Gs 10-12 Ή V strom 650 xt

sprs571

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
V strom
Καλησπερα στο φορουμ καλως σας βρηκα.Κατοχος ενος vstrom 2008 abs το πηρα απο ενα φιλο ειχε τα χιλιομετρα του αλλα ολα καλα.Η χρηση ειναι καθημερινη οταν βρισκομαι ελλαδα λογο ναυτικος συν κανα ταξιδι που και που.Σκεφτομαι για αλλαγη σε vstrom 650 xt καινουργιο (9-9500€) ή 1200gs adv 10-12.Μπατζεκ μεχρι 10-12 και αυτα θα προτιμησω αντιπροσωπεια γιατι δεν θελω να δωσω ντουκου τα λεφτα εκτος και αν υπαρξει καποια εκπτωση.Διαβαζω καποιες μερες καποια αρθρα για το GS πιο συγκεκριμενα.Υψος 1.77 85κιλα,την τεσταρω την μηχανη οσο μπορω οπως και το vstrom και αλλα που ειχα παλαιοτερα στροφες ,βροχη κτλπ οσο μπορω δεν ειμαι και ο ροσι.Χρηση για χωμα δεν νομιζω εκτος αμα τυχει με κανα φιλο ,ισως κανας επαρχιακος δρομος κανα βουνο κτλπ.Θα χαρω για απαντησεις και προτασεις..εχω ψαξει αρκετες μηχανες αυτα τα 2 ειναι που μου αρεσουν αρκετα..σκεφτομουνα και tracer δυνατο αρκετα νευρικο απλα νομιζω δεν θα ειναι τοσο ανετο πχ οπως vstrom/gs η τετοιου τυπου.Επισης τα κλεβουν φουλ οποτε το σκεφτομαι και αυτο.Θα εβαζα κλοπης αλλα γιατι να εχω και αλλο μπελα στο μυαλο μου; Μου εχουν πει για τενερε αλλα δεν μου αρεσει καθολου δυστυχως ειναι λες και βλεπω αυτα τα xt του 90.Ανοικτος σε προτασεις.Κοιταω και κανα κτμ 990 ή tiger αλλα εχω ενδοιασμους.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Καλως ήρθες Σπύρο,

Μιας και σκέφτεσαι το VStrom 650 θα σου πω για αυτό.... μιας και το έχω, για το άλλο θα υπάρχουν άλλοι φίλοι που θα σε βοηθήσουν περισσότερο.
Το στρώμα η τελευταία γενιά των 650 είναι ότι καλύτερο έφτιαξε μαζεύοντας τα προβλήματα και τα θεματάκια του παρελθόντος σε συνδυασμό με τις εξελίξεις που τρέχουν. Έχει εξελιγμένο μοτεράκι, ευκολοδούλευτο παντού, οικονομικό από τα καύσιμα έως το σέρβις, traction control, διάφορες βοηθητικές λειτουργίες κλπ και γενικά είναι ένα αξιόλογο εργαλείο για γενική χρήση σε άσφαλτο και χώμα (χωρίς απαιτήσεις). Θα το βαρεθείς γιατί δεν θα σου βγάζει προβλήματα..... οπότε η σχέση σου με τον μηχανικό θα είναι μόνο για λάδια , ξύδια κλπ.... μέχρι τώρα εγώ έχω πληρώσει ένα καμένο λαμπάκι. Όμως λέει "τρώγοντας έρχεται η όρεξη", έτσι και εγώ θα ήθελα να πήγαινα στο καινούργιο κατ όνομα Vstrom 800 που πραγματικά είναι υπέροχο τα κάνει όλα όπως και το 650 αλλά πολύ καλύτερα, ειδικά στο χώμα. Τα οικονομικά είναι ο περιορισμός μας..... οπότε αυτό θα σε καθοδηγήσει στους συμβιβασμούς σου. Πριν μπείς στην διαδικασία αγοράς ένα test drive θα σε βοηθήσει αρκετά στην επιλογή σου. Το 650 είναι η γυναίκα που θες για να κάνεις σπίτι αλλά άλλη θες για σεξ....... Παράδειγμα έχω βολευτεί άψογα με το 650 αλλά θα ήθελα ένα Vstrom 800 ή ένα CRF1100 ή ΚΤΜ 1290R. Λόγω ύψους σίγουρα θα χρειαστείς μια άλλη ζελατίνα εμπρός. Aν έχεις κάποια συγκεκριμένη ερώτηση για να σε βοηθήσω περισσότερο?
 

sprs571

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
V strom
Καλως ήρθες Σπύρο,

Μιας και σκέφτεσαι το VStrom 650 θα σου πω για αυτό.... μιας και το έχω, για το άλλο θα υπάρχουν άλλοι φίλοι που θα σε βοηθήσουν περισσότερο.
Το στρώμα η τελευταία γενιά των 650 είναι ότι καλύτερο έφτιαξε μαζεύοντας τα προβλήματα και τα θεματάκια του παρελθόντος σε συνδυασμό με τις εξελίξεις που τρέχουν. Έχει εξελιγμένο μοτεράκι, ευκολοδούλευτο παντού, οικονομικό από τα καύσιμα έως το σέρβις, traction control, διάφορες βοηθητικές λειτουργίες κλπ και γενικά είναι ένα αξιόλογο εργαλείο για γενική χρήση σε άσφαλτο και χώμα (χωρίς απαιτήσεις). Θα το βαρεθείς γιατί δεν θα σου βγάζει προβλήματα..... οπότε η σχέση σου με τον μηχανικό θα είναι μόνο για λάδια , ξύδια κλπ.... μέχρι τώρα εγώ έχω πληρώσει ένα καμένο λαμπάκι. Όμως λέει "τρώγοντας έρχεται η όρεξη", έτσι και εγώ θα ήθελα να πήγαινα στο καινούργιο κατ όνομα Vstrom 800 που πραγματικά είναι υπέροχο τα κάνει όλα όπως και το 650 αλλά πολύ καλύτερα, ειδικά στο χώμα. Τα οικονομικά είναι ο περιορισμός μας..... οπότε αυτό θα σε καθοδηγήσει στους συμβιβασμούς σου. Πριν μπείς στην διαδικασία αγοράς ένα test drive θα σε βοηθήσει αρκετά στην επιλογή σου. Το 650 είναι η γυναίκα που θες για να κάνεις σπίτι αλλά άλλη θες για σεξ....... Παράδειγμα έχω βολευτεί άψογα με το 650 αλλά θα ήθελα ένα Vstrom 800 ή ένα CRF1100 ή ΚΤΜ 1290R. Λόγω ύψους σίγουρα θα χρειαστείς μια άλλη ζελατίνα εμπρός. Aν έχεις κάποια συγκεκριμένη ερώτηση για να σε βοηθήσω περισσότερο?
Καλως σας βρηκα.Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.Συμφωνω σε αυτο που λες οτι ισως να εψαχνα κατι ενα κλικ πιο πολυ.Θα σκεφτομουνα το 800 αλλα δεν μου αρεσει δεν ξερω για ποιο λογο ενω αν δεν κανω λαθος ειναι αλλο μοτερ απο το 650.Οταν γυρισω ελλαδα θα του ριξω μια ματια πριν κανω οποιαδηποτε αγορα.Ειμαι σιγουρος για το θεμα αξιοπιστιας αλλα αυτο που με κουρασε με
Το vstrom ειναι οτι ορισμενες φορες θα ηθελα να ειναι πιο νευρικο λιγο παραπανω αλλα αυτο στο καινουργιο φανταζομαι με ενα φιλτρο ή προγραμμα να παρει λιγο τα πανω του σε 2ο χρονο αν χρειαστει; Αυτο που ηθελα να σε ρωτησω ειναι απο φρενα πως παει; Γιατι αμα κρινω απο το δικο μου….
 
Reactions: Gus

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Καλως σας βρηκα.Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.Συμφωνω σε αυτο που λες οτι ισως να εψαχνα κατι ενα κλικ πιο πολυ.Θα σκεφτομουνα το 800 αλλα δεν μου αρεσει δεν ξερω για ποιο λογο ενω αν δεν κανω λαθος ειναι αλλο μοτερ απο το 650.Οταν γυρισω ελλαδα θα του ριξω μια ματια πριν κανω οποιαδηποτε αγορα.Ειμαι σιγουρος για το θεμα αξιοπιστιας αλλα αυτο που με κουρασε με
Το vstrom ειναι οτι ορισμενες φορες θα ηθελα να ειναι πιο νευρικο λιγο παραπανω αλλα αυτο στο καινουργιο φανταζομαι με ενα φιλτρο ή προγραμμα να παρει λιγο τα πανω του σε 2ο χρονο αν χρειαστει; Αυτο που ηθελα να σε ρωτησω ειναι απο φρενα πως παει; Γιατι αμα κρινω απο το δικο μου….
Έπεσα μέσα στο..... "τρώγοντας έρχεται η όρεξη", και έρχονται οι περισσότερες απαιτήσεις στη συνέχεια. Τα φρένα του δεν έχουν καμία σχέση με το παρελθόν, φτάνει να χρησιμοποιείς τα μαμά τακάκια. Αλλά και πάλι εδώ είναι υποκειμενικό το θέμα καθώς αν το θες ποιο νευρικό, ποιο, ποιο κλπ. τότε σίγουρα θες ένα άλλο εργαλείο και όχι αυτό. Οπότε καλύτερα να το ξανασκεφτείς πριν καταλήξεις. Κάθε εργαλείο έχει τον χαρακτήρα του και αν μας ταιριάζει τα βρίσκουμε μαζί του, αλλιώς πάμε για άλλο. Καλύτερα να κάνεις συμβιβασμό στην εμφάνιση παρά στην ψυχή του...
 

sprs571

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
V strom
Έπεσα μέσα στο..... "τρώγοντας έρχεται η όρεξη", και έρχονται οι περισσότερες απαιτήσεις στη συνέχεια. Τα φρένα του δεν έχουν καμία σχέση με το παρελθόν, φτάνει να χρησιμοποιείς τα μαμά τακάκια. Αλλά και πάλι εδώ είναι υποκειμενικό το θέμα καθώς αν το θες ποιο νευρικό, ποιο, ποιο κλπ. τότε σίγουρα θες ένα άλλο εργαλείο και όχι αυτό. Οπότε καλύτερα να το ξανασκεφτείς πριν καταλήξεις. Κάθε εργαλείο έχει τον χαρακτήρα του και αν μας ταιριάζει τα βρίσκουμε μαζί του, αλλιώς πάμε για άλλο. Καλύτερα να κάνεις συμβιβασμό στην εμφάνιση παρά στην ψυχή του...
Θα συμφωνησω απολυτα στην τελευταια προταση σου.Εξωτερικα μου αρεσει αρκετα εως πολυ σε σχεση με αλλα αυτης της κατηγοριας,η μονη αλλαγη που θα ηθελα ειναι πραγματικα να εχει λιγο παραπανω νευρο τα υπολοιπα πραγματικα με καλυπτουν.Απο ανεση επειδη ειναι καθημερινη χρηση σχεδον οταν ειμαι ελλαδα ειναι ανετο αρκετα και 2-3 ταξιδια που ειχα κανει με το παλιο φανταζομαι το καινουργιο θα ειναι ακομα καλυτερο.Εχεις να προτεινεις εσυ κατι που θα μπορουσα να κοιταξω σαν εναλακτικη; Ισως τσεκαρω και το 800 ..θα εχει ενα τσικ παραπανω στο γκαζι φανταζομαι.
 
Reactions: Gus

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Παλιό και καινούργιο VStrom 650 κάνουν μια χαρά ταξίδι και τα δύο. Μπορώ να πώ ίσως το παλιό να έχει ένα μικρό πλεονέκτημα στον άνεμο εμπρός με την μεγαλύτερη - φαρδύτερη μάσκα και ανάλογη ζελατίνα. Εναλακτική επιλογή εκεί κοντα στα οικονομικά πάς στο +3 χιλιαρο και λίγο παραπάνω ίσως. Στοχοποιώ προσωπικά το 800 που θα σε ικανοποιήσει και απο κάτι παραπάνω που θες σε δύναμη. Μην ξεχνάς στο οικονομικό κομμάτι να προσθέσεις και τα εξτραδάκια που θες...... Αυτά για καινούργιο, αν σκέφτεσαι την περίπτωση του μεταχειρισμένου τότε στα χρήματα ενός 650 πάς σίγουρα και σε 1000αρι Vstrom απο 2015 και μετά το οποίο διαθέτει όλα αυτά που θες.....
 

sprs571

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
V strom
Παλιό και καινούργιο VStrom 650 κάνουν μια χαρά ταξίδι και τα δύο. Μπορώ να πώ ίσως το παλιό να έχει ένα μικρό πλεονέκτημα στον άνεμο εμπρός με την μεγαλύτερη - φαρδύτερη μάσκα και ανάλογη ζελατίνα. Εναλακτική επιλογή εκεί κοντα στα οικονομικά πάς στο +3 χιλιαρο και λίγο παραπάνω ίσως. Στοχοποιώ προσωπικά το 800 που θα σε ικανοποιήσει και απο κάτι παραπάνω που θες σε δύναμη. Μην ξεχνάς στο οικονομικό κομμάτι να προσθέσεις και τα εξτραδάκια που θες...... Αυτά για καινούργιο, αν σκέφτεσαι την περίπτωση του μεταχειρισμένου τότε στα χρήματα ενός 650 πάς σίγουρα και σε 1000αρι Vstrom απο 2015 και μετά το οποίο διαθέτει όλα αυτά που θες.....
Σαν εξτρα εχω ηδη βαλιτσα που πιστευω ειναι απο τα πιο ακριβα η αλουμινιου.Μια ζελατινα σιγουρα και καγκελα για αρχη.Ισως το 800 που βγαινει καινουργιο στο 10ρικο; Ειδα οτι εχει βγει ή θα βγει 800 touring εκδοση ή ειναι η απλη 800; Το de ειναι πιο enduro στησιμο αν δεν απατώμαι; Οποτε το απλο 800 ισως το κοιταγα.Θα ριξω μια ματια και στο 1000 που λες.Σε ευχαριστω πολυ.Εχεις να μου πεις για το 800 καποια πραγματα και διαφορες με το de? Καταλαβαινω το εχεις ψαξει αρκετα.


Σαν εξτρα εχω ηδη βαλιτσα που πιστευω ειναι απο τα πιο ακριβα η αλουμινιου.Μια ζελατινα σιγουρα και καγκελα για αρχη.Ισως το 800 που βγαινει καινουργιο στο 10ρικο; Ειδα οτι εχει βγει ή θα βγει 800 touring εκδοση ή ειναι η απλη 800; Το de ειναι πιο enduro στησιμο αν δεν απατώμαι; Οποτε το απλο 800 ισως το κοιταγα.Θα ριξω μια ματια και στο 1000 που λες.Σε ευχαριστω πολυ.Εχεις να μου πεις για το 800 καποια πραγματα και διαφορες με το de? Καταλαβαινω το εχεις ψαξει αρκετα.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Όπως τα λές ειναι υπάρχει το DE με χωμάτινο προσανατολισμό με 21/17 τροχούς και το ασφάλτινο που βγάλανε τώρα με 19/17 τροχούς και λίγο ποιο χαμηλό, κατά τα άλλα ίδια είναι και το κόστος είναι εκεί στο 12αρι για το DE, 11αρι για το ασφαλτινο... ΜΟΝΤΕΛΑ | Suzuki - Motos .
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Θα αφήσεις το ένα Β στρομ και θα πας στο άλλο;
Καλές οι βελτιώσεις και τα φρένα και οι αναρτήσεις αλλά η επίγευση μένει η ίδια .
Πάρε ένα gs να σε δει ο Θεός,για την αλλαγή,θα βιώσεις άλλα πράγματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

sprs571

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
V strom
Θα αφήσεις το ένα Β στρομ και θα πας στο άλλο;
Καλές οι βελτιώσεις και τα φρένα και οι αναρτήσεις αλλά η επίγευση μένει η ίδια .
Πάρε ένα gs να σε δει ο Θεός,για την αλλαγή,θα βιώσεις άλλα πράγματα.
Θα ηθελα να δοκιμασω και κατι αλλο ειδικα το gs το εχω ερωτα.Διαβαζω ομως κατι σερβις για του 10-12 2-3κ και να σου πω την αληθεια να παρω gsa 10-12 και με τα ιδια λεφτα να παρω καινουργιο β στρομ και το δινω οποτε θελω για ενα πιο καινουργιο gs 18+ πιστευω ειναι πιο value κινηση.Ισως το εχω στο μυαλο μου λαθος αλλα βλεπω και φιλο που εχει ενα gs του 10 και το εχει μονο για βολτες και του εχουν βγει τα σερβις τα μισα λεφτα αποτι πηρε την μηχανη και δεν την χρησιμοποιει και καθε μερα.Θα σκεφτομουνα και καποιο αλλο απλα δεν μου αρεσει κατι σε αυτα τα λεφτα.Να δωσω ενα 10αρικο και να μου βγει πχ στο μηνα 6μηνο στο gs κανα 3-4κ κουστουμι καλυτερα να τα κρατησω να παρω LC. 15-16+
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Σπύρο εφόσον είσαι ανοιχτός σε προτάσεις άκου και τη δικιά μου.

Τα χρήματα που με κόπο μαζεύεις στα καράβια κοίτα να τα δώσεις κάπου που θα σε αποζημιώσουν περισσότερο.

Έχεις ένα μηχανάκι που δεν θα σου πει όχι σε τίποτα.Εξαιρετικα κυβικά και δύναμη.Πολυ καλή σέλα(γίνεται και καλύτερη) για ταξίδια.

Κράτα το μηχανάκι σου και μην το λυπάσαι.
Με έναν συντηρητή μπαταρίας θα το έχεις πάντα ετοιμοπόλεμο.Καθαρο να κρατάς το ντεπόζιτο και το σύστημα ψεκασμού.
Ανταλλακτικά έχει και στο "περίπτερο" αν χρειαστούν..
Δώσε τα λεφτά για βενζίνες/βόλτες και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Έχεις μηχανή..

Παραπάνω δεν θα γράψω.Μεγαλο παιδί είσαι...

Αν το μηχανάκι σου έχει πρόβλημα/ματα ή έπιασε αρκετά χιλιόμετρα(πόσα έχεις;; ) επανέρχομαι.
Δεν κατάλαβα όμως κάτι τέτοιο.

Να είσαι γερός.
Δημήτρης..
 

sprs571

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
V strom
Σπύρο εφόσον είσαι ανοιχτός σε προτάσεις άκου και τη δικιά μου.

Τα χρήματα που με κόπο μαζεύεις στα καράβια κοίτα να τα δώσεις κάπου που θα σε αποζημιώσουν περισσότερο.

Έχεις ένα μηχανάκι που δεν θα σου πει όχι σε τίποτα.Εξαιρετικα κυβικά και δύναμη.Πολυ καλή σέλα(γίνεται και καλύτερη) για ταξίδια.

Κράτα το μηχανάκι σου και μην το λυπάσαι.
Με έναν συντηρητή μπαταρίας θα το έχεις πάντα ετοιμοπόλεμο.Καθαρο να κρατάς το ντεπόζιτο και το σύστημα ψεκασμού.
Ανταλλακτικά έχει και στο "περίπτερο" αν χρειαστούν..
Δώσε τα λεφτά για βενζίνες/βόλτες και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Έχεις μηχανή..

Παραπάνω δεν θα γράψω.Μεγαλο παιδί είσαι...

Αν το μηχανάκι σου έχει πρόβλημα/ματα ή έπιασε αρκετά χιλιόμετρα(πόσα έχεις;; ) επανέρχομαι.
Δεν κατάλαβα όμως κάτι τέτοιο.

Να είσαι γερός.
Δημήτρης..
Το σκεφτομαι και αυτο να σου πω την αληθεια.Εχει 120 χιλ περιπου το ειχα παρει με καμια 90-100 απο εναν γνωστο που δεν το χρησιμοποιουσε καθολου.Προβληματα δεν εχει κατι σοβαρο προς το παρων.Σελα εχει ανατομικη κτλπ καγκελα ζελατινες βαλιτσες αλουμινιου κτλπ.Το σκεφτομουνα να το αλλαξω να παω σε κατι πιο καινουργιο να εχω το κεφαλι μου ησυχο χωρις να δωσω κανα τρελο ποσο.Μπορω να δωσω αλλα δεν αξιζει αυτη τη στιγμη για την δουλεια που το θελω.Πες μου ομως αν μπορεις θα χαρω να ακουσω την γνωμη σου με αυτα που ηδη μου ειπες.
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Δεν ξέρω αν είναι στο advride ο γνωστός Μάρκος με τον σκυλάκο που όργωνε με το παλιό V strom την Ελλάδα και το έδωσε με πάνω από 250.000 απροβληματιστα χιλιόμετρα.
Πήρε το 650 που κοιτάς πριν 2-3 χρόνια αν θυμάμαι καλά.Ήξερε τί είχε,ήξερε πού πάει κι εξακολουθεί μόνος του να οργώνει..

Προσωπικά τα χιλιομετρά σου τα βρίσκω μια χαρά για τα πλάνα που έχεις.

Έχεις κάνει +20.000χιλιόμετρα σε πόσα χρόνια;
Θα κάνεις άλλα τόσα η τα διπλά-τριπλά σε βάθος πόσων χρόνων;
Πώς τα ακούς αυτά που ρωτάω;

Aν ντε και καλά θες φρέσκια μηχανή πάρε αυτό που θα χρειαστεί να ασχολείσαι λιγότερο και να πληρώνεις ανάλογα.

Ο ελεύθερος χρόνος σου είναι πολύτιμος για να τον σπαταλάς σε αντιπροσωπείες για εξεζητημένα service "βαποριών" ή ο ίδιος επάνω από τη μηχανή για να "χτίσεις σχέση" και να μην πληρώνεις τον κούκο αηδόνι στις εν λόγω αντιπροσωπείες.

Αν είσαι ελεύθερος δώσε βάση στην επιλογή προσώπου που θα κάτσει πίσω και πως θα περάσετε super.
Aν είσαι δεσμευμένος κάνε πλάνα για το δεύτερο..

Μπορεί να με διαβάζεις απόλυτο Σπύρο αλλά τί και πώς να γράψω σε 10 σειρές.
Αν σε είχα κοντά θα μπορούσα να αναπτύξω/επιχειρηματολογήσω πιο άνετα..

:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

sprs571

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
V strom
Δεν ξέρω αν είναι στο advride ο γνωστός Μάρκος με τον σκυλάκο που όργωνε με το παλιό V strom την Ελλάδα και το έδωσε με πάνω από 250.000 απροβληματιστα χιλιόμετρα.
Πήρε το 650 που κοιτάς πριν 2-3 χρόνια αν θυμάμαι καλά.Ήξερε τί είχε,ήξερε πού πάει κι εξακολουθεί μόνος του να οργώνει..

Προσωπικά τα χιλιομετρά σου τα βρίσκω μια χαρά για τα πλάνα που έχεις.

Έχεις κάνει +20.000χιλιόμετρα σε πόσα χρόνια;
Θα κάνεις άλλα τόσα η τα διπλά-τριπλά σε βάθος πόσων χρόνων;
Πώς τα ακούς αυτά που ρωτάω;

Aν ντε και καλά θες φρέσκια μηχανή πάρε αυτό που θα χρειαστεί να ασχολείσαι λιγότερο και να πληρώνεις ανάλογα.

Ο ελεύθερος χρόνος σου είναι πολύτιμος για να τον σπαταλάς σε αντιπροσωπείες για εξεζητημένα service "βαποριών" ή ο ίδιος επάνω από τη μηχανή για να "χτίσεις σχέση" και να μην πληρώνεις τον κούκο αηδόνι στις εν λόγω αντιπροσωπείες.

Αν είσαι ελεύθερος δώσε βάση στην επιλογή προσώπου που θα κάτσει πίσω και πως θα περάσετε super.
Aν είσαι δεσμευμένος κάνε πλάνα για το δεύτερο..

Μπορεί να με διαβάζεις απόλυτο Σπύρο αλλά τί και πώς να γράψω σε 10 σειρές.
Αν σε είχα κοντά θα μπορούσα να αναπτύξω/επιχειρηματολογήσω πιο άνετα..

:friendship:
Συμφωνω απολυτα σε ολα που ειπες! Για αυτο σκεφτηκα το β στρομ σαν καινουργιο ηθελα πιο πολυ να το κανω σαν μια αλλαγη για εμενα.Ξερω στο συγκεκριμενο μηχανακι θα εχω το κεφαλι μου ησυχο και δεν θα πληρωνω τον κουκο αηδονι.Ανετο και για το προσωπο πισω ουτε να υπαρχουν γκρινιες ουτε τιποτα.Να σου πω την αληθεια ενα test drive θα κανω τα 2 v strom και αναλογα που θα μου τυχει.Μπορει να το αφησω λιγο πιο πισω γιατι ερχεται και καλοκαιρι και αμα ειναι να την παρω και να την χρησιμοποιησω 1μηνα το πολυ τσαμπα η αλλαγη για τωρα.Μακαρι να ημουν ελλαδα να κερναγα ενα καφε αμα ησουν αθηνα να τα λεγαμε απο κοντα.Σε ευχαριστω για τις αποψεις σου.
 

sprs571

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
V strom
Εγώ θα έπαιρνα ότι πιο καινούριο στα λ7 μου.
Αν είναι να δώσεις 11-12 για μηχανάκι σχεδόν δεκαπενταετίας ,δωστά και πάρε κάτι καινούριο .
Αυτο ακριβως σκεφτομαι και κανω πισω για το gs..ενταξει οκ ναι ειναι gs αλλο λεβελ εντελως παρολο που ειναι 12-14ετιας αλλα πολλα τα λεφτα οταν περνω κουτα με τα ιδια και 1-2 χιλ λιγοτερα.Σε ευχαριστω πολυ για την γνωμη σου
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
LΜακαρι να ημουν ελλαδα να κερναγα ενα καφε αμα ησουν αθηνα να τα λεγαμε απο κοντα.Σε ευχαριστω για τις αποψεις σου.
Εγώ ευχαριστώ για την καλή σου διάθεση Σπύρο.

Αν ανέβετε Ήπειρο με χαρά τα τον κεράσω Πρέβεζα ή πέριξ,αρκεί να ξέρω για να κανονίσω.

Ο Άγιος Νικόλαος βοήθειά σας πάντα..
 
Top Bottom