Icon Variant vs Bell Mx9 Adventure vs Shark Explorer

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Ειχε ενα ατυχηματακι το κρανακι μου, οχι εγω, και πλεον δεν το αισθανομαι και πολυ καλα στο κεφαλι μου. Για πειτε οι κατοχοι η οι εχοντες εμπειρια. ΗΠΑ, Γερμανια η Γαλλια; Ολα παιζουν στα ιδια χρηματα (200-250 ευρω)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ το έχω σχεδόν 3 χρόνια και η γυναίκα 2......ειναι κράνος που αν είχε ελληνικό αντιπρόσωπο η τιμή του θα ήταν 400 ευρώ
Άριστο...



advφον
 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Κι εμενα εμφανισιακα αυτο μου εχει γυαλισει, αλλα δεν βγαινει ο γεισος ουτε ρυθμιζεται. Και ειναι και 350 γρ. βαρυτερο απο το bmw και δεν ξερω πως θα μου φανει.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
το ICON και το SHARK μ' αρέσουν πάρα πολύ, αλλά εδώ Βόλο δε μπορώ να βρω και να δοκιμάσω. Το περίεργο είναι ότι σαν νούμερο μετράω 59-59,5, αλλά στο schuberth είμαι στο XL (60-61), το οποίο βέβαια, μετά από σχεδόν 5 χρόνια και πάντα με μπαλακλάβα το νιώθω λίγο να κολυμπάει....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κι εμενα εμφανισιακα αυτο μου εχει γυαλισει, αλλα δεν βγαινει ο γεισος ουτε ρυθμιζεται. Και ειναι και 350 γρ. βαρυτερο απο το bmw και δεν ξερω πως θα μου φανει.
Το γείσο δεν βγαίνει και αυτός ειναι ο λογος που δεν τριζει και δεν κουναει το κρανος, ακόμα και στα 200 χλμ.
Το βάρος είναι σχετική κουβέντα, γιατί παίζει μεγάλο ρόλο το ζυγισμα
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Το γείσο δεν βγαίνει και αυτός ειναι ο λογος που δεν τριζει και δεν κουναει το κρανος, ακόμα και στα 200 χλμ.
Το βάρος είναι σχετική κουβέντα, γιατί παίζει μεγάλο ρόλο το ζυγισμα
Ακριβως.. Ειχα κρανος 1300γραμμαρια και πηγα σε κρανος 1500γραμμαρια που στην αίσθηση ειναι ελαφρύτερο..
Ειναι μεγαλο θέμα το ζύγισμα..
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το γείσο δεν βγαίνει και αυτός ειναι ο λογος που δεν τριζει και δεν κουναει το κρανος, ακόμα και στα 200 χλμ.
Το βάρος είναι σχετική κουβέντα, γιατί παίζει μεγάλο ρόλο το ζυγισμα
συγνωμη για την παρεμβαση !!!!
φιλε τα 200 εσυ που τα εχεις δει!!!!!!!!!!!!
αφου............
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
συγνωμη για την παρεμβαση !!!!
φιλε τα 200 εσυ που τα εχεις δει!!!!!!!!!!!!
αφου............
Ξερεις εσυ ξεπουπουλιασμενη γαλοπουλα......:nnj:
 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
το ICON και το SHARK μ' αρέσουν πάρα πολύ, αλλά εδώ Βόλο δε μπορώ να βρω και να δοκιμάσω. Το περίεργο είναι ότι σαν νούμερο μετράω 59-59,5, αλλά στο schuberth είμαι στο XL (60-61), το οποίο βέβαια, μετά από σχεδόν 5 χρόνια και πάντα με μπαλακλάβα το νιώθω λίγο να κολυμπάει....
Ούτε εδώ Αθήνα τα βρήκα για να τα δοκιμάσω πάντως...
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Motodirect.gr. φυσικο κατάστημα στην Καλλιροης στην Yamaha Μοτοδυναμικη. Απο εκει πήρα και το δικό μου Shark Explorer carbon. Πολύ ευχαριστημένος αν και γλυκοκοιταζω το Aventuro και μπορει να το βαλω αγγελία.
Γιώργο τι νούμερο ψαχνεις;

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Motodirect.gr. φυσικο κατάστημα στην Καλλιροης στην Yamaha Μοτοδυναμικη. Απο εκει πήρα και το δικό μου Shark Explorer carbon. Πολύ ευχαριστημένος αν και γλυκοκοιταζω το Aventuro και μπορει να το βαλω αγγελία.
Γιώργο τι νούμερο ψαχνεις;

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στο medium παίζω γενικά και το motodirect, επειδή πήγα, δεν το είχε στο νούμερό μου. Το Aventuro είναι έξω από τα κυβικά μου, ούτε καν το σκέφτηκα...
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Αν δεν μου κάτσει επαγγελματικό δείπνο Τετάρτη θα προσπαθήσω να το φέρω να το δοκιμάσεις. Αλλιώς μιλάμε.
Edit: Είδα είσαι Ζωγράφου, και Τετάρτη να μην κάτσει θα βρεθούμε, είναι το πατρικό μου
Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
@GiorgosGS1200 Γιώργο σε ενδιαφέρει το κράνος να βρεθουμε;

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλύφθηκα με μεταχειρισμένο Shoei τελικά, που μ' άρεσε πιο πολύ κι απ' τα τρία
 

tamanaco

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι - Αγία Παρασκευή - Ηράκλειο
Όνομα
Τάσος
Μοτό
R1200GSA
Το γείσο δεν βγαίνει και αυτός ειναι ο λογος που δεν τριζει και δεν κουναει το κρανος, ακόμα και στα 200 χλμ.
Το βάρος είναι σχετική κουβέντα, γιατί παίζει μεγάλο ρόλο το ζυγισμα
Κώστα επειδή είμαι μεταξύ του variant και του bmw adventure (το προηγούμενο μοντέλο) εσύ που τα είχες και τα δύο ποιο προτείνεις;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κώστα επειδή είμαι μεταξύ του variant και του bmw adventure (το προηγούμενο μοντέλο) εσύ που τα είχες και τα δύο ποιο προτείνεις;
Δυστυχώς....το κράνος της bmw δεν είναι καθόλου ποιοτικό για τα χρήματα που το πουλάνε, σε αντίθεση με το icon!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Βλέπω κάτι καταπληκτικές τιμές σε Shoei Hornet DS (220€) αλλά μόνο για μεγέθη Small.
Εξαντληθηκαν.....

Τα πολλα νουμερα εννοω. Οτι εμεινε πουλιεται τζαμπα.
 
Top Bottom