Acropolis Rally 2016 (ERC)

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ωραιες εικονες,ευωδιαστος αναπνευσιμος κουρνιαχτος,γλυκια ταλαιπωρια,ωραιοι.
υγ απουσια και φετος σε πεισμα της επιστροφης του WRC στην Ελλαδα και στις ομορφιες της Ρουμελης ως θεατης και ενιοτε service assistant απο το 1977 που ειδα πρωτη φορα ειδικη.
και του χρονου φιλε ευχομαι.
Για να γυρισει το WRC χρειάζεται χρήμα, αυτό είναι η πιο σημαντική παράμετρος.
Όμως άλλη μια παράμετρος είναι ο κόσμος στο βουνό. Υπήρχε λαός και μάλιστα πολύς. Ειδικά σε σχέση με Ευρωπαϊκούς αγώνες, ή με τον κόσμο στην Πελοπόννησο τα τελευταία χρόνια. Δεν υπήρχε όμως ο κόσμος που θα "ταρακουνήσει" το σύστημα...
Όλοι χρειαζόμαστε στο βουνό! Αν θέλουμε ξανά αγώνα ΠΠ.... ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Περιμέναμε την 15η διέλευση, τον 1ο στο ΕΠΡ και φαβορί για τη νίκη, αλλά είχε μια ανάσκελη λίγο πιο πριν και... άργησε!:D
Ο λόγος για τον "πολύ" Kajetan Kajetanowichz, τον Πολωνό που κυριαρχει στο ΕΠΡ τα τελευταία χρόνια με Fiesta R5
Αφού είδαμε καμιά 15αρια αυτοκίνητα, την κάναμε για την 3η ΕΔ, το Ελευθεροχώρι. Διαδρομή από Ελευθεροχώρι-λίμνες Καλλίδρομου-Παλαιοχώρι.





ΙΑΒΕΡΗΣ, ο υιός...
Κών/νος.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Στη συνέχεια επιστροφή στο Δροσοχώρι για το 2ο πέρασμα (ΕΔ 4, επανάληψη της 1).
Εκεί δεν έβγαλα φώτο κλπ, μόνο χρονόμετρα στο χέρι γιατί η μάχη είχε κορυφωθεί , ο Λάμπρος είναι 3ος και είμαστε στο τελείωμα της ΕΔ, οπότε τα δικά μας συμπεράσματα θα είναι κοντά στην πραγματικότητα!
Η πρόσβαση που επιλέξαμε είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον και θα μπει σε μελλοντικά χωμάτινα βολτάκια στην περιοχή ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Οι επιλογές για τη συνέχεια ήταν αρκετές. Αποφασίσαμε να δούμε άλλη μια φορά την 3η ΕΔ σε άλλο σημείο , πιο ψηλά στο Καλλίδρομο και να πάμε βόλτα της ΕΔ της Κυριακής για να επιλέξουμε κάποια καλά σημεία με εύκολες κοπάνες.
Όταν ο άνθρωπος σχεδιάζει όμως, ο Θεός γελάει.....
Μια μπόρα φέρνει τα πάνω - κάτω!
Ο ρυθμός μας λίγο επηρεάζεται (δεν πηγαίναμε "τάπα" εξάλλου, οι χρόνοι ήταν σχετικά χαλαροί), αλλά οι χωμάτινες προσβάσεις χαλάνε..


Ένας άνθρωπος στο πλάι του δρόμου, στην "καλή " του πλευρά, με αναγκάζει να πάω πιο αριστερά και να.....

Ο δρόμος δεν περπατιώταν. Μιλάμε για γλίτσα. Δεν είχε βαθιά λάσπη, αλλά εκείνη τη θανατηφόρα που γλιστράει σαν πάγος!


 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Eιχα δικιο που σου ειπα να παρεις την DSLR....:ok:
Και του χρονου να ειστε καλα να ξαναπατε, γιατι το "κολλημα" σας με τον εν λογω αγωνα ειναι τεραστιο.......και καλα κανει και ειναι:friendship:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Eιχα δικιο που σου ειπα να παρεις την DSLR....:ok:
................και τώρα έρχομαι και στη φέρνω να την καθαρίσεις από τη σκόνη...:D:D:D:wacky:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
................και τώρα έρχομαι και στη φέρνω να την καθαρίσεις από τη σκόνη...:D:D:D:wacky:
Δεν παθαινει τιποτα.....η σκονη που εχει φαει η δικη μου απο περυσι, δεν φαινεται πουθενα.
Θα την δωσω για ενα καθαρισματακι βεβαια, καποια στιγμη..
Αλλα αν την πηρες για το ραφι, δωστην παλιολελο:friend:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν παθαινει τιποτα.....η σκονη που εχει φαει η δικη μου απο περυσι, δεν φαινεται πουθενα.
Θα την δωσω για ενα καθαρισματακι βεβαια, καποια στιγμη..
Αλλα αν την πηρες για το ραφι, δωστην παλιολελο:friend:
Δε μπορώ να καθαρίζω άλλο...
Φτάνει πια! Χόρτασα μάπα-σκούπα:pointu:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ωραίο παρκάρισμα Τεο. ...:):)
Κοίτα να δεις φίλε γιατί "τακάρησε" μόνη της η χοντρή και γιατί λέω ότι είναι εκπαιδευμένη....




από όπου μόλις είχε βγει αυτό



Λήψη από την πάνω πλευρά. Δεν περπατούσα, ice skating έκανα κατεβαίνοντας:D:wacky:



Τα δικά μου λάστιχα δεν πρόλαβαν να μπουκώσουν, αλλά γλίστρησα...
Δείτε τα καλά mud του Jimny!



Kι έκανε +50 μέτρα από εμένα....
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Όπως είπα νωρίτερα, το σχέδιο μετά το τέλος και της ΕΔ 6, ήταν να κάνουμε 30-40 χλμ χώμα, μέρος από τις ΕΔ της Κυριακής δηλαδή, προκειμένου να επιλέξουμε κάποια νέα σημεία και κάποιες κοπάνες .
Αλλά με το Καλλίδρομο στην κατάσταση που είδατε, αυτό ήταν αδύνατον.
Οπότε κι εμείς την κάναμε για Καμένα Βούρλα, μπυρόνια-κοψίδια και χαλάρωση.....
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black


Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Reactions: yns

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black


Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Η επόμενη μέρα θα αποδειχθεί πιο απαιτητική......
Ξεκινάμε καλά στην ΕΔ 7, στο τελείωμά της λίγο έξω από τη Μενδενίτσα.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εδώ πρέπει να βάλω κάτι βιδεάκια που έχω στο FB, αλλά το φόρουμ μου το αρνείται πεισματικά.....

@sliv ακούει?
Αν το λύσουμε, θα τα ανεβάσω αργότερα ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εκεί συναντήσαμε κάτι παιδιά Βολιώτικα, με ένα Τζίμνι, που τα είχαμε δει και το Σάββατο. Λάτρεις κι αυτοί των αγώνων και έκαναν περίπου το δικό μας πρόγραμμα. Ευχαριστηθήκαμε αμφότεροι, που είχαμε πρόθεση να πάμε στο ίδιο σημείο στη μεθεπόμενη ΕΔ. Ελάτεια-Καρυά... SS 9.
Μελετάμε τους χάρτες και βλέπουμε ταύτιση απόψεων. Επιλέγουμε την πιο βορεινή πρόσβαση, επειδή έδειχνε να έχει πιο πολύ θέαμα. Πάμε λοιπόν....
1,8 χλμ πριν το σημείο πρέπει να κάνουμε "αλλαγη πορείας" σε ανηφορική αριστερή φουρκέτα (ΑΑΦΦ για τους μυημένους.... ) ...πολύ φουρκέτα δηλαδής:D
Εκεί κι ενώ είχαμε περάσει ρεματάκια, τούνελ πράσινου κλπ, σε ένα καλό σχετικά οδόστρωμα που επέτρεπε κίνηση έως κι 100-110 χαω, μπαίνουμε στο χαλασμό Κυρίου!
Στενεύει, ανηφορίζει, μπαίνει σε πιο σκιερά κομμάτια και....




Μάλιστα κύριοι!!!
Τακάραμε once more:wacky::wacky::wacky::wacky::wacky:

:laugh::roflmao:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black




Τα Βολιώτικα παιδιά -ευτυχώς- έχουν περάσει μπροστά για να το ψάξουν κι εμείς βγάζουμε το GS από το λούκι, με τα χέρια φυσικά!
Τελικά δεν είναι και τόοοοοσο βαρύ:D
2 άτομα αρκούν και βγαίνει πρώτα το πίσω κι έπειτα το εμπρός. Εκεί επιστρατεύεται ότι έχω μάθει τόσο καιρό στις χωμάτινες εκπαιδεύσεις κι εκδρομές. Εκμετάλλευση της κλίσης του εδάφους και των "βυζιών" της χοντρής μου:roflmao::laugh::inlove::inlove::inlove:
Τα κάγκελα σωτήρια εδώ, μιας και δίνουν πιασίματα και το μηχανάκι δεν ακουμπάει πουθενά! Μια χαρά! ;)
 

sliv

Δεν βάζω ασφάλτινα !
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Stratis
Μοτό
GS1200 Adv.
Εδώ πρέπει να βάλω κάτι βιδεάκια που έχω στο FB, αλλά το φόρουμ μου το αρνείται πεισματικά.....

@sliv ακούει?
Αν το λύσουμε, θα τα ανεβάσω αργότερα ;)
Τσεκαρω....!!!!! ;)
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Εδώ πρέπει να βάλω κάτι βιδεάκια που έχω στο FB, αλλά το φόρουμ μου το αρνείται πεισματικά.....

@sliv ακούει?
Αν το λύσουμε, θα τα ανεβάσω αργότερα ;)
Να τα ανεβάσεις και στον σΟΥλήνα! Το fb αρνιόταν να συνεργαστεί στα βίντεΑ με το φόρουμ μέχρι πριν λίγο καιρό.
 
Top Bottom