Bridgestone Battlax Adventurecross AX41

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Με 85€ βάζεις πισω Shinko 805.
δεν τα εμπιστευομαι πολύ αυτα .,.για καθαρα χωματινη χρηση ισως να συμφέρουν ...
δεν πιστευω να έχουν την ιδια ζωή με τα μισελιν η τα μπριτζεστον
 

nikk

Μέλος
Περιοχή
Βόλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Kle 500
Τελικά, τα χει βάλει κάποιος να μας πει εντυπώσεις; Δεν τα χα στο νου μου καθόλου κ σήμερα που τα είδα με ψιλό έψησαν..:rolleyes:
 

Hipi_lolo

Μέλος
Όνομα
Νικος
Μοτό
Xtz tenere 660
Δευτερα Τριτη παω για πισω λαστιχο,γιατι αυτο που εχω δεν παιζει για το Madness...
Ειμαι αναμεσα στο tkc80(ηδη υπαρχον) και στο ax41..
Υπαρχει αποψη σχετικη?
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Δευτερα Τριτη παω για πισω λαστιχο,γιατι αυτο που εχω δεν παιζει για το Madness...
Ειμαι αναμεσα στο tkc80(ηδη υπαρχον) και στο ax41..
Υπαρχει αποψη σχετικη?
Ναι, εχτές το έβλεπα...
 

Hipi_lolo

Μέλος
Όνομα
Νικος
Μοτό
Xtz tenere 660
1300 χλμ από το Ax41 και έχει ως εξής...
Συγκριτικά με το tkc80..
Περισσότερο φασαρία στη άσφαλτο, διαβάζει πολύ πιο εύκολα τις ανωμαλίες του δρόμου, καλύτερο στο βρεγμενο(μεγάλη διαφορά) και φαίνεται και πιο ανθεκτικό..
Στο χώμα δεν με πρόδωσε πουθενά και στη λάσπη και στη κροκαλα ανταπεξέλθει μια χαρα αλλά στομωνε πιο εύκολα από το tkc80, επίσης μόλις πλαγιαζεις αρκετά δεν σε προϊδεάζει τόσο όσο το tkc80 οπότε αρκετό drift.
Το κρατάω γιατί με ικανοποιεί στο βρεγμένο αλλά σε αυτή την κατηγορία για χώμα θα ξανά γυρνούσα tkc80.

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Hipi_lolo

Μέλος
Όνομα
Νικος
Μοτό
Xtz tenere 660
Ετσι όπως τα γράφεις το AX41 είναι πιο all around ενώ το TKC80 καλύτερο στο χώμα...
Κάπως έτσι αλλά τα ξενα site τα δίνουν ίδιας κατηγορίας λάστιχα!

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Οντως στην ίδια κατηγορια απλά λίγο καλύτερο το ενα στο χώμα, καλύτερο σε βρεγμένη ασφαλτο το αλλο. Οπότε ίσως αν θες να εχεις ενα για όλα δλδ να πας και χωμα και καθημερινοτητα κτλ ισως το ΑX41 να είναι καπως καλύτερο. αν το θες πιο πολυ για χωμα τοτε πας στο TKC80...
 

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
τα εχει φορεσει καποιος φιλος να μας πει εντυπωσεις?
Το έβαλα πριν 6.000 (το οποιο φαγώθηκε τελείως και το άλλαξα χτές) κάνοντας 4000 άσφαλτο και 2000 χώμα
πάντα έβαζα τα WILD και αυτά θα βάζω επειδή σε σχέση με το ΑΧ41
  1. Είναι πιο μαλακά και ζεσταίνονται πολύ γρήγορα
  2. Στομώνουν στη λάσπη λίγο πιο δύσκολα
  3. Είναι λίγο καλύτερα στο σαθρό
Στο βρεγμένο ίδια σκατά είναι και τα 2
Συμπέρασμα
Είναι καλό λάστιχο αλλά για μένα το WILD γιαυτο που κάνω (εκδρομικό εντουρο με κάποια δύσκολα περάσματα ενίοτε) είναι λίγο καλύτερο
Αυτά
 

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
νομίζω είναι πιο χωμάτινα από τα Ουάιλντ
πόσα χιλιόμετρα έβγαλες με τα Ουάιλντ?
Δέν είναι πιο χωμάτινα από τα WILD, δές χάραξηηηηηηηηηηη!!!!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το έβαλα πριν 6.000 (το οποιο φαγώθηκε τελείως και το άλλαξα χτές) κάνοντας 4000 άσφαλτο και 2000 χώμα
πάντα έβαζα τα WILD και αυτά θα βάζω επειδή σε σχέση με το ΑΧ41
  1. Είναι πιο μαλακά και ζεσταίνονται πολύ γρήγορα
  2. Στομώνουν στη λάσπη λίγο πιο δύσκολα
  3. Είναι λίγο καλύτερα στο σαθρό
Στο βρεγμένο ίδια σκατά είναι και τα 2
Συμπέρασμα
Είναι καλό λάστιχο αλλά για μένα το WILD γιαυτο που κάνω (εκδρομικό εντουρο με κάποια δύσκολα περάσματα ενίοτε) είναι λίγο καλύτερο
Αυτά
Σπαμ ον
Εσυ βάλε ΜΤ21..
Σπαμοφ
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Καλημέρα σε όλους. Θέλω να ξαναβάλω τακουνάκι στο 1150 γιατί το καλοκαίρι θα ταξιδέψω χωμάτινα με μπόλικο εξοπλισμό, σκηνή κτλ.

Μπροστά θα βάλω σίγουρα tkc 80.

Πίσω όμως θέλω ένα λάστιχο που να

- βγάλει καμμία 10.000 km
-είναι ικανοποιητικό στο ξερό χώμα (γιατί δύσκολο καλοκαιριατικα να βρω λάσπη αλλά όχι απίθανο:thinking: ) οπότε δεν θέλω να βάλω wild ή κάτι αντίστοιχο.
- μπορώ να ταξιδεύω με 140-150max κοντερατα χωρίς να διαλυθεί
-να εχει αξιοπρεπή συμπεριφορά σε όλα τα τερέν (πλην λάσπης-χιονιου)


Πιο πολύ προσανατολίζονται στο mitas E07. Θέλω κάτι σα το Σαχάρα της Michelin αλλά για βαρύ ον οφ.
Σκέφτομαι και για το Michelin adventure αλλά η χαραξή τους δε μου γεμίζει και πολύ το μάτι. Tα heidenau k60 τα είχα βάλει παλιά και δεν τρελάθηκα.

Παίζει τίποτα άλλο?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Pirelli Scorpion STR επισης, αλλα μην ριξεις πιεση και προσοχη στις κοφτερες πετρες.

Εαν βρεις καπου παλιο στοκ απο Μιτας Ε07 απλο βαλ'το ασυζητητί. Το νεο Ε07+ δεν ξερω αν θα βγαλει τοσα χλμ.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Κωστα Pirelli STR ή Ε07+ αν βρεις, αν και φιλος που εψαχνε προσφατα το Ε07+ σε διαστασεις για GS1200 δεν εβρισκε το πισω. Νομιζω οτι το Ε07+ θα βγαλει πιο πολλα χιλιομετρα απο το Pirelli STR, το οποιο πρεπει να το "φυλαξεις" για να φτασεις τα 10Κ.

ΥΓ Χρησιμοποιησα το συνδυασμο TKC80 μπροστα / Pirelli STR πισω ολη την περσινη καλοκαιρινη σαιζον και κατεβηκα ακομη και σε απαιτητικες χωματαδες απο πλευρας τεραιν οπου το κυνηγησα χωρις προβλημα.
 
Top Bottom