Julian alps Slovenia 9-13/6

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μην το σκέφτεσαι ......υπάρχει σπίτι για την Τετάρτη το βράδυ :friendship::friendship:
ηλια αν και τον τελευταιο καιρο η οικονομικη καθως και η ψυχικη κριση και αλλες.. λπες παθογενειες μας εχουν κανει να μην ειμαστε τοσο κοντα..σε αγαπω και σε ευχαριστω
το σκεφτομαι σοβαρα, δεν εχω παει καθολου αλπεις και ελεγα μπας και ξεκινησω απο εκει!!!
αυτο που μου την δινει ειναι η εθνικατζα μεχρι το βελιγραδι !!! το εχω κανει με αμαξι ,λεωφορειο ,οτο στοπ οσο σπουδαζα και μετα με την μηχανη!!
ομως εχω ακουσει και εχω δει σε φωτο τα καλυτερα για τις ιουλιανες αλπεις
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Σε τι ρυθμούς τις κάνετε συνήθως αυτές τις εκδρομές-αποστάσεις; Και από άποψη ταχύτητας και από άποψη τουριστικών στάσεων (ξεκούρασης δε χρειάζομαι, μόνο βενζίνης :p).
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Σε τι ρυθμούς τις κάνετε συνήθως αυτές τις εκδρομές-αποστάσεις; Και από άποψη ταχύτητας και από άποψη τουριστικών στάσεων (ξεκούρασης δε χρειάζομαι, μόνο βενζίνης :p).
βασικα αυτο απο θεσσαλονικη θα χρειαστη γυρω στης 12-14 ωρες (διοδια ,ανεφοδιαζμοι,συνορα, στασεις ξεκουρασης κλπ)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
το θεμα με αυτες τις αποστασεις ειναι η προσπαθεια για σταθερη μεση ταχυτητα και οχι το υπερβολικο τρεξιμο
αλλοι παραγοντες ειναι διαχειρηση δυναμεων οδηγου ,τοπικες θερμοκρασιες και κυβικων μηχανης (προσωπικη μου αποψη μηχανη ανω των 800 κυβικων ειναι ιδανικη)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Σε τι ρυθμούς τις κάνετε συνήθως αυτές τις εκδρομές-αποστάσεις; Και από άποψη ταχύτητας και από άποψη τουριστικών στάσεων (ξεκούρασης δε χρειάζομαι, μόνο βενζίνης :p).

Ο ρυθμος εξασφαλιζεται απο τη συμπεριφορα μας σε ολο το 14ωρο.
Η καθυστερηση 2 π.χωρων,
δεν εντοπιζεται σε ενα σημειο της ημερας
αλλα αποτελειται απο ενα συνολο ολιγολεπτων απωλειων.
Τα 140 εως 150 χλμ/ωρα οπου υπαρχει νησιδα ειναι το μεγιστο σε ταχυτητα ενω οι στασεις περιλαμβανουν τον εναλλαξ ανεφοδιασμο αναβατων και μοτο.
Ετοιμα σαντουιτς και αρκετο νερο γνωση κ μελετη της διαδρομης για να ειμαστε ο καθε ενας αυτονομος κ αναχωρηση στις 6 το πρωι θα μας εξασφαλισουν αφιξη στην κατασκηνωση μεσα στο μακρυ σλοβενικο σουρουπο του Ιουνιου.

Στηνουμε...
Και μετα....3 μερες
μπυρες τακακια λαστιχα!

Edit.Την ημερα μεταβασης και επιστροφης ο τουρισμος περιοριζεται σε φευγαλεες ματιες στα στενα του Αξιου στα Σκοπια καφεδακι στα Σερβικα Τεμπη στο Predejane μια φευγαλεα ματια στο Βελιγραδι και ..συγκριτικο αναμεσα στις συνοριοφυλακες.
Το τριημερο εκει εχει πολλες εκπληξεις και Καλο Οδηγημα.

adv phone
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27

Αχχχ τι με θυμισες... Την εχω κάνει την διαδρομή και είναι αντε γεια. Η επαρχία της Σλοβενίας είναι υπέροχη και οι δρόμοι το ίδιο. Να πάρετε αδιάβροχα. ΚΑΛΑ.

Στην Λουμπιάνα είναι πολύ ήσυχαααααα, αλλά ωραία. Προσοχή που θα φάτε είναι ακριβά τα περισσότερα εστιατόρια κοντά στο ποτάμι.

Στην εθνική της Σλοβενίας, πηγαίναμε 140-160 αλλά στα τουνελ προσοχή να κόβετε γιατί εχει κάμερες.
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom