ADVtrOFFy 2022 27/28/29 Μαϊου

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Ή τα εχασες μολις ειδες ΚΤΜ απο κοντα, ή μας κανεις τον Κινεζο!!
:thinking:
Λευτέρη μου μακάρι να έβλεπα τα κατεμακια μου και ας τα εχανα.
Κατά τα άλλα, ακόμα δεν έχω καταλάβει.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μπορείς να έρθεις στο τροφυ και να επικαλεστείς ότι σε έπιασε λαστιχο και θα χάσεις το μυστήριο και ότι λυπάσαι πολύ γι αυτό.

Σε εμένα έπιασε.
Λαστιχο?
 

Nikolas77

Adventure Traveller
Όνομα
Nikolas
Μοτό
LC4 ADV'02
Διάβασα μόνο τις πρώτες τρεις σελίδες που αναφέρεστε σχετικά με τις κυκλικές διαδρομές...
Advride, δεν αποτελούν οι κυκλικές διαδρομές, ούτε η βόλτα με ξεφορτωτα μηχανάκια αποτελεί advtroffy.
Κυκλική διαδρομή με άδεια μηχανάκια, μικρού κυβισμού, τέρμα γκάζι.. είναι Motocross παιδια και όποιος έχει άντερα και νομίζει πώς είναι γρήγορος να φορτώσει σε τρέιλερ και να πάει να τρέξει... Όχι να περνάει δίπλα από δικαβαλα και βαριά μηχανάκια και το βράδυ στην ταβέρνα να το παίζει γρήγορος και σκληρός.....
Για να είμαι ξεκάθαρος, δεν έχω κάποιο προσωπικό ώφελος που τα γράφω αυτά και δεν ξέρω αν θα συμμετέχω ή όχι και λίγο με νοιάζει βασικά αν θα είναι κυκλική η διαδρομή ή όχι, απλά σε ένα από τα αγαπημένα μου φόρουμ δεν μπορώ να διαβάζω μαλακίες όταν τα πράγματα είναι τόσο ξεκάθαρα...
 

Nikolas77

Adventure Traveller
Όνομα
Nikolas
Μοτό
LC4 ADV'02
Διάβασα μόνο τις πρώτες τρεις σελίδες που αναφέρεστε σχετικά με τις κυκλικές διαδρομές...
Advride, δεν αποτελούν οι κυκλικές διαδρομές, ούτε η βόλτα με ξεφορτωτα μηχανάκια αποτελεί advtroffy.
Κυκλική διαδρομή με άδεια μηχανάκια, μικρού κυβισμού, τέρμα γκάζι.. είναι Motocross παιδια και όποιος έχει άντερα και νομίζει πώς είναι γρήγορος να φορτώσει σε τρέιλερ και να πάει να τρέξει... Όχι να περνάει δίπλα από δικαβαλα και βαριά μηχανάκια και το βράδυ στην ταβέρνα να το παίζει γρήγορος και σκληρός.....
Για να είμαι ξεκάθαρος, δεν έχω κάποιο προσωπικό ώφελος που τα γράφω αυτά και δεν ξέρω αν θα συμμετέχω ή όχι και λίγο με νοιάζει βασικά αν θα είναι κυκλική η διαδρομή ή όχι, απλά σε ένα από τα αγαπημένα μου φόρουμ δεν μπορώ να διαβάζω μαλακίες όταν τα πράγματα είναι τόσο ξεκάθαρα...
Ξέχασα .... Αν οι διοργανωτές δεν μπορούν και κατανοητό και σεβαστό να το κάνουν travel enduro ή adv ,ας το ονομάσουν κάπως αλλιώς ...δεν τρέχει τπτ
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Διάβασα μόνο τις πρώτες τρεις σελίδες που αναφέρεστε σχετικά με τις κυκλικές διαδρομές...
Advride, δεν αποτελούν οι κυκλικές διαδρομές, ούτε η βόλτα με ξεφορτωτα μηχανάκια αποτελεί advtroffy.
Κυκλική διαδρομή με άδεια μηχανάκια, μικρού κυβισμού, τέρμα γκάζι.. είναι Motocross παιδια και όποιος έχει άντερα και νομίζει πώς είναι γρήγορος να φορτώσει σε τρέιλερ και να πάει να τρέξει... Όχι να περνάει δίπλα από δικαβαλα και βαριά μηχανάκια και το βράδυ στην ταβέρνα να το παίζει γρήγορος και σκληρός.....
Για να είμαι ξεκάθαρος, δεν έχω κάποιο προσωπικό ώφελος που τα γράφω αυτά και δεν ξέρω αν θα συμμετέχω ή όχι και λίγο με νοιάζει βασικά αν θα είναι κυκλική η διαδρομή ή όχι, απλά σε ένα από τα αγαπημένα μου φόρουμ δεν μπορώ να διαβάζω μαλακίες όταν τα πράγματα είναι τόσο ξεκάθαρα...
Καταρχας.....επειδή έχεις διαφορετική άποψη, με την διοργάνωση μιας τέτοιας βόλτας, δεν σημαίνει ότι οι άλλοι είμαστε μαλακες.

Στην ουσία του θέματος, η συγκέντρωση πανω από 100 ανθρώπων σε ελεύθερη κατασκήνωση αποτελεί μεγάλο πρόβλημα .
Σκέψου μόνο το θέμα υγιεινής..
Σε κανένα advtroffy δεν κάνουμε αγώνες μοτοκρός, απλά κάνουμε διαδρομές 200 χλμ χωρίς μπαγκαζια και απολαμβάνουμε οδήγηση στα ίδια μέρη που θα πηγαίναμε καραφορτωμενοι....το έχουμε κανει και αυτό πολλά χρόνια .

Και φυσικά δεν μπορούμε να αποκλείσουμε από αυτη την συγκέντρωση μικρά μηχανάκια που δεν μπορούν να φορτωθούν και φίλους που δεν θέλουν να κατσκηνωσουν.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ξέχασα .... Αν οι διοργανωτές δεν μπορούν και κατανοητό και σεβαστό να το κάνουν travel enduro ή adv ,ας το ονομάσουν κάπως αλλιώς ...δεν τρέχει τπτ
Δηλαδή Νικόλα για να καταλάβω το πρόβλημα δεν είναι στις κυκλικές διαδρομές ούτε στα ποιο μικρού κυβισμού μηχανάκια που ενδεχομένως θα έρθουν (και για ποιο λόγο να αποκλειστούν;
Άλλωστε ποιος είναι ο ορισμός του "μικρού"ούτε λόγω το ότι τα τελευταία χρόνια έχει αλλάξει η ιδέα της βάσης σαν σταθερό σημείο λόγω ευκολίας...
Το πρόβλημα είναι στο όνομα...
Σωστά...?
 

Nikolas77

Adventure Traveller
Όνομα
Nikolas
Μοτό
LC4 ADV'02
Καταρχας.....επειδή έχεις διαφορετική άποψη, με την διοργάνωση μιας τέτοιας βόλτας, δεν σημαίνει ότι οι άλλοι είμαστε μαλακες.
Πουθενά, δεν χαρακτήρισα κανέναν...

Από εκεί και πέρα εξέφρασα τη γνώμη μου και το σκεπτικό μου όπως κάνουν όλοι, αν δεν σας αρέσει δεν το λαμβάνεται υπ όψιν...

Έχουμε κατασκηνώσει αρκετά άτομα σε προηγούμενα advtroffy μια χαρά κάθε βράδυ σε διαφορετική βάση...
Τώρα αν η φάση γίνεται με αυτοσκοπό να μαζευτεί κόσμος,να γίνει σουσουρο και γνωρημιες.. μάλλον το όνομα to know us better.. του ταιριάζει καλύτερα
Και πάλι δικά σας τα γένια δικά σας και τα χτένια και ότι αποφασίσετε σεβαστό θα είναι
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Make Troffy not war.

Μια εκδρομή μιας παρέας μοτοεθισμένων είναι.
Δεν υπάρχουν δόγμα ή αξιώματα στις εκδρομές. Αν κάποιος γουστάρει μπορεί να κάνει κυκλικές διαδρομές με τα μπαγκαζια του και να στήσει αλλού την σκηνή του, ας το κάνει. Εγώ απολαμβάνω περισσότερο χωρίς μπαγκαζια για αυτό και στις πολυήμερες εκδρομές 1000+ χλμ τα στέλνω με το ταχυδρομείο. Τι δεν είμαι adventure, αλλά λέω βλακείες;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Διάβασα μόνο τις πρώτες τρεις σελίδες που αναφέρεστε σχετικά με τις κυκλικές διαδρομές...
Advride, δεν αποτελούν οι κυκλικές διαδρομές, ούτε η βόλτα με ξεφορτωτα μηχανάκια αποτελεί advtroffy.
Κυκλική διαδρομή με άδεια μηχανάκια, μικρού κυβισμού, τέρμα γκάζι.. είναι Motocross παιδια και όποιος έχει άντερα και νομίζει πώς είναι γρήγορος να φορτώσει σε τρέιλερ και να πάει να τρέξει... Όχι να περνάει δίπλα απόδεν μπορώ να διαβάζω μαλακίες όταν τα πράγματα είναι τόσο ξεκάθαρα...
Μαλακιες γράφουν οι μλκες....φυσικά και χαρακτηρίζεις.

Τεσπά.....όπως ξαναεγραψα η διοργάνωση ενός τόσο μεγάλου event είναι πολύ σύνθετη και είναι θεμιτό να μην την κατανοείς
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Χωρίς να έχω μπλεχτεί ποτέ με την οργάνωση κάτι τέτοιου, το να έχεις να διαχειριστείς βόλτα για 100+ άτομα και επιπρόσθετα να πρέπει να βγάλεις
διανυκτερεύσεις, φαγητά, σκούπες και άλλα 1002 κλπ πράγματα δε φαντάζει μικρό πράγμα.

Προσωπικά όμως, στα π@π@ρια μου αν η βόλτα-με-κυκλικές-διαδρομές-χωρίς-μπαγάζια λέγεται advtroffy ή αλίκη βουγιουκλάκη,
το θέμα είναι οτι σε πράγματα που έχουν να κάνουν με παρέες, εθελοντισμό και διάθεση για προσφορά γενικότερα
είτε βάζεις το χέρι σου να βοηθήσεις και συμμετέχεις ενεργά είτε λες ευχαριστώ και απλά αν σου κάνει ακολουθείς αλλιώς κάνεις με την δική σου παρέα κάτι που σου κάνει καλύτερα.
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Σαφώς και οι κυκλικές διαδρομές με σταθερό σημείο δ/ν ειναι ευκολία για όλους ειδικά για τα μεγάλα μηχανάκια και για αυτους που θέλουν να ερθουν με μικρα φορτωμένα και κανένα θεμα αφου τον τελευταία τροφυ χωρίζονται παρέες και ολα καλα. Αλλα μην ξεχνάμε ομως οτι και φορτωμένοι απο σημείο σε σημείο για διανυκτέρευση ειναι μια φάση σαν να κάνεις ενα ταξίδι adv οπου και αυτο εχει την ίντριγκα του και ενα στόχο για τον καθενα να το βγάλει εις περας. Προσωπικά τα τροφυ που κάναμε φορτωμένοι και αλλαζαμε σημεια διανυκτερευσης ειναι αυτα που μου εχουν μεινει περισσοτερο 2018/2019 και επισημαινω εδω οχι οτι τα αλλα δεν ηταν καλα. Τωρα κατα τα αλλα επειδη ξερω τι προσπαθεια θελει για καποιους να εχουν την ευθυνη και το χρονο να χαρτογραφισουν να φτιαξουν τις διαδρομες και στην τελικη να σχεδιασουν ολα αυτα που χρειαζονται μονο και μονο για τον κοπο ας δουμε τι θα προταθει και ο καθενας μπορει να προτεινει εναλλακτικες και διαφορες αποψεις.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτοί το έβαλαν για πρωταπριλιά, κάποιος πρέπει να τους πει ότι το προϊόν έχει κοινό έτοιμο με τα λεφτά στο χέρι :laugh::roflmao::roflmao:
Υπάρχει φορητή Weber και πολλές μιας χρήσης πλέον.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σαφώς και οι κυκλικές διαδρομές με σταθερό σημείο δ/ν ειναι ευκολία για όλους ειδικά για τα μεγάλα μηχανάκια και για αυτους που θέλουν να ερθουν με μικρα φορτωμένα και κανένα θεμα αφου τον τελευταία τροφυ χωρίζονται παρέες και ολα καλα. Αλλα μην ξεχνάμε ομως οτι και φορτωμένοι απο σημείο σε σημείο για διανυκτέρευση ειναι μια φάση σαν να κάνεις ενα ταξίδι adv οπου και αυτο εχει την ίντριγκα του και ενα στόχο για τον καθενα να το βγάλει εις περας. Προσωπικά τα τροφυ που κάναμε φορτωμένοι και αλλαζαμε σημεια διανυκτερευσης ειναι αυτα που μου εχουν μεινει περισσοτερο 2018/2019 και επισημαινω εδω οχι οτι τα αλλα δεν ηταν καλα. Τωρα κατα τα αλλα επειδη ξερω τι προσπαθεια θελει για καποιους να εχουν την ευθυνη και το χρονο να χαρτογραφισουν να φτιαξουν τις διαδρομες και στην τελικη να σχεδιασουν ολα αυτα που χρειαζονται μονο και μονο για τον κοπο ας δουμε τι θα προταθει και ο καθενας μπορει να προτεινει εναλλακτικες και διαφορες αποψεις.
Θυμάσαι την πρώτη ημέρα που φάγαμε την καταιγίδα στην Βάλια Κάλντα και μείναμε αναγκαστικά όλοι μέσα στο καταφύγιο της Βωβούσας?
Πώς ένας αστάθμητος παράγοντας μπορεί να χαλάσει σε πολλούς την βόλτα που περιμένουν έναν ολόκληρο χρόνο.
Όσες φορές το έχουμε κάνει φορτωμένοι χωρίς σταθερό σημείο συγκέντρωσης έχουν συμβεί δυσκολίες, που δεν μπορείς να αντιμετωπίσεις με τόσες συμμετοχές .

Θυμάμαι εκείνη την χρονιά κάναμε μαζί την χαρτογράφηση και ήμασταν συνολικά 4 μηχανάκια....
Και στο τριήμερο του τροφυ...104.

Πολλές οι συμμετοχές Μάνο και εκεί πρέπει να εστιάσουμε και να μεριμνήσουμε ώστε να περάσουμε όσο καλύτερα μπορούμε.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Εγω αν ερθω, θα ερθω με το μεγαλο. :ha
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom