πρόβλημα στροφής. Τεσπα, άλλη συζήτηση αυτή.

Πάμε Λεωνίδιο.

Άσχετο αλλά GPS επιτρέπονται ή πας με το παλιό καλό χαρτί και πυξίδα από γαριδάκια;
νεο ονομα τοτενες....

ταβανι τα 120 σε κατηφορες


 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
amyroukai

γιαννη κανονισε να εισαι απο το σαββατο....
να σε πλακωσω στις μπυρες ...
να μην προλαβεις να περασεις gps...
θα σου δωκω και πυξιδα απο τα λιντλ...
και αντι για αιγειο να τερματισεις αιγαιο....

:muted::inlove::inlove::inlove::inlove:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
κατεβα ρε και μην ανησυχεις....
θα παμε παρεα...
εγω, εσυ και ο apos.zeitou ...:friendship:




απο την σταση στους Μυλους φαινοταν οτι αυτη η σχεση θα εχει μελλον...
θυμασαι ????
σταματησα με την κυρα-Αλεξανδρα Alexandra και σε ρωτησαμε εαν θελεις βοηθεια....
ειπες οχι....
στην συνεχεια εαν θες να παμε μαζι μεχρι το Λεωνιδιο....
ξανα οχι...

και οταν εφτασες στο Λεωνιδιο παλι πανω μου επεσες....
και βρεθηκε και ομαδα ...

τελικα σου ειχα κανει μεγαλη εντυπωση τοτε....:ha:ha:ha:ha:ha:ha
Σε θυμάμαι ρε Γιωργάρα, μαζί με την Αλεξάνδρα, πανέτοιμοι να βοηθήσετε! Μόλις φύγατε είπα από μέσα μου, τι ωραίοι άνθρωποι είναι αυτοί!

Δεν ήρθα παρέα γιατί μόλις είχα σταματήσει να πιω μια τζούρα ζεστό καφέ γιατί είχα φάει το κρύο της αρκούδας και έκανα μια στάση να ζεσταθεί το κοκκαλάκι μου.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Σε θυμάμαι ρε Γιωργάρα, μαζί με την Αλεξάνδρα, πανέτοιμοι να βοηθήσετε! Μόλις φύγατε είπα από μέσα μου, τι ωραίοι άνθρωποι είναι αυτοί!

Δεν ήρθα παρέα γιατί μόλις είχα σταματήσει να πιω μια τζούρα ζεστό καφέ γιατί είχα φάει το κρύο της αρκούδας και έκανα μια στάση να ζεσταθεί το κοκκαλάκι μου.
σε πειραζω βρε...:p
αφου σε αγαπαμε... το ξερεις...

εεεεε ??? φανταστικε καπετανιε της καρδιας μας.....:inlove::inlove::inlove::inlove:
 
Top Bottom