Husaberg Fe 390

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Αγοράζω....τώρα που εχει και ζημια :p
Πήρα και την πινακίδα του τρέιλερ σήμερα, οπότε... δεν πουλάω.
Τώρα πότε θα κάνω απόσβεση που έχω μέλλον ακόμα με το πόδι είναι άλλη ιστορια...


Αν δεν ρωτήσεις, η απάντηση είναι σίγουρα "Οχι".
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Πήρα και την πινακίδα του τρέιλερ σήμερα, οπότε... δεν πουλάω.
Τώρα πότε θα κάνω απόσβεση που έχω μέλλον ακόμα με το πόδι είναι άλλη ιστορια...


Αν δεν ρωτήσεις, η απάντηση είναι σίγουρα "Οχι".
Χρηστο το υπουργειο ηθελε περιπου 150€ οπως γραφτηκε εδω?
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Χρηστο το υπουργειο ηθελε περιπου 150€ οπως γραφτηκε εδω?

Δεν ξέρω ποια είναι η διαδικασία για υπάρχοντα τρέιλερ.

Εγώ το αγόρασα καινούργιο πριν δύο μήνες, αλλά επειδή τραυματιστηκα δύο μέρες αργότερα το άφησα εν αναμονή του καινουργιου νόμου μια που δεν θα το χρειαζόμουν μέχρι να αναρρώσω.

Προχθές που άκουσα ότι μπήκε σε ισχύ η νέα νομοθεσία έδωσα τον φάκελο όπως τον πήρα από τον Σκουληκας τρεϊλέρ, στον διεκπαιρεωτή μου, που με χρέωσε €100. για όλα, μαζί με την αμοιβή του.

Αλλά ξαναλέω αυτή ήταν διαδικασία καινούργιου.

Δεν ξέρω τι διαφορά μπορεί να έχει η διαδικασία για υπάρχοντα τρέιλερ με τον παλιό νόμο.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δεν ξέρω ποια είναι η διαδικασία για υπάρχοντα τρέιλερ.

Εγώ το αγόρασα καινούργιο πριν δύο μήνες, αλλά επειδή τραυματιστηκα δύο μέρες αργότερα το άφησα εν αναμονή του καινουργιου νόμου μια που δεν θα το χρειαζόμουν μέχρι να αναρρώσω.

Προχθές που άκουσα ότι μπήκε σε ισχύ η νέα νομοθεσία έδωσα τον φάκελο όπως τον πήρα από τον Σκουληκας τρεϊλέρ, στον διεκπαιρεωτή μου, που με χρέωσε €100. για όλα, μαζί με την αμοιβή του.

Αλλά ξαναλέω αυτή ήταν διαδικασία καινούργιου.

Δεν ξέρω τι διαφορά μπορεί να έχει η διαδικασία για υπάρχοντα τρέιλερ με τον παλιό νόμο.
Στείλε ρε Χρηστακο το τηλ του διεκπαιρεωτη σου ένα μην ας ουμε να μας κάνει μια εκτίμηση για το κόστος να τα φτιάξουμε κι εμείς. Εδώ που ρώτησα εγώ είπαν για 150 κάπου. Άλλος ήθελε 250 χαχαχα. Ότι του φανεί του λωλοστεφανη!!

Επίσης ενημέρωσε μας τι φάση παίζει τώρα με την ασφάλιση του τρέιλερ αν συνεχίζει να ισχύει το επασφαλιστρο στο αυτοκίνητο ή πρέπει να κάνεις δική του ασφάλεια και αν άκουσες κάτι για τέλη κυκλοφορίας (ελπίζω και πιστεύω όχι)
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Στείλε ρε Χρηστακο το τηλ του διεκπαιρεωτη σου ένα μην ας ουμε να μας κάνει μια εκτίμηση για το κόστος να τα φτιάξουμε κι εμείς. Εδώ που ρώτησα εγώ είπαν για 150 κάπου. Άλλος ήθελε 250 χαχαχα. Ότι του φανεί του λωλοστεφανη!!

Επίσης ενημέρωσε μας τι φάση παίζει τώρα με την ασφάλιση του τρέιλερ αν συνεχίζει να ισχύει το επασφαλιστρο στο αυτοκίνητο ή πρέπει να κάνεις δική του ασφάλεια και αν άκουσες κάτι για τέλη κυκλοφορίας (ελπίζω και πιστεύω όχι)
Με την ασφάλεια είναι όπως παλιά, το καλύπτει η ασφάλεια του ιχ με μια μικρή προσαύξηση. Και εδώ παίζει θέμα γιατί αν το τραβήξει άλλο ιχ χρειάζεται νέα ασφάλεια που να καλύπτει και το τρέιλερ.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Στείλε ρε Χρηστακο το τηλ του διεκπαιρεωτη σου ένα μην ας ουμε να μας κάνει μια εκτίμηση για το κόστος να τα φτιάξουμε κι εμείς. Εδώ που ρώτησα εγώ είπαν για 150 κάπου. Άλλος ήθελε 250 χαχαχα. Ότι του φανεί του λωλοστεφανη!!

Επίσης ενημέρωσε μας τι φάση παίζει τώρα με την ασφάλιση του τρέιλερ αν συνεχίζει να ισχύει το επασφαλιστρο στο αυτοκίνητο ή πρέπει να κάνεις δική του ασφάλεια και αν άκουσες κάτι για τέλη κυκλοφορίας (ελπίζω και πιστεύω όχι)
Νομίζω ότι πρέπει να έχει δική του ασφάλεια πλέον σαν ανεξάρτητο όχημα.

Ούτε οι ίδιες οι ασφαλιστικές δεν ξέρουν πως να το υπολογίσουν.
Έστειλα την άδεια πινακίδα κλπ στον ασφαλιστή μου, ο οποίος μου είπε ότι λόγω του ότι είναι καινούργιο το έστειλε Πέμπτη πρωί σε ΟΛΕΣτις ασφαλιστικές και δεν πήρε καμία απάντηση ακόμα.
Ακόμα και οι ασφαλιστικές ψάχνονται ακόμα για το πως θα υπολογίσουν το ασφάλιστρο.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Νομίζω ότι πρέπει να έχει δική του ασφάλεια πλέον σαν ανεξάρτητο όχημα.

Ούτε οι ίδιες οι ασφαλιστικές δεν ξέρουν πως να το υπολογίσουν.
Έστειλα την άδεια πινακίδα κλπ στον ασφαλιστή μου, ο οποίος μου είπε ότι λόγω του ότι είναι καινούργιο το έστειλε Πέμπτη πρωί σε ΟΛΕΣτις ασφαλιστικές και δεν πήρε καμία απάντηση ακόμα.
Ακόμα και οι ασφαλιστικές ψάχνονται ακόμα για το πως θα υπολογίσουν το ασφάλιστρο.
Οι περισσοτερες που εχουν εδρα στο εξωτερικο, εχουν πασχα αυριο.
Απο Τριτη.
 

tasosdr

Μέλος
Περιοχή
νεα μακρη
Όνομα
tasos
Μοτό
Husqvarna te630
Honda forza 350
Honda vision 110
Τώρα πότε θα κάνω απόσβεση που έχω μέλλον ακόμα με το πόδι είναι άλλη ιστορια...
Αν είναι για 2 ή 3 μοτό αρχίζεις να χρεώνεις την μεταφορά.Ο τζάμπας πέθανε.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Χρηστο το υπουργειο ηθελε περιπου 150€ οπως γραφτηκε εδω?
Αν είναι για 2 ή 3 μοτό αρχίζεις να χρεώνεις την μεταφορά.Ο τζάμπας πέθανε.
Σωστά τα λες αλλά σε κάποιους πρέπει να δείχνεις κατανόηση.

Έχει ο άλλος ας πούμε 2-3 ΚTM(ξέρουν αυτοί) .
Ε είναι λίγο απάνθρωπο να τους τα παίρνεις και εσύ. :ha
 

tasosdr

Μέλος
Περιοχή
νεα μακρη
Όνομα
tasos
Μοτό
Husqvarna te630
Honda forza 350
Honda vision 110
Σωστά τα λες αλλά σε κάποιους πρέπει να δείχνεις κατανόηση.

Έχει ο άλλος ας πούμε 2-3 ΚTM(ξέρουν αυτοί) .
Ε είναι λίγο απάνθρωπο να τους τα παίρνεις και εσύ. :ha
Όντως ,ή με κάρτα μέλους ή στις 3 μεταφορές η μία δώρο και καφεδάκι στην δθαδρομή.
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Όντως ,ή με κάρτα μέλους ή στις 3 μεταφορές η μία δώρο και καφεδάκι στην δθαδρομή.
Στα ΚΤΜ λέει χαρίζουν και σκύλο για να έχεις συντροφιά στην επιστροφή στο σπίτι...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Φαρμακόγλωσσες... :p
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
ChristosGR επειδή σκέφτομαι για τρέιλερ, πόσο σου κόστισε κ ποσες θέσεις έχει?
Πήρα με δύο, αλλά ακριβώς το ίδιο γίνεται εύκολα και τρεις.

€750 και άλλα €100 ταξινόμηση πινακίδα και αμοιβή διεκπεραιωτή.

Το απρόσμενο ήταν το κόστος του κοτσαδόρου.
Για παλιότερα αυτοκίνητα παίρνουν ρεύμα για τα φώτα του τρεϊλέρ κατ' ευθείαν από τα πίσω φώτα, το κόστος είναι γύρω στα €130-150.

Επειδη το δικό μου είναι πιο καινούργιο, και πρέπει να γίνει δουλειά στον εγκέφαλο λογω της canbus καλωδίωσης πήγε €300 και αυτό μόνο γιατί πήρα το τρεϊλερ απ τον ίδιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Πήρα με δύο, αλλά ακριβώς το ίδιο γίνεται εύκολα και τρεις.

€750 και άλλα €100 ταξινόμηση πινακίδα και αμοιβή διεκπαιρεωτή.

Το απρόσμενο ήταν το κόστος του κοτσαδόρου.
Για παλιότερα αυτοκίνητα παίρνουν ρεύμα για τα φώτα του τρεϊλέρ κατ' ευθείαν από τα πίσω φώτα, το κόστος είναι γύρω στα €130-150.

Επειδη το δικό μου είναι πιο καινούργιο, και πρέπει να γίνει δουλειά στον εγκέφαλο λογω της canbus καλωδίωσης πήγε €300 και αυτό μόνο γιατί πήρα το τρεϊλερ απ τον ίδιο.
Ποιο αμαξι εχεις?
 
Top Bottom