Honda cb600f hornet

aponas

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Yamaha tdm 900
Καλημερα.. Θα ηθελα να μαθω για το honda cb600f hornet 2006 μοντελο τι προβληματα παρουσιαζει καθως εχω βρει μια ευκαιρια αλλα ανησυχω λογο χρονολογιας.. Ευχαριστω
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Καλημερα.. Θα ηθελα να μαθω για το honda cb600f hornet 2006 μοντελο τι προβληματα παρουσιαζει καθως εχω βρει μια ευκαιρια αλλα ανησυχω λογο χρονολογιας.. Ευχαριστω
Αδερφέ, δεν ξέρω για προβλήματα, όταν πούλησα το 990 πριν κάνα μήνα μου έδωσε ο αδερφός μου ένα CBF600S του 2004 με 37.000 που δεν χρησιμοποιούσε, το μηχανάκι είναι καταπληκτικό, σκούτερ μέσα στην πόλη και αρκετά σβέλτο έξω από αυτήν, αρκεί βέβαια να το δουλεύεις στις κατάλληλες για 4κύλινδρο στροφές. Έχει ροπή που με έχει εκπλήξει ευχάριστα, με 6η και 40χλμ/ώρα στο κοντέρ τραβάει (ενώ το 990 απλά θα είχε... σβήσει! χαχαχαχα) και 200ρίζει (από τα 160 και πάνω με λίγη επιμονή) και γενικά, αν σου αρέσουν τα στρητάδικα, θα σε ευχαριστήσει. Δεν του έχει βγάλει μέχρι στιγμής τίποτα και απλά κάνει τα καθιερωμένα σέρβις του. Εξακολουθώ να πιστεύω πάντως πως η Ελλάδα χρειάζεται On Off μηχανάκι λόγω οδικού δικτύου αλλά και της δυνατότητας που έχεις να πηγαίνεις σε όποια παραλία ή βουνοκορφή θες.
 

aponas

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Yamaha tdm 900
Αδερφέ, δεν ξέρω για προβλήματα, όταν πούλησα το 990 πριν κάνα μήνα μου έδωσε ο αδερφός μου ένα CBF600S του 2004 με 37.000 που δεν χρησιμοποιούσε, το μηχανάκι είναι καταπληκτικό, σκούτερ μέσα στην πόλη και αρκετά σβέλτο έξω από αυτήν, αρκεί βέβαια να το δουλεύεις στις κατάλληλες για 4κύλινδρο στροφές. Έχει ροπή που με έχει εκπλήξει ευχάριστα, με 6η και 40χλμ/ώρα στο κοντέρ τραβάει (ενώ το 990 απλά θα είχε... σβήσει! χαχαχαχα) και 200ρίζει (από τα 160 και πάνω με λίγη επιμονή) και γενικά, αν σου αρέσουν τα στρητάδικα, θα σε ευχαριστήσει. Δεν του έχει βγάλει μέχρι στιγμής τίποτα και απλά κάνει τα καθιερωμένα σέρβις του. Εξακολουθώ να πιστεύω πάντως πως η Ελλάδα χρειάζεται On Off μηχανάκι λόγω οδικού δικτύου αλλά και της δυνατότητας που έχεις να πηγαίνεις σε όποια παραλία ή βουνοκορφή θες.

Σε ευχαριστω πολυ και ναι οντως με ενδιαφερουν τα street.. Θα το ψαξω καλυτερα ομως οσον αφορα το συγκεκριμενο μοντελο που ψαχνω. Και γω μεχρι στιγμης τα καλυτερα ακουω παντως. Μην ξεχνας ειναι honda.. :p :p Σε ευχαριστω και παλι
 
Reactions: yns

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Σκυλί είναι δεν παθαίνει τίποτα, πολύ ωραίο μοτέρ και an είναι το τελευταίο στρογγυλοφάναρο με το ανάποδο πηρούνι μπροστά πάρτο και κράτα το καθώς έίναι το τελευταίο όμορφο Hornet.
 

aponas

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Yamaha tdm 900
Σκυλί είναι δεν παθαίνει τίποτα, πολύ ωραίο μοτέρ και an είναι το τελευταίο στρογγυλοφάναρο με το ανάποδο πηρούνι μπροστά πάρτο και κράτα το καθώς έίναι το τελευταίο όμορφο Hornet.

Ισχυει φιλαρακι. Ναι ειναι τοντελευταιο στρογγυλο και ειναι το πιο ομκρφο γι αυτο θελω το.συγκεκριμενο μοντελο.. ;) να μην το φοβαμαι δηλαδη??
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τα βλεπω πολυ συχνα στο κεντρο της Αθηνας και πολυ μου αρεσουν......:)
Τα θεωρω απο τα πιο ομορφα naked...
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Το έχει γιος συναδέλφου απο καινούργιο.Είναι η πρωτη του μοτοσυκλέτα και την χρησιμοποιουσε καθημερινά, σε ταξίδια αλλά την είχε βάλει και σε πίστα(μαθήματα CSS).
Τα τελευταία χρόνια ζει στο εξωτερικό αλλά πριν φύγει είχε κάνει καμιά 150.000 απροβλημάτιστα χιλιόμετρα.
Το μοτερ βασίζεται στο επίσης αξιόπιστο CBR 600F3 αλλά έχει ρυθμιστεί πιο ήπια για γενική χρήση(πιο ροπάτο χαμηλομεσαία).
Και στα δικά μου μάτια είναι το πιο όμορφο Hornet που βγήκε ποτέ,τα επόμενα μου θυμίζουν Transformer.

Στάλθηκε από το GT-S7562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ισχυει φιλαρακι. Ναι ειναι τοντελευταιο στρογγυλο και ειναι το πιο ομκρφο γι αυτο θελω το.συγκεκριμενο μοντελο.. ;) να μην το φοβαμαι δηλαδη??
νομίζω είναι απο τι πιο ΄΄ασφαλείς΄΄ επιλογές απο άποψη αξιοπιστίας.

Αν είναι ελεγμένο πως δεν έχει κάποιο τρακάρισμα και δεν έχει κάποιο μηχανολογικό πρόβλημα άφοβα το παίρνεις.

Και θα το έχεις πολλά πολλά χρόνια και θα δεις τί σημαίνει 4κύλινδρο Γιαπωνέζικο, εξαιρετικό μοτέρ.
 

Postman

Head of Neuroscience, Psychology & Medicine
Περιοχή
Alpha Centauri
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Africa Twin 1100
το ειχα το μοτερ, αν και Ιταλικης συναρμολογησης με ανορθωτή της ducati :wacky::wacky::wacky: , δεν εβγαλε τιποτα , ουτε και θα εβγαζε αν θα το ειχα ακομα αλλα το εδωσα γτ δεν πηγαινε χωμα... σκυλι ειναι, αλλα δεν εχει ABS !!
 
Top Bottom