Acrapovich service kit?

marios...!

Μέλος
Περιοχή
Αναβυσσος
Όνομα
Κατσαριωτης Μαριος
Μοτό
Gs 1200R adventure
Έχει αλλάξει κάποιος το εσωτερικό απο την εξάτμιση? υπάρχει κάποιο κιτ το πάμε στην bmw το κάνουμε αγοράζοντας το απο κάπου?
Αρχίζει και αλλάζει λίγο το χρωμα της εξάτμισης σε ένα σημείο στο πάνω μέρος και άμα το ακουμπήσεις ειναι αρκετά πιο ζεστό σε σχέση με την υπόλοιπη εξάτμιση
Λογικά θα έχει καεί ο ´γυαλοβαμβακασ´ ή όπως το λένε σε εκείνο το σημείο
Έχει συμβεί σε κάποιον ή έχει κάνει κάτι τέτοιο σαν επισκευή
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Υπάρχει. ..
Γύρω στα 90 ευρώ, από ότι θυμάμαι .......μαζί με εργασια
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Εχεις 2 επιλογές.
Η μια ειναι να παρεις το γνήσιο κιτ απο technomoto αλλα για να βγάλεις το μαύρισμα θελει επιπλέον δουλειά απο ειδικό.
Εγω ειχα φτιάξει μια akrapovic που είχε προχωρήσει πολύ το κάψιμο στον συμφορουμιτη Αλκίνοο με κόστος 40€ ολα μαζι με άριστα αποτελέσματα μεσα έξω!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

marios...!

Μέλος
Περιοχή
Αναβυσσος
Όνομα
Κατσαριωτης Μαριος
Μοτό
Gs 1200R adventure
Μου κάνουν και οι δυο λύσεις...αν επιλέξω την 2 πως πραγματοποίητε μιας και ακούγεται πιο οικονομική
Στην 1 πάω απο ότι κατάλαβα πάω στην technomoto και το αγοράζω ή του αφήνω την εξάτμιση
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Το εκανα εγω προσφατα. Μαλιστα αλλαξα και το καλυμμα της εξατμισης γιατι ειχα carbon και εσπασε απο την έλλειψη συντήρησης. Προτιμησα το κιτ της acrapovic που το πουλαει η technomoto στην Ελλαδα γιατι δινει διπλασια χιλιομετρα συντηρησης εναντι του κοινου πετροβαμβακα που βαζουν οι εξατμισαδες. Μακροχρονια θα σου ερθει μια η αλλη στα λεφτα. Το κιτ ερχεται πληρης με τα τσερκια του, τα πριτσινια του, ολα. Αν πας το κιτ σε οποιοδηποτε ασχολειται και πιανουν λιγο τα χερια του θα στο περασει. Ακομη κι εσυ ο ιδιος θα μπορουσες αν το κατεχεις το θεμα.
 

marios...!

Μέλος
Περιοχή
Αναβυσσος
Όνομα
Κατσαριωτης Μαριος
Μοτό
Gs 1200R adventure
Όχι δεν έχω αμφιβολίες για το αν μπορώ να το κάνω,όσο αφορά για το κιτ
Απ την άλλη δεν θα με χάλαγε ένας πραγματικά γνωστής να το κάνει αφού το κόστος ειναι εφικτό,αφού ειναι ικανός να εντοπίσει κάτι που εγώ απο την απορία μου δεν θα δω
Ο motonio που βρίσκεται? Αθήνα
Ο καθένας στο είδος του .......
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Όχι δεν έχω αμφιβολίες για το αν μπορώ να το κάνω,όσο αφορά για το κιτ
Απ την άλλη δεν θα με χάλαγε ένας πραγματικά γνωστής να το κάνει αφού το κόστος ειναι εφικτό,αφού ειναι ικανός να εντοπίσει κάτι που εγώ απο την απορία μου δεν θα δω
Ο motonio που βρίσκεται? Αθήνα
Ο καθένας στο είδος του .......
https://www.facebook.com/pages/Motonio/320079044784459

https://maps.google.gr/maps?source=tldsi&hl=el&output=classic&dg=oo

:cool:
 
Τελευταία επεξεργασία:

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Έχει αλλάξει κάποιος το εσωτερικό απο την εξάτμιση? υπάρχει κάποιο κιτ το πάμε στην bmw το κάνουμε αγοράζοντας το απο κάπου?
Αρχίζει και αλλάζει λίγο το χρωμα της εξάτμισης σε ένα σημείο στο πάνω μέρος και άμα το ακουμπήσεις ειναι αρκετά πιο ζεστό σε σχέση με την υπόλοιπη εξάτμιση
Λογικά θα έχει καεί ο ´γυαλοβαμβακασ´ ή όπως το λένε σε εκείνο το σημείο
Έχει συμβεί σε κάποιον ή έχει κάνει κάτι τέτοιο σαν επισκευή
Προσωπικά έφερα ύφασμα από Αγγλία κ μάλιστα από άγνοια έβαλα διπλή ποσότητα....
Αποδείχτηκε ότι κανένα πρόβλημα...

Τα συμπτώματα ήταν ίδια με τα δικά σου....
Αν βρω τις φώτο, που θα τις βρω... Θα ανεβάσω ένα tutorial...

Βασικά θέλεις, φραπέ παγωμένο κ ένα δίωρο....
Edit:Οι φώτο βρέθηκαν allready, ας είναι καλά το Facebook με τα άλμπουμ....
Όπως υποσχέθηκα αργότερα tutorial...
 
Τελευταία επεξεργασία:

IOTH1X

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
FUOCCO R1200GSA
Εχεις 2 επιλογές.

Εγω ειχα φτιάξει μια akrapovic που είχε προχωρήσει πολύ το κάψιμο στον συμφορουμιτη Αλκίνοο με κόστος 40€ ολα μαζι με άριστα αποτελέσματα μεσα έξω!


Sent from my iPhone using Tapatalk
μονόδρομος. Ο Αλκίνοος είναι εγγύηση
 

giamil

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
R1200GS ADV ΄07 (Blackie)
Το εκανα εγω προσφατα. Μαλιστα αλλαξα και το καλυμμα της εξατμισης γιατι ειχα carbon και εσπασε απο την έλλειψη συντήρησης. Προτιμησα το κιτ της acrapovic που το πουλαει η technomoto στην Ελλαδα γιατι δινει διπλασια χιλιομετρα συντηρησης εναντι του κοινου πετροβαμβακα που βαζουν οι εξατμισαδες. Μακροχρονια θα σου ερθει μια η αλλη στα λεφτα. Το κιτ ερχεται πληρης με τα τσερκια του, τα πριτσινια του, ολα. Αν πας το κιτ σε οποιοδηποτε ασχολειται και πιανουν λιγο τα χερια του θα στο περασει. Ακομη κι εσυ ο ιδιος θα μπορουσες αν το κατεχεις το θεμα.
Οταν λες αλλαξες καλλυμα στην καρμπον τι εννοεις Αλεξ?για να το χω στα υποψιν για το μελλον..
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Εννοεί τον οβάλ σωλήνα που αποτελεί το κύριο εξωτερικό μέρος κάθε τελικού εξάτμισης.

Προφανώς θα υπάρχει ανταλλακτικό, σίγουρα οι εξατμισάδες του Πειραιά θα το έχουν σε προφίλ με το μέτρο...
 

giamil

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
R1200GS ADV ΄07 (Blackie)
Εννοεί τον οβάλ σωλήνα που αποτελεί το κύριο εξωτερικό μέρος κάθε τελικού εξάτμισης.

Προφανώς θα υπάρχει ανταλλακτικό, σίγουρα οι εξατμισάδες του Πειραιά θα το έχουν σε προφίλ με το μέτρο...
Προφανως Χαρη!το καταλαβα αυτο..
απλα επειδη εχει καρπον προσπαθω να καταλαβω αν αλλαξε το καρμπον σε τιτανιο η βρηκε τον καρμπον σωληνα καπου κ ποσο ειναι το επομενο ερωτημα μου...:cool:
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Εννοεί τον οβάλ σωλήνα που αποτελεί το κύριο εξωτερικό μέρος κάθε τελικού εξάτμισης.

Προφανώς θα υπάρχει ανταλλακτικό, σίγουρα οι εξατμισάδες του Πειραιά θα το έχουν σε προφίλ με το μέτρο...
Αυτο εννοω και δεν υπαρχει στο εμποριο με το μέτρο, δυστυχώς.
Παραγγελια και αυτο απο τον επισημο της akrapovic. Αυτη την φορα εβαλα τιτανιο εναντι του carbon που ειχα αρχικα. Υπαρχουν και τα δυο για όποιον ενδιαφέρεται και εχουν ιδια τιμη.
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Προφανως Χαρη!το καταλαβα αυτο..
απλα επειδη εχει καρπον προσπαθω να καταλαβω αν αλλαξε το καρμπον σε τιτανιο η βρηκε τον καρμπον σωληνα καπου κ ποσο ειναι το επομενο ερωτημα μου...:cool:
Τωρα το ειδα Γιαννη. Οπως το λεω παραπανω. Μονο στην technomoto θα το βρεις και αυτο με παραγγελια απο το εργοστασιο. Ενα μηνα περίμενα και μου κοστισε το κάλυμμα μονο 200 €.
Βεβαια μετα ειχα μια καινούργια εξατμιση με μηδέν χιλιόμετρα αλλα η τριακοσαρου πεταξε απ τα χερια μου...
 

alkinoos

Μέλος
Επαγγελματίας
Η εξάτμιση πηγε 300 ευρω κ όντος ειναι πλέον μια ολοκαινουργια εξάτμιση.
200 ευρω κόστισε το κάλυμμα τιτανίου συν το σέρβις κιτ της ακραποβιτς!!!

Πληροφοριακά, δυστυχώς η συγκεκριμένη εξάτμιση ειχε καψει το υλικό της κ ανέβαζε πολυ θερμοκρασία κ κάηκε εντελώς στο σημείο κατω απο την ανθρακωνηματινη δεστρα. Δεν ειχε κάποιο ορατό σημείο με τρύπα κ με το που βγάλαμε τη δεστρα αποκαλύφθηκε μια τρύπα ακριβώς στο σχήμα της δεστρας!
Καπου εκεί αποφασίσαμε να βάλουμε κάλυμμα τιτανίου μιας κ συγχωρεί την έλλειψη συντήρησης απλά αλλάζοντας χρώμα χωρίς να τρυπαει.

Υπόψιν πως το παιδι ήρθε απο Βολο με την μηχανή κ έμεινε χωρίς τελικό! Έφυγε με το δικό μου για την επιστροφη κ για οσο περίμενε να του φτιάξω το τελικό (γεμάτος μήνας) του το παραχωρησα για να κάνει τη δουλειά του.
 

giamil

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
R1200GS ADV ΄07 (Blackie)
Η εξάτμιση πηγε 300 ευρω κ όντος ειναι πλέον μια ολοκαινουργια εξάτμιση.
200 ευρω κόστισε το κάλυμμα τιτανίου συν το σέρβις κιτ της ακραποβιτς!!!

Πληροφοριακά, δυστυχώς η συγκεκριμένη εξάτμιση ειχε καψει το υλικό της κ ανέβαζε πολυ θερμοκρασία κ κάηκε εντελώς στο σημείο κατω απο την ανθρακωνηματινη δεστρα. Δεν ειχε κάποιο ορατό σημείο με τρύπα κ με το που βγάλαμε τη δεστρα αποκαλύφθηκε μια τρύπα ακριβώς στο σχήμα της δεστρας!
Καπου εκεί αποφασίσαμε να βάλουμε κάλυμμα τιτανίου μιας κ συγχωρεί την έλλειψη συντήρησης απλά αλλάζοντας χρώμα χωρίς να τρυπαει.

Υπόψιν πως το παιδι ήρθε απο Βολο με την μηχανή κ έμεινε χωρίς τελικό! Έφυγε με το δικό μου για την επιστροφη κ για οσο περίμενε να του φτιάξω το τελικό (γεμάτος μήνας) του το παραχωρησα για να κάνει τη δουλειά του.
Εισαι ωραιος μαν!
Εχεις φτιαξει κ την δικια μου την καρμπον..αλλα δεν το ξερεις!:D:D:D (μια καρμπον που σου χε φερει ο Βασιλης απ το κορωπι...αν θυμασαι!)
:biker2:

Ερωτηση...κανενα τιπ για να συντηρηθει καλυτερα η καρμπον???ισχυει η σιλικονη η παραπληροφορηση?
 

marios...!

Μέλος
Περιοχή
Αναβυσσος
Όνομα
Κατσαριωτης Μαριος
Μοτό
Gs 1200R adventure
Αύριο ειναι το ραντεβού μου για την συντήρηση της εξάτμισης στον φίλο....Αλκίνοο απο ότι κατάλαβα
Μετά μπορεί να περάσω και απο την όαση για μια μπυριτςαννα γνωρίσω κανέναν σας .....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αύριο ειναι το ραντεβού μου για την συντήρηση της εξάτμισης στον φίλο....Αλκίνοο απο ότι κατάλαβα
Μετά μπορεί να περάσω και απο την όαση για μια μπυριτςαννα γνωρίσω κανέναν σας .....
Έλα να μιλήσουμε για θάλασσα. ....
Βαρέθηκα με τους μηχανοβιους:D

Σταλθηκε απο advφον!!!
 
Top Bottom