ADVtrOFFy 21-22-23 Απριλιου 2023

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
στεναχωριέμαι γιατί δεν εχω λεφτά για (ν)τακούνι...
είδα το βίντεο,πολυ πετρα
Έχω εγώ τακούνια αλλά θα θέλουν λίγο προσοχή στην βροχή.

Παλιό dot αλλά τα έχω πάντα αποθηκευμένα κ έχουν ψωμί.

Αν δεν βρεθεί κάτι καλύτερο στα φέρνω Αθήνα.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
στεναχωριέμαι γιατί δεν εχω λεφτά για (ν)τακούνι...
είδα το βίντεο,πολυ πετρα
Στο βίντεο το Τενερε φοράει Mitas E-07.

Ομως τότε ήταν στεγνά.

Δεν χρειάζεσαι τα τακούνια τόσο για τις πέτρες αλλά με τόση βροχή που έριξε τις τελευταίες μέρες θα τα χρειαστείς για τις λασπες
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν περνάνε οι μέρες λέμε....:rolleyes:
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Σήμερα μπόρεσα να ασχοληθω με το 640 (thanks ilias.ali για τα καγκελα) και εριξα μια ματια στο πισω λαστιχο...η αλήθεια είναι πως το θυμόμουν σε πιο καλη κατασταση γυρνωντας απο το Τηνο-Μυκονο του Χελιώτη.

Για πειτε λοιπον οι πιο εμπειροι, ειμαι ΟΚ απο τακουνι για το τριημερο ερχόμενος απο Αθήνα?


Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σήμερα μπόρεσα να ασχοληθω με το 640 (thanks ilias.ali για τα καγκελα) και εριξα μια ματια στο πισω λαστιχο...η αλήθεια είναι πως το θυμόμουν σε πιο καλη κατασταση γυρνωντας απο το Τηνο-Μυκονο του Χαλιώτη.

Για πειτε λοιπον οι πιο εμπειροι, ειμαι ΟΚ απο τακουνι για το τριημερο ερχόμενος απο Αθήνα?


Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα χαλάσεις το βουνό με δαυτο :wacky:
 

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Σήμερα μπόρεσα να ασχοληθω με το 640 (thanks ilias.ali για τα καγκελα) και εριξα μια ματια στο πισω λαστιχο...η αλήθεια είναι πως το θυμόμουν σε πιο καλη κατασταση γυρνωντας απο το Τηνο-Μυκονο του Χαλιώτη.

Για πειτε λοιπον οι πιο εμπειροι, ειμαι ΟΚ απο τακουνι για το τριημερο ερχόμενος απο Αθήνα?


Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εγώ είμαι χειρότερα στην επιστροφή θα εχει γίνει road
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σήμερα μπόρεσα να ασχοληθω με το 640 (thanks ilias.ali για τα καγκελα) και εριξα μια ματια στο πισω λαστιχο...η αλήθεια είναι πως το θυμόμουν σε πιο καλη κατασταση γυρνωντας απο το Τηνο-Μυκονο του Χαλιώτη.

Για πειτε λοιπον οι πιο εμπειροι, ειμαι ΟΚ απο τακουνι για το τριημερο ερχόμενος απο Αθήνα?


Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πλάκα κάνεις...?
Αυτό είναι καινούριο...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σήμερα μπόρεσα να ασχοληθω με το 640 (thanks ilias.ali για τα καγκελα) και εριξα μια ματια στο πισω λαστιχο...η αλήθεια είναι πως το θυμόμουν σε πιο καλη κατασταση γυρνωντας απο το Τηνο-Μυκονο του Χαλιώτη.

Για πειτε λοιπον οι πιο εμπειροι, ειμαι ΟΚ απο τακουνι για το τριημερο ερχόμενος απο Αθήνα?


Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι μια χαρά είσαι και εγώ κάπου εκεί είμαι.
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Τελεια, μου εφυγε ένα άγχος.
Αντε να περασουν οι μερες λεμε!!

Υ.Γ Η ερώτηση αν έρχεται κάποιος με τρέιλερ και εχει χώρο για ενα εντουράκι ισχύει. Δυστυχως ο φιλος ούτε βεντιλατέρ δεν έχει για να το φέρει καβαλα..οποτε ααααν υπαρχει τέτοια περιπτωση πμ..
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
καλησπερα.ποια απο ολες τις μερες ειναι η χωματινη? και αν μπορουμε να βρεθουμε καπου στο δρομο αν ειναι εφικτο.εκκινηση απο καλαματα
Απο Καλαματα ξεκιναω κ εγω με Κόκκινη οργή ,μαλλον Παρασκευη μεσημερι,τηλ στο προφιλ αν ενδιαφερεσαι
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Σήμερα μπόρεσα να ασχοληθω με το 640 (thanks ilias.ali για τα καγκελα) και εριξα μια ματια στο πισω λαστιχο...η αλήθεια είναι πως το θυμόμουν σε πιο καλη κατασταση γυρνωντας απο το Τηνο-Μυκονο του Χαλιώτη.

Για πειτε λοιπον οι πιο εμπειροι, ειμαι ΟΚ απο τακουνι για το τριημερο ερχόμενος απο Αθήνα?


Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
640 έχεις και με ζάντες έρχεσαι. Έλα σε παρακαλώ..!! Το δικό μου το mc360 μάλλον είναι σε χειρότερη κατάσταση.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Όπως είχα πει τρίτη 18/4 τα ίχνη για το TROFFY...

Σάββατο και κυριακή σε μορφή GPX και KML ανάλογα τις συσκευές σας.

Κάντε Download και φορτώστε!

Δύο λόγια για τις διαδρομές διαβάστε προσεκτικά .Η διαδρομή του σαββάτου είναι αριστερόστροφη. Φεύγουμε απο το Camp και κατεβαίνουμε παράλληλα με τον Λάδωνα απο την δεξιά του πλευρά όπως βλέπουμε χάρτη. Βενζινάδικο έχει στη Δημητσάνα μέσα αλλά δοκιμασμένο απο μένα χρόνια έχει ένα SHELL στη Καρκαλου. Περίπου στα μέσα της διαδρομής μόλις βγούμε στην άσφαλτο στο δρόμο Δημητσάνας-Καρκαλους αντί να πάμε δεξιά προς Δημητσάνα πάμε αριστερά προς Καρκαλου για περίπου 4 χλμ. Το έχω και σημειωμένο σαν σημείο ενδιαφέροντος μέσα στο ίχνος. Η διαδρομή έχει σύνολο χιλιομέτρων περίπου 200 απο τα οποία κάπου το 60-65% είναι χώμα. Βενζινάδικο έχει και περίπου 4km απο το Camp (και αυτό σημειωμένο στο ίχνος) στην επιστροφή να φορτώσετε να είστε έτοιμοι για κυριακή. Επίσης πάνω στο ίχνος έχω σημειωμένα κάποια σημεία ωραία για στάση αν θέλετε να έχετε κάποια σημεία αναφοράς ή ανασυγκρότησης αν χαθείτε κάποιοι στα γκρούπ σας.

Για την κυριακή θα σας πεί περισσότερα ο XR Maniac που επιμελήθηκε μαζί με Aldebaran και ChristosGR .

Το παρόν θα προστεθεί για εύκολη αναζήτηση και στο αρχικό Post. Ότι θέλετε ρωτάτε!

Σημείωση: Το πλάνο είναι να γίνει μια πιλοτική παρασκευή πρωί της σαββατιατικης διαδρομής επειδή έγιναν κάποιες μικροαλλαγές (ουσίας) On the fly για να σιγουρέψουμε πώς η διαδρομή είναι σε καλή κατάσταση και πως αυτές οι μικροαλλαγές έχουν πάει όπως πρέπει. Θα γίνει ενημέρωση εγκαίρως αν προκύψει κάτι χοντρό που δεν είχαμε υπολογίσει.
 

Attachments

Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η διαδρομή της Κυριακής σταματάει έξω από τα Καλάβρυτα.
Όποιος είναι φορτωμένος και δεν χρειάζεται να επιστρέψει στον Λάδωνα, συνεχίζει προς Διακοφτό και βγαίνει εθνική
Όποιος πρέπει να επιστρέψει στον Λάδωνα, είναι 45 χλμ άσφαλτος
Βενζινάδικα υπάρχουν πάνω στον δρόμο επιστροφής

Ότι απορία έχετε ...πείτε .

Να ευχαριστήσουμε παλι τον βαγγ-λη τον Χρήστο τον Έλληνα τον Μήτσο τον δρυιδη και τον Γιάννη τον βαρκάρη....για όλο αυτόν τον αχταρμα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

nickpyrgos

On The Road
Περιοχή
ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Όνομα
NIKOS
Μοτό
BMW GS 1200 triple black 2016
ΥΑΜΑΗΑ tenere 700 World Rally
Καλημερα σε ολη την παρεα !!!!! τα τελευταια 4-5 χρονια ερχομαι στο troffy οπου και σε οποια περιοχη γινεται , Και φετος ειναι η μονη φορα που δεν θα μπορεσω να παραυρεθω και ο λογος ειναι επειδη ειχα κλησει συμμετοχη στο OLYMPIA RALLY RAID 22/4-29/4 μαζι με τον μουρλο-χελιωτη , και ΔΕΝ περιμενα με τιποτα να πεσουν σχεδον στην ιδια ημερομηνια αυτο το event. φιλε Κωστα XR Maniac με ξαφνιασες και δεν σου κρυβω μολις το ειδα (εριχνα κατι καντιλια ) χαχαχαχα ;):p;):p. Δεν πειραζει ομως να περασετε τελοια οπως εσεις ξερετε , με το καλο το παρεακι σας και να ευχαριστηθειτε οσο δεν παει !!!! Το Troffy ειναι ενας θεσμος που κανεις δεν θελει να τον χανει με τιποτα !!!!!Γκαζι & Φυση ρε φιλε τι αλλο να θελουμε , απο την (πουτανα ) την ζωη............:ltg::drt:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλημερα σε ολη την παρεα !!!!! τα τελευταια 4-5 χρονια ερχομαι στο troffy οπου και σε οποια περιοχη γινεται , Και φετος ειναι η μονη φορα που δεν θα μπορεσω να παραυρεθω και ο λογος ειναι επειδη ειχα κλησει συμμετοχη στο OLYMPIA RALLY RAID 22/4-29/4 μαζι με τον μουρλο-χελιωτη , και ΔΕΝ περιμενα με τιποτα να πεσουν σχεδον στην ιδια ημερομηνια αυτο το event. φιλε Κωστα XR Maniac με ξαφνιασες και δεν σου κρυβω μολις το ειδα (εριχνα κατι καντιλια ) χαχαχαχα ;):p;):p. Δεν πειραζει ομως να περασετε τελοια οπως εσεις ξερετε , με το καλο το παρεακι σας και να ευχαριστηθειτε οσο δεν παει !!!! Το Troffy ειναι ενας θεσμος που κανεις δεν θελει να τον χανει με τιποτα !!!!!Γκαζι & Φυση ρε φιλε τι αλλο να θελουμε , απο την (πουτανα ) την ζωη............:ltg::drt:
Δεν πέφτει ίδια ημερομηνία βρε Νικόλα.
Μισή γκάζια θα είμαστε ....περνα για ενα απερολ τουλαχιστον
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom