GPMucci

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Πρόκειται για έναν Ιταλό ο οποίος πραγματοποιεί τα πιο τρελά όνειρα(δικά του αλλά και διαφόρων κατόχων ονοφ).Κατέχει άριστα την τέχνη του μετάλου και τις περισσότερες φορές έχει σαν προτεραιότητα να απαλλάσει τα βαρίδια απο κάθε τι περιττό.Σύμφωνα με τα λεγόμενα του στις καινούργιες μοτοσυκλέτες αυτό είναι αρκετά δύσκολο.
Καποια απο τα δημιουργήματα του,αρχίζω απο Honda μιας και τα πιο πολλά βασίζονται σε Africa Twin.

Africa Twin(νομίζω 650)





Africa Twin 650,βάρος 180 κιλά(απο 220).Σέλα ντεπόζιτο προέρχονται απο ΤΑ600 που μπαίνουν πολύ ευκολα στο πλαίσιο της ΑΤ650.
Η ιστορία του συγκεκριμένου project https://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=it&tl=en&u=http://www.gpmucci.it/?page_id=207


Ετρεξε σε αγώνες με διάφορους αναβάτες.
Δοκιμές στην άσφαλτο με αναβάτη τον Francesco Catanese





NXR Replica




KTM950 Adventure,βάρος χωρίς καυσιμο 168 κιλά
http://advrider.com/index.php?threads/my-racing-beast-ktm-950-rage.1018919/


Τεστ στην Τυνησία

Αυτό πρέπει να είναι ακόμη πιο ελαφρύ,το χειροποίητο ντεπόζιτο είναι στο πίσω μέρος



BMW GS800,178 κιλά
http://advrider.com/index.php?threads/a-lighter-home-made-f800gs-rr.875708/



XTZ750,169 κιλά
 

YianPep

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Africa twin 750
Ωραίος ο μάστορας Gian Paolo!
Ωραίος! Ιδιαίτερα στα Honda τα έχει καταφέρει πολύ καλά!
Stefan.. στο θέμα που έθεσες περί ιδανικού on-off σε άλλο thread μάλλον εδώ είναι η απάντηση
Το ιδανικό τελικά θέλει "μοντίφα" απ τους αναβάτες να το φέρουν στα μέτρα τους,τις ανάγκες,τα θέλω τους
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ωραίος ο μάστορας Gian Paolo!

Stefan.. στο θέμα που έθεσες περί ιδανικού on-off σε άλλο thread μάλλον εδώ είναι η απάντηση
Το ιδανικό τελικά θέλει "μοντίφα" απ τους αναβάτες να το φέρουν στα μέτρα τους,τις ανάγκες,τα θέλω τους
Σίγουρα, αυτό όμως ισχύει ανέκαθεν!

Η αναζήτηση του "ιδανικού" on/off είναι στο πόσο τα εργοστάσια προσαρμόζονται στις ανάγκες του πελατιακού κοινού!

Θυμάμαι στις αρχές τις 10ετίας του 90' που είχα στην κατοχή μου ένα Yamaha DT200R γελούσαμε και στη σκέψη μόνο πως θα μπορούσε κάποιος να βάλει στο χώμα το 5-βάλβιδο ΧΤΖ660...
Τα περιοδικά ακόμη αναφερόντουσαν στις μηχανές και σημαντικό κομμάτι ήταν η τελική ταχύτητα!

Από τότε πολλά έχουν αλλάξει και το on/off έχει γίνει λάστιχο! Οn/Οff λέμε το Suzuki V-strom, On/Off και το KTM 690 Enduro R...

Ας μην χαλάω όμως το παρόν θέμα...
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Τίποτα για dominator, έχει να δούμε!!!
dominator έχει φτιάξει το παρακάτω που είναι κάτι ανάμεσα σε scrambler και bobber


Aprilia Tuono σε SM


Varadero


Άλλο ένα AT
 
Τελευταία επεξεργασία:

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
dominator έχει φτιάξει το παρακάτω που είναι κάτι ανάμεσα σε scrambler και bobber


Aprilia Tuono σε SM


Varadero


Άλλο ένα AT
Αχχ!!! Δεν το ανοίγει. Για ξαναβαλε το dominator, μιας και έχω δύο! Ένα το κυκλοφορώ με. 55000km και ένα λάφυρο με πινακίδες σε ακινησία, με 80000km. Μάλλον θα πρέπει να ανοίξουμε ένα θέμα μιας και εγώ, το επισκευάζω ή βελτιώνω σχεδόν μόνος μου
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Τα βαραντερο ειναι σουπερ χαλια , πιστευω στην Ελλαδα εχουμε την γνωση και το μερακι να τα φτιαξουμε πολυ καλυτερα , τουλαχιστον να ειναι ομορφα !!!
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Διαστημικά θα έγραφα!!
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Αχχ!!! Δεν το ανοίγει. Για ξαναβαλε το dominator, μιας και έχω δύο! Ένα το κυκλοφορώ με. 55000km και ένα λάφυρο με πινακίδες σε ακινησία, με 80000km. Μάλλον θα πρέπει να ανοίξουμε ένα θέμα μιας και εγώ, το επισκευάζω ή βελτιώνω σχεδόν μόνος μου
Επειδή οι περισσότερες φωτο απ'το ντομί έχουν διαγραφεί είναι δύσκολο να τις βάλω(θα ξαναπροσπαθήσω όταν έχω χρόνο),πάντως υπάρχουν πολύ πιο ωραία scramblers βασισμένα σε αυτό το μηχανάκι.
Ας ανοίξουμε νήμα για το ντομί για ανταλλάγή απόψεων :ok:.Είμαστε λίγοι αλλά καλοί :D


Τα βαραντερο ειναι σουπερ χαλια , πιστευω στην Ελλαδα εχουμε την γνωση και το μερακι να τα φτιαξουμε πολυ καλυτερα , τουλαχιστον να ειναι ομορφα !!!
Και όμως έχει φτιάξει και άλλα βαραντέρο σαν αυτό.Σύμφωνα με τα λόγια του Ιταλού σε κάποιες κατασκευές του εστίασε στο να τις ελαφρύνει και να τις κάνει πιο ικανές στο χώμα.Και σίγουρα αυτό το βαραντέρο είναι πιο ικανό στο χώμα απο ένα νορμάλ
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Επειδή οι περισσότερες φωτο απ'το ντομί έχουν διαγραφεί είναι δύσκολο να τις βάλω(θα ξαναπροσπαθήσω όταν έχω χρόνο),πάντως υπάρχουν πολύ πιο ωραία scramblers βασισμένα σε αυτό το μηχανάκι.
Ας ανοίξουμε νήμα για το ντομί για ανταλλάγή απόψεων :ok:.Είμαστε λίγοι αλλά καλοί :D



Και όμως έχει φτιάξει και άλλα βαραντέρο σαν αυτό.Σύμφωνα με τα λόγια του Ιταλού σε κάποιες κατασκευές του εστίασε στο να τις ελαφρύνει και να τις κάνει πιο ικανές στο χώμα.Και σίγουρα αυτό το βαραντέρο είναι πιο ικανό στο χώμα απο ένα νορμάλ
Θα ηταν ενδιαφέρον μια εκτενείς παρουσίαση του ντομι!!!!!
 
Top Bottom