Husqvarna 2014

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Ηθελα πολύ σήμερα να πάω βόλτα με τα παιδιά προς Αλεποχώρι, αλλα ήθελα λιιιιιιίγο παραπάνω να καβαλήσω το ΤΕ 300 και το FC 450 του 2014.
Κατηφόρησα λοιπόν προς Ωρωπό πουρνό πουρνό, και σας παραθέτω προς τέρψην οφθαλμών μερικές φωτό.








εντάξει δεν ανεβάζω άλλες με το 300άρι, το "πιάσατε" μάλλον το υπονοούμενο :banghead::banghead::banghead::banghead: το θέλω, ΤΟ ΘΕΛΩ, Τ Ο Θ Ε Λ Ω

ακολουθεί Χάρης Πουλόπουλος, ο οποίος όπως φαντάζεστε ότι καβάλησε το πήγε "πριονοκορδέλα"



στο χώρο των mini paddock, υπήρχαν και πράγματα "ακατάλληλα" για ευαίσθητες καρδιές








αφού λοιπόν σκούπισα τα σάλια μου (χρειάστηκαν 2 σεντόνια υπέρδιπλα ...) πήρα το δρόμο της επιστροφής από Αγ. Μερκούριο να περάσω από τα Άγια Χώματα


στην Πηγή γινόταν ο γνωστός χαμός εντουράδες, ποδήλατα, σκυλιά, γατιά, ψησταριές κτλ κτλ
και ένα ξεκάρφωτο GS 1200 ...



άντε να δούμε του χρόνου τι άλλο θα δούμε (ψεκασμό στα δίχρονα ίσως ...:hungover: :wacky::D)
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Ομορφηναν τα Husqvarna απο τοτε που εφυγαν απο την BMW 'η μου φαινεται? :D
εμένα να πω την αλήθεια πάντα μου άρεσαν, αλλά τώρα ο συγκεκριμένος συνδυασμός είναι θανατηφόρος :yew:
κατά τ' άλλα τα μηχανάκια είναι μοτέρ - αναρτήσεις KTM, και το πλαίσιο επίσης ΚΤΜ με μοχλικό όμως, το οποίο κάνει τη διαφορά.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
μητσο αστα αυτα και βγαλε καμια διαδρομη για Σ!!!!η για Κ!!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για αυτο δεν ηρθες μαζι μας.....πουλακι μου
ωραια ηταν και αυτα που εκανες ομως...σουπερ
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Για αυτο δεν ηρθες μαζι μας.....πουλακι μου
ωραια ηταν και αυτα που εκανες ομως...σουπερ
το σκεφτόμουνα ρε συ Κώστα, ότι έχασα ωραία βόλτα με καλή παρέα και καλό καιρό, αλλά τα περίμενα τα ρημάδια πως και πως :D
την άλλη φορά όμως ... μαζί με την χοντρή :)
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
μητσο αστα αυτα και βγαλε καμια διαδρομη για Σ!!!!η για Κ!!!!!
η διαδρομή είναι έτοιμη "καρντιά μου" πέρναμε από Χαλκίδα σε μαζεύουμε, και πάμε προς τα μέρη μου,
αλλά πρέπει να βάλεις high heels ...
 

angelo_balto

Overlander
Περιοχή
Γλυφαδα
Όνομα
Αγγελος
Μοτό
KTM 950 SE
Τελικά τι λέει το μοχλικό ;;

Βέβαια σας άφησαν να τα κοπανήσετε λίγο σε πιο hard-terrain ??

Σκέψεις & συγκρίσεις μεταξύ husky & ktm ...?
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Τελικά τι λέει το μοχλικό ;;

Βέβαια σας άφησαν να τα κοπανήσετε λίγο σε πιο hard-terrain ??

Σκέψεις & συγκρίσεις μεταξύ husky & ktm ...?
Δυστυχώς Άγγελε δυνατότητα για κοπάνημα δεν υπήρχε, καθώς η διαδρομή ήταν ένα σχεδόν επίπεδο πιστάκι,
με αλεπάλληλες στροφές, που ήθελε όμως τεχνική στο στρίψιμο για να πας γρήγορα.
Θα έλεγα πάντως ότι τη διαφορά μεταξύ του PDS και του μοχλικού την βλέπεις, όχι τόσο σε δύσκολα κομμάτια,
αλλά σε μεγάλες ταχύτητες (για χώμα πάντα) και γρήγορα στριψίματα.
Αυτός νομίζω είναι και ο λόγος που η ΚΤΜ γύρισε πιο γρήγορα στο μοχλικό στα motocross μοντέλα,
παρότι υπήρχαν γκρίνιες και στα enduro.
To PDS λόγω της μικρότερης διαδρομής, της μεγαλύτερης κλίσης του αμορτισέρ, και της απουσίας μοχλισμού
που μεταφέρει πιο σταδιακά την δύναμη στο αμορτισέρ, εμφανίζει φαινόμενα "σουμιέ" :D
που μεταφράζονται σε κουνήματα και μπροστά, επιταχύνοντας κατά την έξοδο.
Είχα 2 μηχανάκια στο παρελθόν με PDS, και μετά από αυτά πήρα ένα 690, το οποίο παρότι δεν ήταν μηχανάκι enduro,
λόγω του μοχλικού, σου ενέπνεε μεγάλη σιγουριά στα "ανοικτά".
Την προπερασμένη βδομάδα οδήγησα και τα ΚΤΜ, και τα HUSKY μου φάνηκαν πολύ καλύτερα στην πίσω ανάρτηση,
καθώς εγώ είμαι και βαρύς (εεε εντάξει ... πολύ βαρύς :rolleyes:)

Πάντως στο επίπεδο κουλότητας και βροντοσύνης που οδηγάμε οι περισσότεροι χομπίστες, ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ :D:D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το έμαθα για το event Παρασκευή. Είχα ήδη κλείσει με το παρεάκι και δεν έκανα πίσω.
Το θέμα είναι να υπάρχουν επιλογές κι εμείς να έχουμε τη δυνατότητα να την κοπανάμε;););)

Ευχαριστούμε Δημήτρη για την ενημέρωση και τις φώτο:ok::ok::ok:
 
Top Bottom