Debate για RE HIMALAYAN 450

Εσένα σου αρέσει το καινούριο RE Himalayan 450?

  • Ναι.

    Votes: 24 44,4%
  • Όχι

    Votes: 7 13,0%
  • Μου αρέσει πολυ το ρημαδι (πιάνει διπλό ναι).

    Votes: 16 29,6%
  • Το βλέπω και ξερνάω (πιάνει διπλό όχι).

    Votes: 2 3,7%
  • Δεν ξέρω είμαι αναποφάσιστη.

    Votes: 5 9,3%

  • Total voters
    54
  • This poll will close: .

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Δεν έχω ιδέα για το αντικείμενο τυχαία το είπα αλλά μια πρόχειρη αναζήτηση έκανα και μου έβγαλε αυτό.


Τώρα εσύ μάλλον θα ξέρεις από αυτά και θα λες τι λέει αυτός!
Το κατάλαβα όπως το έγραψες και είπα να βάλω για πλάκα την λεπτομέρεια αυτή. Είναι όπως ακούω καμιά φορά κάποιον δημοσιογράφο να μιλα για περίστροφα 45 χιλιοστών.......
Αυτό το Wiki βγάζει ότι νάναι..... απλά ήταν μια παρένθεση μιας εταιρίας στην δημιουργία ενός πυρομαχικού που δεν προχώρησε ποτέ.... Δεν υπάρχει πλέον και είναι ένα απο τα εκατοντάδες που έχουν εξαλιφθεί.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το κατάλαβα όπως το έγραψες και είπα να βάλω για πλάκα την λεπτομέρεια αυτή. Είναι όπως ακούω καμιά φορά κάποιον δημοσιογράφο να μιλα για περίστροφα 45 χιλιοστών.......
Αυτό το Wiki βγάζει ότι νάναι..... απλά ήταν μια παρένθεση μιας εταιρίας στην δημιουργία ενός πυρομαχικού που δεν προχώρησε ποτέ.... Δεν υπάρχει πλέον και είναι ένα απο τα εκατοντάδες που έχουν εξαλιφθεί.
Να μια ενδιαφέρουσα πληροφορία που κανείς μας δεν ήξερε πως χρειαζόταν χαχαχ
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Δυστυχώς όχι. Σύμφωνα με τον νηματοθετη είναι σαφής η επιλογή. Πρέπει να είσαι ειτε γυναίκα. Είτε χειρουργημένος άντρας, είτε να είσαι γεννημένος άντρας που να δηλώνεις όμως γυναίκα. Αν δεν είσαι τίποτα από τα παραπάνω και το πατήσεις αυτόματα αμφισβητείται ο ανδρισμός σου πρόσεχε! Ο γνήσιος άντρας ο παραδοσιακός πρέπει να έχει ξεκαθαρίσει μέσα του σε ένα τέτοιο θέμα.
τοτε να βαλει καποιος αλλη μια δημοσκοπηση
1)ειμαι αντρας
2)ειμαι γυναικα
3)ειμαι κατι αλλο (αναφερατε τι ακριβως ειστε)
4)ειμαι αναποφασιστος
5)ειμαι αναποφασιστη
Αντε να δουμε,να ξερουμε, γιατι ερχονται και πανελληνιες,και αλλες μοτοσυναντησεις,να κανονισουμε την πορεια μας. :yew:
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Να μια ενδιαφέρουσα πληροφορία που κανείς μας δεν ήξερε πως χρειαζόταν χαχαχ
Πίεσες ένα ευαίσθητο σημείο μου στα θέματα όπλων και πυρομαχικών μιας και έχω εντρυφήσει σε αυτόν τον τομέα για δεκαετίες επαγγελματικά και όχι μόνο. :wacky:
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
τοτε να βαλει καποιος αλλη μια δημοσκοπηση
1)ειμαι αντρας
2)ειμαι γυναικα
3)ειμαι κατι αλλο (αναφερατε τι ακριβως ειστε)
4)ειμαι αναποφασιστος
5)ειμαι αναποφασιστη
Αντε να δουμε,να ξερουμε, γιατι ερχονται και πανελληνιες,και αλλες μοτοσυναντησεις,να κανονισουμε την πορεια μας. :yew:
χμμμ. ... κρατώ το τελευταίο περί πορείας.... θα είναι με την όπισθεν, θα περιέχει ελιγμούς? ..... :roflmao:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
τοτε να βαλει καποιος αλλη μια δημοσκοπηση
1)ειμαι αντρας
2)ειμαι γυναικα
3)ειμαι κατι αλλο (αναφερατε τι ακριβως ειστε)
4)ειμαι αναποφασιστος
5)ειμαι αναποφασιστη
Αντε να δουμε,να ξερουμε, γιατι ερχονται και πανελληνιες,και αλλες μοτοσυναντησεις,να κανονισουμε την πορεια μας. :yew:
Μην προβληματίζεσαι. Σου έχω τη λύση!! Επειδή σε γενικές γραμμές δεν μας ενδιαφέρουν οι σεξουαλικές προτιμήσεις του καθενός και δεν χρειάζεται να ξέρουμε. Και να σου πω την αλήθεια ίσως νιώθουμε και τόσο άντρες μέσα μας που το χιούμορ γύρω από αυτό μπορούμε να το διαχειριστούμε,δεν μας βγάζει κάτι εσωτερικο. Υπάρχουν όμως άλλοι που και τους ενδιαφέρουν και θέλουν να ξέρουν.

Έλα σε επικοινωνία με αυτούς εδώ και δεν θα σε απασχολήσουν ποτέ ξανά τέτοια θέματα.

 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πολύ ωραίο μηχανάκι , από τα λίγα που πήγαινα ταμείο για να το παίζω και χιπστερ .

Εναλλακτικά θα έπαιρνα 1190R
Ίδιο πράγμα είναι σε Αυστριακό. Πάρε τον Ινδό να εχεις και εγγύηση!
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Μην προβληματίζεσαι. Σου έχω τη λύση!! Επειδή σε γενικές γραμμές δεν μας ενδιαφέρουν οι σεξουαλικές προτιμήσεις του καθενός και δεν χρειάζεται να ξέρουμε. Και να σου πω την αλήθεια ίσως νιώθουμε και τόσο άντρες μέσα μας που το χιούμορ γύρω από αυτό μπορούμε να το διαχειριστούμε,δεν μας βγάζει κάτι εσωτερικο. Υπάρχουν όμως άλλοι που και τους ενδιαφέρουν και θέλουν να ξέρουν.

Έλα σε επικοινωνία με αυτούς εδώ και δεν θα σε απασχολήσουν ποτέ ξανά τέτοια θέματα.

Μάλλον η βόλτα θα καταλήξει σε swingers party και δε θέλουν να χαλάσει η αναλογία. Απαράδεκτοι και κρίμα.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Λεπτομέρεια.... αλλά δεν υπάρχει 45αρι magnum..!!! ;)
Υπάρχει το smith and wesson 357, το οποίο αν δεν κρατάς και με τα δύο χέρια όταν ρίξεις..... την πάτησες!!!!! ;)
Κανόνι χειρός!!!!
 
Reactions: Gus

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Υπάρχει το smith and wesson 357, το οποίο αν δεν κρατάς και με τα δύο χέρια όταν ρίξεις..... την πάτησες!!!!! ;)
Κανόνι χειρός!!!!
Αυτό δεν είναι 45αρι..... Απλά είναι νευρικό μουλάρι που θέλει σωστό κράτημα όπως όλα τα όπλα......Άρα είναι θέμα εκπαίδευσης. Δηλαδή πως θα σου φαίνονταν τότε το 41, 44 mag αλλά και το 454 casull το οποίο χρησιμοποιήται και στο κυνήγι για βαριά θηράματα ή για αυτοπροστασία απο τις αρκούδες? (στο εξωτερικό) Το 357 απλά θα τις εκνεύριζε και δεν θα σου άρεσε καθόλου. Άσε που εντός το 357 mag δεν υπάρχει λόγω νομοθεσίας. Επίσης στα περίστροφα τα περισσότερα είναι διπλού διαμετρήματος 357/38 Spl και έτσι το πιθανότερο είναι κάποιος να ρίξει με 38αρι σπεσιαλ παρα με mag. Αν και βγαίνουμε τελείως απο το θέμα και το αστείο της περίστασης θα σου πώ τα εξής. Κάθε είδος και τύπος όπλου σε συνδιασμό με το διαμέτρημα και τον τύπο του πυρομαχικού του, αποτελεί ένα εργαλείο που είναι ανάλογο της εργασίας που θέλεις. :happy:
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Κάθε είδος και τύπος όπλου σε συνδιασμό με το διαμέτρημα και τον τύπο του πυρομαχικού του, αποτελεί ένα εργαλείο που είναι ανάλογο της εργασίας που θέλεις.
Ακριβώς!
Αυτό, σε γενικές γραμμές ισχύει για τα πάντα. Από.... εργαλεία, μηχανήματα, οπλα κτλ κτλ!
Ανάλογα το τι θέλεις να κάνεις, διαλέγεις τον καταλληλότερο τύπο "εργαλείου" για την συγκεκριμένη δουλειά και για συγκεκριμένα αποτελέσματα!
 
Reactions: Gus

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Ακριβώς!
Αυτό, σε γενικές γραμμές ισχύει για τα πάντα. Από.... εργαλεία, μηχανήματα, οπλα κτλ κτλ!
Ανάλογα το τι θέλεις να κάνεις, διαλέγεις τον καταλληλότερο τύπο "εργαλείου" για την συγκεκριμένη δουλειά και για συγκεκριμένα αποτελέσματα!
Σωστόοοος..!!! αλλά μην παραβλέπεις ποτέ την λέξη εκπαίδευση καθώς στον τόπο μας βασιλεύει η άγνοια, ημιμάθεια,,,,,,,,,, και οι αυτοεκπαιδευόενοι γιουτιουμπερς. Γιατί το καλυτερότερο μπορεί να έχεις ότι και να είναι αυτό αλλά όταν δεν γνωρίζεις..... τα αποτελέσματα θα είναι ολέθρια.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Φήμες λένε, ότι κάτω στο.... μεγάλο ...νησί...... "κυκλοφορούν" αρκετά τέτοια!!!!! :laugh:
Εκεί κάτω κυκλοφορούν τα "πάντα όλα"..... είναι μια κατηγορία μόνοι τους.... αστο... :woot: Ξεκίνα να μετράς πόσοι έχουν σκοτωθεί σε γιορτές, πανηγύρια γάμους.... κάτω υπάρχουν σχεδόν εβδομαδιαία δικαστήρια για κακουργήματα που εμπίπτουν στην νομοθεσία περι όπλων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Σωστόοοος..!!! αλλά μην παραβλέπεις ποτέ την λέξη εκπαίδευση καθώς στον τόπο μας βασιλεύει η άγνοια, ημιμάθεια,,,,,,,,,, και οι αυτοεκπαιδευόενοι γιουτιουμπερς. Γιατί το καλυτερότερο μπορεί να έχεις ότι και να είναι αυτό αλλά όταν δεν γνωρίζεις..... τα αποτελέσματα θα είναι ολέθρια.
Εκπαίδευση και μετά έρχεται η εξοικείωση. Αρκεί με την εξοικείωση να μην έρθει το.... "χαλάρωμα", γιατί και αυτό έχει πολλές φορές ολέθρια αποτελέσματα!
Λες για τους γιουτιουμπερς. Στα σκοπευτήρια να δεις (που θα έχεις δει λογικά), τι επικίνδυνες "χαζομάρες" γίνονται, και από ανθρώπους που υποτίθεται ότι "ξέρουν"!!!!

Εκεί κάτω κυκλοφορούν τα "πάντα όλα"..... είναι μια κατηγορία μόνοι τους.... αστο... :woot: Ξεκίνα να μετράς πόσοι έχουν σκοτωθεί σε γιορτές, πανηγύρια γάμους.... κάτω υπάρχουν σχεδόν εβδομαδιαία δικαστήρια για κακουργήματα που εμπίπτουν στην νομοθεσία περι όπλων.
Και λίγα λες!!!!!
Εκπαίδευση καθολου, χαλαρότητα πολύ, μαγκιά κάργα...... έρχεται και το αλκοόλ σε τρελές, μα τρελές ποσότητες..... Κάποιο μνήμα ανοίγει μετά....
 
Reactions: Gus

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Εκπαίδευση και μετά έρχεται η εξοικείωση. Αρκεί με την εξοικείωση να μην έρθει το.... "χαλάρωμα", γιατί και αυτό έχει πολλές φορές ολέθρια αποτελέσματα!
Λες για τους γιουτιουμπερς. Στα σκοπευτήρια να δεις (που θα έχεις δει λογικά), τι επικίνδυνες "χαζομάρες" γίνονται, και από ανθρώπους που υποτίθεται ότι "ξέρουν"!!!!


Και λίγα λες!!!!!
Εκπαίδευση καθολου, χαλαρότητα πολύ, μαγκιά κάργα...... έρχεται και το αλκοόλ σε τρελές, μα τρελές ποσότητες..... Κάποιο μνήμα ανοίγει μετά....
Ποιος λέει οτι στα σκοπευτήρια γνωρίζουν σε βάθος...??? Ελάχιστοι έχουν γνώση και αυτούς δεν θα τους βρείς στα συνήθη μέρη, ευτυχώς τοιρούνται οι βασικοί κανόνες ασφαλείας και δεν έχουμε άλλα.... Αυτό το θέμα σκοποβολή στην Ελλάδα πονά πάρα πολύ και είναι ένα τεράστιο κεφάλαιο γραπτών για ανάπτυξη.... :(
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Top Bottom