footpeg lowering kit

steliosgj

Μέλος
Καλησπερα μετα απο πολλα παραπονα της συνδηγου για κουραση στα γονατα μετα απο αρκετη ωρα στη μηχανη κ λογω υψους της 1,80 αναζητησα επεκτασεις για τν συνοδηγο, δεν βρηκα αρκετες κ αυτες που βρηκα μου φανηκαν υπερβολικες για ενα κομματι σιδερο,καθοτι δν πιανει το χερι μου και δν μπορω να σκεφτω κατι αλλο, εχει κανει καποιος κατι σε αναλογη περιπτωση η γνωριζει καποια οικονομικη προεκταση ωστε να προχωρησω στην αγορα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Καλησπερα μετα απο πολλα παραπονα της συνδηγου για κουραση στα γονατα μετα απο αρκετη ωρα στη μηχανη κ λογω υψους της 1,80 αναζητησα επεκτασεις για τν συνοδηγο, δεν βρηκα αρκετες κ αυτες που βρηκα μου φανηκαν υπερβολικες για ενα κομματι σιδερο,καθοτι δν πιανει το χερι μου και δν μπορω να σκεφτω κατι αλλο, εχει κανει καποιος κατι σε αναλογη περιπτωση η γνωριζει καποια οικονομικη προεκταση ωστε να προχωρησω στην αγορα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εαν καταλαβα σωστα θες να μετατοπισεις τα πατακια συνοδηγου προς τα κατω και μπροστα ωστε να μην διπλωνουν τα γονατα της και κουραζετε. σωστα ?
Σε τετοια περιπτωση θα σου προτεινα να φτιαξεις μια πλακα που θα βιδωσει στις υπαρχων τρυπες. Υστερα τρυπας την πλακα αυτη πιο κατω και μπροστα (εκει που την βολευει) και βιδωνεις τα πατακια.
Ενα μηχανουργειο μπορει να στο φτιαξει.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
υπάρχει και το ερωτηματικό αν θα χωράει σωστά ο οδηγός μετά, πχ νέο tracer, νέα africa.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
υπάρχει και το ερωτηματικό αν θα χωράει σωστά ο οδηγός μετά, πχ νέο tracer, νέα africa.
Δεν ξερω κατι με αυτα τα μοντελα.
Αν εννοεις οτι ενδεχετε να βρισκουν τα ποδια οδηγου-συνοδηγου τοτε ναι πρεπει να ληφθει υποψιν.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
στο tracer βρίσκουν τα πόδια μου στις βάσεις, φαντάζομαι πως αν καθόταν άνθρωπος πίσω πιθανώς να μην μπορούσα καν να βάλω τα πόδια σωστά. θέλει δοκιμή το πράγμα.
 

steliosgj

Μέλος
Ουσιαστικα κατι τετοιο ψαχνω αλλα οι τιμες ανω των 180 ειναι υπερβολικες νομιζω



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Τα πατακια του συνεπιβατη λυνονται απο το υποπλαισιο ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Αν εννοεις η βαση των πατακιων οχι!
Τοτε μαλλον θα τα χωσει τα 180 ο φιλος.
Το μηχανουργειο να κοστισει περισοτερα.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

steliosgj

Μέλος
Παντως με αυτες τις τιμες βολευει να της βαλω ενα μαξιλαρι ωστε να καθεται πιο ψηλα



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Δυστυχώς αυτές τις "πατέντες" τις πληρώνεις αδρα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δυστυχώς αυτές τις "πατέντες" τις πληρώνεις αδρα...
Και δεν νομιζω οτι κανει για το gs.....ποσο πιο ανετο για τον συναναβατη μποορει να γινει?
Εγω πιστευω οτι η "κουραση" και το "πιασιμο" οφειλεται καθαρα στο θεμα πιο συχνα βολτες και ταξιδια.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Και δεν νομιζω οτι κανει για το gs.....ποσο πιο ανετο για τον συναναβατη μποορει να γινει?
Εγω πιστευω οτι η "κουραση" και το "πιασιμο" οφειλεται καθαρα στο θεμα πιο συχνα βολτες και ταξιδια.
Συμφωνώ στο δικό μου έχω κάτσει πίσω και παρότι έχω σέλα adve (χαμηλότερο πίσω σελακι σε σχέση με το απλο) δεν είχα καθόλου πρόβλημα (έχω 1,81 ύψος)
Μήπως να δει άλλες παραμέτρους άνεσης ο φίλος;
 

steliosgj

Μέλος
Οταν καθεται κ τν βλεπω λογω υψους λυγιζει αρκετα τα γονατα νομιζω οτι δν παραπονιεται χωρις λογο,αν ηταν πιο καθετα τα ποδια της σιγουρα θα ηταν πιο ξεκουραστα,απτι βλεπω υπαρχουν ανταπτορες εως κ 5 cm


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom