Arai Chaser x

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Παντού και σε όλα τα επαγγέλματα συμβαίνουν αυτά συντροχοι, όπως πολύ σωστά προαναφέρθηκε από το Κώστα.
Εγώ μπορεί ως μονάδα να ψωνίσω πχ 5 ευρώ, και άλλος συνάδελφος με μεγαλύτερο όγκο εργασίας να ψωνίζει 3.90..
Ε δε θέλει και πολύ μυαλό να καταλάβουμε τι συμβαίνει σε τέτοια περίπτωση..
Και για να το πω έτσι απλά
Ο έχων κάνει το παιχνίδι, και οι υπόλοιποι παρακολουθούν να μαθαίνουν (Που λέει ο λόγος δλδ..)
Δυστυχώς η ευτυχώς έτσι πάει, και όποιος δραστηριοποιείται στην ελεύθερη αγορά, αντιλαμβάνεται τι λέω και πως
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σωτήρη κάνεις λάθος συζήτηση. Το Chaser εδώ και εκεί έχει περίπου 650 ευρώ. Το περσινό Chaser εδώ έχει 650, εκεί έχει 400. Το παλιό και σπασμένο νούμερο (πχ, μένουν μόνο ΧS, XL) ακόμα πιο κάτω ενώ εδώ έχει πάλι 650...

Το ότι όποιος κάνει τζίρο έχει έκπτωση ίσχυε από πάντα, σε όλες τις χώρες και για όλα τα επαγγέλματα.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Σωτήρη κάνεις λάθος συζήτηση. Το Chaser εδώ και εκεί έχει περίπου 650 ευρώ. Το περσινό Chaser εδώ έχει 650, εκεί έχει 400. Το παλιό και σπασμένο νούμερο (πχ, μένουν μόνο ΧS, XL) ακόμα πιο κάτω ενώ εδώ έχει πάλι 650...

Το ότι όποιος κάνει τζίρο έχει έκπτωση ίσχυε από πάντα, σε όλες τις χώρες και για όλα τα επαγγέλματα.
Γενικότερα μιλάω Γιάννη μου, το πόσο κάνει το εν λόγω κράνος δε γνωρίζω,
Σίγουρα, κάποιοι έχουν μείνει στις παλιές εποχές,αλλά κανείς δεν είναι χαζουλης, και ο καθείς κρίνει κατά το δοκούν προτού αγοράσει
Δε νομίζω ότι διαφωνούμε σε κάτι :)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Γενικότερα μιλάω Γιάννη μου, το πόσο κάνει το εν λόγω κράνος δε γνωρίζω,
Σίγουρα, κάποιοι έχουν μείνει στις παλιές εποχές,αλλά κανείς δεν είναι χαζουλης, και ο καθείς κρίνει κατά το δοκούν προτού αγοράσει
Δε νομίζω ότι διαφωνούμε σε κάτι :)
Κι εγώ συμφωνώ με αυτά που λες Σωτήρη.
Σαφώς και όλοι μας ,όσοι τουλάχιστον έχουμε σχέση με το νετ ,κανουμε μια πολύ καλή έρευνα πριν αγοράσουμε κάτι.
Είναι πολύ εύκολο πλέον να βρούμε την καλύτερη τιμή για το προϊόν που θέλουμε ,κ φυσικά ,όταν η διαφορά είναι μεγάλη ,θα ψωνίσουμε απ'έξω.

Εχω πάρει κι εγώ κράνη από e-shop του εξωτερικού.
Πήρα πέρυσι τέτοιες μέρες ,ένα Shubert C3 Pro για την κυρά.
Εδώ ,η τιμή ήταν 750 € ,με μια δυνατότητα έκπτωσης που έπεφτε στα 700.
Το πήρα από helmetcity στα 350 € στην πόρτα μου ,κομπλέ με τα χαρτιά του κ τιμολόγιο κ 5 χρόνια εγγύηση από την Shubert ,η οποία ενεργοποιήθηκε ονομαστικά διαδυκτιακά.

Σε αυτό που διαφοροποιούμαι ,σε σχέση με αυτά που λέει ο Γιάννης ,είναι οτι ,σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ,οτι θα μπορούσε κ ο εδώ έμπορος ,να μου το δώσει τόσο.
Είμαι σίγουρος οτι το έχει πληρώσει χοντρική πολύ περισσότερο ,απο όσο πήρα εγώ ένα κομμάτι ,λόγω της προσφοράς που βρήκα.
Ούτε κατα διάνοια δεν θα "απαιτούσα" λοιπόν κάτι τετοιο ,από ένα εδώ φυσικό κατάστημα.
Δεν θα το σκεφτόμουν καν.
Και φυσικά ,δεν "στραβώνω" που δεν πουλάνε φτηνά ,"ενώ μπορούν" ,γιατί πιστεύω ,ότι δεν μπορούν.
Αν μπορούσαν να πουλήσουν φτηνά ΜΕ ΚΕΡΔΟΣ ,είμαι σίγουρος οτι θα είχαν κάτι διαφημισάρες ΝΑ!!! για να προσελκύσουν πελάτες κ να κάνουν τζίρο...ΜΕ ΚΕΡΔΟΣ.

Α...επίσης...να μην ξεχάσω ότι ,ποτέ δεν έχω πάει να δοκιμάσω κράνος σε εδώ μαγαζί ,με σκοπό να το φέρω απ'έξω.
Ντρέπομαι ,τον εαυτό μου ,όχι τους άλλους.
Υποτίθεται οτι ξέρω το Νο μου.
Ξέρω να μετράω κ κεφάλι δικό μου ή άλλου.
Αν κάνω λάθος (έχει συμβεί) κάνω αλλαγή αν είναι δυνατό κ συμφέρον ,διαφορετικά μπαίνει αγγελία.

Και ,δεν το κρύβω ,στραβώνω με εκείνους που πρήζουν τ'αρχδ των εδώ φυσικών καταστημάτων με δοκιμές ,ενώ εχουν σκοπό να ψωνίσουν απ'έξω.

Είπαμε...να κοιτάμε την καμπούρα μας ,πρίν κατα-κρίνουμε την καμπούρα του άλλου.
Οχι όποτε μας βολεύει.
Πάντα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πάμε πάλι σε άλλη συζήτηση.

Το μέγεθος δεν είναι το μόνο κριτήριο. Η arai έχει long oval, intermediate, round σχήματα, αυτό δεν είναι μετρήσιμο. Η shoei άλλαξε το κέλυφος από το nxr με αποτέλεσμα να μην βολεύει πολλούς χρήστες xr1000/1100 παρά το ότι το κεφάλι είναι οκ.

Συμφωνώ με το ότι δεν είναι σκέτο δοκιμαστηριο το λιανικό εδώ, είναι κακή πρακτική αν γίνεται επί τούτου.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
παντως αγγλια αν θυμαμαι καλα δεν εχουν φπα τα κρανη, οποτε με το καλημερα η τιμες ειναι 25% κατω...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
παντως αγγλια αν θυμαμαι καλα δεν εχουν φπα τα κρανη, οποτε με το καλημερα η τιμες ειναι 25% κατω...
η τιμή είναι ίδια ή πιο πάνω από την τιμή εδώ σε κολεξιόν τρέχοντος έτους.


πχ MC Motor Import S.A. - Παρουσίαση Προϊόντος - Νέο Προϊόν ΚΡΑΝΗ Αντιπροσωπεία Ελλάδας Arai Αντιπροσωπεία Ελλάδας CHASER-X DESIGN ARAI Ανδρικό Ταξίδια, Moto Cross, Πόλης
και Arai Chaser-X - Pace Red στα 623 το βγάζει με την σημερινή ισοτιμία


τώρα βέβαια πρόσεξα ότι... Small Medium Large διατίθενται μόνο (σύμφωνα με την ιστοσελίδα) ενώ ο Άγγλος έχει όλα τα νούμερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
η τιμή είναι ίδια ή πιο πάνω από την τιμή εδώ σε κολεξιόν τρέχοντος έτους.


πχ MC Motor Import S.A. - Παρουσίαση Προϊόντος - Νέο Προϊόν ΚΡΑΝΗ Αντιπροσωπεία Ελλάδας Arai Αντιπροσωπεία Ελλάδας CHASER-X DESIGN ARAI Ανδρικό Ταξίδια, Moto Cross, Πόλης
και Arai Chaser-X - Pace Red στα 623 το βγάζει με την σημερινή ισοτιμία


τώρα βέβαια πρόσεξα ότι... Small Medium Large διατίθενται μόνο (σύμφωνα με την ιστοσελίδα) ενώ ο Άγγλος έχει όλα τα νούμερα.
Εγώ ,αυτό που βλέπω εδώ ,είναι ότι ,ο Ελληνας έμπορος ,πουλάει λιανική 15% κάτω ,σε σχέση με τον Αγγλο.
Αν συν-υπολογίσουμε τον ΦΠΑ 24% ,που ο Αγγλος ΔΕΝ έχει ,τότε ,
θα διαπιστώσουμε ότι ο Ελληνας έμπορος πουλάει 40% ΚΑΤΩ ,σε σχέση με τον Αγγλο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
582 σε σύγκριση με το 623 δεν είναι 15% κάτω αλλά 6,5% κάτω. Και δεν έχω καταλάβει το "κατάστημα 685 ίντερνετ 582" αλλά ας πούμε ότι πας Μιχαλακοπούλου, σου λέει φόρα το και μετά βγες έξω κάνε παραγγελία από το τηλέφωνο και ξαναμπες να στο δώσω 100 ευρώ λιγότερα. Σε κάθε περίπτωση δεν βλέπω που διαφωνείς. Το ότι ο Άγγλος δεν πουλάει με ΦΠΑ δεν σημαίνει πως δεν αγοράζει με ΦΠΑ από την Arai Europe στην Ολλανδία, δεν ξέρω καν αν έχει νόημα να βρούμε λογιστές να μας εξηγήσουν το ταμειακό από την αποθήκη του εισαγωγέα ως το ράφι εδώ και εκεί. Ένα κράνος κάθε λίγα χρόνια θέλω, δεν πληρώνω "40% φτηνότερα" όταν χρεώνω τον λογαριασμό μου ακριβώς ίδιο ποσό. Άσε που όπου να 'ναι πέφτει ο δέκα μονάδες ο ΦΠΑ οπότε θα έχουμε να συζητήσουμε το αν τα 582 θα γίνουν 535 σε λίγες ημέρες.

Πιο φτηνοί από Αγγλία είμαστε και σε αρκετά άλλα είδη (πχ ηλεκτρονικά - συχνά ακόμα και σε προσφορά), τα οποία έχουν ΦΠΑ. Γερμανία με 19% ΦΠΑ έχει 601-629 το Chaser (πρόχειρα, τιμές FCmoto).

Για αυτό είπα εξ αρχής ότι οι διαφορές μας είναι σε παλιές συλλογές/σπασμένα νούμερα.


edit Κοιτάζοντας σε ιστοσελίδα άγγλου εμπόρου της BMW, όλα τα προϊόντα συμπεριλαμβανομένων των κρανών, γράφουν "19% tax". λάθος τελικά αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Παιδιά όλοι μπορεί να έχετε αντιμετωπίσει περίεργες καταστάσεις και τιμές σε καταστήματα, όπως και εγώ. Αλλά από τιμές σε κράνος, για ένα HJC RPHA70 αφού κοίταξα τις τιμές στην Ευρώπη για το συγκεκριμένο μοντέλο και χρωματισμό τελικά το πήρα από εδώ με μεγάλη διαφορά τιμής στα 360 και με 6 άτοκες δόσεις. Στην Ευρώπη είχε από 390 έως 430 σε όλα τα γνωστά καταστήματα. Αυτό πριν 6 μήνες ακριβώς...
Καλές γιορτές σε όλους, πάντα όρθιοι και αγρατζούνιστοι.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πολλά από αυτά που συζητάτε είναι συμπτωματικά!
Τα εργοστάσια παραγωγής πολλές φορές (όχι πάντα) έχουν άλλον τιμοκατάλογο για Ελλάδα (ευνοϊκότερο) από ότι για άλλες χώρες γιατί συνυπολογίζουν την δύναμη της αγοράς.

Σε φυσικά καταστήματα δεν είναι λίγες οι φορές που έχω βρει (ή έστω καταλήξει με σχετικό παζάρι) σε καλύτερες τιμές από ότι σε ιντερνετικά καταστήματα. Αυτό έχει συμβεί και στην Ελλάδα και στην Γερμανία, που μπορώ να ξέρω. Στην Ελλάδα με τα προβλήματα ΦΠΑ και της πανάκριβης φορολογίας, έχω βρει πολλές φορές προϊόντα φθηνότερα ΜΕ απόδειξη από ότι στο εξωτερικό.

Τέλος, μια διαφορά της τάξης του +10% είμαι διατεθειμένος να τη δίνω σε φυσικά καταστήματα όταν πρόκειται για σοβαρές αγορές γιατί με ενδιαφέρει και η μετά υποστήριξη του προϊόντος ή η άμεση αντικατάσταση/επιδιόρθωση αν χρειαστεί και σιχαίνομαι τα πέρα δώθε με τα ταχυδρομεία εντός και εκτός χώρας.

Ο έξυπνος επιχειρηματίας ενός μικρομάγαζου δεν μπορεί να συναγωνιστεί τις τιμές των "μεγάλων", μπορεί όμως να συναγωνιστεί το επίπεδο εξυπηρέτησης και λόγο ευελιξίας που έχει σχεδόν πάντα μια μικρή επιχείρηση. Όπως έγραψα και παραπάνω με χαρά θα δώσω ως και 10%-15% παραπάνω αν το επίπεδο της εξυπηρέτησης το αξίζει, για μένα μπαίνει και αυτό στη τιμή. Θα μου πει κάποιος όταν μπορείς να δώσεις 10-15% παραπάνω. Νομίζω... πως αν έχω να δώσω 100 ευρώ έχω να δώσω και 115, αν δεν έχω είναι ένας παραπάνω λόγος να περιμένω να το πάρω τον άλλο μήνα γιατί τότε είναι ακόμη πιο σημαντική η υποστήριξη. Δίνω 115 και επενδύω στην υποστήριξη αντί "ενδεχομένως" να "πετάξω" 100 ευρώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Η κουβέντα ως συνήθως έχει εκτός θέματος...το πρόβλημα με την Ελλάδα είναι ότι στο φυσικό μικρομάγαζο κατάστημα περιμένεις όχι να βρεις καλύτερη τιμή αλλά καλύτερη υποστήριξη εξυπηρέτηση κτλ...οπότε μπορεί να χάνεις λίγο στα χρήματα αλλά κερδίζεις αλλού...μονο που είναι μετρημένα στα δάχτυλα τα καταστήματα και οι επαγγελματίες όπου μπορείς να πεις ότι η εξυπηρέτηση οι γνώσεις και η υποστήριξη είναι υψηλού επιπέδου ή καλύτερη απέξω...οπότε τελικά καταλήγουμε στο απεξω πολλές φορές όχι μονό γιατί είναι φτηνότερα...αλλά γιατί οι ανθρωποι στέλνουν απαντήσεις σε εναν αγνωστο σε μια άλλη χωρα πολλών δεκάδων λέξεων με χρήσιμες πληροφορίες και όχι απλά παπαρολογίες για να πουλήσουν...γιατί έχουν καταλάβει ότι η αγορά είναι παγκόσμια...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Η κουβέντα ως συνήθως έχει εκτός θέματος...το πρόβλημα με την Ελλάδα είναι ότι στο φυσικό μικρομάγαζο κατάστημα περιμένεις όχι να βρεις καλύτερη τιμή αλλά καλύτερη υποστήριξη εξυπηρέτηση κτλ...οπότε μπορεί να χάνεις λίγο στα χρήματα αλλά κερδίζεις αλλού...μονο που είναι μετρημένα στα δάχτυλα τα καταστήματα και οι επαγγελματίες όπου μπορείς να πεις ότι η εξυπηρέτηση οι γνώσεις και η υποστήριξη είναι υψηλού επιπέδου ή καλύτερη απέξω...οπότε τελικά καταλήγουμε στο απεξω πολλές φορές όχι μονό γιατί είναι φτηνότερα...αλλά γιατί οι ανθρωποι στέλνουν απαντήσεις σε εναν αγνωστο σε μια άλλη χωρα πολλών δεκάδων λέξεων με χρήσιμες πληροφορίες και όχι απλά παπαρολογίες για να πουλήσουν...γιατί έχουν καταλάβει ότι η αγορά είναι παγκόσμια...
Πάντως αν έκανε κάτι καλό η κρίση είναι πως πολλά καταστήματα παλιότερα ή καινούρια έχουν βελτιώσει πολύ το σέρβις σε σχέση με παλιότερες εποχές. Τουλάχιστον εγώ έτσι αισθάνομαι.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Το κρανάκι ήρθε και είναι πανέμορφο!!! :woot::D
Τα χρώματα δεν έχουν καμία σχέση με τις φωτογραφίες, βασικά και αυτές που έβγαλα με το κινητό δεν τα αποδίδουν ότι και αν δοκίμασα, κάτι σαν μαγική εικόνα ένα πράγμα. :laugh: . Είναι έντονο σχεδόν φωσφοριζέ κάτι ανάμεσα σε κόκκινο και πορτοκαλί και όλες οι ρίγες είναι μεταλλικό. Η ποιότητα της βαφής είναι στα γνωστά επίπεδα της εταιρείας.
Το μέγεθος μου έκατσε σωστά, ευτυχώς γιατί μετά τις αλλαγές που έχουν κάνει στις φόρμες το είχα ένα άγχος.

Η μόνη παρατήρηση που έχω είναι ότι το κουμπάκι που απελευθερώνει την ζελατίνα είναι σχεδιασμένο λάθος. Δεν μπορεί να φτιάχνεις ένα κουμπί που αν το πατήσεις με ανάποδη φορά θα σπάσει, είναι εγγενές σφάλμα. Μερικές φορές απορώ πως τέτοια πράγματα ξεφεύγουν από τα σχεδιαστικά τμήματα των εταιρειών.

Γενικά είμαι πολύ χαρούμενος με την αγορά μου, αν και εύχομαι στο μέλλον όλο το πράγμα με το ΦΠΑ να πάει στη σωστή κατεύθυνση και να κάνουμε τις αγορές μας από εδώ.




 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Το κρανάκι ήρθε και είναι πανέμορφο!!! :woot::D
Τα χρώματα δεν έχουν καμία σχέση με τις φωτογραφίες, βασικά και αυτές που έβγαλα με το κινητό δεν τα αποδίδουν ότι και αν δοκίμασα, κάτι σαν μαγική εικόνα ένα πράγμα. :laugh: . Είναι έντονο σχεδόν φωσφοριζέ κάτι ανάμεσα σε κόκκινο και πορτοκαλί και όλες οι ρίγες είναι μεταλλικό. Η ποιότητα της βαφής είναι στα γνωστά επίπεδα της εταιρείας.
Το μέγεθος μου έκατσε σωστά, ευτυχώς γιατί μετά τις αλλαγές που έχουν κάνει στις φόρμες το είχα ένα άγχος.

Η μόνη παρατήρηση που έχω είναι ότι το κουμπάκι που απελευθερώνει την ζελατίνα είναι σχεδιασμένο λάθος. Δεν μπορεί να φτιάχνεις ένα κουμπί που αν το πατήσεις με ανάποδη φορά θα σπάσει, είναι εγγενές σφάλμα. Μερικές φορές απορώ πως τέτοια πράγματα ξεφεύγουν από τα σχεδιαστικά τμήματα των εταιρειών.

Γενικά είμαι πολύ χαρούμενος με την αγορά μου, αν και εύχομαι στο μέλλον όλο το πράγμα με το ΦΠΑ να πάει στη σωστή κατεύθυνση και να κάνουμε τις αγορές μας από εδώ.




:l2::l2::l2::friendship::ltg:
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Το κρανάκι ήρθε και είναι πανέμορφο!!! :woot::D
Τα χρώματα δεν έχουν καμία σχέση με τις φωτογραφίες, βασικά και αυτές που έβγαλα με το κινητό δεν τα αποδίδουν ότι και αν δοκίμασα, κάτι σαν μαγική εικόνα ένα πράγμα. :laugh: . Είναι έντονο σχεδόν φωσφοριζέ κάτι ανάμεσα σε κόκκινο και πορτοκαλί και όλες οι ρίγες είναι μεταλλικό. Η ποιότητα της βαφής είναι στα γνωστά επίπεδα της εταιρείας.
Το μέγεθος μου έκατσε σωστά, ευτυχώς γιατί μετά τις αλλαγές που έχουν κάνει στις φόρμες το είχα ένα άγχος.

Η μόνη παρατήρηση που έχω είναι ότι το κουμπάκι που απελευθερώνει την ζελατίνα είναι σχεδιασμένο λάθος. Δεν μπορεί να φτιάχνεις ένα κουμπί που αν το πατήσεις με ανάποδη φορά θα σπάσει, είναι εγγενές σφάλμα. Μερικές φορές απορώ πως τέτοια πράγματα ξεφεύγουν από τα σχεδιαστικά τμήματα των εταιρειών.

Γενικά είμαι πολύ χαρούμενος με την αγορά μου, αν και εύχομαι στο μέλλον όλο το πράγμα με το ΦΠΑ να πάει στη σωστή κατεύθυνση και να κάνουμε τις αγορές μας από εδώ.





Ωραιο...
Με γεια
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το κρανάκι ήρθε και είναι πανέμορφο!!! :woot::D
Τα χρώματα δεν έχουν καμία σχέση με τις φωτογραφίες, βασικά και αυτές που έβγαλα με το κινητό δεν τα αποδίδουν ότι και αν δοκίμασα, κάτι σαν μαγική εικόνα ένα πράγμα. :laugh: . Είναι έντονο σχεδόν φωσφοριζέ κάτι ανάμεσα σε κόκκινο και πορτοκαλί και όλες οι ρίγες είναι μεταλλικό. Η ποιότητα της βαφής είναι στα γνωστά επίπεδα της εταιρείας.
Το μέγεθος μου έκατσε σωστά, ευτυχώς γιατί μετά τις αλλαγές που έχουν κάνει στις φόρμες το είχα ένα άγχος.

Η μόνη παρατήρηση που έχω είναι ότι το κουμπάκι που απελευθερώνει την ζελατίνα είναι σχεδιασμένο λάθος. Δεν μπορεί να φτιάχνεις ένα κουμπί που αν το πατήσεις με ανάποδη φορά θα σπάσει, είναι εγγενές σφάλμα. Μερικές φορές απορώ πως τέτοια πράγματα ξεφεύγουν από τα σχεδιαστικά τμήματα των εταιρειών.

Γενικά είμαι πολύ χαρούμενος με την αγορά μου, αν και εύχομαι στο μέλλον όλο το πράγμα με το ΦΠΑ να πάει στη σωστή κατεύθυνση και να κάνουμε τις αγορές μας από εδώ.




Με γειά...!!!
Αγρατζούνιστο να είναι!!!
 
Top Bottom