Intermot 2014...

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Άνοιξαν οι πύλες τις φετινής intermot για τα 50 χρόνια της!!!


Το νέο Kawasaki H2:



 
Τελευταία επεξεργασία:

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Αναμένουμε για τις δημερινές παρουσιάσεις σε νέα μοντέλα και αλλαγή χρωματισμών!!!
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Αναμονή για το νέο scrambler από την Ducati



Αλλαγές στα Honda με πολύ καλύτερη εμφάνιση πλέον...

 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Νέο V-Strom 650 σε έκδοση ADV



 
Reactions: yns

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Κακάσχημο το βστρομ.....
αντε και καταπινεις την ασχημια...οι αλλοι θα το βλεπουν οταν κινειται κι οχι εσυ.
Αλλα αφου αντιγραφουν τη BMW σε ρυγχος, ακτινες, προβολακι που εξεχει να πουλαμε και καμμια βαση ..
χαθηκε να το κανουν και στο μπροστινο φτερο??
Δειτε πως ειναι ενα με τον τροχο, ουτε τσιχλα πατημενη δε χωραει να περασει αναμεσα τους.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
αντε και καταπινεις την ασχημια...οι αλλοι θα το βλεπουν οταν κινειται κι οχι εσυ.
Αλλα αφου αντιγραφουν τη BMW σε ρυγχος, ακτινες, προβολακι που εξεχει να πουλαμε και καμμια βαση ..
χαθηκε να το κανουν και στο μπροστινο φτερο??
Δειτε πως ειναι ενα με τον τροχο, ουτε τσιχλα πατημενη δε χωραει να περασει αναμεσα τους.

Και γιατί να χωρέσει???
Μήπως θα πατήσει ποτέ τσίχλα???:pointu:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
χωρίς πλάκα τώρα, ο Πασχάλης έχει δίκιο σ' αυτά που γράφει.
Όμως μάλλον οι κατασκευαστές γνωρίζουν ότι οι περισσότεροι αγοραστές επιλέγουν βάσει εμφάνισης/image........
To απερχόμενο "στρώμα" το έζησα και στις 2 του βασικές εκδόσεις.
2005 και 2008 ABS.
Ικανότατο και τίμιο μηχανάκι. Πολύ μηχανή , για τα λ7 που δίνεις...... Αν με πιάνετε!
Με TKC δεν είπε όχι σε κανένα χώμα! Πέτρα, νεροφαγώματα.... , ό,τι να 'ναι!
Και κατανάλωση ΧΤ400 κι επιδόσεις αξιοπρεπέστατες για τα 650 κ.εκ. του.
Άνεση και κάλυψη από αέρα κλπ για μεγάλες αποστάσεις, χώροι κι ευκολία φόρτωσης,δυνατότητα για μεταλλικές, φώτα αξιοπρεπέστατα (100 φορές καλύτερα από GS....).
Mοναδικό μείον, το μπροστινό του. Φρένο κι ανάρτηση. Ήθελε την περιποίησή του εκεί.....
Πόσοι έκαναν χώμα με το "στρώμα"????
Το 5% των αναβατών του?
Και πολλούς λέω! Ίσως.....
Γι αυτό και ο διάδοχος απέκτησε τα χαρακτηριστικά που εκνευρίζουν τον Πασχάλη κι εμένα!:cool:
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
χωρίς πλάκα τώρα, ο Πασχάλης έχει δίκιο σ' αυτά που γράφει.
Όμως μάλλον οι κατασκευαστές γνωρίζουν ότι οι περισσότεροι αγοραστές επιλέγουν βάσει εμφάνισης/image........
To απερχόμενο "στρώμα" το έζησα και στις 2 του βασικές εκδόσεις.
2005 και 2008 ABS.
Ικανότατο και τίμιο μηχανάκι. Πολύ μηχανή , για τα λ7 που δίνεις...... Αν με πιάνετε!
Με TKC δεν είπε όχι σε κανένα χώμα! Πέτρα, νεροφαγώματα.... , ό,τι να 'ναι!
Και κατανάλωση ΧΤ400 κι επιδόσεις αξιοπρεπέστατες για τα 650 κ.εκ. του.
Άνεση και κάλυψη από αέρα κλπ για μεγάλες αποστάσεις, χώροι κι ευκολία φόρτωσης,δυνατότητα για μεταλλικές, φώτα αξιοπρεπέστατα (100 φορές καλύτερα από GS....).
Mοναδικό μείον, το μπροστινό του. Φρένο κι ανάρτηση. Ήθελε την περιποίησή του εκεί.....
Πόσοι έκαναν χώμα με το "στρώμα"????
Το 5% των αναβατών του?
Και πολλούς λέω! Ίσως.....
Γι αυτό και ο διάδοχος απέκτησε τα χαρακτηριστικά που εκνευρίζουν τον Πασχάλη κι εμένα!:cool:
Γι αυτό και πούλησε τόσο! Πολύ μηχανή για τα λ7 του όπως το πες!

Sent from my πατάτα-talk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Γι αυτό και πούλησε τόσο! Πολύ μηχανή για τα λ7 του όπως το πες!

Sent from my πατάτα-talk
Δυστυχώς, από όσο είδα το μοντέλο του 2012+, παραήταν ακριβό!!!
Έσπασε την παράδοση:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:
 

MikeKav

Μέλος
Περιοχή
Καβάλα - Ορεστιάδα
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
Varadero
Αλλα αφου αντιγραφουν τη BMW σε ρυγχος, ακτινες, προβολακι που εξεχει να πουλαμε και καμμια βαση ..

Πασχάλη με κάθε σεβασμό προς εσένα θα μου επιτρέψεις να πω ότι το ρύγχος είναι δικιά τους σχεδιαστική γραμμή και το λάνσαραν για πρώτη φορά την δεκαετία του 80 με το DR (Εγώ τουλάχιστον, μέχρι τότε δεν το είδα σε άλλη μοτοσυκλέτα, εάν κάνω λάθος παρακαλώ να με διορθώσει κάποιος).Η BMW το υιοθέτησε αρκετά χρόνια μετά στο 1100 (το 1994 νομίζω). Όπως και τα προβολάκια στα κάγκελα. Για τις ζάντες με ακτίνες και ελαστικά χωρίς αεροθάλαμο μπορεί να έχεις δίκιο και να έχει την πατρώτητα η BMW δεν το έχω ψάξει και δεν γνωρίζω.
Κατά τα λοιπά θα συμφωνήσω με τον Forester.
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Πασχάλη με κάθε σεβασμό προς εσένα θα μου επιτρέψεις να πω ότι το ρύγχος είναι δικιά τους σχεδιαστική γραμμή και το λάνσαραν για πρώτη φορά την δεκαετία του 80 με το DR (Εγώ τουλάχιστον, μέχρι τότε δεν το είδα σε άλλη μοτοσυκλέτα, εάν κάνω λάθος παρακαλώ να με διορθώσει κάποιος).Η BMW το υιοθέτησε αρκετά χρόνια μετά στο 1100 (το 1994 νομίζω). Όπως και τα προβολάκια στα κάγκελα. Για τις ζάντες με ακτίνες και ελαστικά χωρίς αεροθάλαμο μπορεί να έχεις δίκιο και να έχει την πατρώτητα η BMW δεν το έχω ψάξει και δεν γνωρίζω.
Κατά τα λοιπά θα συμφωνήσω με τον Forester.


Εγώ θα συμφωνήσω μαζί σου, αλλά το ρύγχος που έβαλαν το 2014 δεν παίζεται σε κακογουστιά!
Πιο άσχημο, πεθαίνει:roflmao:
Φαίνεται σαν να το ξέχασαν στο αρχικό σχέδιο και το κότσαραν στο τέλος.....
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πασχάλη με κάθε σεβασμό προς εσένα θα μου επιτρέψεις να πω ότι το ρύγχος είναι δικιά τους σχεδιαστική γραμμή και το λάνσαραν για πρώτη φορά την δεκαετία του 80 με το DR (Εγώ τουλάχιστον, μέχρι τότε δεν το είδα σε άλλη μοτοσυκλέτα, εάν κάνω λάθος παρακαλώ να με διορθώσει κάποιος).Η BMW το υιοθέτησε αρκετά χρόνια μετά στο 1100 (το 1994 νομίζω). Όπως και τα προβολάκια στα κάγκελα. Για τις ζάντες με ακτίνες και ελαστικά χωρίς αεροθάλαμο μπορεί να έχεις δίκιο και να έχει την πατρώτητα η BMW δεν το έχω ψάξει και δεν γνωρίζω.
Κατά τα λοιπά θα συμφωνήσω με τον Forester.
Φυσικα και ειναι δικο τους αλλα σημασια εχει τι το εκαναν σημερα!
Στο 800 καθοταν κουκλα


και σε αυτην την advespa τα κανανε απλως μανταρα..

Το λεω σε καθε κουβεντα φιλε,
αν πχ μου κλεψουν σημερα το μηχανη vstrom θα παω να παρω.
Αλλα οχι αυτην την παρωδια..
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κάποιος πιο πάνω είπε κάτι για γούντι τρυποκάρυδο....

:pointu:
+1200 λέμε!!! Πετυχημένο:ok:
 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
rally .... Ιταλικές υπερβολές ;)

Το μόνο rally επάνω του είναι οι ζάντες του , που είναι άθραυστες πραγματικά ,
κατά τα άλλα όποιος θέλει κάτι που να τείνει προς το rally επιλέγει ή ktm ή bmw . :D
 
Top Bottom