Am I late to the party?

a2in

Μέλος
Όνομα
Άρης
Μοτό
Varadero 1000
Καλησπέρα,

Σήμερα, στα διόδια ατικής οδού, είδα μοτο να μπαίνει κολλητά πίσω απο ταξί και, πρακτικά "μαζί του", να περνάει τις αυτοματες μπάρες πληρωμής.
Slip-streaming δεν ήταν ακριβώς, άλλα έδειξε πολύ μεγάλη εμπιστοσύνη στο ότι ο οδηγος ταξί δεν θα έπιανε τα φρένα.
Προσπερνώ ηθικές παγίδες, και επι του θέματος... συμβαίνει συχνά αυτό; Πώς; Πινακίδες; Ρίσκο (φρένα ΙΧ); Εγώ πως δεν το είχα ξαναδεί;

Επιστροφή στις ηθικές παγίδες τώρα.... πειράζει που δεν με πειράζει καθόλου αυτό;

Πιάνω pop-corn....let the party begin!
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
αδιανόητο να κλέβει την καημένη εταιρία που εκμεταλλεύεται την οδό και εισπράττει πενταροδεκάρες !
τι θέλετε , να καταντήσουμε σαν την απολίτιστη Γερμανία που δεν έχει διόδια ;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πέρα από την πλάκα, είναι αρκετά επικίνδυνο
Έφαγε μπάρα στο κεφάλι μπροστά μου σκούτερ ακρανωτος και έπεσε
Κάηκε όλη η αριστερή πλευρά του από το σύρσιμο
Αξίζει για 1,40??
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καλησπέρα,

Σήμερα, στα διόδια ατικής οδού, είδα μοτο να μπαίνει κολλητά πίσω απο ταξί και, πρακτικά "μαζί του", να περνάει τις αυτοματες μπάρες πληρωμής.
Slip-streaming δεν ήταν ακριβώς, άλλα έδειξε πολύ μεγάλη εμπιστοσύνη στο ότι ο οδηγος ταξί δεν θα έπιανε τα φρένα.
Προσπερνώ ηθικές παγίδες, και επι του θέματος... συμβαίνει συχνά αυτό; Πώς; Πινακίδες; Ρίσκο (φρένα ΙΧ); Εγώ πως δεν το είχα ξαναδεί;

Επιστροφή στις ηθικές παγίδες τώρα.... πειράζει που δεν με πειράζει καθόλου αυτό;

Πιάνω pop-corn....let the party begin!
Διπλα ημασταν
Τον ειδα απ την δεξια λωριδα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Καλησπέρα,

Σήμερα, στα διόδια ατικής οδού, είδα μοτο να μπαίνει κολλητά πίσω απο ταξί και, πρακτικά "μαζί του", να περνάει τις αυτοματες μπάρες πληρωμής.
Slip-streaming δεν ήταν ακριβώς, άλλα έδειξε πολύ μεγάλη εμπιστοσύνη στο ότι ο οδηγος ταξί δεν θα έπιανε τα φρένα.
Προσπερνώ ηθικές παγίδες, και επι του θέματος... συμβαίνει συχνά αυτό; Πώς; Πινακίδες; Ρίσκο (φρένα ΙΧ); Εγώ πως δεν το είχα ξαναδεί;

Επιστροφή στις ηθικές παγίδες τώρα.... πειράζει που δεν με πειράζει καθόλου αυτό;

Πιάνω pop-corn....let the party begin!
Εντάξει κάποιοι έχουν να περηφανεύονται ότι χτυπάνε το σύστημα με το να μην πληρώσουν διόδια, τι να κάνουν οι άνθρωποι, κάποιο επίτευγμα πρέπει να παρουσιάσουν και αυτοί. Όσο για το ρίσκο, η στατιστική και η εικόνα στους δρόμους λέει ότι ο ρωμιός μοτοσυκλετιστής παίζει τη ζωή του κωρόνα γράμματα για να κερδίσει 5-10 λεπτά στον προορισμό του, στα διόδια θα κολλήσει;
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Εσυ μηπως να πεσεις για υπνακο? Θα σου λειψει... :secret::D
Μην του χαλάς την έκπληξη, άστον να ζήσει όλη την εμπειρία απονήρευτος :muted::x3::laugh:
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Αυτά είναι επικίνδυνα πράγματα... ακούς εκεί πίσω από ταξί!!! Εγώ πιτσιρικάς που το έκανα μόνο πίσω από λεωφορείο, σε ταρίφα δεν βάζω εμπιστοσύνη! Τώρα πληρώνω κανονικά (όποτε μπαίνω σε δρόμο που έχει)..
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Προσωπικά δεν το κάνω μια που έχω μεγαλύτερα προβλήματα από δύο ευρώ.
Αλλά δεν θα κλάψω κιόλας για τις εταιρείες που μέσα στον κορωνοϊό πληρώθηκαν τεράστια ποσά βάση συμβολαίων, επειδή έχασαν πελάτες.
 
Top Bottom