Enduro Word Championship 2016 - Grevena

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
To Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Enduro έρχεται στα Γρεβενά!
Ο μεγάλος αγώνας που πλέον έχει γίνει θεσμός στην χώρα μας, φτάνει στα Γρεβενά ολοκληρώνοντας μια προσπάθεια πολλών ετών.
Η Αθλητική Μοτοσυκλετιστική Ομοσπονδία Ελλάδας, σε συνεργασία με τον Μοτοσυκλετιστικό Όμιλο Γρεβενών καταβάλουν τεράστιες προσπάθειες για μια άψογη διοργάνωση.

Ο 3ος γύρος του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Enduro θα γίνει στην πόλη της Μακεδονίας το τριήμερο
20 – 22 Μαΐου 2016

Η Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας, η Περιφερειακή Ενότητα Γρεβενών, ο Δήμος Γρεβενών, οι τοπικές αρχές και σύλλογοι, το Νοσοκομείο, αλλά και σύσσωμη η περιοχή με τους κατοίκους της, έχει αγκαλιάσει την προσπάθειά μας και οφείλουμε σε όλους ένα μεγάλο «ευχαριστώ» για την υποστήριξη και την κατανόηση για την όλη αυτή ευχάριστη «αναστάτωση» που θα προκαλέσουμε στην πόλη!

Περισσότεροι από 100 αθλητές του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Enduro θα κατακλύσουν τα Γρεβενά που σε συνδυασμό με τον αγώνα του Βαλκανικού πρωταθλήματος θα ανέβει ακόμη περισσότερο! Ο παράλληλος αυτός αγώνας, δίνει την δυνατότητα σε αγωνιζόμενους να απολαύσουν το κλίμα και τις διαδρομές του Παγκόσμιου αγώνα σε ένα ΄πολύ πιο ελκυστικό –οικονομικά- πακέτο!
Μαζί με τις μεγάλες ομάδες τους, τις εκατοντάδες των ανθρώπων της διοργάνωσης και τους πολυάριθμους θεατές, η περιοχή αναμένεται να γεμίσει με πολλούς επισκέπτες.

Την Παρασκευή 20/05 το απόγευμα στις 18:00,
μέσα στην πόλη των Γρεβενών, θα διεξαχθεί το Super Test
και το Σαββατοκύριακο θα υπάρχουν 3 θεαματικές ειδικές διαδρομές πολύ κοντά στην πόλη. Οι θεατές, θα μπορούν να απολαύσουν τους αγωνιζόμενους σε κάθε σημείο, μόλις 5 χιλιόμετρα απόσταση, τόσο στις ειδικές, όσο και σε θεαματικά περάσματα στις απλές διαδρομές.

Στην επίσημη ιστοσελίδα του αγώνα, μπορείτε να βρείτε όλες τις απαραίτητες πληροφορίες για τον αγώνα, τις διαδρομές του, την πόλη των Γρεβενών, τα γύρω αξιοθέατα, τα ξενοδοχεία της περιοχής, καθώς και πληροφορίες για όσους θέλουν να συμμετέχουν εθελοντικά στην διοργάνωση του αγώνα.

Σας περιμένουμε όλους στο μεγαλύτερο μοτοσυκλετιστικό γεγονός της χρονιάς που γίνεται στη χώρα μας!
πηγή
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
εγω θα παρευρεθω μετα γυναικος και το κατεμι παρεα , οποιος θελει δωματια στην κρανια 30χλμ εξω απο τα γρεβενα να
με παρει τηλ (ειναι στο προφιλ) , να συνταξιδεψουμε παρεα. αναχωρηση πρωτα ο θεος , σαββατο πρωι διανυκτερευση σαββατο βραδυ και κυριακη βραδυ

επιστροφη δευτερα πρωι:friendship: διαδρομη απο αντιρριο προς γιαννενα!!! μαλακα και ομορφα(γιατι εχουμε παιδια)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ας υπαρχει εδω η προταση,αφορα αναχωρηση πολυ πρωι Σαββατου (7.30)απο Θεσσαλονικη με πολυ γρηγορη μεση ωριαια και μονο Εγνατια
παρακολουθηση ειδικων και επιστροφη επισης με τις μπαντες να προλαβω-ουμε το Μεγαρο που χορευει το αστερι μου τωρα πριν μας φυγει με τον παιδαρο(αχρηστος).
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Ας υπαρχει εδω η προταση,αφορα αναχωρηση πολυ πρωι Σαββατου (7.30)απο Θεσσαλονικη με πολυ γρηγορη μεση ωριαια και μονο Εγνατια
παρακολουθηση ειδικων και επιστροφη επισης με τις μπαντες να προλαβω-ουμε το Μεγαρο που χορευει το αστερι μου τωρα πριν μας φυγει με τον παιδαρο(αχρηστος).
Λάθος είσαι.......
Φεύγουμε Παρασκευή μεσημέρι για να δούμε 18:00 τη super test (αυτό.....δεν χάνεται) το βράδυ αντίσκηνο σε ωραία τοποθεσία, Σάββατο βλέπουμε τις πρώτες γύρες των ειδικών που θα πάνε όλοι τάπα γιατί θα είναι ξεκούραστοι και μεσημέρι την κάνουμε.
 

thn

Μέλος
Περιοχή
Καστοριά
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
06' TE610
Κάποιος απο εδώ μέσα είναι της διοργάνωσης νομίζω; Αν μπορεί ας μας πει που θα είναι καλύτερα Enduro test η Xtreme γιατί είναι και μακριά μεταξύ τους, το Cross test είναι λίγο αδιάφορο :p

 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Λάθος είσαι.......
Φεύγουμε Παρασκευή μεσημέρι για να δούμε 18:00 τη super test (αυτό.....δεν χάνεται) το βράδυ αντίσκηνο σε ωραία τοποθεσία, Σάββατο βλέπουμε τις πρώτες γύρες των ειδικών που θα πάνε όλοι τάπα γιατί θα είναι ξεκούραστοι και μεσημέρι την κάνουμε.
OK το εχω το ξωκλησσι στο Κηπουρειο.

adv phone
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
/quote]

.....και πάλι λάθος είσαι......θα σε πάω incognito !!!
Πιο incognito απο το ξωκλησσι στο Κηπουρειο .......σε φαγαν οι αρκουδες.

Αλλα θα ακολουθησω το vara σου που ακολουθει τις οδηγιες του Σιουλη..

adv phone
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Κάποιος απο εδώ μέσα είναι της διοργάνωσης νομίζω; Αν μπορεί ας μας πει που θα είναι καλύτερα Enduro test η Xtreme γιατί είναι και μακριά μεταξύ τους, το Cross test είναι λίγο αδιάφορο :p

Θανάση οι Ειδικές μεταξύ τους είναι αρκετά κοντά. Η πιο μακρινή ειναι στα 5 χιλ. Αυτός που θα μας πει με σιγουριά ειναι ο Βασιλης enduro.
 
E

enduro

Επισκέπτης
Κάποιος απο εδώ μέσα είναι της διοργάνωσης νομίζω; Αν μπορεί ας μας πει που θα είναι καλύτερα Enduro test η Xtreme γιατί είναι και μακριά μεταξύ τους, το Cross test είναι λίγο αδιάφορο :p

Λοιπόν η cross test είναι και αυτή enduro απλά τη χαρακτήρισε moto cross δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από την enduro έχει πολύ ενδιαφέρον γιατί υπάρχουν μέρη που βλέπεις πολλές φορές τον αναβάτη να περνάει από μπροστά σου και έχεις και γρήγορη πρόσβαση και στην extreme και μπορείς να έχεις το χρόνο μετά από τους μισούς οδηγούς να μεταβείτε και στην enduro που μπορείς να δεις στην τελευταία γύρα

husqvarna 125
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
@enduro Αυτή η ειδική είναι το Enduro test στο Καλαμίτσι;

Πολυ ωραια ειδικη, μεγαααλη, γκαζερή, με θεαμα, οπως αρμόζει σε Ευρωπαϊκό enduro.
Τα χώματα απιστευτα στα Γρεβενά.
 

thn

Μέλος
Περιοχή
Καστοριά
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
06' TE610
Στις περισσότερες διοργανώσεις που έχω πάει εγώ οι ειδικές είναι προσβάσιμες απο χωματόδρομους κυρίως και σχετικά εύκολα για να μαζέψουν και κόσμο, σίγουρα θα περπατήσεις και θα σκαρφαλώσεις όμως αν θες να δεις κάτι καλό. Δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα με την πρόσβαση.
 
Top Bottom