Alibaγκάζια!!

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Όχι άλλα ο τίτλος τα σπάει...! :roflmao::friendship:
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Έχουν πολλές καλές κριτικές και αναρωτιέμαι μήπως δεν αξίζει να τα "χώσει" κανείς σε τέτοια σταντακια για κάτι πιο επώνυμο;
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Waterproof Bag Motorcycle Accessories Frame Crash Bars Bag

Τα έχει δοκιμαστεί κανείς;;
Υπάρχει άραγε πιο άσχημη μηχανή απο GSA με μπροστινά τσαντάκια? Ακόμα και ένα SCANIA φαίνεται μικρό μπροστά τους.

Υ.Γ ίσως vstrom με 3 ζευγάρια προβόλια
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
νομίζω οτι είναι 33 για το 1...
προχώρησα την παραγγελία μέχρι πριν την πληρωμή για δύο και έβγαλε 42 ή 49€ ανάλογα με τον τρόπο αποστολής!
Υπερβολικά μεγάλο ποσό!!
Ούτε βαρύ αντικείμενο είναι ούτε ογκώδες... δεν καταλαβαίνω γιατί τόσα λεφτά!!
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Τσεκαρε και τα lomo.co.uk
Έχει τέτοια τσαντάκια και σαμάρια και σάκους κλπ.
Δεν ξέρω με τελωνείο τι παίζει βέβαια.
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Waterproof Bag Motorcycle Accessories Frame Crash Bars Bag

Τα έχει δοκιμαστεί κανείς;;
Τα 'χα σε πρόσφατο ταξιδι για Nordkape (30ημέρες)... γεμάτα εργαλεία και κουζινικά ... δεμενα πίσω, στις πλαινές βαλίτσες ...
... πολύ νερό και λάσπη... δεν καταλαβαν τίποτα ... πλύσιμο στην επιστροφή και είναι σαν καινούργια...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
H ίδια δεν είναι;

Και έλεγα τι μου θυμίζουν. Τα είχα δει από κοντά στο μαγαζί τους στην Νέα Ιωνία όταν έψαχνα κάτι για το SWM. Πολύ αξιοπρεπή μου φάνηκαν.
Αν είσαι Αθήνα πέρνα μια βόλτα και αν σου κάνουν ψωνίζεις κατευθείαν.
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Waterproof Bag Motorcycle Accessories Frame Crash Bars Bag

Τα έχει δοκιμαστεί κανείς;;
Φαντάζομαι έχεις υπόψη σου το μέγεθός τους, σωστά;
Δε ξέρω για τι χρήση τα προορίζεις αλλά είναι αρκετά μικρά.

 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για χρήση στα μπροστινά κάγκελα πόσο μεγάλα πρέπει να είναι;
Ο Χρήστος με το 800 να μην απαντήσει, ξέρουμε.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
H ίδια δεν είναι;

Ναι τα ίδια!
Και έλεγα τι μου θυμίζουν. Τα είχα δει από κοντά στο μαγαζί τους στην Νέα Ιωνία όταν έψαχνα κάτι για το SWM. Πολύ αξιοπρεπή μου φάνηκαν.
Αν είσαι Αθήνα πέρνα μια βόλτα και αν σου κάνουν ψωνίζεις κατευθείαν.
Μάλλον αυτό θα κάνω! Γιατί διάβαζα σε κάποιες κριτικές στο Αλί πως έφτασαν με ελαττωματικά buckles καλύτερα να τα ελέγξω πρώτα! Αν κ είναι λίγο πιο ακριβά!

Βέβαια και τα lomo είναι σε εξαιρετική τιμή! (Θεωρώ πως είναι ίδια βέβαια)
Αλλά δεν ξέρω τι πιθανότητα υπάρχει για έξτρα τελωνείο από Αγγλία!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ναι τα ίδια!

Μάλλον αυτό θα κάνω! Γιατί διάβαζα σε κάποιες κριτικές στο Αλί πως έφτασαν με ελαττωματικά buckles καλύτερα να τα ελέγξω πρώτα! Αν κ είναι λίγο πιο ακριβά!

Βέβαια και τα lomo είναι σε εξαιρετική τιμή! (Θεωρώ πως είναι ίδια βέβαια)
Αλλά δεν ξέρω τι πιθανότητα υπάρχει για έξτρα τελωνείο από Αγγλία!
Η τιμή στο Ελληνικό μαγαζί είναι ανά τεμάχιο.
Θα το πρόσεξες φαντάζομαι.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η κινέζικη το ίδιο, δες περιγραφή γράφει bag (ενικός) και κριτικές γράφουν 2 pcs.
Στο κινέζικο καλάθι έχει δύο τεμάχια με logo γύρω στα 47€.
Στο ελληνικό καλάθι έχει ένα τεμάχιο (για αυτό σου δίνει και την επιλογή να προσθέσεις όσα θέλεις) στα 36€.
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Στο Aliexpress η τιμή για δύο τσαντάκια είναι από ~44€ - ~48€ (ανάλογα αν θές το logo ή όχι) οπότε φυσικά και συμφέρει να αγοράσει κανείς από Κίνα, εφόσον είναι διατεθειμένος να περιμένει καμιά 20αριά μέρες. Εγώ πήρα δύο τσάντες 25lit για τα πίσω κάγκελα και σε 20 μέρες ήταν στο σπίτι. Περιττό να πω ότι η τιμή ήταν πολύ χαμηλή σε σχέση με αυτά που ζητάνε εδώ (για την ίδια ποιότητα κατασκευήw και χωρητικότητα πάντα. Μην τις συγκρίνουμε με Givi ή Moscomule για παράδειγμα).
Εγώ πάντως θα τα έπαιρνα και για τον εξτρά λόγο να .... προστατέψω τα κάγκελα από γδαρσίματα σε περίπτωση πτώσης, ακριβώς όπως έκανα και με τις τσάντες!!! :ha:ha
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Στο Aliexpress η τιμή για δύο τσαντάκια είναι από ~44€ - ~48€ (ανάλογα αν θές το logo ή όχι) οπότε φυσικά και συμφέρει να αγοράσει κανείς από Κίνα, εφόσον είναι διατεθειμένος να περιμένει καμιά 20αριά μέρες. Εγώ πήρα δύο τσάντες 25lit για τα πίσω κάγκελα και σε 20 μέρες ήταν στο σπίτι. Περιττό να πω ότι η τιμή ήταν πολύ χαμηλή σε σχέση με αυτά που ζητάνε εδώ (για την ίδια ποιότητα κατασκευήw και χωρητικότητα πάντα. Μην τις συγκρίνουμε με Givi ή Moscomule για παράδειγμα).
Εγώ πάντως θα τα έπαιρνα και για τον εξτρά λόγο να .... προστατέψω τα κάγκελα από γδαρσίματα σε περίπτωση πτώσης, ακριβώς όπως έκανα και με τις τσάντες!!! :ha:ha
Ναι το προσεξα πως είναι ανά τεμαχιο εδώ..

Όπως λέει όμως ο Γιάννης από Αλί τα δυο βγαίνουν πιο φτηνά!
Για να πούμε την αλήθεια και τα lomo βγαίνουν πιο φτηνά αλλά υπάρχει ο κίνδυνος του τελωνείου!

Από εδώ, κερδίζεις την άμεση παραλαβή και τον έλεγχο πριν την αγορά για πιθανά ελαττώματα!
20+€ τα πιο πάνω… ίσως αξίζει!
 
Top Bottom