Balcan Tour & Dalmatian Coast 2014

MARK

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
GS 1200 Adventure
Απόγευμα και άφιξη Κotor



Η θέα απο τα δωμάτια που μέναμε

Ντουζάκι,ολιγόλεπτο χαλάρωμα και πάμε για το κέντρο...
 

MARK

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
GS 1200 Adventure
Λουκούλειο γεύμα (και σαμπανιέρες γεμάτες με μπύρες στον πάγο) έλαβε χώρα στο τραπέζι μας και μετά απο αυτό η βόλτα-πεζοπορία μονόδρομος...

Φύγαμε για την παλιά πόλη










 

MARK

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
GS 1200 Adventure
Και συνέχεια...











Εκεί που βολτάραμε στην παλιά πόλη ακούω Γιάννη...
Αν είναι δυνατόν βρήκαμε ενα ζευγάρι συναδέλφων μου που πραγματοποιούσαν ταξίδι Βαλκάνια και Δαλματικές πολλών ημερών με αυτοκίνητο και έμεναν στην Budva.Συνομιλήσαμε αρκετή ώρα και μας συμβούλεψαν να επισκεφτουμε την μεταμεσονύχτια Budva για ένα ποτο..
 
Τελευταία επεξεργασία:

MARK

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
GS 1200 Adventure
Συνεχίσαμε μαζί την περιήγηση στην παλία πόλη συνομιλώντας για το τι αξίζει να επισκεφτούμε...















Αφού ολοκληρώσαμε την βόλτα μας και την κουβέντα με τα παιδιά αποφασίσαμε να ακολουθήσουμε την συμβουλή τους και να γνωρίσουμε και την μεταμεσονύχτια Budva,βέβαια στο briefing αποφασίστηκε οτι μπορεί το Dubrovnic να μην το επισκεφτούμε τελικά.....




Συνεχίζεται......
 

MARK

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
GS 1200 Adventure
Η βόλτα στην Budva πράγματι άξιζε...
Καλό το ξενύχτι αλλά το πρωινό ξύπνημα δύσκολο...
Έτσι μετά απο τις πρωινές διαβουλεύσεις αποφασίσαμε να αφήσουμε το Dubrovnic για άλλη φορά...
Έτσι πήραμε τον δρόμο για Βοσνία και Σαράγεβο αντίθετα και πιστέψτε με αποζημιωθήκαμε στον μέγιστο βαθμό με αυτό που είδαν τα μάτια μας.......
Ξεκίνημα και φωτογραφίες απο την διαδρομή









 

MARK

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
GS 1200 Adventure
Και συνεχίσαμε







Δρόμοι σε σκοτεινά τούνελ μέσα στο πράσινο και σε ακτές και λίμνες...






Διασχίζωντας λοιπόν αυτούς τους δρόμους πίσω απο ένα λόφο ξεπετάγεται αστυνομικός στην μέση και μας κάνει νόημα να σταματήσουμε όπως και κάναμε.
Ήμουν κεφαλή και μου λέει κατέβα οι υπόλοιποι φύγετε,τα παιδιά αμέσως του απαντούν είμαστε παρέα θα μείνουμε εδώ.
Κατεβαίνω λοιπόν και μου δείχνει φωτογραφία μου πάνω στο radar και δείχνει 92χλμ. με όριο 60χλμ., μου ζητάει διαβατήριο την άδεια της μηχανής και ξεκινάει να γράφει...
Του είπα οτι μας καταστρέφει γιατί φεύγουμε απο την χώρα αλλά δεν έδειξε να πτοείται,οπότε επιστρατεύσαμε τα μεγάλα μέσα.
Του είπαμε οτι είμαστε συνάδελφοι στην Ελλάδα έδειξε ταυτότητα ο Βασίλης και αυτός επικοινώνησε με κάποιον στον ασύρματο και μετά απο αυτό μας είπε να φύγουμε.
Αυτό ήταν και το μοναδικό ευτράπελο του ταξιδιού....
 

MARK

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
GS 1200 Adventure
Είπα και πρίν οτι αποφασίσαμε να αφήσουμε το Dubrovnic,φτάσαμε στα σύνορα με Κροατία περάσαμε και κάναμε αναστροφή να πάμε Βοσνία απευθείας από Μαυροβούνιο και το παρακάτω θέαμα που είδαν τα μάτια μας πραγματικά ήταν φανταστικό....
Δεν ξέρω αν σας κουράσουν οι παρακάτω φωτογραφίες(δυστηχώς είναι η μηχανή μου στις περισσότερες αναμένωντας φωτογραφικό υλικό απο τα άλλα παιδιά)αλλά μας είχε συνεπάρει τόσο αυτό που έβλεπαν τα μάτια μας που στις φωτογραφίες δεν νομίζω οτι αποτυπώνεται πραγματικά....






Απλά ΜΑΓΕΥΤΙΚΟ...




 

MARK

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
GS 1200 Adventure
Αν και δυσκολευτήκαμε να αφήσουμε αυτή την ομορφιά ανεβήκαμε στις μηχανές να συνεχίσουμε, αλλά και πιο κάτω
οι εικόνες πολλές.....












 

MARK

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
GS 1200 Adventure
Στάση για καφέ τσιγάρο και να συγκεντρωθούμε,να συνέλθουμε και να ανασυνταχτούμε απο αυτά που είχαμε δεί και συνεχίσαμε να βλέπουμε...


Και συνέχεια






 
Top Bottom