AUX. LED BAR

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Γεια και χαρα...

Εχω αποφασισει να βελτιωσω τα φωτα στην μεγαλη σκαλα στην μοτοσυκλετα.
Η αποφαση παρθηκε να δοκιμασω τα φωτα LED. Ως γνωστον παραγουν περισσοτερο φως με ελαχιστη καταναλωση.

Αγοραστηκε λοιπον μια φτηνη μπαρα με μια σειρα LED flood κινεζικο απο site αγγλικο προς 20 λιρων.
Μεγεθος 9 ιντσων = 177 mm




Τοποθετηση θα κανω κατω ακριβως απο το μουτρο. Η βαση και η καλωδιωση ειναι προχειρη (ολο το συστημα βγαινει σε 30 δευτερα) Θελω πρωτα να το δοκιμασω σε απολυτο σκοταδι στον δρομο, π.χ επαρχιακο δρομο, και υστερα να φτιαξω μια σωστη καλωδιωση.





Ελπιζω το φως που θα παρω στην μεγαλη σκαλα ειναι αυτο που περιμενω.
Αν οχι θα παιξει μια ιδια απο την RIGID INDUSTRIES απο αμερικη σε hyperspot patern με αποδοση 873μετρα (και θα κλαψουνε μανουλες και η τσεπη μου μαζι)


:cool:
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
ΜΠΡΑΒΟ!!!!!
Αυτο ακριβως ψαχνω εδω και καιρο να κανω και εγω...περιμενω με αγωνια τα αποτελεσματα!!!!!
Οσο για την RIGID τα αμερικανακια πινουν νερο στο ονομα της...αλλα οι τιμες ειναι οντως φωτια...
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Πολύ καλή δουλειά!!!Τα κινέζικα κάνουν θαύματα σε αυτές τις τιμές...Ίσως να μην έχουν την ίδια αντοχή σε κάποια πέτρα κτλ κτλ αλλά δεν βαριέσαι, η διαφορα τιμής με το αμερικάνσκι δικαιολογή ακόμα και αυτό!!!

Πολύ όμορφο έκατσε εκεί...με ένα τελείως αυτόνομο διακόπτη θα γίνεται και πολύ καλό φως ημέρας για τις μεγάλες ευθείες του εξωτερικού και τις εγνατίας μας..
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Αυτονομος διακοπτης θα μπει σιγουρα, μιας και θελω να ειναι ανεξαρτητο απο το ηλ. κυκλωμα. Για φωτα ημερας (DLR) δεν το θελω, εχει το ΚΤΜ.
Ο στοχος μου ειναι να γινετε η νυχτα μερα σε συνθηκες ελληψης φωτισμου στο οδικο δικτυο.

Αυτην την στιγμη παιρνω ρευμα απο την πριζα του αναπτηρα με ενα φις που εχει διακοπτη και ασφαλεια . Οταν θα καταληξω, θα τραβηξω μια γραμμη μετα τον κεντρικο διακοπτη (ACC switched) με ενα μπουτονακι στο τιμονι για on και οff. Με χρηση ρελε και ασφαλεια.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
ΜΠΡΑΒΟ!!!!!
Αυτο ακριβως ψαχνω εδω και καιρο να κανω και εγω...περιμενω με αγωνια τα αποτελεσματα!!!!!
Οσο για την RIGID τα αμερικανακια πινουν νερο στο ονομα της...αλλα οι τιμες ειναι οντως φωτια...

Για το 950/990 προτεινω στην μεγαλη σκαλα να βαλεις Η3 στα 100W . ;)

Δοκιμασμενη λυση...
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Για το 950/990 προτεινω στην μεγαλη σκαλα να βαλεις Η3 στα 100W . ;)

Δοκιμασμενη λυση...
Για να πω την αληθεια ειμαι ενα κλικ πριν παραγγειλω κομπλε την μασκα απο το Rade garage...βγαινει στα 300 ευρω με 2 προβολια xenon και carbon μασκα,μαλιστα οσοι την δοκιμασαν εγραψαν πολυ καλες κριτικες και η τιμη ακρως δελεαστικη,ειναι και εντελως plug and play.
http://www.radegarage.com/2013-08-01/screen-rr/
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Για να πω την αληθεια ειμαι ενα κλικ πριν παραγγειλω κομπλε την μασκα απο το Rade garage...βγαινει στα 300 ευρω με 2 προβολια xenon και carbon μασκα,μαλιστα οσοι την δοκιμασαν εγραψαν πολυ καλες κριτικες και η τιμη ακρως δελεαστικη,ειναι και εντελως plug and play.
http://www.radegarage.com/2013-08-01/screen-rr/


:yew::yew::yew:
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Για το 950/990 προτεινω στην μεγαλη σκαλα να βαλεις Η3 στα 100W . ;)

Δοκιμασμενη λυση...
εχω βαλει στη μεσαια σκαλα Η7 της ΡΙΑΑ στα 55w και ειχε οντως τεραστια διαφορα αλλα αν θυμαμαι καλα ειχε σχεδον 40 ευρω η λαμπα...
Αν δεν παω στη λυση της μασκας θα δοκιμασω αυτο που προτεινεις παντως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
χαχαχαχαχα μολις ετοιμαζομουν να σου γραψω λινκ με το rade garage...
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Μάλλον RIGID INDUSTRIES έχει κ ο τσαλικης!


Γιώργο δεν τις έχω βάλει ακόμα, να τις πάρω μαζί το μεσημερι να τις βαλουμε;

Ναι αμε
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
εχω βαλει στη μεσαια σκαλα Η4 της ΡΙΑΑ στα 55w και ειχε οντως τεραστια διαφορα αλλα αν θυμαμαι καλα ειχε σχεδον 40 ευρω η λαμπα...
Αν δεν παω στη λυση της μασκας θα δοκιμασω αυτο που προτεινεις παντως.

Δες και του CJ στηρηξη στα καλαμια.

http://www.zenoverland.com/ktm_950-adventure/cjdesigns_forklighting.html
 

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Για να πω την αληθεια ειμαι ενα κλικ πριν παραγγειλω κομπλε την μασκα απο το Rade garage...βγαινει στα 300 ευρω με 2 προβολια xenon και carbon μασκα,μαλιστα οσοι την δοκιμασαν εγραψαν πολυ καλες κριτικες και η τιμη ακρως δελεαστικη,ειναι και εντελως plug and play.
http://www.radegarage.com/2013-08-01/screen-rr/
Πανεμορφη!!:ok:
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
εχω βαλει στη μεσαια σκαλα Η4 της ΡΙΑΑ στα 55w και ειχε οντως τεραστια διαφορα αλλα αν θυμαμαι καλα ειχε σχεδον 40 ευρω η λαμπα...
Αν δεν παω στη λυση της μασκας θα δοκιμασω αυτο που προτεινεις παντως.
Η7 δεν παίρνει το 950/990 στην μεσαία σκάλα;
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Για να πω την αληθεια ειμαι ενα κλικ πριν παραγγειλω κομπλε την μασκα απο το Rade garage...βγαινει στα 300 ευρω με 2 προβολια xenon και carbon μασκα,μαλιστα οσοι την δοκιμασαν εγραψαν πολυ καλες κριτικες και η τιμη ακρως δελεαστικη,ειναι και εντελως plug and play.
http://www.radegarage.com/2013-08-01/screen-rr/
Τουμπανο η μασκουλα! Και καλή τιμή ενα προβολακι ξενον παιρνεισ με αυτά τα λεφτά (επώνυμο )
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Με 100 watt λάμπα πράγματι δουλεύει πιο θερμά η λάμπα. Ο μόνος "κίνδυνος " είναι να κιτρινίσει το τζαμι. Όμως αυτό απαιτεί να δουλεύει συνεχεια.... γιαυτό και έγραψα μόνο για την μεγάλη σκάλα και όχι πορειας.
 
Top Bottom