Aνάκληση για την αντλία καυσίμου σε BMW R-K-S-HP2 MODEL

lempoi

Μέλος
Όνομα
πανος
Μοτό
GS1200ADV
Τι εννοεις πανο???
μεχρι τωρα κωστα εχω κανει 3. σε καμια δεν με καλεσαν,και ενω ετρεχε ανακληση και προηγηθηκε και σερβις,δεν μου ελεγαν τιποτα. επρεπε να ειστρεψω εγω να τους ρωτησω και μετα το αλλαζαν.
απαισιοδοξος οσον αφορα την ενημερωση!!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
δεν πειραζει τους ενημερωνουμε εμεις :wacky::wacky: βγαλε εκτυπωσε και την οδηγια να τους δειξεις :D
 

giclas

Μέλος
Περιοχή
Limassol
Όνομα
Michael Michael
Μοτό
hp2
αυτο που θα γινει ειναι ενας ενδελεχεις ελεγχος και αφου κε οταν κρηνου οτι υπαρχη περηπτοση διαροης κυσημου θα προβου στης απαρετητες ενεργιες εφοσον κε οταν ....
στην Αμερηκη επιδη οι νομη ειναι αρκετα πιο αυστηρη απο την Ευρωπη θα πρωχορησου σε αντηκατασταση
για αυτο το θεμα εχουν ενημεροθει τα δικτια απο τον δεκεβριο
πρωσοπηκα με ενημεροσα λυγο πρην τα χρηστουγενανα ελεξω αν υπαρχη διαροη αλλα δεν μου ειπαν κατι παραπανω .
 

bmwgogagis

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΖΑΝΗ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
BMW GS 1200 adv
Λογικά είναι για το καπάκι την φλαντζα δηλαδή εκεί που σχιζοταν ο λαιμός,και έγιναν τα δαχτυλιδια αλουμινίου απο τον φίλο Πέτρο.




Sent by george via Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λογικά είναι για το καπάκι την φλαντζα δηλαδή εκεί που σχιζοταν ο λαιμός,και έγιναν τα δαχτυλιδια αλουμινίου απο τον φίλο Πέτρο.




Sent by george via Tapatalk
σωστος.....
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Η εδω αντιπροσωπεια προετοιμαζεται σχετικα..
Σε οσες αντλιες δεν υπαρχουν σκισιματα θα προστεθει το ειδικο δαχτυλιδι που εχουν τα μοντελα 2011-12-13.
Σε αυτες με ρωγμες,ηδη κολλημενες κλπ θα γινει μαλλον αντικατασταση.
Στα μοντελα 04 05 και ισως τα α εξαμηνου 06 θα γινει η ιδια διαδικασια
και στην μηχανικη αντλια που βρισκεται στο κατω δεξιο τμημα του ρεζερβουαρ..
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Απορώ............ και σε αυτόν καινούργια αντλία θα δώσουν;

Αυτος Παναγιωτη δεν πηρε φωτια απο καυσιμα.
Εκει που ξεκιναει ειναι συνηθως ολα τα καλωδιακια
και τσιμπραγκαλα απο extra προβολακια,
υπερυψωμενοι πολοι απο μπαταρια Odyssey και αλλες adv καταστασεις
που προκαλουνται απο κακο do it yourself..
Αλλωστε φαινεται πως ειναι καθαρα η λεγομενη 'ηλεκτρολογικη πυρκαγια'
που μεγαλωνει εμφανως απο τα λιωμενα πλαστικα που η ιδια προκαλεσε

Υπογραφη,
ενας μικρο-παθων:(
 
A

aeriko

Επισκέπτης
Το service των 80.000χλμ πραγματοποιήθηκε σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο. Η μηχανή R 1200GS μοντέλο 2010 τυγχάνει στις υπό ανάκληση. Ειμαι στην λίστα για αντικατάσταση ανταλλακτικού, που θα πραγματοποιηθεί εντός των προσεχών 15 ημερών διότι τώρα υπάρχει έλλειψη.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Το service των 80.000χλμ πραγματοποιήθηκε σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο. Η μηχανή R 1200GS μοντέλο 2010 τυγχάνει στις υπό ανάκληση. Ειμαι στην λίστα για αντικατάσταση ανταλλακτικού, που θα πραγματοποιηθεί εντός των προσεχών 15 ημερών διότι τώρα υπάρχει έλλειψη.
Για δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες, ειχε προβλημα η αντλια σου γι αυτο η αντικατασταση ή σε ολες θα το αντικαταστησουν?
 
A

aeriko

Επισκέπτης
Για δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες, ειχε προβλημα η αντλια σου γι αυτο η αντικατασταση ή σε ολες θα το αντικαταστησουν?
Μου είπαν ότι είδαν ραγίσματα και θα αλλάξουν όλη την αντλία.
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Η εδω αντιπροσωπεια προετοιμαζεται σχετικα..
Σε οσες αντλιες δεν υπαρχουν σκισιματα θα προστεθει το ειδικο δαχτυλιδι που εχουν τα μοντελα 2011-12-13.
Σε αυτες με ρωγμες,ηδη κολλημενες κλπ θα γινει μαλλον αντικατασταση.
Στα μοντελα 04 05 και ισως τα α εξαμηνου 06 θα γινει η ιδια διαδικασια
και στην μηχανικη αντλια που βρισκεται στο κατω δεξιο τμημα του ρεζερβουαρ..

και τα 08 μεσα είναι.,.,?
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Ναι Χρηστο αν και εχω βαλει το δαχτυλιδακι του Πετρου θα το παω κι εγω να δουν μηπως και εχει κανενα ραγισματακι ;)

εμένα έχει και ραγισματακια και δαχτυλιδια.,.,:friend:
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
Απορώ............ και σε αυτόν καινούργια αντλία θα δώσουν;

Μια χαρα ψυχραιμος ηταν..........σε αντιθεση με τον Γιωργο τον Βαραντερα που του εσκασε το κολλαρο του νερου και πηδηξε απο την μηχανη!
Γελασε το Περαμα................:pointu:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Τα νεα της ανακλησης οπως τα ζω εγω με το μοντελο του R 1200 GS /2004.
Η μοτοσυκλετα ελεγχθηκε την Τριτη το πρωι και ο τεχνικος αποφασισε αλλαγη
και στις δυο αντλιες βενζινης που φοραει το μοντελο του 2004.
Την κεντρικη ηλεκτροκινητη που βρισκεταi στο πανω μερος του ρεζερβουαρ
και την πλαινη, που βρισκεται δεξια κατω δουλευει μηχανικα και που ο ρολος της
ειναι να επιστρεφει τα καυσιμα που στελνει η κεντρικη αντλια και δεν τα χρησιμοποιει το συστημα ψεκασμου.
Σημερα!! κιολας ξεκινησε την αντικατασταση τους ενω στην πορεια ειδαμε στις οδηγιες ανακλησης
και τo συστημα σωληνωσεων που οδηγει το καυσιμο στην περιοχη των μπεκ κι απο εκει στην παραπανω βοηθητικη αντλια.
Παραγγελθηκε και αυτο ωστε την αλλη εβδομασδα να ολοκληρωσουμε την αντικατασταση
και η μοτοσυκλετα να αποκτησει ενα ολοκαινουργιο συστημα διανομης καυσιμου απο το τεποζιτο μεχρι τα μπεκ!
Αν αυτο δεν λεγεται κορυφαιο after sales service τοτε πειτε εσεις πως να το πουμε!!
Eπικοινωνηστε λοιπον οσοι δεν το εχετε κανει με τον εξουσιοδοτημενο της περιοχης σας
και απολαυστε υπευθυνα:)
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Τα νεα της ανακλησης οπως τα ζω εγω με το μοντελο του R 1200 GS /2004.
Η μοτοσυκλετα ελεγχθηκε την Τριτη το πρωι και ο τεχνικος αποφασισε αλλαγη
και στις δυο αντλιες βενζινης που φοραει το μοντελο του 2004.
Την κεντρικη ηλεκτροκινητη που βρισκεταi στο πανω μερος του ρεζερβουαρ
και την πλαινη, που βρισκεται δεξια κατω δουλευει μηχανικα και που ο ρολος της
ειναι να επιστρεφει τα καυσιμα που στελνει η κεντρικη αντλια και δεν τα χρησιμοποιει το συστημα ψεκασμου.
Σημερα!! κιολας ξεκινησε την αντικατασταση τους ενω στην πορεια ειδαμε στις οδηγιες ανακλησης
και τo συστημα σωληνωσεων που οδηγει το καυσιμο στην περιοχη των μπεκ κι απο εκει στην παραπανω βοηθητικη αντλια.
Παραγγελθηκε και αυτο ωστε την αλλη εβδομασδα να ολοκληρωσουμε την αντικατασταση
και η μοτοσυκλετα να αποκτησει ενα ολοκαινουργιο συστημα διανομης καυσιμου απο το τεποζιτο μεχρι τα μπεκ!
Αν αυτο δεν λεγεται κορυφαιο after sales service τοτε πειτε εσεις πως να το πουμε!!
Eπικοινωνηστε λοιπον οσοι δεν το εχετε κανει με τον εξουσιοδοτημενο της περιοχης σας
και απολαυστε υπευθυνα:)
Xμμμ... Στα υπ'οψιν! :ok:

Τον επομενο μηνα κατεβαινω Πατρα για service.. Λες να τους τα παραγγειλω απο τωρα? :D
 

vasorfa

Μέλος
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Μοτό
PRINCESS
και εγώ σε προγραμματισμένο σερβις ενημερώθηκα για την ανάκληση,
πάνω στον Κυρ Αντώνη,απλά έχουν έλλειψη ανταλλακτικών και αν κατανόησα
ορθά,πρέπει να βγουν τεποζιτα κ.λ.π.
Να σας πώ την αλήθεια μου,δεν κατάλαβα οτι επρόκυτο για την αντλία καυσίμου
και τα ραίσματα.....με χαροποίησς πάντως ιδιαίτερα που μετά απο σχεδόν 6 χρόνια,
θα βάλω δωρεαν σετάκι νέο (αν το αλλάξουν )γιατί παλιότερα,οταν είδα τα ραίσματα
πάνω στα <<βυζάκια>> της αντλίας καυσίμου και αριστερης και δεξιάς,βάλαμε επωξική κόλλα,
για να σταματήσει το σκίσιμο......

Αν λοιπον τα αλλάξουν μαζί με τις αντλίες (adventure) δεν θα με χαλάσει καθόλου!!!
(110,000 χλμ....)
 
Top Bottom