BMW S1000XR(F?) ... τι να λεμε τωρα!... Funbike!

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επέκταση πλαϊνού Σταντ.
Δεν ξέρω τι σκέφτονται οι εταιρείες όταν φτιάχνουν τα πλαϊνά ....μιλάμε για μηδέν πάτημα.
Δεν μπορούσα να περιμένω πιο οικονομικό από τα βάθη της Ασίας, οπότε ψώνισα με υπογραφή στην ουγια.
Τώρα είμαι έτοιμος να δω τι κάνει και στο χώμα.



advphone
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό φοράει και το δικό μου

Ο ηλίθιος πρώην έχει χαλάσει τις βίδες και έχει χαλαρώσει το "έλασμα" επάνω και βροντάει ντέφι στις λακκούβες. Κάτι πρέπει να σφηνώσει εκεί μέσα η να δω αν υπάρχουν ανταλλακτικά σε βίδες, να τις κόψω με τρυπάνι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτό φοράει και το δικό μου

Ο ηλίθιος πρώην έχει χαλάσει τις βίδες και έχει χαλαρώσει το "έλασμα" επάνω και βροντάει ντέφι στις λακκούβες. Κάτι πρέπει να σφηνώσει εκεί μέσα η να δω αν υπάρχουν ανταλλακτικά σε βίδες, να τις κόψω με τρυπάνι.
Το καινούργιο έχει μια λαστιχένια φλάντζα που μπαίνει κάτω από το νύχι και μέσα στην πατούρα της επέκτασης.
Πολύ λεπτο
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Εγώ σε αυτό που πήρα από Κίνα με ίδιες βίδες με του γερμανικού, τους έβαλα και λίγο μπλε κόλα ;)

Πάντως όπως είπε και ο Κώστας και στο δικό μου πολύ μικρό πάτημα. Επίσης στο πλαϊνό σταντ η μοτό έγερνε υπερβολικά - όχι μόνο η δικιά μου, επισημασμένο και στα ξένα φόρουμ

Οπότε με την προσθήκη της επιπλέον βάσης όλα καλά!!

Λες και το η είχε προβλέψει η Χόντα ότι θα το βάζαμε έτσι και αλλιώς...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πρώτη 500ρα χθες και η ermax είχε επιτυχία.
Στην ψηλή θέση καλύπτει πλήρως και τους 2... Gs δεν πρόκειται να γίνει ποτέ.
Ξέχασα να βάλω την ταξιδιαρικη σέλα και η βόλτα έγινε με την hp, χωρίς κανένα παράπονο.
Όσο την μαθαίνω και με μαθαίνει, τόσο με εντυπωσιάζει πόσο εύκολα κινείσαι σβέλτα, απίστευτα φρένα και ήχος
Η κυρά λενη παρατήρησε ότι κινούμαστε πολύ πιο σβέλτα, χωρίς να πιέζω.

Αισθάνθηκα πιο κουρασμένος από ότι ήμουν μετά από μια ίδια μέρα με το GS....πρέπει να πάω γυμναστήριο.

Η αιτία της 500ρας....το πασετο



advphone
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Διαβαζω στο νήμα του 1290 για το γραναζωμα των θεριων και σκέφτομαι να κάτσω να μετρήσω γρανάζια, γιατι εγώ την πρώτη την βάζω μόνο για να ξεκινήσω.
Στο στροφιλικι παντού με τρίτη και σε κάποια πέταλα Δευτέρα.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Διαβαζω στο νήμα του 1290 για το γραναζωμα των θεριων και σκέφτομαι να κάτσω να μετρήσω γρανάζια, γιατι εγώ την πρώτη την βάζω μόνο για να ξεκινήσω.
Στο στροφιλικι παντού με τρίτη και σε κάποια πέταλα Δευτέρα.
Φυσιολογικο δεν ειναι αυτο?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σε ξεγελάει το μοτέρ.

Η πρώτη είναι μακριά, πισταδικη.

Σε οδήγηση χαλαρή "ταριφαδικη" και εγώ αυτό κάνω, έχω ξεκινήσει πολλές φορές με ξεχασμένη δευτέρα και τρίτα στο κιβώτιο. Οι πρώτες σχέσεις είναι μια χαρά, στις τελευταίες έπρεπε να είναι όπως το φετινό από την αρχή.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
για το αντρικο του Αμυρου οχι το δικο σου
Στο XR στην πόλη χαλαρά έχεις αλλάξει και τις 6 πριν προλάβει το dct κοτοφτερο να καταλάβει ότι άναψε πράσινο. Όπως και να προσδιορίζεται ο οδηγός στο ουράνιο τόξο της κοινότητας.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σε ξεγελάει το μοτέρ.

Η πρώτη είναι μακριά, πισταδικη.

Σε οδήγηση χαλαρή "ταριφαδικη" και εγώ αυτό κάνω, έχω ξεκινήσει πολλές φορές με ξεχασμένη δευτέρα και τρίτα στο κιβώτιο. Οι πρώτες σχέσεις είναι μια χαρά, στις τελευταίες έπρεπε να είναι όπως το φετινό από την αρχή.
Οκ...ας την πούμε πισταδικη.
Πρόβλημα δεν είναι πάντως.
Εμένα μου αρέσει και ότι είναι κοντές οι τρεις "ψηλές".
Συνηθισμένος από το gs μάλλον....τι να πω?
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Στο XR στην πόλη χαλαρά έχεις αλλάξει και τις 6 πριν προλάβει το dct κοτοφτερο να καταλάβει ότι άναψε πράσινο. Όπως και να προσδιορίζεται ο οδηγός στο ουράνιο τόξο της κοινότητας.
Να δω τι θα κανεις, οταν φτασεις 10' νωριτερα στο γραφειο!!
:p:p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
7-8....ταξιδεύει καλά.
Αισθάνεται άνετα και το μοτέρ και ο αναβάτης σε αυτές τις στροφές.
 
Top Bottom