Am I late to the party?

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Κάποια στιγμή που έβλεπα τηλεόραση, είδα ότι σε κάποια διόδια, δεν κατάλαβα πού, οι μπάρες δεν ήταν ξύλινες ή μεταλλικές, αλλά ήταν φουσκωτές.
Οπότε και να σου ρθει στο κεφάλι, δεν κινδυνεύεις να στο σπάσει, αλλά κινδυνεύεις να φύγεις από το δρόμο.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Όλες οι χώρες χρεώνουν με το χιλιόμετρο
Παίρνεις την κάρτα μπαίνοντας και όπου βγεις πληρώνεις ( εθνική )
Μεγάλο σπάσιμο κάθε μερικά χιλιόμετρα να σταματάς και να πληρώνεις,ειδικά για τις μοτό
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Όλες οι χώρες χρεώνουν με το χιλιόμετρο
Κανονικά πρέπει να χρεώνουν με το χιλιόμετρο και με τα κιλά του οχήματος όπως είναι φορτωμένο.
Να μην πληρώνω εγώ με το ΧΤ τα ίδια διόδια με τις μηχανές με τα διπλάσια κιλά.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Κάποια στιγμή που έβλεπα τηλεόραση, είδα ότι σε κάποια διόδια, δεν κατάλαβα πού, οι μπάρες δεν ήταν ξύλινες ή μεταλλικές, αλλά ήταν φουσκωτές.
Οπότε και να σου ρθει στο κεφάλι, δεν κινδυνεύεις να στο σπάσει, αλλά κινδυνεύεις να φύγεις από το δρόμο.
Πάντως οι μπάρες είναι σχεδιασμένες αν τους ασκηθεί πίεση πάνω από ένα σημείο ανοίγουν μόνες τους. Μη με ρωτήσεις πως το ξέρω.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Όλες οι χώρες χρεώνουν με το χιλιόμετρο
Παίρνεις την κάρτα μπαίνοντας και όπου βγεις πληρώνεις ( εθνική )
Μεγάλο σπάσιμο κάθε μερικά χιλιόμετρα να σταματάς και να πληρώνεις,ειδικά για τις μοτό
Γι'αυτό αποφεύγεις τις εθνικές οδούς, όσο και οπότε μπορείς!!!!!
Τις ελάχιστες φορές λοιπόν που χρειαστεί ή αναγκαστικά θα μπεις σε αυτές.... πλερώνεις!!!!!!!!!
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Επιστροφή στις ηθικές παγίδες τώρα.... πειράζει που δεν με πειράζει καθόλου αυτό;
Αναλογως.... αν εισαι απο αυτους που γεννηθηκαν με σφραγιδα στο κωλο που πιστοποιει πως σου χρωστανε και δε χρωστας, τοτε δικαιολογεισαι.

ΥΓ
Εγω το καταχαρηκα οταν ειδα τυπο να αδειαζει το τασακι στο δρομο, αλλα επειδη ειναι ασχετο με το θεμα το βαζω σαν υστερογραφο.
 

a2in

Μέλος
Όνομα
Άρης
Μοτό
Varadero 1000
Αναλογως.... αν εισαι απο αυτους που γεννηθηκαν με σφραγιδα στο κωλο που πιστοποιει πως σου χρωστανε και δε χρωστας, τοτε δικαιολογεισαι.

ΥΓ
Εγω το καταχαρηκα οταν ειδα τυπο να αδειαζει το τασακι στο δρομο, αλλα επειδη ειναι ασχετο με το θεμα το βαζω σαν υστερογραφο.
Βρε συ λες;;; Δεν έχω και καθρέπτη στο κατάλληλο ύψος.... μισό να βρω κάποια να δει αν γεννήθηκα με σφραγίδα.

Υ.Γ. εσύ ήσουν ανέκαθεν ξινός ή κουβέντα να γίνεται;
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Βρε συ λες;;; Δεν έχω και καθρέπτη στο κατάλληλο ύψος.... μισό να βρω κάποια να δει αν γεννήθηκα με σφραγίδα.

Υ.Γ. εσύ ήσουν ανέκαθεν ξινός ή κουβέντα να γίνεται;
Και τα δυο!

ΥΓ
Εσυ ζουσες παντα στο Φαρ ουεστ η τωρα μετακομισες?
 
Τελευταία επεξεργασία:

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
το κολπο ειναι να βρισκεσαι στη δεξια μερια οσο μπορεις για να αποφυγεις τη μπαρα στο κεφαλι, δε το χω κανει εγω, ενας φιλος μου. :ha
Ακομα ειναι σε σταδιο r&d αλλα θα μπουν νεες μπαρες που βασιζονται σε παλια δοκιμασμενη τεχνολογια:

 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Διοδια στο χωμα δεν εχει (*ακομη) οποτε δε με πιανει.... Τσαμπα μπηκα σε αυτο το θεμα :cool:
Ελπιζω να μπουν καποια στιγμη ωστε καποιοι να την βρισκουν μη πληρωνοντας τα :)

Τετοια αυλα κριμα να πηγαινει χαμενη!
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Αν δεν ήμασταν αυτοί που είμαστε(οι περισσότεροι) δεν θα βιώναμε όσα βιώνουμε.
Γιατί όπως έχουμε ξαναπεί,στην χώρα μας,οι πολιτικοί,η πολιτική,οι υπηρεσίες,οι συμπεριφορές,κλπ..κλπ.. αντανακλούν την εικόνα των πολιτών της..
 

Antonis Vou

Μέλος
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Kawasaki Sherpa 250 2000
Βλέπω ότι είναι λίγο παλιότερο το θρεντ, απλά για την ιστορία να γράψω ότι οι μπάρες στην Αττική οδό ( μόνο για εκεί μπορώ να το πω με σιγουριά) είναι όλες από τύπου αφρολέξ παναλαφρες και αν τις σπρώξεις προς τα πάνω σηκώνονται. Ο εισπράκτορας έχει οδηγία ,αν μπορέσει φυσικά, να καταγράψει την πινακίδα σε χαρτί και να την δώσει από την ενδοεπικοινωνια στους επόπτες της βάρδιας . Υπάρχουν και κάμερες αλλά δεν ξέρω αν όντως τις χρησιμοποιούν για τέτοια παράβαση. Καλό θα είναι οποίος περνάει με αυτόν τον τρόπο να κάτσει δεξιά του αυτοκινήτου για τυχόν φρενάρισμα. Τα γραφόμενα μου είναι προϊόν μυθοπλασίας και ουδέποτε είχα διάθεση να βλαψω οικονομικά τον Κύριο Μπόμπολα και την εταιρία του.
 
Top Bottom