kabuto κρανος...

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
γιατι ταλαιπωρεις το μυαλο σου καμαρι μου,μπορει οντως να ειναι Japan αλλα Arai δεν ειναι...;)
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Ναι αλλα εχει την τιμη των shoei και των καλων agv...
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
350€??? Με 200€ είχα φέρει απο Αγγλία Suomy Apex φανταστικό, πανάλαφρο και με φοβερά γραφικά.

Δεν τα ξερω τα Kabuto..
ειναι τα παλια KBC
suome vadal εχω κ με χαλαει οτι οι αεραγωγοι ειναι διακοσμητικοι...
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
ειναι τα παλια KBC
suome vadal εχω κ με χαλαει οτι οι αεραγωγοι ειναι διακοσμητικοι...
δεν ξέρω τί συμβαίνει στο Vandal πάντως στο Apex άμα ανοίξουν οι αεραγωγοί παγώνει το κεφάλι σου αν έχει λίγο κρύο. Γενικά το κράνος αυτό αερίζεται πολύ.

Για πες, τα Kabuto είναι η πρώην KBC?? Γιαπωνέζικα ήταν τα KBC? Εγώ νόμιζα Αμερικάνικα
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Τζαπαν από όσο ξέρω...
Μου φάνηκε πολύ ωραίο κράνος και έχω κ το κοίλωμα να μου αρέσει ότι δεν κυκλοφορεί πολύ...

Στάλθηκε από το GT-I9060I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Τζαπαν από όσο ξέρω...
Μου φάνηκε πολύ ωραίο κράνος και έχω κ το κοίλωμα να μου αρέσει ότι δεν κυκλοφορεί πολύ...

θες να εισαι κ μοναδικος παναθεμα σε...:UH:

Στάλθηκε από το GT-I9060I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
παντως περαν της πλακας εγω κατι τρακτερ Kubota ξερω....η' καπως ετσι πελος παντων...:D
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τζαπαν από όσο ξέρω...
Μου φάνηκε πολύ ωραίο κράνος και έχω κ το κοίλωμα να μου αρέσει ότι δεν κυκλοφορεί πολύ...

Στάλθηκε από το GT-I9060I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
1)Τότε γιατί πήρες Tiger(?):p

2)Καλό είναι σε κράνος να πας σε κάτι δοκιμασμένο χρόνια και ΠΟΛΥ επώνυμο. Αν θες να ξεφύγεις απο την πεπατημένη των Arai-Shoei επιλογές όπως AGV, SUOMY, X-Lite τις βρίσκω πιο ΄΄ασφαλείς΄΄

Απο την άλλη δεν χάνεις κάτι αν το πουλάνε Ελλάδα το Kabuto, Kubota πως το λένε! να το δοκιμάσεις, να το ψάξεις και να το πάρεις να μας πεις κι εμάς τί ρόλο βαράνε!
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Το είδα τώρα στο revzilla από περίεργεια.. καλύπτει λέει τα στάνταρντς των Αμερικάνων (dot & snell). Επίσης βρήκα στο webbikeworld τεστ που του δίνει πολύ καλή βαθμολογία και αναφέρει πως είναι τα πρώην OGK.
Η τιμή δε μου κάνει μιας και δε φτάνω τέτοια ποσά, αλλά αν έφτανα θα έπαιζε στις επιλογές μου.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
1)Τότε γιατί πήρες Tiger(?):p

2)Καλό είναι σε κράνος να πας σε κάτι δοκιμασμένο χρόνια και ΠΟΛΥ επώνυμο. Αν θες να ξεφύγεις απο την πεπατημένη των Arai-Shoei επιλογές όπως AGV, SUOMY, X-Lite τις βρίσκω πιο ΄΄ασφαλείς΄΄

Απο την άλλη δεν χάνεις κάτι αν το πουλάνε Ελλάδα το Kabuto, Kubota πως το λένε! να το δοκιμάσεις, να το ψάξεις και να το πάρεις να μας πεις κι εμάς τί ρόλο βαράνε!
Το tiger το πήρα γιατί είναι μηχαναρα...Κ ήταν κ πολύ καλού φίλου που είχαμε κάνει όλα τα χιλιόμετρα παρέα.Μου άρεσε από την αρχή που βγήκε όχι όταν έγινε μόδα...
Φυσικά δεν είμαι κολλημένος κ ότι είναι εμπορικό δεν το κοιτάω...

Στάλθηκε από το GT-I9060I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το tiger το πήρα γιατί είναι μηχαναρα...Κ ήταν κ πολύ καλού φίλου που είχαμε κάνει όλα τα χιλιόμετρα παρέα.Μου άρεσε από την αρχή που βγήκε όχι όταν έγινε μόδα...
Φυσικά δεν είμαι κολλημένος κ ότι είναι εμπορικό δεν το κοιτάω...

Στάλθηκε από το GT-I9060I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να μην το παιρνες κύριος!! Αφού έβλεπες θα πουλήσει..:hungry:

Να παιρνες ένα Cagiva, ένα VOR βρε αδερφέ, ένα Royal Enfield..:yew:

Ντάξει κι εμένα δεν μου αρέσoυν τα πολυφορεμένα αλλά στο κράνος πήγαινε καλύτερα με τους καλύτερους και παλαιότερους γιατί κεφάλι είναι, δεν είναι χώρος για δοκιμές..!

Τώρα αν μια μάρκα όπως η Kabuto αποδειχθεί εξαιρετική, θεμιτό αλλά θέλει ψάξιμο καλό πριν προχωρήσεις.!
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Βάζω το λινκ όχι απαραίτητα για να ψωνίσεις από εκεί (μιας και δεν ξέρω καθόλου αν συμφέρει και αν παίζει τελωνείο) απλά για να δεις, αν δεν έχεις δει, τι τιμές παίζουν..
http://www.amazon.com/Kabuto-Aeroblade-Tri-Color-Helmet-White/dp/B00IURRTZ4

...Απλά δεν μπορώ να χωνέψω το 350άρι με τίποτα..
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Δεν ξέρω για την kabuto, αλλά kbc που αναφέρθηκε, πρέπει να είναι της Arai.
Το λέω διότι ως κάτοχος ενός kbc, δεν αρκέστηκα για πλήσιμο στα μαξιλαράκια, αλλά έβγαλα και τα φελιζόλ του εσωτερικού. Στα φελιζόλ έγραφε arai!
 

paramedic

Μέλος
Περιοχή
Αττική
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
Aprilia ETV 1000 Caponord RRR
Καμμία σχέση η OGK με την KBC. Τα OGK θεωρούνται πάρα πολύ καλά κράνη απλά είναι γνωστά στο χώρο των SS και naked μηχανών.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Βάζω το λινκ όχι απαραίτητα για να ψωνίσεις από εκεί (μιας και δεν ξέρω καθόλου αν συμφέρει και αν παίζει τελωνείο) απλά για να δεις, αν δεν έχεις δει, τι τιμές παίζουν..
http://www.amazon.com/Kabuto-Aeroblade-Tri-Color-Helmet-White/dp/B00IURRTZ4

...Απλά δεν μπορώ να χωνέψω το 350άρι με τίποτα..
μεγαλη διαφορα...
 
Top Bottom