Husqvarna WR 250 1991

antonis68

Μέλος
Περιοχή
Σαλαμίνα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Suzuki Freewind 650 02
Πολύ καλό!
Συλλεκτικό!
Καλοπούλητο!
Αυτό μόνο που να το βάλεις μπροστά να το ακούσεις και να το μυρίσεις έχεις πάει 150 παλμούς, σε εξιτάρει τέρμα..!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κάργα διαχρονίλα...!!!
Καλοπούλητο Θωμά...!
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Πρεπει να λες για το wre 125. Wr 250 δεν πρεπει να εβγαινε κλειστο. Αυτο θα χει καμια 40αρια αλογα σιγουρα, πυραυλος
Check again

Για αυτό ρωταω
 

Japanofilos

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Kawasaki klx 250s 2010
Kawasaki ninja 650 2019
Check again

Για αυτό ρωταω
Ωχ οντως...wr 250 2τ 1991 με 17 αλογα περιεργο μου φαινεται παντως.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Τόσα έβγαζε το κλειστό 125.
Το ανοιχτό έβγαζε 33.
Αυτό 250 και με power valve απίθανο να έβγαζε μόνο 17.
Κάποιο λάθος θα έχει γινει.
Πάντως και το exc αντίστοιχης χρονολογίας 17 άλογα το δίνει.
Περίεργο
 
Τελευταία επεξεργασία:

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Διορθωση :cautious:...μολις κοιταξα την αδεια. Ειναι μοντελο 1993 με πρωτη αδεια το 1994. Δεν το κινω καθολου,παρα μονο καθε 2-3 μηνες για κανα χιλιομετρο, ισα για να δουλεψει, λογω υπαρξης αλλου τετραχρονου (EXC 400) που το βολευομαι περισσοτερο.
Οσο για την ιπποδυναμη, απορω με τα στοιχεια που και εγω βλεπω στα specs, καθως ειναι πολυ δυνατο για να ειναι 17 αλογα. Σε σχεση με το 400 εχει αισθητα μεγαλυτερη ''εκρηξη'' και τραβηγμα χαμηλα. Ετσι κι αλλοιως οποιος θελει το κανει βολτα...
Το μηχανακι ανηκε σε αυτον τον πολυ ωραιο ανθρωπο, ορθοπαιδικο Κωστα Πλατη, που προσφατα δυστυχως εφυγε...
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Με ενδιαφέρει αλλά τιμή δεν βλέπω...

Το θέλω για έναν φίλο που θέλει να ξαναμπεί στο χώμα...
Αν έχει τα λίγα άλογα αλλά την ροπή θα του είναι τέλειο ...
 

antonis68

Μέλος
Περιοχή
Σαλαμίνα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Suzuki Freewind 650 02
Τώρα από εδώ έμαθα ότι έφυγε ο Κώστας Πλατής :( Πάρα πολύ καλός άνθρωπος και καλός επιστήμονας, και ποιόν δεν είχε φτιάξει (Και σε μένα μία λάμα στο χέρι)
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Μου αρέσει πολύ αυτή η μοτοσυκλέτα και κάπου έχω το τεστ - παρουσίαση του μοτό που είχαν στείλει τον Χουντρα στην Ιταλία. Είχα την ευκαιρία να οδηγήσω ένα 4τ αυτής της σειράς και είχα πάθει σοκ από το πόσο ωραία έστριβε καθώς και από την λειτουργία των αναρτήσεων. Το βάρος του 4τ έκανε τις αναρτήσεις να δουλεύουν καλύτερα απ' τα 2τ, σύμφωνα με αυτά που είχε γράψει ο Χουντρας που ήταν τότε στα ντουζένια του όσον αφορά το εντούρο.

Καλοπούλητο, να πάει σε άνθρωπο που θα της προσφέρει την φροντίδα που της αξίζει.

Τον Πλατή δεν είχα την τιμή να τον γνωρίσω προσωπικά αλλά γνωρίζω πολύ καλά τι Άνθρωπος ήταν . Μακάρι να ήταν έτσι οι γιατροί !.
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Αυτο που δεν ανεφερα, ειναι πως οταν και αν πουληθει η συγκεκριμενη μηχανη, το ο,ποιο ποσο θα παει (απ ευθειας και χωρις δικη μου μεσολαβηση), σε καποια οργανωση φροντιδας παιδιων (παιδικο χωριο sos η κατι παρεμφερες), προς τιμην του.Το μηχανακι μου το ειχε χαρισει ο φιλος και συνεργατης μου και θα ηταν τουλαχιστον ιεροσυλια να την πουλησω και να κρατησω τα χρηματα. Το αναφερω μονο και μονο μηπως αυτο αποτελεσει θετικο κινητρο για καποιον.
 
Τελευταία επεξεργασία:

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Μου αρέσει πολύ αυτή η μοτοσυκλέτα και κάπου έχω το τεστ - παρουσίαση του μοτό που είχαν στείλει τον Χουντρα στην Ιταλία. Είχα την ευκαιρία να οδηγήσω ένα 4τ αυτής της σειράς και είχα πάθει σοκ από το πόσο ωραία έστριβε καθώς και από την λειτουργία των αναρτήσεων. Το βάρος του 4τ έκανε τις αναρτήσεις να δουλεύουν καλύτερα απ' τα 2τ, σύμφωνα με αυτά που είχε γράψει ο Χουντρας που ήταν τότε στα ντουζένια του όσον αφορά το εντούρο.

Καλοπούλητο, να πάει σε άνθρωπο που θα της προσφέρει την φροντίδα που της αξίζει.

Τον Πλατή δεν είχα την τιμή να τον γνωρίσω προσωπικά αλλά γνωρίζω πολύ καλά τι Άνθρωπος ήταν . Μακάρι να ήταν έτσι οι γιατροί !.

Το μοτο που ελεγες, με τον Χουντρα με ...κοτσιδακι....Εχω καμια 400αρια τετοια τευχη, τα βλεπω στο ''χαριζονται'' σε λιγο... :)
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27

Το μοτο που ελεγες, με τον Χουντρα με ...κοτσιδακι....Εχω καμια 400αρια τετοια τευχη, τα βλεπω στο ''χαριζονται'' σε λιγο... :)

Kαλημέρα :)

Ναι αυτό το τεύχος έλεγα, τα έχω και γω. Μου έχει μείνει μια φωτογραφία του Χούντρα από ένα κάθετο ανέβασμα στα πρώην Βασιλικά πίσω από ένα οίκημα και αν θυμάμαι καλά ήταν στην δοκιμή των KTM του 1997 την πρώτη χρονιά που τα έβαψαν πορτοκαλί. Αυτό ήταν σε άλλο τεύχος.

Το ανεβήκαμε με την παρέα 2-3 χρόνια αργότερα αφού εξομαλύνθηκε λίγο η κλίση και μετά από πολύ τουμπίδι λόγω αποτυχημένων προσπαθειών :yew:. Και με κάτι DT, RMX, WR200 κτλ.

Ωραίες εποχές γιατί με τη μηχανή που κάναμε εντουρο κάναμε και ταξίδια, κυκλοφορούσαμε στην πόλη και γουστάραμε.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Top Bottom