K60 scout Heidenau σε 990 adv

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Γειά χαρα!
Έχει κάποιος συντροχος δοκιμάσει τα Χάιντι σε KTM adventure;

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Τα εχω τωρα πανω εγω αλλα δεν εχω δοκιμασει αλλα λαστιχα στο 990... τα εχω περιπου 6000χλμ και ειμαι ευχαριστημενος.. δεν παω το τρελο το χωμα.. νορμαλ!

Οταν ερθει η ωρα τους για αλλαγη το πιο πιθανο να βαλω εντελως ασφαλτινα και να παρω ενα ζευγαρι χωματινα μεταχειρισμενα.. η να βαλω tkc80 για την δοκιμη!

Ελπιζω να βοηθησα!:)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τα φόρεσα Δημήτρη για αρκετά χιλιόμετρα (γύρω στις 7.000 km αν θυμάμαι καλά) σε μικτά τεραίν και έχουν ακόμα ψωμί.Απόλυτα ασφαλές σε στρίψιμο σε στεγνή άσφαλτο σε στύλ οδήγησης Xl-George δηλ.''όλα κάτω'':D εώς την τελική της μοτοσυκλέτας που ταξιδεύει άνετα χωρίς κουνήματα και άλλα ευχάριστα.:)
Επίσης καλό στο φρένάρισμα και στο στεγνό-βρεγμένο-πετρώδες χώμα κρατώντας υψηλές ταχύτητες για χώμα.Εκεί που έχει θέμα είναι στη λάσπη και ειδικά σε κατηφορικά κομμάτια.Στουμπώνει γρήγορα δυστυχώς και γίνεται slick.
Αυτό που με ενόχλησε είναι ένα βουητό απο το μπροστινό λάστιχο (χαρακτηριστικό τους κατά την γνώμη μου).
Μου δόθηκε η ευκαιρία να φορέσω-δοκιμάσω τα Pirelli MT 90 του Παντελή διαφορετικά θα τα ξανάβαζα μιας και το θεωρώ τίμιο λάστιχο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
τα είχα εγώ....Μου έβγαλαν 12k km εκ των οποίων τα 2000 χώμα. Καλοκαίρι χωρίς λάσπες. Εκεί ήταν μια χαρά.

Μπορούσες να πας αρκετά γρήγορα με ασφάλεια.

Άσφαλτο γενικά καλά...ούτε σε βρεγμένο με ξάφνιασαν πουθενά...αλλά μέχρι εκεί...Δε τα ζόρισα κιόλας....

Μεγάλο συν η διάρκεια τους.

Πλην που τετραγώνισε νωρίς το πίσω....
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Οσα γραφετε συμπιπτουν με τη συμπεριφορα τους στο gs.
Το μπροστινο θορυβει κ μπουκωνει στις λασπες κ το πισω ειναι σκυλος μαυρος σε διαρκεια κ ξεμπαζωμα λασπης.
Σε βρεγμενη πετρα πεσμενα φυλλα κλπ ....εμεινες εκει ακινητος!
Value for money απο τα λιγα της αγορας.

advphone
 

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
Σε σχέση με τα Mitas E07 τί λένε; Γιατί νομίζω τα Mitas είναι πιο οικονομικά και έχουν αντίστοιχα χαρακτηριστικά... Προς το παρόν είμαι με τα MT90 τα οποία είναι εκπληκτικά στη συμπεριφορά και τη διάρκεια αλλά α) είναι ΑΡΚΕΤΑ ακριβά β) δεν πάν καλά στο χώμα. Βέβαια αν το μηχανάκι χρησιμοποιείται και καθημερινά, πρέπει να γίνουν και οι απαραίτητοι συμβιβασμοί...
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Σε σχέση με τα Mitas E07 τί λένε; Γιατί νομίζω τα Mitas είναι πιο οικονομικά και έχουν αντίστοιχα χαρακτηριστικά... Προς το παρόν είμαι με τα MT90 τα οποία είναι εκπληκτικά στη συμπεριφορά και τη διάρκεια αλλά α) είναι ΑΡΚΕΤΑ ακριβά β) δεν πάν καλά στο χώμα. Βέβαια αν το μηχανάκι χρησιμοποιείται και καθημερινά, πρέπει να γίνουν και οι απαραίτητοι συμβιβασμοί...
Δεν εχω δοκιμασει Ε07 απλα οπτικα βλεπω μεγαλη διαφορα στην ικανοτητα πρόωσης στη λασπη.
Ας πουν καλυτερα οσοι εχουν εμπειρια στη χρηση.

advphone
 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
Πριν από καμιά δεκαριά μήνες που άλλαξα λάστιχα είχα αποφασίσει να πάω στα Heidenau. Όχι γιατί δεν ήμουν ευχαριστημένος από τα μαμά, αλλά επειδή είχα διαβάσει πολλές δεκάδες (για να μην πω κάτι πιο υπερβολικό. το οποίο όμως μάλλον θα ίσχυε) θετικές γνώμες από αναβάτες σε fora του εξωτερικού και ήθελα και ένα πιο OFF touch. Δυστυχώς δεν βρέθηκαν φρέσκα εκείνη την περίοδο και ξαναέβαλα τα μαμά. Αν δεν αλλάξει κάτι δραστικά στην πορεία, θα είναι τα επόμενα λάστιχά μου.
 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
Από όοοολα αυτά τα reviews που είχα διαβάσει, οι γενικές "παραδοχές" θυμάμαι να ήταν:
+ αντοχή στον χρόνο, πολύ καλή συμπεριφορά εντός και εκτός δρόμου
- προσοχή σε λάσπη/βρεγμένο, θόρυβος μπροστινού
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Οντως το μπροστινο εχει θορυβο.. το ακους καθημερινα στην ασφαλτο με λιγα χλμ.. (εκτος αν εχεις εξατμισεις, εγω δεν εχω)

Στο νερο γλιστραει.. οταν λεμε νερο δεν εννοουμε να βρεχει 2 ωρες και να ειμαστε μεσα στην βροχη... εκει πας και λιγο συγκρατημενα και εισαι οκ.. στο νερο εννοουμε να εχει μια κυλιδα νερο στην στεγνη ασφαλτο.. εκει θελουν προσοχη!

Αξιζουν παντως την δοκιμη!
 
Top Bottom