Google maps χωρίς σύνδεση στο internet

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Επιτέλους, η αναμονή τελείωσε και από σήμερα θα έχουμε οδικές οδηγίες από το Google maps χωρίς σύνδεση στο internet.

Πριν μπω στο θέμα θα σου πω μία πρόσφατη ιστορία. Δεν το έχω καθόλου με τον προσανατολισμό. Για να πάω σπίτι μου ξέρω μία διαδρομή. Αν με πας από άλλη διαδρομή πιθανότατα θα χαθώ. Και φυσικά, για να συνδέσω δύο τοποθεσίες και να οδηγήσω από το ένα σημείο στο άλλο χρειάζομαι τουλάχιστον το Google Maps. Έλα, όμως, που για 10 μέρες δεν είχα internet στο κινητό... άρα ήμουν καταδικασμένη να χάνομαι στα στενά της Αθήνας. Ευτυχώς, από σήμερα το Google maps με σώζει και κάνει πράξη την οffline αναζήτηση και navigation!

Πριν προλάβεις να το σκεφτείς, θα στο πω εγώ! Ναι το Google Maps για το Android είχε εδώ και χρόνια μερικές πολύ βασικές offline λειτουργίες αλλά τώρα θα ακούς και την μαγική φωνούλα να σου λέει που πρέπει να στρίψεις, θα σου δείχνει το που βρίσκεσαι ακριβώς, ενώ είσαι εν κινήσει, και γενικά θα λειτουργεί πλήρως και χωρίς internet!

Η κυκλοφορία αυτού του feature ξεκινά από σήμερα στο Android αλλά για το iOS θα πρέπει να κάνουμε λιγη υπομονή!

http://ipop.gr/themata/serfarw/google-maps-choris-sindesi-sto-internet-apo-simera/
 

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
Έκανα την ενημέρωση αλλά όταν κλείνω το ίντερνετ δεν δουλεύει σε Android.
δουλεύει σε καποιον;
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Έκανα την ενημέρωση αλλά όταν κλείνω το ίντερνετ δεν δουλεύει σε Android.
δουλεύει σε καποιον;
μηπως ειναι που εχεις κτμ?
 

DIMITRIS1964

Μέλος
Περιοχή
Αμαλιαδα
Όνομα
DIMITRIS AMALIADA
Μοτό
R1200GS 2006 ADV
HERE Maps by Nokia, πολύ καλή εφαρμογή από το Google Play.

www.filma.gr
Ρε φιλε καλο το Here αλλα πολλες τοποθεσιες και κυριως χωρια δεν τα εχει και δεν εχω βρει ακομα πως βρισκεις τις διασταυρωσεις...Αν ξερει καποιος μου λεει..
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Εγώ δεν γνωρίζω πως χρησιμοποιείς τις διασταυρωσεις, θες να μας γράψεις δύο λόγια, γιατί τις βλέπω χρόνια στα garmin αλλά δεν τα χρησιμοποιώ. Τι χρήση κάνεις ?

www.filma.gr
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Παντως οι χάρτες του γκουγκλι ειναι θα έλεγα σε υψηλό επιπεδο !!!

Ό,τι πιο ενημερωμένο υπάρχει Στέργιο!!! Μακράν!!!
Και δε βλέπω να αλλάζει αυτό... ;)
 

DIMITRIS1964

Μέλος
Περιοχή
Αμαλιαδα
Όνομα
DIMITRIS AMALIADA
Μοτό
R1200GS 2006 ADV
Ρε παιδες προσπαθησα να κατεβασω το Google maps παλι σημερα αλλα χωρις συνδεση σε δεδομενα δεν λειτουργει...Μηπως ξερει καποιος κατι παραπανω..?
 

thn

Μέλος
Περιοχή
Καστοριά
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
06' TE610
Παιδιά δεν δουλεύει όπως τα GPS apps, πρώτα πρέπει να κατεβάσετε μια περιοχή και μετά χρησιμοποιείται τον χάρτη offline.

Διαβάστε εδώ



Μπορείτε να κατεβάσετε μία περιοχή ψάχνοντας για μία πόλη, δήμο ή χώρα για παράδειγμα, και να πατήσετε "λήψη" στην καρτέλα των αποτελεσμάτων με μέρη ή πηγαίνοντας στην επιλογή "Περιοχές εκτός σύνδεσης" στο μενού του Google Maps και πατώντας το κουμπί "+".

Μόλις το κατεβάσετε το Google Maps θα μεταβεί σε κατάσταση εκτός σύνδεσης αυτόματα όταν αναγνωρίσει ότι είστε σε μέρος με προβληματική σύνδεση ή καθόλου σύνδεση. Όταν η σύνδεση βρεθεί, μπορείτε πολύ εύκολα να επιστρέψετε στην πλήρη εκδοχή του Maps, συμπεριλαμβάνοντας την κίνηση στον δρόμο για την πορεία που ακολουθείτε.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Το έκανα αλλά πάλι δεν λειτουργεί ενώ στη βοήθεια λέει πως λειτουργεί και η πλοήγηση offline στην καρτέλα με τους κατεβασμενους χάρτες λέει πως μπορώ μόνο να δω τον χάρτη κι όχι να πλοηγηθω θα το ψάξω εκτενεστερα

 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Ενώ στην βοήθεια λέει ότι γίνεται στην πράξη δεν... Αποθήκευσα και στην Ιταλία ένα κομμάτι αλλά τα ίδια...μπορώ να δω τον χάρτη εκτός σύνδεσης και τα μέρη αλλά να πλοηγηθω δεν...
Όποιος τα καταφέρει ας μας πει

 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Φρέσκα νέα μόλις η λειτουργία των χαρτών χωρίς σύνδεση άνοιξε!



Έκλεισα τα δεδομένα και όντως δουλεύει





Απλά να ξέρετε ότι οι χάρτες θα είναι εκεί για 30 μέρες μετά πρέπει να τους ξανακατεβασετε λογικά
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
για αιφονι?????
 
Top Bottom