...from South to Norge...

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Καλα να περασετε!!!!
Δωστε pics στο λαο!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καλο δρομο παληκαρια…



Σας χαίρομαι γιατι το ταξιδι το πήγατε σε άλλο επίπεδο… Βγάλατε τους κομπλεξικούς και της παπαριες του στηλ… Εγω θα παω ολο τον δρομο οδικός … Δεν θα διασχίσω θάλασσα καθόλου… Έτσι ώστε να τονωθεί το μοτοσυκλετιστηκο ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ που αναφύεται από ολο το φασμα αυτου του ταξιδίου…

Δηλαδή αν είσαι από την Ολλανδία δεν είναι ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ να πας ως το τερμα

Αν είσαι από την Νορβηγία λογικά δεν θεωρείτε ούτε καν ταξίδι αλλα ΠΙΚ – ΝΙΚ, όποτε μην πας κιόλας!!!

Από την Ελλάδα φυσικά και θεωρείτε, από την Αγγλία ….δεν ξέρω!! Από την Ισπανία… Ε πεζη!!! Γερμανια …ΜΠΑ!!!!



ΒΡΕ ΟΥΣΤ!!!!



ΜΠΡΑΒΟ!! ΜΠΡΑΒΟ!! ΜΠΡΑΒΟ!!!



Γράψατε το κατόρθωμα εκει που το αρμόζει και επικεντρωθήκατε στον στόχο!!



Βεβαία το κατόρθωμα επειδή γράφετε ελληνικά είναι για του έλληνες υπό αμφισβήτηση …αλλά και πάλι ΟΥΣΤ!!!

Γράψατε το κατόρθωμα και… Γλιτώσατε και 4000 άχρηστα χιλιόμετρα!!!!

Μπραβο σας!!!



Αλλά γιατί το κάνατε έτσι… Οικονομικά θεωρώ ότι είναι πιο πολυδάπανο… Για εξοικονόμηση χρόνου…

Παράδειγμα…

Αν είχα 3 εβδομάδες άδεια… θα το εκανα και θα επικεντρωνόμουν 19 μερες στην Νορβηγία και 2 μερες στο διαδικαστικό της μεταφοράς!!! παρα 14 μερες στην νορβηγια και 7 μερες στην μεταφορα…. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΩΡΘΩΜΑ!!!!

ΜΠΡΑΒΟ!!!

Απορώ ποιος αμφισβητεί και ποιος ο λόγος να αμφισβητηθεί ένα ταξίδι, ή μέσω του δρομολογιου του ταξιδιού, ένας μοτοσυκλετιστής. Ποιο αρρωστο μυαλό σκέφτεται έτσι? Αυτός που σκέφτεται έτσι, πρέπει να έχει "φάει πολύ ξύλο" στη ζωή του , ή από τη ζωή του...
Τες παν... άκυρο το "θέμα" για μένα και το μισό ποστ επίσης, αλλά το σχολιάζω για αυτό ακριβώς το λόγο. Ας μην αναλώνόμαστε σε "άκυρα" εδώ ;) Πάμε στην ουσία και μόνο!
Την οποία φυσικά θα μας την πουν και θα μας τη δείξουν τα κοπέλια μέσα από τη δικη τους τη ματιά!

ΥΓ: σε σχέση με την επιλογή της ομάδας για απευθείας πτήση Ολλανδία κι οι μηχανές εκεί, τους βγήκε σχεδόν μισα λ7 από το να πήγαιναν οδικώς με διανυκτέρευση, φαγητά, βενζίνες κλπ και κούραση σε διαδρομές που έχουν ξανακάνει, ή θα ξανακάνουν κι ουδεμία ουσία έχουν για το στόχο τους τώρα.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Απορώ ποιος αμφισβητεί και ποιος ο λόγος να αμφισβητηθεί ένα ταξίδι, ή μέσω του δρομολογιου του ταξιδιού, ένας μοτοσυκλετιστής. Ποιο αρρωστο μυαλό σκέφτεται έτσι? Αυτός που σκέφτεται έτσι, πρέπει να έχει "φάει πολύ ξύλο" στη ζωή του , ή από τη ζωή του...
Τες παν... άκυρο το "θέμα" για μένα και το μισό ποστ επίσης, αλλά το σχολιάζω για αυτό ακριβώς το λόγο. Ας μην αναλώνόμαστε σε "άκυρα" εδώ ;) Πάμε στην ουσία και μόνο!
Την οποία φυσικά θα μας την πουν και θα μας τη δείξουν τα κοπέλια μέσα από τη δικη τους τη ματιά!

ΥΓ: σε σχέση με την επιλογή της ομάδας για απευθείας πτήση Ολλανδία κι οι μηχανές εκεί, τους βγήκε σχεδόν μισα λ7 από το να πήγαιναν οδικώς με διανυκτέρευση, φαγητά, βενζίνες κλπ και κούραση σε διαδρομές που έχουν ξανακάνει, ή θα ξανακάνουν κι ουδεμία ουσία έχουν για το στόχο τους τώρα.
Πως τα λες πως τα λες ατιμουτσικο !!! :p:D
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Απορώ ποιος αμφισβητεί και ποιος ο λόγος να αμφισβητηθεί ένα ταξίδι, ή μέσω του δρομολογιου του ταξιδιού, ένας μοτοσυκλετιστής. Ποιο αρρωστο μυαλό σκέφτεται έτσι? Αυτός που σκέφτεται έτσι, πρέπει να έχει "φάει πολύ ξύλο" στη ζωή του , ή από τη ζωή του...
Τες παν... άκυρο το "θέμα" για μένα και το μισό ποστ επίσης, αλλά το σχολιάζω για αυτό ακριβώς το λόγο. Ας μην αναλώνόμαστε σε "άκυρα" εδώ ;) Πάμε στην ουσία και μόνο!
Την οποία φυσικά θα μας την πουν και θα μας τη δείξουν τα κοπέλια μέσα από τη δικη τους τη ματιά!

ΥΓ: σε σχέση με την επιλογή της ομάδας για απευθείας πτήση Ολλανδία κι οι μηχανές εκεί, τους βγήκε σχεδόν μισα λ7 από το να πήγαιναν οδικώς με διανυκτέρευση, φαγητά, βενζίνες κλπ και κούραση σε διαδρομές που έχουν ξανακάνει, ή θα ξανακάνουν κι ουδεμία ουσία έχουν για το στόχο τους τώρα.
Βρε διάβασες τι έγραψα η σε χτύπησε η ζεστο
Απορώ ποιος αμφισβητεί και ποιος ο λόγος να αμφισβητηθεί ένα ταξίδι, ή μέσω του δρομολογιου του ταξιδιού, ένας μοτοσυκλετιστής. Ποιο αρρωστο μυαλό σκέφτεται έτσι? Αυτός που σκέφτεται έτσι, πρέπει να έχει "φάει πολύ ξύλο" στη ζωή του , ή από τη ζωή του...
Τες παν... άκυρο το "θέμα" για μένα και το μισό ποστ επίσης, αλλά το σχολιάζω για αυτό ακριβώς το λόγο. Ας μην αναλώνόμαστε σε "άκυρα" εδώ ;) Πάμε στην ουσία και μόνο!
Την οποία φυσικά θα μας την πουν και θα μας τη δείξουν τα κοπέλια μέσα από τη δικη τους τη ματιά!

ΥΓ: σε σχέση με την επιλογή της ομάδας για απευθείας πτήση Ολλανδία κι οι μηχανές εκεί, τους βγήκε σχεδόν μισα λ7 από το να πήγαιναν οδικώς με διανυκτέρευση, φαγητά, βενζίνες κλπ και κούραση σε διαδρομές που έχουν ξανακάνει, ή θα ξανακάνουν κι ουδεμία ουσία έχουν για το στόχο τους τώρα.
http://www.shape.gr/ygeia/zise-ygieina/zesti-ygeia-liseis/

Βρε διαβασες τι εγραψα η σε χτύπησε η ζεστη...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Βρε διάβασες τι έγραψα η σε χτύπησε η ζεστο


http://www.shape.gr/ygeia/zise-ygieina/zesti-ygeia-liseis/

Βρε διαβασες τι εγραψα η σε χτύπησε η ζεστη...
Eγώ διάβασα. Εσύ δεν κατάλαβες τι έγραψα.
Δεν αναφέρομαι στο "μπράβο σου", αναφέρομαι στο άλλο κομμάτι. Σ' αυτό που λες "ΟΥΣΤ", και καλά λες, πάλι συμφωνώ.
Διαφωνώ με την αναφορά της αρνητικής αυτής άποψης, όποιων την έκαναν, από όποιους κι αν την άκουσες...
Δεν αξίζει αναπαραγωγής αυτή η άποψη, αυτό είπα.
Πιστεύω ότι τώρα είναι πιο ξεκάθαρο.
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Το ουστ το αναφέρω στην άποψητο οτι δηλαδή ενα ταξιδι ειναι αξιοθαύμαστο οταν ειναι εξ ολοκλιρου με την μοτοσυκλέτα... Η αναλογα με τα ποσα χιλιόμετρα διανύουμε για να το υλοποιήσουμε...

Για αυτο αναφερα της περίπτωσης τον πανευρωπαϊκόν χώρων...

Και αυτο δυστυχώς ισχύει...

Για εμενα οχι...

Και αν ξαναπαω μακαρι να μπορέσω να προσγηοθω μαζι με την ανθη απο ενα διαστημόπλοιο στο nordkapp και απλα να γυρίσω πισω...

Για αυτο γούσταρα με την εναλλακτική προσέγγιση του ταξιδιου...

Οπίου και να ειναι αυτο

Και θα ηθελα να μάθω πιο πολες διαδικαστικές λεπτομέρειες...
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Γιάννη και λοιπή παρέα καλή συνέχεια στο ταξίδι!

Με το διάτρητο τζάκετ δεν ξεπαγιάζεις? Ούτε μια φορά δεν έχω φορέσει το δικό μου στα 7 χρόνια που είμαι εδω πάνω
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Γιάννη και λοιπή παρέα καλή συνέχεια στο ταξίδι!

Με το διάτρητο τζάκετ δεν ξεπαγιάζεις? Ούτε μια φορά δεν έχω φορέσει το δικό μου στα 7 χρόνια που είμαι εδω πάνω
Πονάνε ωρε τα παληκάρια?:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::p:p:p:p:p
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Γιάννη και λοιπή παρέα καλή συνέχεια στο ταξίδι!

Με το διάτρητο τζάκετ δεν ξεπαγιάζεις? Ούτε μια φορά δεν έχω φορέσει το δικό μου στα 7 χρόνια που είμαι εδω πάνω
Ευχαριστούμε φίλε, είχα από μέσα την αντιανεμικη -αδιάβροχη επένδυση, είχε καλό καιρό σήμερα ήμουν μια χαρά με ένα κοντομανικο από μέσα
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Kαλημερα αγορια...λεμε τωρα...:pκαι καλα να περνατε :friendship: Δωστε ινφο και το νου σας...να γουσταρετε :prft:
 

makisaris

Μέλος
Περιοχή
kozani
Όνομα
makis
Μοτό
v strom 650
ευχες για καλους και ασφαλεις δρομους χωρις πολλα χιονια,λιγα μονο,απο τους σουρδους!με το καλο ολα!
 
Top Bottom