Husqvarna te 630

Dakkar1983

WannaBe
Περιοχή
Αιγάλεω
Όνομα
Νικόλαος
Μοτό
BMW g 650 x challenge
Καλησπέρα κύριοι! Ποια η γνώμη σάς για την εν λόγω μηχανή? Υπάρχει μια περίπτωση αγοράς. Αξίζει λέτε ή θα μπλέξουμε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις οποίες απαντήσεις!
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Το έχω εδώ και 3 χρόνια και το είχα αγοράσει για αυτή ακριβώς τη δουλειά.

Ο κινητήρας του είναι εξαιρετικός και γεμάτος σχεδόν παντού και το γρανάζωμα που έχει βοηθάει πολύ για κλειστά κομμάτια καθώς η 2α του είναι σχετικά μακριά.
Από ψεκασμό επίσης είναι μια χαρά, δε κάνει βηξίματα, κολλήματα κλπ. Κατανάλωση είναι κοντά στα 5,5lt/100 οπότε με το 12άρι ρεζερβουάρ έχεις μια αυτονομία 200+χλμ.
Είναι επίσης ελαφρύ, δε βλαστημάς να το σηκώνεις κάθε φορά που θα πέφτεις (χωρίς βέβαια να είσαι φορτωμένος).

Από ανταλλακτικά εγώ δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα.
Το καλό είναι οτι το ίδιο ακριβώς μοντέλο βγήκε από την SWM to 2015 (ονομάστηκε RS 650R) που αγόρασε κάποια σχέδια από την Husqvarna, οπότε υπάρχουν και από εκεί ανταλλακτικά.
Από εκεί έχω πάρει και ένα fairing για μπροστά που κάνει δουλειά για ταξίδια κλπ χωρίς να εμποδίζει στο χώμα.

Φόρτωμα επίσης παίρνει αρκετό, για τα δεδομένα του travel enduro, οπότε μπορείς να βάλεις σαμάρια και σάκο στην ουρά χωρίς να έχεις θέμα σε σταθερότητα.

Εγώ γενικά είμαι ευχαριστημένος, αν θέλεις κάτι άλλο ρώτα.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Όπως τα είπε ο απόπανω !!!!!
Εμμμ βεβαια εσύ τι άλλο θα πεις;;;; γιατί με το 510 σε σπρωχναμε για να πάρει



Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Η φράση "ή θα μπλέξουμε;" δεν ταιριάζει στα Ιταλό-Husky, ούτε στα BMWεδο-Husky.
Είναι όμως λογικό στο πέρασμα των ετών η υπόθεση ανταλλακτικά να γίνεται σιγά-σιγά δυσκολότερη.
Όμως, αν σου αρέσει και αν τα ετήσια χιλιόμετρα σου δεν ξεπερνούν τις 10.000 χλμ... προχώρα, είναι πολύ καλό On/Off.
 

Dakkar1983

WannaBe
Περιοχή
Αιγάλεω
Όνομα
Νικόλαος
Μοτό
BMW g 650 x challenge
νικολα τελικα τι εγινε ????
τα βρηκατε με τον σπυρο ????
επεσε στη τιμη ???

:friendship:
Ναι, όλα καλά Γιώργη! Το πήρε κιόλας ο κουμπάρος μου! Σ ευχαριστώ πολύ για την μεσολάβηση! Με την πρώτη ευκαιρία θα έρθουμε να σε βρούμε, χρωστάμε μπίρες!:friendship:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
χρωστατε μονο την υποσχεση για την επισκεψη....
για τα υπολοιπα ειστε φιλοξενουμενοι μου...

πες τωρα του κουμπαρου να ανοιξει λογαριασμο και να βαλει φωτο το 630 για να του ευχηθουμε...

:friendship::friendship::friendship:
 
Top Bottom