Action Camera καταδικάζει αναβάτη για επικίνδυνη οδήγηση

Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Σε διετή φυλάκιση καταδικάστηκε Βρετανός μοτοσυκλετιστής με βάση το περιεχόμενο της κάμερας κράνους. Η μνήμη της κάμερας είχε κατασχεθεί από την Αστυνομία όταν τον είχαν σταματήσει για τροχαία παράβαση.


Ο 60χρονος Robert Hammond που είχε καταγραφεί από την δική του κάμερα να πηγαίνει με 155 mph, να κάνει σφήνες και σούζες και γενικά να παραβιάζει πολλαπλά τον ΚΟΚ, αφού εκτίσει δύο χρόνια στην φυλακή, θα πρέπει να ξαναδώσει από την αρχή εξετάσεις για δίπλωμα.

Το νού σας λοιπόν οι χρησιμοποιούντες κάμερες

Από εδώ: http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/reckless-motorcyclist-jailed-after-filming-7240050
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Θα του ειχε κλεψει το μηχανακι ο γιος του η θα ειχε παρει διπλη δοση χαπια για την πιεση :pointu::pointu:
 

hawk

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
HONDA ST1300
τουλάχιστον το εχει χαρει ο ανθρωπος...σκεψου στα νιατα του τι θα γινοταν...παντως η αγγλικη αστυνομια εχει προτεινη την εξης μεθοδο να πιανει την ταχυτητα του οχήματος...ποσο χρονο κανει το κινητο να αλλαξει από την μια κυψελη στην άλλη...αν είναι δηλ 10 χιλ και τα διανυσεις σε 4 λεπτα τοτε την ωρα πηγαινες με 240 οποτε χωρις να εργαζεται κανενας ερχεται στο σπιτι το μπουγιουρντι.το πιστρυω ότι πολύ συντομα θα γινει..........
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Παίδες, ο "Μεγάλος Αδελφός" είναι εδώ, εδώ και χρόνια και με μικρά βήματα μας τον εφαρμόζουν σε κάθε έκφανση της ζωής μας. Πιστεύω πως δεν θα αργήσει η μέρα που θα πληροφορηθούμε πως μέσα στα λογισμικά των οχημάτων θα υπάρχει υποχρεωτικά και λογισμικό παρακολούθησης θέσης και ταχύτητας, πάντα "για το καλό μας".
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Έκανε μ@λακίες με τη μηχανή, τις έγραφε σε κάμερα, κρατούσε και όλα τα αρχεία μέσα στη μνήμη της (βρήκαν λέει πολύ υλικό) και μάλιστα τον έπιασαν κιόλας (σταμάτησε δηλαδή) κύριος, είχε χαρτιά όμως όλα!

Μάλλον απείχε απο το τέλειο έγκλημα η όλη φάση!!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
O αστυφυλακας που τον σταματησε ηταν 30χρονος μοτοσυκλετιστης...αυτο εξηγει επακριβως γιατι τον εσκισε...Σου λεει ο φουστης 60 χρονωνΕ και το παει ταπα και σουζαριστο κι εμενα μ'εχουνε στο ανθος της κ@υλας μου,σε ενα Vauxhall corsa 1.0 8V να βαριεμαι τη ζωη μου;...Ε σταδιαλα πια...no more England is here vive la europa skist the poust 60years motorist κλπ κλπ...:UH:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
O αστυφυλακας που τον σταματησε ηταν 30χρονος μοτοσυκλετιστης...αυτο εξηγει επακριβως γιατι τον εσκισε...Σου λεει ο φουστης 60 χρονωνΕ και το παει ταπα και σουζαριστο κι εμενα μ'εχουνε στο ανθος της κ@υλας μου,σε ενα Vauxhall corsa 1.0 8V να βαριεμαι τη ζωη μου;...Ε σταδιαλα πια...no more England is here vive la europa skist the poust 60years motorist κλπ κλπ...:UH:
Τι περίμενες από τους πισωγλεντηδες!!!!:p

advφον!!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Εδω ειναι που κρυφοχαιρεσαι την Ελλαδιτσα...Οσον αφορα το Μεγαλο Αδελφο,η τελευταια διαφημιση του Avensis δηλωνει πως το οχημα διατιθεται με συστημα αναγνωρισης πινακιδων του δρομου!Σημερα για να σταματαει στο στοπ κ στο μελλον για να ρυθμιζει την ταχυτητα...λεω εγω.

adv phone
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
..........τι παίρνει ο φ@υστης
Δεν ξερω
παντως μυαλομενο μια φορα δεν τον λες...:rolleyes:
Και γιατι δεν τον λες μυαλομενο?
Σιγα τα ωα Για μερικες σουζιτσες, καποια ανοιγματα και... λιγο αντιθετο ρευμα?
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Δεν ξερω

Και γιατι δεν τον λες μυαλομενο?
Σιγα τα ωα Για μερικες σουζιτσες, καποια ανοιγματα και... λιγο αντιθετο ρευμα?
Μια χαρα ειναι ο ανθρωπος.... ανοιγματακια οπως λεει ο konkost εκανε ...και οι λωριδες ηταν λαθος βαλμενες πιο μεσα..και για να μην τις πατησει πηγαινε λιγο στο αντιθετο ρευμα...και τι φταιει ο ανθρωπος ..αν το ατι του ειχε γκαζια...και σηκωνε την παλιοροδα..το ηθελε? οκ και τα εγραφε στην καμερα...οκ ελεος...αναμνησεις για τα εγγονακια του εφτειαχνε..Τον σταυρωσανε τον χριστιανο...εγγλεζοι..και αυτος....παλιας κοπης μηχανοβιος...
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
αυτά στην ελλαδα είναι πτεσματα της καθημερινότητας....ενας παλιοφιλος μου, καποτε αδερφικος εχει την V MAX 1700 (201 HP).ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΔΙΠΛΩΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ,μια μερα πηγαινε χαλαρος εχει πιασει δεξια λωριδα κ σκαει μυτη ενας της ΔΙΑΣ διπλα του κ του κανει νοημα,ωχ λεει την γαμη.αμε. Σταματάνε διπλα διπλα κ του λεει ο ΔΙΑΣ.....παει καλα εχω ακουσει,ναι του απανταει ο φιλος μου,θα μου κανεις μια χαρη ,λεει ο ΔΙΑΣ, τι? να παμε διπλα διπλα κ να την ανοίξεις τερμα να δω πως ανοιγει.....κ ετσι κ εγινε. Τι να λεμε τωρα.
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
αυτά στην ελλαδα είναι πτεσματα της καθημερινότητας....ενας παλιοφιλος μου, καποτε αδερφικος εχει την V MAX 1700 (201 HP).ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΔΙΠΛΩΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ,μια μερα πηγαινε χαλαρος εχει πιασει δεξια λωριδα κ σκαει μυτη ενας της ΔΙΑΣ διπλα του κ του κανει νοημα,ωχ λεει την γαμη.αμε. Σταματάνε διπλα διπλα κ του λεει ο ΔΙΑΣ.....παει καλα εχω ακουσει,ναι του απανταει ο φιλος μου,θα μου κανεις μια χαρη ,λεει ο ΔΙΑΣ, τι? να παμε διπλα διπλα κ να την ανοίξεις τερμα να δω πως ανοιγει.....κ ετσι κ εγινε. Τι να λεμε τωρα.
Εδω περιοδικο μοτοσυκλετας πριν χρονια εβαλε ενθετο cd με διαδρομη καταδρομικη απο Αεροδρομιο -Τριπολη με καμερα γραμμενο, σε μια ωρα και κατι ψιλα.. κανεις δεν ασχοληθηκε (απο τις αρχες εννοω) ... οι 300αρες βαραγαν κοκκινο...
 
Top Bottom