CRF1100L - AFRICA TWIN & AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Το kove το 450 δεν βγαίνει γεμάτο 190 κιλά ;;; Σιγά το πιο ελαφρή
Αν του βαλεις 60 λιτρα καυσιμο θα φτασει 190 κιλα, αλλα νομιζω στα πλαισια της λογικης χρησης δεν ειναι αναγκαιο.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχω εντυπωσιαστεί από την παντελή έλλειψη πληροφόρησης για το μοντέλο πλην των βίντεο και των τιμών, σχετικά με το πότε θα πουληθεί, πότε θα παρουσιαστεί σε τύπο. Οκ το είδαμε, το κσβαλησαμε στατικά, μετά;

Βλέπω και στο advrider ότι είναι... Παγκόσμιο το ζήτημα, ένας ντίλερ είπε σε μέλος "πιο πιθανό να μάθεις κάτι εσύ πριν από εμένα".
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Africa Twin DCT
Είναι τραγελαφική η κατάσταση. Στη σουηδική ιστοσελίδα απλά άλλαξαν τον τίτλο στο μοντέλο (εννοώ το 2023 το έκαναν 2024) και ανανέωσαν τη τιμή (εννοείται ψηλότερη κατά 2000€ περίπου).
Ενώ οι φωτογραφίες και οι περιγραφές είναι από το 23 μοντέλο.
(η περιγραφή έχει πλάκα γιατί έχει τίτλο Africa Twin 2024 και από κάτω στο κείμενο: "Η Africa Twin 2023 είναι ουσιαστικά η ίδια εξαιρετικά δημοφιλής μηχανή περιπέτειας με το μοντέλο 2022...")

Είχα ρωτήσει τον ντίλερ τέλη Οκτώβρη και η απάντηση του ήταν ότι θα μάθουμε λεπτομέρειες στην ΕICMA και το ποια χρώματα θα έρθουν στην τοπική αγορά κ πως θα διαμορφωθούν οι τιμές θα το ξέρουμε μέσα Νοέμβρη, να κοιτάζω την ιστοσελίδα για ενημέρωση.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Στο απλό μοντέλο η αλήθεια είναι ότι οι αλλαγές έγιναν εσωτερικά και έχω εντοπίσει την ζελατίνα που είναι κοινή με την as'24 και το πλαστικό της ουράς μοιάζει με το παλιό της as, το οποίο έχει ένα "αυτί" και κρύβει το σωληνωτό πλαίσιο πίσω, πράγμα που θεωρώ ανοησία γιατί... Μου άρεσε να το βλέπω.

Από ότι έχω δει και τα αξεσουάρ είναι ίδια.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Νομιζω θα μπορουσε να πει κανεις με ασφαλεια πως η ουσιαστικη διαφορα στο απλο ειναι οι αλλαγες στην αποδοση του μοτερ.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγώ όταν διάβασα ότι έχουν αλλάξει την εισαγωγή του κινητήρα είχα μία μικρή ελπίδα ότι θα φτιάξουν ένα φίλτροκούτι το οποίο επιτρέπει πιο εύκολη αλλαγή στα φίλτρα αέρα χωρίς να βγάλεις τα πλευρικά πλαστικά γιατί έχουν αρκετές βίδες και κλιπ.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Συνήθως ο Σαρακακης είναι γρήγορος στην εισαγωγή μοντέλων σε σχέση με πολλές χώρες.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
O Θάνος έχει οδηγήσει adventure sports με σαμπρέλα, εντυπωσιακό.

Μπράβο στην Χόντα για την παραχώρηση σε δημοσιογράφους, wtf γενικά με την άκρα του τάφου σιωπή.
 
Top Bottom