Engine carbon clean

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Έχει κάποιος ιδία εμπειρία από αυτά τα engine carbon clean μαγαζιά (με κόστος 50-60€ για αυτοκίνητο) που υπάρχουν; Έχει δει κανείς αποτέλεσμα;

Βλέπω ότι είναι για αυτοκίνητα αλλά και για μηχανές.

Ο λόγος που το ψάχνω είναι περισσότερο προληπτικος (και κυρίως για το αυτοκίνητο να πω την αλήθεια) και όχι ότι έχουν τα οχηματα κάτι συγκεκριμένο.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Δεν έχω δική μου εμπειρία, αλλά 2 γνωστοί μου με αυτοκίνητα 7αετιας λένε ότι έχουν χαμηλότερη κατανάλωση και δουλεύει πιο στρωτά!
Εγω στο κάρο με 74000χλμ δεν θα ασχοληθώ!
Έχει βουηξει ο τόπος όμως ότι τα αποτελέσματα είναι θετικά!

Πάντα για τα χρήματα που δίνεις!

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Έχει επίσης κάποια βίντεο στο tube στα οποια ιδιώτες χρησιμοποιούν απλο νερό (το οποίο έτσι κι αλλιώς στο κύλινδρο κατά την εκρηξη θα διασπαστεί σΕ υδρογόνο και οξυγονο)ρίχνοντας από την εισαγωγή αερα. τσεκαρε τα
 
Τελευταία επεξεργασία:

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Έχει επίσης κάποια βίντεο στο tube στα οποια ιδιώτες χρησιμοποιούν απλο νερό (το οποίο έτσι κι αλλιώς στο κύλινδρο κατά την εκρηξη θα διασπαστεί σΕ υδρογόνο και οξυγονο)ρίχνοντας από την εισαγωγή αερα. τσεκαρε τα
Τα είδα και αυτά με το νερό αλλά λέω να μη δοκιμάσω μόνος μου τέτοια πράγματα. Άσε τελικά μη πάω να κάνω καλό και τα κάνω μαντάρα.
 
Reactions: kaf

flash

Μέλος
Όνομα
panagiotis
Μοτό
transalp xlv650
Suzuki drz 400
Παντελη εαν στη εισαγωγη ειναι λιγη η μακα κανει δουλεια αλλα αν ειναι πολυ δεν καθαριζει ευκολα
θελει υπομονη δυο και τρεις φορες για να εχεις καλο αποτελεσμα
καλα καθαριστικα εσωτερικης καυσης ειναι τα pro tec
VALVES & INJECTION SYSTEM CLEANER
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Έχει κάποιος ιδία εμπειρία από αυτά τα engine carbon clean μαγαζιά (με κόστος 50-60€ για αυτοκίνητο) που υπάρχουν; Έχει δει κανείς αποτέλεσμα;

Βλέπω ότι είναι για αυτοκίνητα αλλά και για μηχανές.

Ο λόγος που το ψάχνω είναι περισσότερο προληπτικος (και κυρίως για το αυτοκίνητο να πω την αλήθεια) και όχι ότι έχουν τα οχηματα κάτι συγκεκριμένο.
Φατα καλυτερα σουβλακια;)
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Παντελη θα σου πω εμπειρικα οτι με το τελευταιο αυτοκινητο κοντευω τα 300.000 χλμ.Η καταναλωση του απο οταν το πηρα μεχρι τωρα εχει αυξηθει κατα 5%, και πολυ λεω, και αυτο γιατι πιθανοτατα εχουν αλλαξει οι ανοχες στα μεταλλα.Δεν του εχω ριξει ποτε τιποτε και βαζω παντα απλα καυσιμα.

Ενα ειναι για μενα το μυστικο για να εχεις καθαρη μηχανη.Δωστου να καταλαβει και ακου τον σοφο γεροντα απο πανω...


και αν περισεψει κανα σουβλακι βαλτο στην ακρη για μενα.
 
Top Bottom