F800GS 2008

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Πωλείται λοιπόν η Γερμανίδα κυρία διότι είναι πολύ ευάερη και τελικά μετά από 1 χρόνο προσπαθειών, δε βρήκα τρόπο να φτιάξω την ανεμοκάλυψη της ώστε να με καλύπτει εκεί ψηλά στο 198cm.

Στεναχωριέμαι γτ κατά τα άλλα περάσαμε πολύ καλά, πήγαμε εκδρομούλες σε χωριά νησιά και βουνά και ήταν καλόβολη.

Το μεγαλύτερο μέρος του κείμενου παρακάτω είναι copy paste από αυτό που ετοίμασα για το ψαρ για να μειωθεί όσο γίνεται το ρεσιταλ πιάνου στο πληκτρολόγιο.

2008 με 35,100 χιλ. Τα περισσότερα χιλιόμετρα έχουν γίνει εκδρομικά και δροσερά (μέχρι Μάη 2022 και 24,500 χιλ που την πήρα ήταν στο Πήλιο) και πολύ λίγα στο χώμα και στο κέντρο της πόλης. Φυλάσσεται σε κλειστό γκαράζ.
Έχει συντηρηθεί με πολύ προσοχή και μεράκι από μένα και είναι 100% έτοιμη για ταξίδι και χώμα. Αλλαγή λαδιών ανά 5,000χιλ και service ανά 10,000χιλ σε BoxerGarage & Παναγιωτόπουλο. Έχει κάποιες ατέλειες στην εμφάνισή της οι περισσότερες έγιναν στα φιλόξενα και μαλακά χώματα της Αττικής :p και κάποιες στο γκαράζ μου όταν ξεκίνησα την καριέρα μου στο DIY.
Έγινε αλλαγή λαδιών και καθάρισμα φίλτρο αέρα στις 07/09/2023 στα 35,050χιλ στο BoxerGarage και γενικός έλεγχος για την πώληση της μηχανής. Service εμπρός πίσω αναρτήσεων 25/5/2023 στα 33,000χιλ στο KShock και έλεγχος/ακτινολόγηση τροχών 4/9/2023. Λάστιχα Mitas E07+, τοποθετημένα Γενάρη 2023 με 3,500χιλ.

Η μοτοσυκλέτα φοράει τα εξής που δε φαίνονται στις φώτο:
  • Φανάρι HELLA με λάμπα led και custom καπάκι από 3D printer.
  • Ελατήρια εμπρος/πίσω hyperpro
  • Φίλτρο Κ&Ν
  • Συναγερμό BMW
  • Πατάκια touratech works, 2 εκατοστά χαμηλότερα από τα μαμά για άνετες γωνίες στα πόδια
  • 2 κλειδιά + πλαστικό καλούπι και 2 χειριστήρια συναγερμού
Η μοτοσυκλέτα πωλείται μαζί με ότι φαίνεται στις φώτο
  • Τα ελατήρια που υπάρχουν είναι εμπρος Ohlins 60nm και τα εργοστασιακά εμπρός πίσω
  • η touring ζελατίνα είναι 50cm από MPFGrivas.
  • Οι αποστάτες τιμονιού είναι 3cm SW-Moteck
  • το εξτρα πίσω ελαστικό είναι Mitas E07+ Dakar DOT 03/22 με 1,000χιλ.
  • Σίγουρα ξεχνάω μερικά εξτρας ακόμα.
Η τιμή στο ΨΑΡ είναι €7,500 γιατί τόσα μου λείπουν :cool:, αλλά αν ενδιαφέρει κάποιον από το φόρουμ τη συζητάμε.









 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Ιδανικά θα ήθελα να φύγουν όλα πακέτο μαζί με το μηχανάκι αλλά το κοιτάμε. Ας περάσει λίγος καιρός να δω πως θα πάει η αγγελία και θα μιλήσουμε.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Το μηχανάκι επωλήθη πριν λίγο μαζί με όλη του την προίκα σε ένα παλικάρι εκτός φόρουμ από τη Λάρισα.

Ευχαριστώ το φορουμ για την φιλοξενία της αγγελίας και μου εύχομαι σύντομα το επόμενο! :friendship:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το μηχανάκι επωλήθη πριν λίγο μαζί με όλη του την προίκα σε ένα παλικάρι εκτός φόρουμ από τη Λάρισα.

Ευχαριστώ το φορουμ για την φιλοξενία της αγγελίας και μου εύχομαι σύντομα το επόμενο! :friendship:
Φίλε όταν εσύ πήγαινες εμείς γυρνάγαμε... Βρήκατε όλοι σημερα να πουλατε να μας κλέψετε τη δόξα. Άντε με το καλό το επόμενο αντιγραφέα..!!

Έχουμε κάτι στα υπόψιν?!

Θα ακούς πάντως buffeting και θα κλαίς!! Πρέπει απ όταν το πουλησες να έχεις έναν γλυκό πονοκέφαλο ανακουφισης! Δεν ηταν για το ΄υψος σου το 800 τελικά!
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Φίλε όταν εσύ πήγαινες εμείς γυρνάγαμε... Βρήκατε όλοι σημερα να πουλατε να μας κλέψετε τη δόξα. Άντε με το καλό το επόμενο αντιγραφέα..!!
1 μήνα περίμενα να χτυπήσει το τηλέφωνο, σιγά μην το καθυστερούσα για να μη χάσετε τη δόξα σας! :laugh::laugh::laugh:

Μάρεσε το τονισμένο επωλήθει και το έκλεψα, δε μπορώ να πω. Κάνει εντύπωση.

Θα ακούς πάντως buffeting και θα κλαίς!! Πρέπει απ όταν το πουλησες να έχεις έναν γλυκό πονοκέφαλο ανακουφισης! Δεν ηταν για το ΄υψος σου το 800 τελικά!
Πραγματικά! ησύχασε το κεφάλι μου λέμε! Και πάλι κρίμα έχω να πω γτ κατά τα άλλα ήταν πολύ καλόβολο και το είχα φέρει 100% στα μέτρα μου στη θέση οδήγησης, αλλά μου έσπασε τα νεύρα με τον αέρα.

Έχουμε κάτι στα υπόψιν?!
Έχουμε έχουμε!!

Η λογική λέει tuareg που το έχω καβαλήσει 2 φορές και μου άρεσε πολύ. Επίσης, ο φίλος του νέου ιδιοκτήτη που κατέβηκε για να γυρίσει το αυτοκίνητο Λάρισα, είναι στα κυβικά μου και έχει tuareg και μου είπε ότι με μια ψηλή puig ζελατίνα είναι μια χαρά καλυμμένος για ταξίδι. Αυτό με ενθάρρυνε ακόμα περισσότερο.

Η καρδιά όμως λέει 990 που μου έχει μείνει τελικά απωθημένο. Το είδα και στον ύπνο μου χτες πέφτοντας για ύπνο μετά από ένα καράφι τσίπουρο. Είχα πάρει λέει 2 990, όχι ένα. Και προσπαθούσα να καταλάβω γτ πήρα και 2ρο που δεν έβγαζε κανένα νόημα. Μάλλον για να τα πηγαίνω εναλλάξ συνεργείο και να μη ξεμένω από μηχανάκι. :ha

Πέρσι ακολούθησα την λογική. Τώρα λέω να ακολουθήσω την καρδιά. Θα δούμε...
 
Top Bottom