Iανός και "ο τρελός".

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Οι Γάλλοι κάποτε έλεγαν για τον Υμηττό πως είναι πολύ μακρύ βουνό, δηλαδή tre longue.
Τρε Λονγκ άκουγαν οι Έλληνες συνέχεια και με τον καιρό η γλώσσα έκανε τα δικά της και βγήκε "τρελός" το παρατσούκλι του βουνού.

Τρελό το βουνό σήμερα μετά και τα τελευταία φλόκια του Ιανού.

Έγινε λοιπόν δυνατή αρχή της σεζόν, κάτι μεταξύ ον οφ βόλτας και προπόνηση εντούρο γιατί "επαιξα" σε 3 πιστακια εντουραδικα οσο μου επέτρεψε το CCM ή Βελζεβούλης με το πιο μακρύ γραναζωμα και η φαρδιά σέλα.


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Και τα 3 πιστακια

  1. Του Χελιώτη
  2. Στα Πεύκα
  3. Σκουπίδια
Και τα 3 είναι σε πολύ καλή κατάσταση και σήμερα να ναι καλά ο Ιανός, είχε τέλειο τερέν.
Το καθένα θέλει διαφορετικό τρόπο οδήγησης αλλά και τα 3 είναι ιδανικά για προπόνηση δηλαδή διασκέδαση αφού αγώνες δεν τρέχω πια.

Καλή αρχή σε όλους.

(Όλο το σκηνικό είναι κοντά στο σπίτι μου αλλά έγραψα 80km χωμάτινα).


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Καλή αρχή!
Που περίπου είναι τα πιστάκια που λες Κώστα; Έτσι για καμιά περιήγηση... πριν τον Γράμμο!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Για ρίξε μια ματιά...

(Αυτό με τα πεύκα δεν το βάζω γιατί είναι πριβέ.)

TRACK 3
Kropia 194 00

Dropped pin
Near Agiou Georgiou, Koropi 194 00

TRACK 2
Kropia 194 00
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Διόρθωσα τα λινκ γιατί δεν δούλευαν. Αν πας μπες με προσοχή και σιγά σιγά στον πρώτο γύρο για να δεις πως είναι
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
ανεβηκα και εγω υμηττο σημερα και ηταν σουπερ! το πρωι με το MTB ενα 2ωρο και πριν λιγο ηρθα απο βολτα με το μοτο! το 3ο πιστακι που λες ειναι πανω απο το στρατοπεδο σωστα? ή ειναι στα σκουπιδια προς κοροπι ?εκει πηγα και χαζοεκανα βολτα
 

ektor

Μέλος
Όνομα
Έκτωρ
Μοτό
ΧΤ600Ε
Οι Γάλλοι κάποτε έλεγαν για τον Υμηττό πως είναι πολύ μακρύ βουνό, δηλαδή tre longue.
Τρε Λονγκ άκουγαν οι Έλληνες συνέχεια και με τον καιρό η γλώσσα έκανε τα δικά της και βγήκε "τρελός" το παρατσούκλι του βουνού.

Τρελό το βουνό σήμερα μετά και τα τελευταία φλόκια του Ιανού.

Έγινε λοιπόν δυνατή αρχή της σεζόν, κάτι μεταξύ ον οφ βόλτας και προπόνηση εντούρο γιατί "επαιξα" σε 3 πιστακια εντουραδικα οσο μου επέτρεψε το CCM ή Βελζεβούλης με το πιο μακρύ γραναζωμα και η φαρδιά σέλα.


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Εγκυκλοπαιδικά μόνο συμπληρώνω πως οι Μεσογείτες ονομάζαν επίσης και ακόμη ονομάζουν, τουλάχιστον οι παππούδες μου, το βουνό "Καραφλό". Πριν το δεύτερο μισό του αιώνα και την τρελή δόμηση, το βουνό έβοσκαν πλήθος κοπαδιών τα οποία περιόριζαν το δασός σε πολύ μικρότερη έκταση από την σημερινή.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
ανεβηκα και εγω υμηττο σημερα και ηταν σουπερ! το πρωι με το MTB ενα 2ωρο και πριν λιγο ηρθα απο βολτα με το μοτο! το 3ο πιστακι που λες ειναι πανω απο το στρατοπεδο σωστα? ή ειναι στα σκουπιδια προς κοροπι ?εκει πηγα και χαζοεκανα βολτα
Και τα 3 είναι προς Κορωπί μεριά όπου κάνω την τρέλα μου χωρίς να ενοχλώ και να με ενοχλούν. Από την μεριά της Καισαριανής βγαίνω κυριως για ποδήλατο. Με την μηχανή μόνο αν έχω ρεπό καθημερινή και σε μέρη πιο απόμερα.

Ωραίο το 390 ! Σε λίγο θα αρχίσουμε το τις οργανωμένες χωματάδες, βάλε χωμάτινα και μεταλλική ποδιά.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Εγκυκλοπαιδικά μόνο συμπληρώνω πως οι Μεσογείτες ονομάζαν επίσης και ακόμη ονομάζουν, τουλάχιστον οι παππούδες μου, το βουνό "Καραφλό". Πριν το δεύτερο μισό του αιώνα και την τρελή δόμηση, το βουνό έβοσκαν πλήθος κοπαδιών τα οποία περιόριζαν το δασός σε πολύ μικρότερη έκταση από την σημερινή.
Και πολύ καλά έκανες. Θα ηταν ωραιο, ενα νήμα με ιστορικές και λαογραφικές πληροφορίες για βουνά και χωριά.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Και τα 3 είναι προς Κορωπί μεριά όπου κάνω την τρέλα μου χωρίς να ενοχλώ και να με ενοχλούν. Από την μεριά της Καισαριανής βγαίνω κυριως για ποδήλατο. Με την μηχανή μόνο αν έχω ρεπό καθημερινή και σε μέρη πιο απόμερα.

Ωραίο το 390 ! Σε λίγο θα αρχίσουμε το τις οργανωμένες χωματάδες, βάλε χωμάτινα και μεταλλική ποδιά.
Πρεπει να κανονισουμε καμια χαλαρη βολτα Υμηττο , ειναι ιδανικα τωρα.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Και τα 3 είναι προς Κορωπί μεριά όπου κάνω την τρέλα μου χωρίς να ενοχλώ και να με ενοχλούν. Από την μεριά της Καισαριανής βγαίνω κυριως για ποδήλατο. Με την μηχανή μόνο αν έχω ρεπό καθημερινή και σε μέρη πιο απόμερα.

Ωραίο το 390 ! Σε λίγο θα αρχίσουμε το τις οργανωμένες χωματάδες, βάλε χωμάτινα και μεταλλική ποδιά.

τα εχω και τα 2 στο προγραμμα ,μετα την κονιτσα, οποτε κανονιστει βολτα υμηττο ειμαι μεσα εκτος απο το αλλο σκ που θα ειμαι Σπετσες! εκει που πηγες σημερα τα ξερω τα σημεια παω με το μτβ κανω συχνα βολτα απο εκει,αν θελει κανεις και με μτβ σε λιγο εντονο τεμπο παμε
 

ChristoforosVer

Μέλος
Όνομα
Christoforos
Μοτό
Street Triple 675
Vespa GTS 300
Vespa PX200e
τιιιι μηχανάκι είναι αυτό?

εψαξα car και βρήκα κανα δυο, αλλά δε το έχω ξανα δεί.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
τιιιι μηχανάκι είναι αυτό?

εψαξα car και βρήκα κανα δυο, αλλά δε το έχω ξανα δεί.
Σε αυτή τη σελίδα, δύο μηχανάκια υπάρχουν φωτογραφία. Ένα ccm και ένα 390!!!
Ποιο δεν έχεις ξαναδεί;;;
Μάλλον το πρώτο, το συλλεκτικό, ναι;;; :p
 
Top Bottom