Kawasaki Versys-X 300

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP



Αυτή είναι μια μοτοσυκλέτα έκπληξη από την Kawasaki που δεν περιμέναμε να δούμε. Όχι μόνο αυτό, αλλά δείχνει να είναι και η πιο εντυπωσιακή στην κατηγορία των μικρο-μεσαίων on-off που δημιουργείται από φέτος. Έχει περισσότερα κυβικά σε σύγκριση με το Suzuki V-Strom 250 και περισσότερους κυλίνδρους από το BMW G 310 GS.



Η Kawasaki δεν ανακοινώνει ακόμα ιπποδύναμη και βάρος, όμως με δεδομένο ότι ο κινητήρας αυτός είναι ίδιος με του Z 300 και Ninja 300 μας δίνει το δικαίωμα να πιστεύουμε ότι σε επίπεδο επιδόσεων το νέο Versys-X 300 θα βρίσκεται στην κορυφή. Μας αρέσει που ο χαρακτήρας του είναι πιο χωματερός από τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας των Versys, με μεγάλες διαδρομές αναρτήσεων, εμπρός τροχό των 19’’ και τα πιο off-road ελαστικά, αν μη τι άλλο, να δίνουν μια πιο adventure εικόνα.



Το μέγεθος της μοτοσυκλέτας είναι αρκετά μεγάλο και δεν πάσχει από το σύνδρομο του νανισμού των καινούριων μικρών μοτοσυκλετών που απευθύνονται κυρίως στις ασιατικές αγορές. Έτσι, εδώ έχουμε μια full-size μοτοσυκλέτα με έναν δυνατό δικύλινδρο κινητήρα 300 κυβικών που απευθύνεται σε κάθε είδους και ηλικίας αναβάτες. Ουσιαστικά η Kawasaki επαναφέρει το KLE 250, όμως αυτή την φορά δείχνει να έχει προσαρμοστεί άψογα στις σύγχρονες ανάγκες και απαιτήσεις των Ευρωπαίων μοτοσικλετιστών.



Πηγή http://www.motomag.gr/news/nea-montela/kawasaki-versys-x-300
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Συμφωνα με αξιοπιστη πηγη στελεχους απο το κεντρο δοκιμων του Akashi ............... Ειναι ετοιμο το οπλο στα on / off Που θα πατησει Χοντα Yamaha ΚTM BMW κ οτι αλλο κυκλοφορει.
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Άντε επιτέλους, να δούμε ενδιαφέροντα μοντέλα σε ξεχασμένες, προσιτές κατηγορίες!
Πολύ καλή κίνηση από την Καβασάκι!
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Ας είμαστε ρεαλιστές, υπάρχει κόσμος πολύς (εμού συμπεριλαβανομένου) που για πολλούς και διάφορους λόγους δεν θέλει, δεν μπορεί ή δεν χρειάζεται μια μεγάλη μοτοσυκλέτα, και μέχρι τώρα βολεύεται με μικρά μηχανάκια και σκούτερ.
Θέλει όμως και λίγη άνεση, λίγη δόση περιπέτειας (υποκειμενικό), ένα μικρό πουσάρισμα φυγής και μια στοιβαρή κατασκευή κάτω από τα πόδια του.
Βάλτε και ολίγη από "κρίση" και δένει το γλυκό. Γιατί να μην αγοράσει κάποιος ένα μηχανάκι με 25 άλογα με κόστος χρήσης και συντήρησης σχεδόν παπιού χωρίς υπέρογκα τέλη και ασφάλειες, να κάνει τις βόλτες του, τις δουλειές και τα ταξίδια του πιο χαλαρά και με μεγαλύτερη ασφάλεια;
Εκεί στοχεύει η κατηγορία, αυτό θέλουν και οι εταιρείες, ένα μεγάλο κομμάτι της πίτας των κερδών που προέρχεται από τα μικρά μηχανάκια,
και υπάρχουν και μεγαλύτερες αγορές από την Ευρώπη που στοχεύουν όλοι αυτοί.
Εγώ προσωπικά χαίρομαι ιδιαίτερα, ότι και να παρουσιάσουν καλοδεχούμενο, και στην καλύτερη εποχή, που ήδη ψάχνομαι για νέα αγορά, με ενδιαφέρουν
βέβαια μόνο οι 4 της Ιαπωνίας, BMW ή κάποιο ευρωπαϊκό δεν θα έπαιρνα :D:)

Τα κορίτσια ή την Λαχανίδα? :p
Και τα δυο :sneaky::D
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ερωτεύτηκα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:inlove:
Τα κορίτσια ή την Λαχανίδα? :p
Και τα δυο :sneaky::D
Ευχομαι να σου κατσουν τα κοριτσια πρωτα...θα ξεχασεις τα "λοιπα" μετα...:D:Watching: ..."ποια λαχανιδα αναφωνησε και συνεχισε τον μπαφο του με αναστεναγμο και νοσταλγια στα οσα προηγηθησαν"...:inlove::geek:
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Ευχομαι να σου κατσουν τα κοριτσια πρωτα...θα ξεχασεις τα "λοιπα" μετα...:D:Watching: ..."ποια λαχανιδα αναφωνησε και συνεχισε τον μπαφο του με αναστεναγμο και νοσταλγια στα οσα προηγηθησαν"...:inlove::geek:



:pointu:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πολύ ωραία πρόταση από την κάβα! Μου αρέσει ο σχεδιασμός των πλαστικών και δείχνει ποιοτική μοτοσυκλέτα.

Βλέπω έχουν μακρύνει τους λαιμούς της εξαγωγής προφανώς για να γεμίσουν κάπως τις μεσαίες αν και εξέχουν επικίνδυνα για οφ χρήση.

Πολυστροφο μοτερακι, θα βγάζει γραμμικά την δύναμη και για χωμάτινη χρήση πουροντουρικη θα ναι ταμαμ.
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Αρχισαν να βγαίνουν και τα πρώτα βίντεο παρουσιάσεων στην Ασία...φωτιές και λάβρες !

Δεν καταλαβαίνω τι λέει ο τσιτσουλίνος αλλά μούδιασα από την χαρά μου.


 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αρχισαν να βγαίνουν και τα πρώτα βίντεο παρουσιάσεων στην Ασία...φωτιές και λάβρες !

Δεν καταλαβαίνω τι λέει ο τσιτσουλίνος αλλά μούδιασα από την χαρά μου.


Επειδη ειναι η μητρικη μου γλωσσα θα σου εξηγησω εγω!!
λεει οτι το μηχανακι ειναι φιαγμενο για παραξενες καταστασεις ουσιαστικα πρεπει να το οδηγεις παντα μονο με το εσωρουχο η μαγιο τυπου στριγκ,κορδονι,η τανγκα!!!
ειναι πολυ σταθερο και πολυ προβλεψιμο
εχει 39 αλογα και πεντε μουλαρια
οταν το αγορασεις ειδικα εσυ!!θα σου στειλουν και δυο αδιευκρινιστους για να σε βοηθησουν !!!!!ξερεις ............μιζα μανιβελα!!!!!!!!
γενικως ειναι πολυ καλο και παιρνεις δωρο μασκα και αναπνευστηρα!!!!
αυτα !!!
οτι αλλο θες μιλα μου ειμαι στην διαθεση σου!!!!!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Επειδη ειναι η μητρικη μου γλωσσα θα σου εξηγησω εγω!!
λεει οτι το μηχανακι ειναι φιαγμενο για παραξενες καταστασεις ουσιαστικα πρεπει να το οδηγεις παντα μονο με το εσωρουχο η μαγιο τυπου στριγκ,κορδονι,η τανγκα!!!
ειναι πολυ σταθερο και πολυ προβλεψιμο
εχει 39 αλογα και πεντε μουλαρια
οταν το αγορασεις ειδικα εσυ!!θα σου στειλουν και δυο αδιευκρινιστους για να σε βοηθησουν !!!!!ξερεις ............μιζα μανιβελα!!!!!!!!
γενικως ειναι πολυ καλο και παιρνεις δωρο μασκα και αναπνευστηρα!!!!
αυτα !!!
οτι αλλο θες μιλα μου ειμαι στην διαθεση σου!!!!!
Αν ειναι ετσι Πλι μου προβλεπω μεγαλη λιτσα αναμονης το εργαλειο θα πουλησει τρελλα!!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Επειδη ειναι η μητρικη μου γλωσσα θα σου εξηγησω εγω!!
λεει οτι το μηχανακι ειναι φιαγμενο για παραξενες καταστασεις ουσιαστικα πρεπει να το οδηγεις παντα μονο με το εσωρουχο η μαγιο τυπου στριγκ,κορδονι,η τανγκα!!!
ειναι πολυ σταθερο και πολυ προβλεψιμο
εχει 39 αλογα και πεντε μουλαρια
οταν το αγορασεις ειδικα εσυ!!θα σου στειλουν και δυο αδιευκρινιστους για να σε βοηθησουν !!!!!ξερεις ............μιζα μανιβελα!!!!!!!!
γενικως ειναι πολυ καλο και παιρνεις δωρο μασκα και αναπνευστηρα!!!!
αυτα !!!
οτι αλλο θες μιλα μου ειμαι στην διαθεση σου!!!!!
Εσυ να πας να μεταφραζεις στο υπουργειο.... πτυχια!!!!

Χαραμιζεσαι.... :D:D:D
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom