ADVtroNY 2015 Η προετοιμασία !!!!

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
Μόλις φτάσεις στο κέντρο της Στενής συνεχίζεις το ιδιο δρόμο προς τα πάνω μετα απο 20 λεπτά εχει πινακίδα
οκ θα το ...βρω.
μαλλον με σκηνουλα θα την βγαλω(λες να ειμαι ο μοναδικος;).οποτε αφηνω σε εσας ολο το καταφυγιο.
 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
Markos-v οπιος θελει θα τον περιμενω εγω χαλκιδα να ανεβουμε μαζι στο καταφυγιο.Απλα πειτε το μου να ξερω τι ωρα θα ειστε εκει.
και αυτο καλο ειναι.
εσυ πες μια ωρα ,ωστε να προλαβουμε να ειμαστε στις 11 επανω.
και μιλαμε για σαββατο 2 του...μηνου μαιου !!!
 

pako1150

Μέλος
Όνομα
Παντελης κοττης
Μοτό
bmw r1150gs
και αυτο καλο ειναι.
εσυ πες μια ωρα ,ωστε να προλαβουμε να ειμαστε στις 11 επανω.
και μιλαμε για σαββατο 2 του...μηνου μαιου !!!
Μαρκο το 2ημερο ειναι 16-17 μαιου.Την ωρα την ρυθμιζουμε με την ησυχια μας δεν ανχωνομαστε καθολου.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Η Ευβοια βαζει ολα τα δυνατα της και μας καλωσοριζει και απο ασφαλτο!
Μπραβο Παντελη μπραβο Στεργιο και φυσικα μπραβο σε οσους αψηφουν τον κοπο και προωθουν τον ομαδικο μοτοσυκλετισμο.
 

obelix

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Kawasaki
Και γω μέσα για Σάββατο και Κυριακή. Αν είναι πάντως σαν το περσινό ΤRONY που κατέληξε να ακολουθήσουμε το TROFFY, τη βάψαμε... Μου αρέσει να γκρινιάζω ωραία περάσαμε. Ελπίζω φέτος να έχει κάποιο δωμάτιο να μείνουμε, ( εγώ δε μπορώ σε σκηνή για τεχνικούς λόγους).
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και γω μέσα για Σάββατο και Κυριακή. Αν είναι πάντως σαν το περσινό ΤRONY που κατέληξε να ακολουθήσουμε το TROFFY, τη βάψαμε... Μου αρέσει να γκρινιάζω ωραία περάσαμε. Ελπίζω φέτος να έχει κάποιο δωμάτιο να μείνουμε, ( εγώ δε μπορώ σε σκηνή για τεχνικούς λόγους).
Σε δωματιο θα μεινουμε ολοι, αλλα θα ειναι λιγο μεγαλο....:p

 
Τελευταία επεξεργασία:

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
εγω παντως γιοσιμουρες κ ακρακοβιτσ δεν θελω να ακουω οταν κοιμαμαι,οποτε θα κανω νανι κατω απο τα αστερια!!!;)
Μαζί... Χάρη .......όπου κοιμηθείς. Γιατί μας αρέσουν οι μαμισιες !!!
 

pako1150

Μέλος
Όνομα
Παντελης κοττης
Μοτό
bmw r1150gs
Χθες εγινε και η χαρτογραφηση της βολτας της κυριακης στην βορειο ευβοια.Η διαδρομη ειναι φανταστικη με εναλλαγες τοπιων μεταξυ θαλασσας και βουνου.για τον δρομο τωρα σε γενικες γραμμες ειναι καλος,εχει ανοιχτα κομματια με στροφιλικια αλλα εχει και κομματια που περνανε μεσα απο χωρια που εκει θελει προσοχη γιατι ως γνωστον οι δρομοι ανηκουν στους κατοικους της εκαστοτε περιοχης και πεταγονται απο το πουθενα.Κατα τα αλλα θα αποζημιωθητε με ολο το σκηνικο και τις εικονες το tronny.Αυτα τα ολιγα απο εμενα.Την τεταρτη θα γιενι η χαρτογραφηση της βολτας του σαββατου,θα εχετε νεοτερα τοτε!!
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Χθες εγινε και η χαρτογραφηση της βολτας της κυριακης στην βορειο ευβοια.Η διαδρομη ειναι φανταστικη με εναλλαγες τοπιων μεταξυ θαλασσας και βουνου.για τον δρομο τωρα σε γενικες γραμμες ειναι καλος,εχει ανοιχτα κομματια με στροφιλικια αλλα εχει και κομματια που περνανε μεσα απο χωρια που εκει θελει προσοχη γιατι ως γνωστον οι δρομοι ανηκουν στους κατοικους της εκαστοτε περιοχης και πεταγονται απο το πουθενα.Κατα τα αλλα θα αποζημιωθητε με ολο το σκηνικο και τις εικονες το tronny.Αυτα τα ολιγα απο εμενα.Την τεταρτη θα γιενι η χαρτογραφηση της βολτας του σαββατου,θα εχετε νεοτερα τοτε!!
Ωραία και τακτοποιημένα. Δώστε κανά χάρτη της διαδρομής να πάρουμε μια ιδέα.
 

pako1150

Μέλος
Όνομα
Παντελης κοττης
Μοτό
bmw r1150gs
Ωραία και τακτοποιημένα. Δώστε κανά χάρτη της διαδρομής να πάρουμε μια ιδέα.
Σωκρατη εχω ενα θεμα με τους χαρτες επειδη τους φτιαχνω σε ενα προγραμμα τις garmin δεν μπορω να τους ανεβασω.εννπειται οποιδηποτε βοηθεια δεκτη!!
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Σωκρατη εχω ενα θεμα με τους χαρτες επειδη τους φτιαχνω σε ενα προγραμμα τις garmin δεν μπορω να τους ανεβασω.εννπειται οποιδηποτε βοηθεια δεκτη!!
Στείλε μου με pm τις συντεταγμένες ή τα χωριά που θα γίνει πέρασμα και θα κάνω τους χάρτες σε google maps.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σωκρατη εχω ενα θεμα με τους χαρτες επειδη τους φτιαχνω σε ενα προγραμμα τις garmin δεν μπορω να τους ανεβασω.εννπειται οποιδηποτε βοηθεια δεκτη!!
Το πιο ευκολο ειναι να βαλεις τα κομβικα σημεια με τη σειρα που θες στο γουγλι μαπς....., οπως λεει κι ο Σωκρατης.
Η αλλη λυση ειναι το gpsbabel, με το οποιο μετατρεπεις τα gpx αρχεια σε kml.
Η τριτη λυση, μου στελνεις με μειλ αυτο που εφτιαξες στο mapsourse η στο base camp η κατεγραψες στο gps σου (gpx,gdb αρχειο, οτι ναναι) και στο φτιαχνω σε google maps.

thodoris.laskaris70@gmail.com,
Αν προτιμας την κουρτινα 3:p
 

pako1150

Μέλος
Όνομα
Παντελης κοττης
Μοτό
bmw r1150gs
Καλημερα σε ολους σας.καταρχην να σας ευχαριστησω ολους για την βοηθεια σας.Χθες εγινε η χαρτογραφιση της βολτας του σαββατου.Ηταν μια υπεροχη διαδρομη ενα μερος της το εκανα και εγω πρωτη φορα.Δυστυχος με ειχαν πληροφορησει λαθος και μου ειχαν πει οτι εχει 2χλμ χωματοδρομο ενω ειχε 30χλμ.Ως εκ τουτου η διαρδομη θα αλλαξει μαλλον.θα εχετε νεοτερα συντομα!!
 
Top Bottom