Hellas Rally 2018

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν ξερω ,δεν ημουν εκει,καποιοι ειπαν πως αγωνιζομενοι ανοιξαν γκαζι να τους πατησουν,ουτε αυτο το ξερω,μαλλον καιοι δυο περιπτωσεις ακραιες μου ακουγονται αλλα δεν μπορω να τις αποκλεισω,αλλα πιστεψε με δεν ειναι εκει το θεμα.
Το θεμα ειναι τι θα κανουμε για να συνεχισουμε να εχαριστιομαστε την μοτο μας ,εκει εστιαζω .
Σε καθε πολεμο συμβαινουν αισχροτητες,απ ολες τις πλευρες,θα καθομαστε να ψαχνουμε πιο εκανε τις χειροτερες?Σημαντικο ειναι να βρουμε τροπο να αποφυγουμε τον πολεμο,γιατι μονο χαμενοι θα βγουμε,;)
Ακριβώς.


Οπότε αντί να αποδεχόμαστε κατηγορίες ως δεδομένο και γεγονός, καλό θα ήταν να σεβόμαστε τον νόμο που λέει ότι αθώος μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Τόσο εσύ όσο και πολλοί άλλοι έχετε καταδικάσει ήδη τον αγώνα, την αρχή διοργάνωσης, ενώ δεν έχετε έμπρακτα λόγο να το κάνετε. Οπότε αν κάποιος βοηθάει και συμπράττει στο να κινηθούν διαδικασίες για καθολική απαγόρευση, είστε εσείς.

Προσωπικά ζήτησα και ζητώ απόδειξη και από τις δύο πλευρές πριν πάρω σίγουρη θέση, ως τώρα η μκο δείχνει ότι δεν έχει τίποτα που να δικαιολογεί όλη την φασαρία που έχει κάνει.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν ξερω ,δεν ημουν εκει,καποιοι ειπαν πως αγωνιζομενοι ανοιξαν γκαζι να τους πατησουν,ουτε αυτο το ξερω,μαλλον καιοι δυο περιπτωσεις ακραιες μου ακουγονται αλλα δεν μπορω να τις αποκλεισω,αλλα πιστεψε με δεν ειναι εκει το θεμα.
Το θεμα ειναι τι θα κανουμε για να συνεχισουμε να εχαριστιομαστε την μοτο μας ,εκει εστιαζω .
Σε καθε πολεμο συμβαινουν αισχροτητες,απ ολες τις πλευρες,θα καθομαστε να ψαχνουμε πιο εκανε τις χειροτερες?Σημαντικο ειναι να βρουμε τροπο να αποφυγουμε τον πολεμο,γιατι μονο χαμενοι θα βγουμε,;)
Εχεις δικιο σε αυτο....οι ΜΚΟ εχουν κερδισει ολες τις διαμαχες!
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Μου κάνει εντύπωση που δεν σχολίασε κανείς το γεγονός ότι ένας τριμαλακας μπήκε μπροστά με το έτσι θέλω μπροστ από το μηχανάκι και μετά του πέταξε και μια πέτρα !!!
Μήπως έπρεπε να του αφήσει μια ροδιά στα μούτρα ;και να τον τσαλαπατήσει με τις μπότες ;
Λέω εγώ τώρα



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Επειδή τυχαίνει να παραθερίζω από μικρός στην ευρύτερη περιοχή ,μια κ είναι κοντά στον τόπο καταγωγής μου ,κι έχω επισκευθεί την τεράστια αμμο-ακτο-γραμμη απ'άκρη σ'άκρη ,να πω ότι ,ακόμα κ μες το κατα-καλόκαιρο ,συχνά-πυκνά ,ντόπιοι με Navara ,τρακτέρ ,φρέζες ,4τροχες γουρούνες ,κ ότι άλλο δεν κολλάει στην άμμο ,μπαίνουν στην αμμο-παραλία ,είτε για απογευματινή βόλτα ,είτε για να παρκάρουν δίπλα στο κύμα κ να δουν το δειλινό.
Για να μην συζητήσω ότι ,επειδή υπάρχει πρόσβαση με πολλούς χωματόδρομους μέχρι την παραλία ,τα 4Χ4 μπαινοβγαίνουν συνεχώς στην άμμο για να ρίχνουν-μαζεύουν φουσκωτά κ ψαρόβαρκες.
Και καταστράφηκε ξαφνικά το οικοσύστημα της περιοχής ,επειδή πέρασαν κάποια δίτροχα 100-200-300 μέτρα αμμουδιά....

Για να μην συζητήσω επίσης για τους τόνους μπάζα κ σκουπίδια που αμολάνε οι γύρω χωριανοί σε γκρέμια-χαράδρες-κ ποτάμια.
Για να μην συζητήσω ότι ,μετά τις φωτιές του 2007 ,τα στρέμματα με λιόδεντρα στα γύρω βουνά ,έχουν πολλά-πλασιαστεί από τους καταπατητές.
Για να μην συζητήσω για τους τόνους φυτοφαρμάκων που μολύνουν τον υδροφόρο ορίζοντα γύρω από την παραλία (βλ.τεράστια θερμοκήπια)
Για να μην συζητήσω για τα "νομιμότατα" κτίσματα ,νέα κ παλιά ,ΙΧ κ ενοικιαζόμενα ,οικίες κ καταστήματα ,πάνω στο κύμα ,από την Ζαχάρω μέχρι το Καλό Νερό.
Για να ...

Κώστα τα είπες όλα…. ως έχουν.

Επειδή αισθάνομαι «ευαίσθητος» με περιβαλλοντικά θέματα και δεν ήμουν παρών τη στιγμή των γεγονότων, πραγματοποίησα μετά από δυο ημέρες επί τούτου επίσκεψη στο σημείο για να διαμορφώσω και προσωπική άποψη.

Δε διαπίστωσα πουθενά ίχνη μαζικής διάσχισης της παραλίας από τον αγώνα, πράγμα που σημαίνει ότι δεν περιλαμβανόταν στο roadbook. Αντίθετα έμαθα πως υπήρχε η ρητή επισήμανση “nobeach”. Οι ροδιές ανήκουν σε ένα quadπου χάθηκε, ο ίδιος ο οδηγός του δε, έδωσε επί τόπου εξηγήσεις για το λάθος του και ζήτησε συγγνώμη από τον αστυνομικό του περιπολικού που παρευρίσκονταν στην έξοδό του.

Οι λιθοβολισμοί των αναβατών έγιναν σε χωματόδρομο (έναν από τους αμέτρητους που υπάρχουν και χρησιμοποιούνται κατά κόρον) πάνω από την παραλία. Εκεί άραγε απαγορεύεται η κυκλοφορία; Και το αυτοκίνητο της ΜΚΟ που φαίνεται στο videoπως βρέθηκε εκεί;

Από αφηγήσεις παρευρισκόμενων τη στιγμή του συμβάντος και από σχετικά videoπου παρακολούθησα σχημάτισα τη γνώμη ότι η βίαιη αντίδραση των μελών της ΜΚΟ ήταν υπερβολική, απαράδεκτη, και γιατί όχι και τιμωρητέα. Με έκαναν να αισθανθώ άσχημα για αυτή τους τη συμπεριφορά. Ίσως βίωναν ή ήθελαν να δημιουργήσουν επικές στιγμές ακτιβισμού, αντίστοιχες του φουσκωτού της Greenpeace απέναντι στο καμάκι των φαλαινοθηρικών (για όσους θυμούνται), τύπου Δαυίδ-Γολιάθ.

Η αλήθεια όμως νομίζω πως βρίσκεται στην απάντηση της εξής ρητορικής ερώτησης:

Πιστεύει κανείς ότι αν υπήρχε η παραμικρή καταστροφή φωλιάς ή ισοπέδωσης αμμόλοφων δεν θα είχε φωτογραφηθεί άμεσα και δε θα ήταν αυτή τη στιγμή γιγαντοαφίσα στην πλατεία Ομονοίας;


ΥΓ> Μετά από όλα αυτά, φυσικά και παραμένω «ευαίσθητος» με τα περιβαλλοντικά θέματα, με κάποια παραπάνω καχυποψία όμως για τις αγαθές προθέσεις των όποιων διαχειριστών τους. Τελικά είναι όφελος αυτό;
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ακριβώς.


Οπότε αντί να αποδεχόμαστε κατηγορίες ως δεδομένο και γεγονός, καλό θα ήταν να σεβόμαστε τον νόμο που λέει ότι αθώος μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Τόσο εσύ όσο και πολλοί άλλοι έχετε καταδικάσει ήδη τον αγώνα, την αρχή διοργάνωσης, ενώ δεν έχετε έμπρακτα λόγο να το κάνετε. Οπότε αν κάποιος βοηθάει και συμπράττει στο να κινηθούν διαδικασίες για καθολική απαγόρευση, είστε εσείς.

Προσωπικά ζήτησα και ζητώ απόδειξη και από τις δύο πλευρές πριν πάρω σίγουρη θέση, ως τώρα η μκο δείχνει ότι δεν έχει τίποτα που να δικαιολογεί όλη την φασαρία που έχει κάνει.
ΔΕν παιζεσαι,αρχιζω να πιστευω οτι βαζεις επιτηδες τις παροπιδες.
Που ειδες οτι εχω καταδικασει τον αγωνα???????Δεν πηρα θεση,ανεξαρτητα με το τι πιστευω,το κραταω για μενα,δεν θελω να δημιουργησω προβληματα.
Αντιθετως εσυ ριχνεις λαδι στη φωτια,παραθετω δικα σου γραπτα :
""Εγώ πιστεύω ότι έκαναν μανούρα για να εδραιωθούν ως εξουσία στην περιοχή. Πράγμα το οποίο δεν αναιρεί το όποιο καλό έχουν κάνει όπως λες"".



Δεν ασχολουμαι αλλο με τις αποψεις σου τις αποδειξεις σου και τις υποδειξεις σου με εβγαλες απ τα ρουχα μου,θα μου πεις κιολας οτι βοηθαμε να να κινηθουν διαδικασιες καθολικης απαγορευσης.

ΥΓ.Ζητω συγγνωμη απ ολους τους υπολοιπους για τον τονο μου αλλα το ατομο με φρικαρε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μου κάνει εντύπωση που δεν σχολίασε κανείς το γεγονός ότι ένας τριμαλακας μπήκε μπροστά με το έτσι θέλω μπροστ από το μηχανάκι και μετά του πέταξε και μια πέτρα !!!
Μήπως έπρεπε να του αφήσει μια ροδιά στα μούτρα ;και να τον τσαλαπατήσει με τις μπότες ;
Λέω εγώ τώρα



Sent from my iPhone using Tapatalk
/χιούμορ mode

αυτό που λες, περιγράφεται στις ανακοινώσεις ως συμβάν "οι αγωνιζόμενοι ανέπτυξαν ταχύτητα και οι εθελοντές της ΜΚΟ οι οποίοι προσπαθούσαν να οριοθετήσουν φωλιές κινδύνεψαν".

/χιούμορ mode off.


Κόραξ επειδή με τα γραπτά παρεξηγούμαστε και αν κάνω παράθεση αποσπάσματα από ότι έχεις γράψει ως τώρα και μου έχει φανεί αρνητικό θα σε βγάλω περισσότερο από τα ρούχα σου, αν και όποτε, από κοντά με ηρεμία. Ας κρατήσουμε το ότι όλοι μας θέλουμε το καλύτερο για το μέλλον της μοτοσικλέτας, των αγώνων, της χώρας γενικότερα, της καρέτας ειδικότερα και συμφωνούμε στο ότι δεν θέλουμε να υπάρχουν κακόβουλες κινήσεις από κανέναν.
:friendship:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Φρέσκα νέα από τους ντόπιους επαγγελματίες της έλαιας.
Η ΜΚΟ έβαλε μια μουφα φωλιά δίπλα στο ποτάμι και τράβηξε φώτο και βιδεο για εντυπώσεις.
Ακριβώς μετά το ποτάμι οι μηχανές έβγαιναν από τους αμμόλοφους και έμπαιναν στον δασικο δρόμο προς αγιαννακη
Παίζονται πολλά κύριοι..... Δεν έχει νόημα!
Σαφώς κ παίζονται πολλά...
Είναι πολλά τα λ7 !!!...Κώστα.;)

Ξέρουμε όλοι τι συμβαίνει στην Ελλάδα με τις ΜΚΟ.
Δεν γίνεται όμως να μην αναγνωρίσουμε και την δουλειά που κάνουν με τις χελώνες.
Εγώ πιστεύω ότι έκαναν "μανούρα" για να μην επαναληφθεί κάτι άλλο στο μελλον
Εγώ πάλι πιστεύω ότι έκαναν μανούρα για τα 10 λεπτά δημοσιότητας ,τα οποία θα έχουν να τα επιδείξουν ως "έργο" της ΜΚΟ τους ,για να δι-ασφαλίσουν την ύπαρξή της ,κ να ξαναπάρουν τα κονδύλια που "δικαιούνται".
Και ,αν αποδείξουν με τέτοιες "τρα-μπουκιές" την μαχητικότητά τους ,γιατί να μην ζητήσουν κ αύξηση κονδυλίων για ενίσχυση του έργου τους.

Πως το λέν να δείς αυτό....α...ναι...γιά ίδιον όφελος.

Ακριβώς.


Οπότε αντί να αποδεχόμαστε κατηγορίες ως δεδομένο και γεγονός, καλό θα ήταν να σεβόμαστε τον νόμο που λέει ότι αθώος μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Τόσο εσύ όσο και πολλοί άλλοι έχετε καταδικάσει ήδη τον αγώνα, την αρχή διοργάνωσης, ενώ δεν έχετε έμπρακτα λόγο να το κάνετε. Οπότε αν κάποιος βοηθάει και συμπράττει στο να κινηθούν διαδικασίες για καθολική απαγόρευση, είστε εσείς.

Προσωπικά ζήτησα και ζητώ απόδειξη και από τις δύο πλευρές πριν πάρω σίγουρη θέση, ως τώρα η μκο δείχνει ότι δεν έχει τίποτα που να δικαιολογεί όλη την φασαρία που έχει κάνει.
Ωπα ρε φίλε.
Πως την έχεις δεί.
Αυτά περί αθωότητας μέχρι αποδείξεως του εναντίου ,ισχύουν για αποδεδειγμένα εγκλήματα κατά ανθρώπων.
Στην υπόνοια ενόχλησης χελωνών όμως ,άμεσος θάνατος διά λιθοβολισμού.
Τίποτα λιγότερο.
ΜΚΟ Rullezzzzzzzzzzzzzzzzz...
 
Τελευταία επεξεργασία:

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Κώστα τα είπες όλα…. ως έχουν.

Επειδή αισθάνομαι «ευαίσθητος» με περιβαλλοντικά θέματα και δεν ήμουν παρών τη στιγμή των γεγονότων, πραγματοποίησα μετά από δυο ημέρες επί τούτου επίσκεψη στο σημείο για να διαμορφώσω και προσωπική άποψη.

Δε διαπίστωσα πουθενά ίχνη μαζικής διάσχισης της παραλίας από τον αγώνα, πράγμα που σημαίνει ότι δεν περιλαμβανόταν στο roadbook. Αντίθετα έμαθα πως υπήρχε η ρητή επισήμανση “nobeach”. Οι ροδιές ανήκουν σε ένα quadπου χάθηκε, ο ίδιος ο οδηγός του δε, έδωσε επί τόπου εξηγήσεις για το λάθος του και ζήτησε συγγνώμη από τον αστυνομικό του περιπολικού που παρευρίσκονταν στην έξοδό του.

Οι λιθοβολισμοί των αναβατών έγιναν σε χωματόδρομο (έναν από τους αμέτρητους που υπάρχουν και χρησιμοποιούνται κατά κόρον) πάνω από την παραλία. Εκεί άραγε απαγορεύεται η κυκλοφορία; Και το αυτοκίνητο της ΜΚΟ που φαίνεται στο videoπως βρέθηκε εκεί;

Από αφηγήσεις παρευρισκόμενων τη στιγμή του συμβάντος και από σχετικά videoπου παρακολούθησα σχημάτισα τη γνώμη ότι η βίαιη αντίδραση των μελών της ΜΚΟ ήταν υπερβολική, απαράδεκτη, και γιατί όχι και τιμωρητέα. Με έκαναν να αισθανθώ άσχημα για αυτή τους τη συμπεριφορά. Ίσως βίωναν ή ήθελαν να δημιουργήσουν επικές στιγμές ακτιβισμού, αντίστοιχες του φουσκωτού της Greenpeace απέναντι στο καμάκι των φαλαινοθηρικών (για όσους θυμούνται), τύπου Δαυίδ-Γολιάθ.

Η αλήθεια όμως νομίζω πως βρίσκεται στην απάντηση της εξής ρητορικής ερώτησης:

Πιστεύει κανείς ότι αν υπήρχε η παραμικρή καταστροφή φωλιάς ή ισοπέδωσης αμμόλοφων δεν θα είχε φωτογραφηθεί άμεσα και δε θα ήταν αυτή τη στιγμή γιγαντοαφίσα στην πλατεία Ομονοίας;


ΥΓ> Μετά από όλα αυτά, φυσικά και παραμένω «ευαίσθητος» με τα περιβαλλοντικά θέματα, με κάποια παραπάνω καχυποψία όμως για τις αγαθές προθέσεις των όποιων διαχειριστών τους. Τελικά είναι όφελος αυτό;
Σπύρο ,γνωρίζω την ευαισθησία σου για τα περιβαντολογικά θεματα ,μια κ τα'χουμε συζητήσει κ κατ'ιδίαν.
Θυμάμαι που μου λεγες στη Νάξο ,οτι ,αν κ σου άρεσε πολύ σαν εμπειρία ,αισθανόσουν κάπως αμήχανα/ασχημα που περνάγαμε μέσα από τις αμμουδιές στην Νάξο.
Εγώ πάλι ,θα αισθανόμουν άσχημα ,μόνο αν μου'σπαγε το μοτέρ κι άδειαζε τα λάδια του στην αμμουδιά ,πολύ ασχημα όμως.
Αφού δεν... ,αισθάνθηκα πολύ όμορφα που το έζησα.

Κι επειδή λόγω της αγάπης μου για τα μηχανοκίνητα ,κ για την οδήγηση εκτός δρόμου ,έχω συναναστραφεί με πολύ κόσμο με τα ίδια ενδιαφέροντα ,έχω διαπιστώσει ότι όλοι μας ,είμαστε ιδιέταιρα ευαισθητοποιημένοι σε θέματα περιβάλλοντος ,χλωρίδας ,πανιδας ,συμπεριλαμβανόμενης ΚΑΙ της αμμο-"παγίδας".

Δεν θα με κάνει λοιπόν κανένας μισθοδοτούμενος "οικολόγος" ,να νιώσω οικο-λογικά λιγότερος απ'αυτόν.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
............. Με την λογική σου, όταν σχεδίασες το trOFFy το οποίο είδαμε να περνάει από ιστορικά μνημεία, από σημεία αρχαίων μαχών όπου πατήσατε πιθανά ευρήματα, από καταφύγια άγριας ζωής κλπ, έπρεπε να ζητήσεις άδεια από το υπουργείο πολιτισμού, την αρχαιολογική υπηρεσία, τα δασαρχεία και κάθε πιθανό τοπικό φορέα για την διέλευση πενήντα μοτοσικλετών και να τους δώσεις χάρτες να ελέγξουν;

Επειδή για τις ΜΚΟ γενικώς, όλοι συμφωνούμε εδώ μέσα, κι επειδή δεν καταδίκασα κανέναν οργανωτή (που αναφέρεις σε μεταγενέστερο ποστ σου, ίσως άλλοι να το έκαναν - εγώ όχι*), θα σταθώ στο παράδειγμα που έφερες.
Είναι ατυχέστατο Γιάννη @amyroukai !
Βόλτες των τριών, ή των 200 μοτοσυκλετών γίνονται κάθε ΣΚ σ όλη την Ελλάδα!
Χωρίς παράβολο συμμετοχής, χωρίς άδειες και χωρίς ασφάλειες, αστικές ευθύνες κατά τρίτων κλπ! Kι αυτό, όσο δεν απαγορεύεται η κίνηση εκτός ασφάλτου στην Ελλάδα μας, αλά Γερμανία ας πούμε.
Οι αγώνες είναι άλλο πράγμα!!! Και δεν πρέπει ένεκα κάποιου αγώνα, να χάσουμε αυτό που είπα πριν (κι επεσήμαναν ο Γάτος κι ο Κόραξ).
Δε θα επεκταθώ, πιστεύω είναι κατανοητό το παραπάνω.




*το μόνο που είπα για την οργάνωση ήταν, ότι αν ήθελε να μην έχει τη ΜΚΟ απέναντί της με τα γνωστά επακόλουθα, θα μπορούσε να είχε συνεργαστεί μαζί τους. Ειδικά εφόσον ΔΕΝ περνούσε η διαδρομή από τους αμμόλοφους, όπως μας είπε ο Σπύρος @endtourista.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Επειδή για τις ΜΚΟ γενικώς, όλοι συμφωνούμε εδώ μέσα, κι επειδή δεν καταδίκασα κανέναν οργανωτή (που αναφέρεις σε μεταγενέστερο ποστ σου, ίσως άλλοι να το έκαναν - εγώ όχι*), θα σταθώ στο παράδειγμα που έφερες.
Είναι ατυχέστατο Γιάννη @amyroukai !
Βόλτες των τριών, ή των 200 μοτοσυκλετών γίνονται κάθε ΣΚ σ όλη την Ελλάδα!
Χωρίς παράβολο συμμετοχής, χωρίς άδειες και χωρίς ασφάλειες, αστικές ευθύνες κατά τρίτων κλπ! Kι αυτό, όσο δεν απαγορεύεται η κίνηση εκτός ασφάλτου στην Ελλάδα μας, αλά Γερμανία ας πούμε.
Οι αγώνες είναι άλλο πράγμα!!! Και δεν πρέπει ένεκα κάποιου αγώνα, να χάσουμε αυτό που είπα πριν (κι επεσήμαναν ο Γάτος κι ο Κόραξ).
Δε θα επεκταθώ, πιστεύω είναι κατανοητό το παραπάνω.




*το μόνο που είπα για την οργάνωση ήταν, ότι αν ήθελε να μην έχει τη ΜΚΟ απέναντί της με τα γνωστά επακόλουθα, θα μπορούσε να είχε συνεργαστεί μαζί τους. Ειδικά εφόσον ΔΕΝ περνούσε η διαδρομή από τους αμμόλοφους, όπως μας είπε ο Σπύρος @endtourista.
Αυτό ισχυροποιεί την κοινή μας πλέον πεποίθηση ότι πρόκειται για τρικ για να ακουστούν.

Το παράδειγμα ακραίο, το ξέρω. Επίτηδες :)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αυτό ισχυροποιεί την κοινή μας πλέον πεποίθηση ότι πρόκειται για τρικ για να ακουστούν.

Το παράδειγμα ακραίο, το ξέρω. Επίτηδες :)
εννοείται ρε φίλε ότι οι ΜΚΟ θέλουν να ακούγονται!
οι κακόμοιροι που έριξαν μπροστά στα μηχανάκια, απλώς εκτέθηκαν... Αλλά ζουν μ αυτό, γουστάρουν την ίντριγκα! Δεν είναι "τυχαία" μέλη της ΜΚΟ.
Το θέμα είναι εμείς, οι άλλοι, είτε βολταδόροι μηχανόβιοι - καλη ώρα εμείς- είτε οργανωτές επίσημων event , να μην πέφτουμε στις παγίδες τους και να μην εκτιθεμεθα (με κίνδυνο να χάσουμε πλήρως την ελευθερία που έχουμε τώρα, για κίνηση όπου θέλουμε!!!).
Επειδή εμπλέκομαι ενεργά σε αγώνες, γνωρίζω ότι πόλεμος γίνεται σε κάθε -σχεδόν- διοργάνωση από διάφορους!
Είτε γιατί καταπατήθηκαν χωράφια, είτε γιατί περάσαμε μέσα από ελιές... κλπ, άπειρα περιστατικά!!!! Πολλές φορές έχουν δίκιο οι εκάστοτε τοπικοί, αλλά λίγο. Λίγο που το κάνουν με διάφορους τρόπους, τεράστιο!!!
Τα ΜΜΕ δεν ασχολούνται με τους αγώνες στην Ελλάδα. Εκτός από ατύχημα σε αγώνα (=βλέπε αίμα...) ή τέτοια περιστατικά ξεκατινιάσματος που προκαλούν θέαση, κλικ και δημοσιότητα!


Αυτό λέμε ότι θέλει προσοχή εκ μέρους μας, διότι εμείς θα πληγούμε κάποτε! Όπως λέει κι ο μάνιακ @gsmaniac , oi ΜΚΟ ποτέ δεν έχασαν....
Κρατηστε το αυτο ;)
 
Top Bottom