BMW S1000XR(F?) ... τι να λεμε τωρα!... Funbike!

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Ένα review πάνω από 100000 χλμ...
Είχαμε προχθές μια κουβέντα με κάτι φίλους, αν αντέχουν οι μηχανές μεγάλης ιπποδύναμης σ έπιπλα χλμ ή ανατινάζονται

Όντως, τα δυνατά μοτέρ αντέχουν πολλά χλμ!






















Το GT μου, με +65000χλμ, έραβε κανονικά κάτι XR :cool:



:ha
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όντως, τα δυνατά μοτέρ αντέχουν πολλά χλμ!






















Το GT μου, με +65000χλμ, έραβε κανονικά κάτι XR :cool:



:ha
Τι τα θυμάσαι αυτά.....δεν λες που βρέθηκε ένας χριστιανός και πήρε τη σαβούρα, εγώ στην θέση σου θα του πήγαινα λαμπάδα και αυγό μεθαυριο :p
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Τι τα θυμάσαι αυτά.....δεν λες που βρέθηκε ένας χριστιανός και πήρε τη σαβούρα, εγώ στην θέση σου θα του πήγαινα λαμπάδα και αυγό μεθαυριο :p
Το πουλάει, θα βαρέθηκε φαίνεται να κερνάει τσάγια κι αυτός.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχει οδηγήσει κανείς το F900 XR ;
πολυ ενδιαφέρον μηχάνημα
Το σνόμπαρα λόγω μοτέρ και αναρτήσεων.

Τελικά αποδείχτηκε ότι για το μοτέρ είχα άδικο γιατί στο 900GS μου άρεσε πολύ, αλλά οι αναρτήσεις χωρίς ρύθμιση μπροστά και με το ESA πίσω σε αυτά τα χρήματα (15830 με τα πακέτα + χούφτες) το κάνουν κακό VFM.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έρχεται το κορίτσι μου λέει δεν έχεις πάρει τεύχος μαϊου ακόμα.

Τι το θες και διαβάζεις συγκριτικά βράδυ, όπου ο μμ165 δηλώνει ότι η σέλα του XR είναι μικρή και δεν χωρά ο αναστεναγμός του, άσε που η ζελατίνα δεν τον καλύπτει και το μηχανάκι είναι για έναν καφέ...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Mεγάλη αλήθεια που καταλαβαίνεις αν οδηγήσεις κάτι άλλο αμέσως μετά είναι ότι δεν βοηθάει καθόλου σε κλειστά κομμάτια, θέλει δύναμη και φέρνει αντίσταση στις αλλαγές κλίσης. Αντάλλαγμα το ότι δεν κουνάει, κάτι το οποίο δεν έχει σημασία αν ζεις "έξω" αλλά στα καθ' ημάς που μπορείς να ανοίξεις λίγο το γκάζι ίσως μετράει. Κανένα σχόλιο για το ότι έχει φρένα σε άλλο επίπεδο σε σχέση με τους άλλους, ότι οι επιδόσεις επίσης είναι σε άλλο επίπεδο χωρίς να καίει παραπάνω βενζίνη. Κανένα σχόλιο για φώτα....

Θα μου πεις τώρα τι συγκρίνεις, αλλά δεν αποφάσισα εγώ για το περιεχόμενο.
 
Top Bottom